Go to content

9 przedmiotów, które przyciągają pecha i złą energię w twoim domu

Jedni wystrzegają się przechodzenia pod drabiną, inni zawracają na widok czarnego kota, by uniknąć pecha lub po Wigilii wkładają łuskę karpia do portfela, aby zapewnić sobie finansowe powodzenie.

Najczęściej podobne rzeczy traktujemy z przymrużeniem oka, choć są i tacy, dla których mają one szczególną moc. Wtedy, na wszelki wypadek noszą talizmany lub po prostu unikają przedmiotów, które mogą przyciągać nieszczęście. Co więcej, według zwolenników „szczególnej mocy”, uważać trzeba na to, co znajduje się w domu, by zła energia i pech trzymały się z daleka od tego miejsca. Jesteście ciekawi, co szczególnie działa na niekorzyść danego miejsca?


 

źródło: deccoria.plwww.homify.pl

Fot. iStock/alien185

1/9 Pamiątki po złych ludziach

Same pamiątki przywołują piękne wspomnienia, rozbudzają radość lub tęsknotę. Natomiast rzeczy, które zostały po nielubianych osobach, czy pamiątki po kimś, kto odszedł czyniąc krzywdę, lepiej wyrzucić. One ściągają do domu złą energię, którą „przejęły” od złej osoby.

Fot. iStock/me4o

2/9 Czarne drzwi

Moda na kolory się zmienia i we wnętrzach pojawiają się różnorodne barwy, zależne od gustu właściciela. Lepiej jednak nie ulegać modzie na czarne drzwi wejściowe, ponieważ zgodnie z wierzeniami są one wrotami, przez które przenikają nieszczęścia. Wyjątkiem są drzwi umieszczone od strony północnej.

Fot. iStock/3sbworld

3/9 Sztuczne i suche rośliny

Można powiedzieć, że sztuczne czy zasuszone rośliny czy sentymentalne bukiety, to jedynie ozdoba, bądź miła pamiątka. Jednak to, co się dobrze kojarzy, jest martwe, pozbawione dobrej energii. One niekorzystnie wpływają na atmosferę w domu i zamiast nich lepiej postawić na żywe rośliny doniczkowe.

Uważać należy również na rośliny z kolcami, które wg Feng Shui ściągają pokłady negatywnej energii i pecha.

Fot. iStock/ByeByeTokyo

4/9 Lustro

Każdy ma je w swoim domu i czasem nawet niejedno. Niegdyś wierzono, że lustra wykradają i więzią dusze tych, którzy w nie spoglądają. Tradycyjnie zakrywano je materiałem po śmierci kogoś bliskiego, aby dusza nie została w nim uwięziona. Pęknięte lustro oznaczało 7 lat nieszczęścia. Według Feng Shui lustra należy utrzymywać w całości i czystości, tak by błyszczały i nigdy nie należy ich umieszczać naprzeciwko nóg łóżka.

Fot. iStock/oversnap

5/9 Poroże, wypchane zwierzęta

To dość specyficzne ozdoby domu, po które obecnie najczęściej sięgają nieliczni pasjonaci łowiectwa. Te osobliwe zbieracze kurzu, skóry, roki, części zwierząt przynoszą wyjątkowego pecha, bo kojarzonego ze sferą śmierci.

fot. iStock/Asurobson

6/9 Zniszczona zastawa, sztućce

Pomijając fakt, że jedzenie uszkodzonymi sztućcami na utłuczonym talerzu nie należy do najwyższych przyjemności, kojarzy się ze zniszczeniem i przywołuje nastrój smutku oraz melancholii.

Fot. iStock/McKevin

7/9 Nieaktualny kalendarz

Jeśli w pomieszczeniu wisi kalendarz, w którym widnieją stare daty, może on wprowadzać zamęt w życie właściciela, a nawet skrócić jego życie.

Fot. iStock/mediaphotos

8/9 Puste fotele na biegunach

Kochamy fotele na biegunach, bo kojarzą się z błogim czasem relaksu lub babcinym domem. Jednak gdy pozostają one stale puste, według wierzeń, przyciągają nieczyste siły, które lubią się w nich rozsiadać. Nie bez powodu bujane fotele często pojawiają się w filmach grozy.

9/9 Popękane i uszkodzone ramki na zdjęcia

Ramki na zdjęcia to piękna ozdoba każdego wnętrza, która przywołuje na myśl najpiękniejsze chwile i bliskie osoby. Należy jednak uważać, by ramki były całe, bo w przypadku pęknięć mogą one zwiastować zniszczenie przyjaźni lub więzów rodzinnych z osobami na nich widocznymi.