Go to content

Nie potrafią ufać i trudno ich zrozumieć. Skąd wiedzieć, czy introwertyk jest tobą zainteresowany

Introwertycy są specyficznymi osobami, które cenią sobie spokój i kojącą samotność. Nie oznacza to oczywiście, że za wszelką cenę unikają kontaktów z innymi ludźmi. Wręcz przeciwnie — potrafią bez większych problemów odnaleźć się w społeczeństwie, choć publiczne wystąpienia i większa ilość obcych osób mogą powodować u nich dyskomfort.

Introwertyk może być doskonałym rozmówcą, o ile druga strona nie zarzuca jego własnymi przemyśleniami i pozwala dojść do głosu. Osoba bardziej skryta raczej nie podzieli się z tobą od razu połową historii swojego życia, ale na pewno nie ucieknie na pytanie, jak się miewa.

Zainteresowanie ze strony introwertyka

Introwertyk, jak każdy człowiek, ma swoje sympatie i antypatie, okresy zakochania, czas budowania związku i szczęśliwego życia. Na pewno nie powinien być kojarzony z przejmującym smutkiem i dokuczliwą samotnością. Być może takie osoby mają troszkę więcej problemów, aby wyjść naprzeciw komuś, kto się jemu podoba, ale przecież nie odpuszcza tego, na czym mu naprawdę zależy.

Owszem, introwertycy bywają niełatwi do zrozumienia i czasem trudność może sprawić stwierdzenie, czy są rzeczywiście zainteresowani pogłębieniem danej relacji. Można ustalić pewne zachowania, które pozwalają ocenić, że relacja z osobą mniej śmiałą wchodzi na poziom miłości lub przyjaźni.

9 sygnałów, które pomogą ci ocenić, czy introwertyk jest tobą zainteresowany 

1. Podejmuje inicjatywę

Nie zawsze zdarza się, że osoba z charakterem introwertyka wychodzi przed szereg i pierwsza zaprasza do kina czy na spacer. Zazwyczaj introwertyk nie zaczepia obcych osób, by sobie porozmawiać o pogodzie, więc jeśli podchodzi akurat do ciebie i sam zaczyna rozmowę, to może być bardzo dobry znak, że wpadłaś mu w oko.

2. Otwiera się stopniowo

Introwertycy bywają osobami zamkniętymi w sobie, którzy szalenie cenią własną prywatność i spokój. Z tego powodu zazwyczaj potrzebują więcej czasu, by nabrać zaufania i odsłonić swoje prawdziwą wnętrze przed drugą osobą. Jeśli introwertyk jest wobec ciebie przyjacielski, a ty zdobędziesz jego zaufanie, masz szansę bliżej poznać naprawdę wartościowego człowieka.

3. Uważa cię za przyjaciela

Ponieważ introwertykom kłopot sprawia zaufanie drugiej osobie, określenie ciebie mianem przyjaciela jest wielkim i ważnym krokiem w waszej relacji. Pamiętaj, że niejeden związek rozpoczął się właśnie od przyjaźni.

4. Zaprasza cię do osobistej przestrzeni

Odkrywając przed tobą rąbek tajemnicy introwertyk daję ci coś ważnego. Przysłowiowe pokazanie pierwszego medalu czy zdjęcia z ukochaną babcią jest sygnałem, że jesteś dla niego kimś wyjątkowym i chce dzielić z tobą ważne dla niego chwile.

5. Dąży do wspólnego spędzania czasu

Zaproszenie do spędzenia wspólnego popołudnia czy wieczoru jest jasną informacją, że introwertyk lubi cię bardzo, skoro odkłada na bok swoją samotność i przebywanie z własnymi myślami. To świetna podstawa do pogłębienia waszej relacji.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Fot. iStock/Martin_dm

1/1 10 sygnałów, które pomogą ci ocenić, czy introwertyk jest tobą zainteresowany

6. Jest obok ciebie, bezinteresownie

Gdy jesteś w potrzebie, introwertyk nie udaje, że ma ważniejsze rzeczy do zrobienia, ale jest obok i pomaga tak, jak tylko potrafi. Bez zbędnych słów pocieszy złamane serce, pomoże w chorobie. Być może mało mówi, ale dużo robi, wykazuje się pełną lojalnością, a ty dobrze wiesz, że możesz na nim polegać.

7. Sam podtrzymuje kontakt

Jeśli introwertyk naprawdę kogoś lubi, zależy mu na tym, aby pozostać w kontakcie. To zazwyczaj miła odmiana dla relacji z innymi, bardziej neutralnymi dla niego osobami, które muszą czasem dłużej poczekać na jego pamięć i odzew w różnych sytuacjach.

8. Dzieli się z tobą tajemnicami

To jeden z najwyższych stopni bliskości — odkrywanie przed sobą tajemnic. Tylko prawdziwa relacja, szczera, pozwala otworzyć się na tyle, by dopuścić kogoś do swojego najbardziej wrażliwego wnętrza.

9. Jest szczery wobec ciebie

Introwertyk, dla którego jesteś kimś bliskim wie, jak ważne dla ciebie są marzenia. Taka osoba pomoże ci osiągnąć cel, nie odmówi wsparcia. Będzie cieszył się twoim sukcesem tak, jakby to był również jego sukces.

Jeśli uda się tobie wejść w codzienność introwertyka w roli przyjaciela lub partnera, będziesz bardzo szczęśliwa i zadowolona, że poświęciłeś mu być może więcej, niż komukolwiek innemu czasu, aby otworzył się przed tobą. Czeka was wiele pięknych rzeczy.

źródło:  themindsjournal.com