Lifestyle

90 kilometrów od Warszawy, otoczony stawami i zielenią, stoi XIX wieczny Pałac w Trojanowie. Tak mogłaby się zaczynać piękna bajka…

Agnieszka Żukowska
Agnieszka Żukowska
9 października 2019
Fot. Materiały prasowe
 

I nie mamy nic przeciwko temu, ponieważ TALARIA RESORT & SPA to pierwszy w Polsce obiekt hotelowy Wellness & SPA, który został  stworzony z myślą o kobietach. W weekendy wypoczywają tu wyłącznie Panie! Już niebawem szczęśliwe laureatki akcji #miesiącbezkompleksów będą mogły na własnej skórze się o tym przekonać.

Fot. Materiały prasowe

Talaria  Resort & Spa  położona jest w Trojanowie, koło Garwolina, 90 km od Warszawy i 80 km od Lublina. Oferuje swoim Gościom zakwaterowanie w 34. komfortowych pokojach i apartamentach w Pałacu i Pawilonie Parkowym, dwie restauracje: Sophie & Susanne i kawiarnię Catherine, dostęp do strefy  SPA liczącej sobie 1000 m2, gdzie znajduje się basen z podwodną muzyką i przeciwprądem, jacuzzi, sala cardio oraz sauny: kamienna, infrared, parowa, domek ziołowy, hammam, ruska bania.

Fot. Materiały prasowe

Na Panie czeka dwanaście gabinetów zabiegowych, liczne ścieżki biegowe i spacerowe, chata grillowa oraz mini – zoo.

Fot. Materiały prasowe

Opowiadać dalej? 🙂

Można tu  aktywnie spędzić czas, poradzić się specjalisty, spędzić czas ze znajomymi, zrelaksować się na masażu, poleniuchować i dokończyć jedną z odłożonych książek… W Talarii  można  poczuć  smak domowego soku z malin, ale również delektować się szampanem.  Tu słychać szum traw, szelest liści,  śpiew ptaków, rozmowy świerszcza ze szczupakiem, a przy dobrej pogodzie – nawet  własne myśli.

Fot. Materiały prasowe

www.talaria.pl


Lifestyle

Jak często robisz pranie? Nadchodzi nowa era prania – będzie bardziej EKOlogicznie i EKOnomicznie

Redakcja
Redakcja
9 października 2019
Fot. iStock

Jesteśmy coraz bardziej świadomi i coraz chętniej podejmujemy wysiłek, jakim jest wprowadzenie zmian. Rezygnujemy z foliówek, bacznie przyglądamy się metkom na ubraniach… ale czy zwracamy uwagę na zużycie energii i na efektywność naszych domowych urządzeń? Bycie bardziej EKO to racjonalne korzystanie z energii i wody. To świadome wybory nie tylko w supermarkecie… Zmiana na lepsze, wcale nie oznacza rezygnowania z domowej technologii.

W ostatnich miesiącach coraz częściej mówimy o zmianach klimatycznych, w wielu regionach można było odczuć realnie, co oznacza susza i brak wody. Zaczynamy na poważnie interesować się tym, co sami, w swoich domach możemy zrobić, by zminimalizować zużycie wody, prądu, chemii gospodarczej. Choć jest to dla nas trudne, uczymy się nowych standardów i coraz lepiej analizujemy swoje decyzje podczas zakupów.

Nasze bycie eko przejawia się nie tylko podczas sortowania śmieci czy akcji happeningowych. Wreszcie pod lupę trafiły sprzęty gospodarstwa domowego, które jak się okazuje, potrafią zużywać ogrom energii. Odczuwa to nie tylko planeta, ale i my. Bo bycie bardziej EKO w swoim gospodarstwie domowym ma dwa znaczenia: powinno być EKOlogicznie i EKOnomicznie. AGD, jakie mamy lub wybieramy do swojego domu, może zaoszczędzić tysiące litrów wody rocznie. O energii elektrycznej chyba nie musimy wspominać – odczuł to każdy, kto wymienił ważny sprzęt w domu (pralka, lodówka, zmywarka), na nowy, energooszczędny. Rachunki za prąd mówią same za siebie.

Fot. Materiały prasowe

Nie zawsze rozwój musi odbywać się kosztem ekologii. Są produkty i technologie, które dbają o ochronę środowiska. Na jednych z największych targów elektroniki użytkowej i sprzętu AGD w Berlinie widać coraz więcej „świadomej” technologii. Marka Bosch przedstawiła ulepszone wersje swoich systemów i nowe rozwiązania, które zmienią podejście do prania i suszenia. Nastaje nowa era prania 2.0 w technologii 4D. Co ciekawe ta technologia pozwala nie tylko zaoszczędzić wodę i energię, ale również minimalizuje ilość używanych detergentów! Jak to działa? Przeczytajcie!

Fot. Materiały prasowe

i-DOS 2.0, jak działa inteligentny system dozowania

i-DOS to niezwykły system dozowania detergentów piorących marki Bosch. Jego ulepszona i zmodyfikowana wersja 2.0 jest już dostępna na rynku polskim. System  działa na podstawie inteligentnych sensorów, które zbierają różne informacje z pralki. Sprawdzają m.in. jak pełna jest nasza pralka i jaki rodzaj tkanin znajduje się w bębnie oraz – to prawdziwa rewolucja – jaki jest stopień zabrudzenia naszego prania! To tylko ułamek informacji, jakie zbiera taka nowoczesna pralka. Dodatkowo odczytuje poziom twardości wody, który nie jest przecież stały oraz to jak stężony jest płyn do prania. Brzmi jak zaawansowana technologia kosmiczna – ale siedzi w domowej pralce. Po co?

Dzięki temu pralka może zminimalizować zużycie wody, energii i środków piorących do minimum. i-DOS dokładnie wie, jaka ilość detergentu jest potrzebna do danego cyklu prania. Dobiera ją automatycznie – z dokładnością do 1 ml. Co najważniejsze, ta oszczędność nie odbywa się kosztem efektywności. Pranie jest czyste, a do ścieków trafia mniej zanieczyszczeń.

Jak wygląda podajnik?
Znajdują się w nim trzy komory, z których dwie zaprojektowane są tak, by płyn do prania i płukania tkanin dozował się automatycznie. Trzecia komora pozwala na dodanie np. specjalnego detergentu, wybielacza lub tradycyjnego proszku do prania według własnego uznania i potrzeby.

Fot. Materiały prasowe

Nowy wymiar prania 4D

Jak się domyślacie, samo nowoczesne dozowanie detergentów nie wystarczy, by przy mniejszym ich zużyciu, uzyskać doskonały efekt i czyste pranie. Dlatego z pomocą przychodzi kolejne nowoczesne rozwiązanie marki Bosch – ich autorski system prania w wymiarze 4D.

4D Wash System to inteligentne rozwiązanie, które poprawia wydajność prania. Świetny patent, który pozwala zaoszczędzić wodę i detergent oraz czas. Jak to działa?

W trakcie prania, gdy bęben zaczyna się obracać, w pralce tworzy się swego rodzaju „tunel piorący”.  Doskonale znamy uczucie, gdy na szybko obracającej się karuzeli, zaczynamy odczuwać wciskanie w fotel. To siła odśrodkowa, która działa w pralce. Gdy bęben się obraca, ubrania zaczynają przylegać do jego ścianek. Technologia 4D znakomicie wykorzystuje ten efekt. Zamiast klasycznie napełniać pralkę wodą, strumień wody i detergentu wtryskiwany jest do środka powstałego tunelu – dzięki temu ubrania równomiernie nasiąkają tą mieszanką, a proces prania jest szybszy, bardziej wydajny i przynosi zdumiewające rezultaty.

Kolejnym atutem tej funkcji jest fakt, że system prania 4D działa nawet przy pełnym załadunku. W przypadku uporczywych plam wystarczy skorzystać z opcji Intensive Plus. To dodatkowe 30 minut energicznego prania – i również działa w przypadku całkowitego zapełnienia pralki.

WAX32EH0EU |Fot. Materiały prasowe

Nasze codzienne, drobne wybory mają znaczenie. To jak często włączasz pralkę również.  Zdecydowanie warto nauczyć się zdrowego minimalizmu ekologicznego na wielu poziomach swojego życia. My gorąco zachęcamy was do drobnych zmian, metodą małych kroków: zakręcanie kranu podczas mycia zębów, wymiany żarówek na energooszczędne, nie wlewania dodatkowej nakrętki płynu do prania „tak na wszelki wypadek”. A gdy będziecie planować wymianę pralki, rozważcie ten zakup spokojnie i dokładnie. Jak widzicie, nie tylko cena czy klasa zużycia energii elektrycznej są ważne. Różnicę szybko odczujecie i wasz portfel, i planeta.

WTX87EH0EU |Fot. Materiały prasowe

Wash #LikeABosch

Ekologiczna świadomość od lat stanowi DNA marki Bosch. Bez względu na kategorię urządzeń, Bosch stara się optymalizować programy i wdrażać do swoich produktów innowacyjne rozwiązania, tak by służyły nie tylko człowiekowi, ale były przyjazne dla środowiska.
Więcej informacji znajdziecie na stronie www.bosch-home.pl


Artykuł powstał we współpracy z marką Bosch.


Lifestyle

10 rodzajów relacji, które nie mają szans na przetrwanie

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
8 października 2019
Fot. iStock

Czy jesteśmy w stanie patrząc na jakąś parę w 100 proc. stwierdzić, że będą żyli długo i szczęśliwie do późnej starości? Raczej ciężko. I tak jak ciężko określić, czy komuś się uda, tak o wiele łatwiej wskazać relacje, które są skazane na niepowodzenie, a przynajmniej ryzyko rozstania w ich przypadku wzrasta.

10 rodzajów relacji, które nie mają szans na przetrwanie

1. Ci, którzy nie dyskutują o sprawach finansowych

Jeśli nie potraficie rozmawiać o finansach, wasze problemy będą powoli narastać, a w przyszłości staną się podstawową przyczyną rozwodu. Dlatego warto na samym początku określić, jak widzicie waszą finansową przyszłość, kto ma jakie ambicje zawodowe, jakie macie oczekiwania, czy oboje jesteście w stanie poświęcić swój komfort w razie kryzysu?

2. Ci, którzy zakochują się w swoich iluzjach

Głupotą jest wybór partnera, o którym myślimy, jaki będzie w przyszłości. To są tylko twoje domysły i wyobrażenia, a żyć będziesz z kimś, kto jest naprawdę. Dlatego warto się zmierzyć ze wszystkimi wadami swojego partnera, a nie udawać, że ich nie ma.

3. Ci, którzy muszą dostawać coś w zamian

Są takie pary. Nie pójdę z tobą do łóżka, bo zapomniałeś kupić mi kwiaty. Nie pojedziesz ze mną na wakacje, to pojadę sama. Zawsze coś za coś, tyle, że stawka z czasem zaczyna rosnąć i żadne z was nie chce zrezygnować ze swoich potrzeb. Prawdziwa miłość nie toleruje konkurencji.

4. Gwiazda i wielbiciel

W takim związku jeden partner jest samolubny i wymaga niekwestionowanej czci i uwielbienia, które zapewnia mu druga osoba. Tyle tylko, że wymagania „gwiazdy” wzrastają i nie idą z nimi w zamian jakieś rzeczy. Ktoś musi być dawcą, a biorcy nie interesuje dawanie. Musisz zachować równowagę energii i wsparcia, jeśli nie chcesz, aby twój związek został skazany na zagładę.

5. Myśliciel i manekin

Nawet jeśli jesteście razem dzięki prawdziwej miłości, prędzej czy później da się zauważyć między wami różnicę na poziomie intelektualnym. Ciężko być razem, jeśli ktoś dąży do doskonalenia się i rozwijania swojej wiedzy, podczas gdy druga strona nie potrzebuje niczego od życia.

6. Partnerzy o sprzecznych interesach

Związek, to nie tylko miłość, musimy mieć podobne cele i zainteresowania, by relacja mogła się rozwijać. Co w sytuacji, gdy jedno z was chce mieć dziecko, a drugie nie? Jeśli jedno chce poświęcić się ratowaniu świata, podczas gdy drugie dba tylko o siebie? Trudno się oszukiwać i udawać, że się tego nie widzi i liczyć, że może z czasem coś się zmieni. To tak nie działa. Styl życia i ideały muszą się pokrywać.

7. Ludzie z dużą różnicą wieku

Oczywiście nie jest to regułą, a jednak często się zdarza, że z czasem duża różnica wieku zaczyna stanowić problem, bo jedno ma jeszcze dużo energii do działania, pomysły do realizacji, a drugie chciałoby już jedynie świętego spokoju. I znowu pojawia się pytanie o dzieci, o energię, jaką trzeba im poświęcić, o potrzebę samorealizacji, poszukiwania pasji. Jeśli witalność i chęć eksplorowania życia i świata nie idą z wami w parze, może być trudno przetrwać.

8. Dwóch liderów

Ten rodzaj relacji dotyczy siły, celowości i silnej woli. Jeśli nie jesteście w stanie współpracować, pójść na kompromis, przyznać się do błędu, walczycie o władzę, raczej trudno wam wróżyć świetlaną przyszłość.

9. Para niestabilna emocjonalnie

Kiedy jedno z was odgrywa rolę opiekuńczego rodzica, prędzej czy później poczuje się wyczerpany, zwłaszcza, gdy nie dostaje nic w zamian. Każdy ma prawo zmęczyć się kochanie i wybaczaniem, zwłaszcza, gdy jego wysiłki są bezustannie sabotowane i krytykowane. Dlatego w efekcie odchodzą i idą tam, gdzie będą doceniani i zawsze mile widziani.

10. Ci, których łączy tylko fizyczna bliskość

Seks w związku jest niezwykle ważny. Jeśli jednak relacja opiera się tylko na fizycznej bliskości, raczej trudno, by utrzymała się przez dłuższy czas. W każdym związku trzeba rozmawiać, dzielić się obowiązkami, być przy sobie w smutku i radości. A co, jeśli pojawią się problemy zdrowotne, finansowe lub osobisty kryzys? Jak stawicie im wspólnie czoło?

Oczywiście nie jest tak, że każda z przywołanych relacji skazana jest na niepowodzenie. Niech będzie to ostrzeżenie, wskazanie deficytów w waszym związku, nad którymi można popracować.


Zobacz także

Mąż nie powiedział mi, że kocha mężczyzn, ale nie kobiety. Żałuję, że z „pierwszym razem” czekaliśmy do ślubu

“Metamorfozy według Ewy Chodakowskiej”

Rozwiązanie konkursu “Metamorfozy według Ewy Chodakowskiej”

„Ratujmy kobiety” - zebrano 160 tyś. podpisów. Czy prawa kobiet będą kogoś obchodzić?

„Ratujmy kobiety” – zebrano 160 tyś. podpisów. Czy prawa kobiet będą kogoś obchodzić?