Go to content

Jeśli masz jedną z tych 8 cech, jesteś kimś wyjątkowym, jesteś „Rzecznikiem”

Osobowość “Rzecznika”, (inaczej INFJ ang. Introverted Intuitive Feeling Judging), jest bardzo rzadkim rodzajem osobowości. Ma go jedynie około dwa procent, a według niektórych źródeł, nawet mniej z nas. Jeśli w dzieciństwie czułeś, że różnisz się od swoich rówieśników, być może jesteś jednym z Rzeczników, jesteś w stanie osiągnąć wyżyny sukcesu, podobnie jak wiele wybitnych osobowości, takich jak Nelson Mandela czy Beethoven. INFJ są introwertyczni, kierują się intuicją, są uczuciowi i lubią osądzać innych.

8 cech osobowości Rzecznika

Kochasz pisać

INFJ mają talent pisarski i traktują pisanie jako osobistą terapię. Lubią oczyszczać się z negatywnych uczuć pisząc. Są bardzo introwertyczni i nie lubią wchodzić w interakcję z ludźmi, więc „wypuszczają na wolność” swoje emocje na piśmie. Pisanie przynosi im spokój i jest wygodne. Lubią swoją prywatność i intymne spotkania w mniejszej grupie osób.

Jesteś empatą

Empatia to umiejętność łatwego nawiązywania więzi z ludźmi, odczuwania ich emocji i rozumienia ich energii. Ty masz dużą empatię i jesteś osobą, do której wszyscy zwracają się ze swoimi problemami. w przypadku problemu. Potrafisz  zapewnić wsparcie emocjonalne wszystkim bliskim i znajomym. Dzięki empatii bardzo łatwo „odczytujesz” ludzi, wiesz, czy dana osoba kłamie, czy mówi prawdę.

Doświadczasz bardzo skrajnych odczuć

Często sam sobie zaprzeczasz, a twój nastrój zmienia się bardzo szybko. W jednej chwili jesteś szczęśliwy, za chwilę płaczesz. Ponieważ jesteś tak nieprzewidywalny, ludziom trudno za tobą nadążyć. Te wahania nastroju są jedną z najbardziej charakterystycznych cech osobowości INFJ.

Nawiązujesz silne więzi

Jesteś osobą, która wywołuje skrajne emocje, ale jeśli są one pozytywne, bardzo łatwo się do ciebie bardzo mocno przywiązać. Za tobą się tęskni, ciebie się potrzebuje.

Ciężko pracujesz

Wierzysz, że aby coś osiągnąć, musisz ciężko pracować. Nie boisz się wyzwań, jesteś ambitny, zawsze znajdziesz sposób, by „zadziałało”.  Szukasz rozwiązań tam, gdzie inni ich nie szukają. Jesteś świadomy przyszłości i masz wizję tego jak ona ma wyglądać.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Fot. istock/fcscafeine

1/1 Osobowość "Rzecznika"

Kierujesz się intuicją

Masz silną intuicję i ufasz jej. Wierzysz w siłę uczuć i w to, że świat może stać się lepszy. Niektórzy uważają, że to naiwne, ale ty wiesz swoje. Robisz to, co nakazują ci uczucia i przeczucia.

Często osądzasz innych

Masz skłonność do osądzania i często ranisz ludzi swoją prostotą i bezpośredniością. Łatwo oceniasz ludzi na podstawie ich opinii, tego co mówią. I bardzo długo to przeżywasz, przypominasz sobie, analizujesz.

Szukasz prawdy

Wierzysz, że wszystko jest ze sobą kosmicznie połączone. Próbujesz znaleźć głębsze, ukryte znaczenie. Jesteś bardzo ciekawy z natury, a twoja osobowość napędza cię do ciągłego uczenia się, dowiadywania. Nie pozostawiasz pytań bez odpowiedzi.


 

Na podstawie: