Lifestyle

90 kilometrów od Warszawy, otoczony stawami i zielenią, stoi XIX wieczny Pałac w Trojanowie. Tak mogłaby się zaczynać piękna bajka…

Agnieszka Żukowska
Agnieszka Żukowska
9 października 2019
Fot. Materiały prasowe
 

I nie mamy nic przeciwko temu, ponieważ TALARIA RESORT & SPA to pierwszy w Polsce obiekt hotelowy Wellness & SPA, który został  stworzony z myślą o kobietach. W weekendy wypoczywają tu wyłącznie Panie! Już niebawem szczęśliwe laureatki akcji #miesiącbezkompleksów będą mogły na własnej skórze się o tym przekonać.

Fot. Materiały prasowe

Talaria  Resort & Spa  położona jest w Trojanowie, koło Garwolina, 90 km od Warszawy i 80 km od Lublina. Oferuje swoim Gościom zakwaterowanie w 34. komfortowych pokojach i apartamentach w Pałacu i Pawilonie Parkowym, dwie restauracje: Sophie & Susanne i kawiarnię Catherine, dostęp do strefy  SPA liczącej sobie 1000 m2, gdzie znajduje się basen z podwodną muzyką i przeciwprądem, jacuzzi, sala cardio oraz sauny: kamienna, infrared, parowa, domek ziołowy, hammam, ruska bania.

Fot. Materiały prasowe

Na Panie czeka dwanaście gabinetów zabiegowych, liczne ścieżki biegowe i spacerowe, chata grillowa oraz mini – zoo.

Fot. Materiały prasowe

Opowiadać dalej? 🙂

Można tu  aktywnie spędzić czas, poradzić się specjalisty, spędzić czas ze znajomymi, zrelaksować się na masażu, poleniuchować i dokończyć jedną z odłożonych książek… W Talarii  można  poczuć  smak domowego soku z malin, ale również delektować się szampanem.  Tu słychać szum traw, szelest liści,  śpiew ptaków, rozmowy świerszcza ze szczupakiem, a przy dobrej pogodzie – nawet  własne myśli.

Fot. Materiały prasowe

www.talaria.plLifestyle

10 rodzajów relacji, które nie mają szans na przetrwanie

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
8 października 2019
Fot. iStock

Czy jesteśmy w stanie patrząc na jakąś parę w 100 proc. stwierdzić, że będą żyli długo i szczęśliwie do późnej starości? Raczej ciężko. I tak jak ciężko określić, czy komuś się uda, tak o wiele łatwiej wskazać relacje, które są skazane na niepowodzenie, a przynajmniej ryzyko rozstania w ich przypadku wzrasta.

10 rodzajów relacji, które nie mają szans na przetrwanie

1. Ci, którzy nie dyskutują o sprawach finansowych

Jeśli nie potraficie rozmawiać o finansach, wasze problemy będą powoli narastać, a w przyszłości staną się podstawową przyczyną rozwodu. Dlatego warto na samym początku określić, jak widzicie waszą finansową przyszłość, kto ma jakie ambicje zawodowe, jakie macie oczekiwania, czy oboje jesteście w stanie poświęcić swój komfort w razie kryzysu?

2. Ci, którzy zakochują się w swoich iluzjach

Głupotą jest wybór partnera, o którym myślimy, jaki będzie w przyszłości. To są tylko twoje domysły i wyobrażenia, a żyć będziesz z kimś, kto jest naprawdę. Dlatego warto się zmierzyć ze wszystkimi wadami swojego partnera, a nie udawać, że ich nie ma.

3. Ci, którzy muszą dostawać coś w zamian

Są takie pary. Nie pójdę z tobą do łóżka, bo zapomniałeś kupić mi kwiaty. Nie pojedziesz ze mną na wakacje, to pojadę sama. Zawsze coś za coś, tyle, że stawka z czasem zaczyna rosnąć i żadne z was nie chce zrezygnować ze swoich potrzeb. Prawdziwa miłość nie toleruje konkurencji.

4. Gwiazda i wielbiciel

W takim związku jeden partner jest samolubny i wymaga niekwestionowanej czci i uwielbienia, które zapewnia mu druga osoba. Tyle tylko, że wymagania „gwiazdy” wzrastają i nie idą z nimi w zamian jakieś rzeczy. Ktoś musi być dawcą, a biorcy nie interesuje dawanie. Musisz zachować równowagę energii i wsparcia, jeśli nie chcesz, aby twój związek został skazany na zagładę.

5. Myśliciel i manekin

Nawet jeśli jesteście razem dzięki prawdziwej miłości, prędzej czy później da się zauważyć między wami różnicę na poziomie intelektualnym. Ciężko być razem, jeśli ktoś dąży do doskonalenia się i rozwijania swojej wiedzy, podczas gdy druga strona nie potrzebuje niczego od życia.

6. Partnerzy o sprzecznych interesach

Związek, to nie tylko miłość, musimy mieć podobne cele i zainteresowania, by relacja mogła się rozwijać. Co w sytuacji, gdy jedno z was chce mieć dziecko, a drugie nie? Jeśli jedno chce poświęcić się ratowaniu świata, podczas gdy drugie dba tylko o siebie? Trudno się oszukiwać i udawać, że się tego nie widzi i liczyć, że może z czasem coś się zmieni. To tak nie działa. Styl życia i ideały muszą się pokrywać.

7. Ludzie z dużą różnicą wieku

Oczywiście nie jest to regułą, a jednak często się zdarza, że z czasem duża różnica wieku zaczyna stanowić problem, bo jedno ma jeszcze dużo energii do działania, pomysły do realizacji, a drugie chciałoby już jedynie świętego spokoju. I znowu pojawia się pytanie o dzieci, o energię, jaką trzeba im poświęcić, o potrzebę samorealizacji, poszukiwania pasji. Jeśli witalność i chęć eksplorowania życia i świata nie idą z wami w parze, może być trudno przetrwać.

8. Dwóch liderów

Ten rodzaj relacji dotyczy siły, celowości i silnej woli. Jeśli nie jesteście w stanie współpracować, pójść na kompromis, przyznać się do błędu, walczycie o władzę, raczej trudno wam wróżyć świetlaną przyszłość.

9. Para niestabilna emocjonalnie

Kiedy jedno z was odgrywa rolę opiekuńczego rodzica, prędzej czy później poczuje się wyczerpany, zwłaszcza, gdy nie dostaje nic w zamian. Każdy ma prawo zmęczyć się kochanie i wybaczaniem, zwłaszcza, gdy jego wysiłki są bezustannie sabotowane i krytykowane. Dlatego w efekcie odchodzą i idą tam, gdzie będą doceniani i zawsze mile widziani.

10. Ci, których łączy tylko fizyczna bliskość

Seks w związku jest niezwykle ważny. Jeśli jednak relacja opiera się tylko na fizycznej bliskości, raczej trudno, by utrzymała się przez dłuższy czas. W każdym związku trzeba rozmawiać, dzielić się obowiązkami, być przy sobie w smutku i radości. A co, jeśli pojawią się problemy zdrowotne, finansowe lub osobisty kryzys? Jak stawicie im wspólnie czoło?

Oczywiście nie jest tak, że każda z przywołanych relacji skazana jest na niepowodzenie. Niech będzie to ostrzeżenie, wskazanie deficytów w waszym związku, nad którymi można popracować.


Zobacz także

cukier

Śniadanko – słodzianko, czyli cukier jest wszędzie – nawet w tych produktach, o których byście nie pomyśleli!

„Rośnijmy razem” – akcja sadzenia drzew z LITTLE STEPS®

„Rośnijmy razem” – akcja sadzenia drzew z LITTLE STEPS® 2

Przyroda w granicach wielkiego miasta? Oczywiście, jeśli zamieszkasz tam, gdzie cywilizacja łączy się z naturą