Lifestyle

7 trudnych, ale motywujących rzeczy, które musisz zaakceptować w życiu

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
27 grudnia 2016
Fot. iStock / misfire_asia
 

Życie bywa trudne, ale na pewno bardzo ciekawe. To dość sprawiedliwe rozwiązanie, sprawia, że nie raczej nie jest nam tu, na Ziemi, nudno. Jeśli przeżywacie właśnie te trudniejsze momenty, przypomnijcie sobie kilka prostych, pocieszających prawd o życiu, które powinniśmy zaakceptować, żeby było nam nieco łatwiej.

1. Każdy się czegoś boi, każdy odczuwa niepewność. Nie jesteś wyjątkiem.

2. Nigdy nie będziesz w 100% pewny  swoich decyzji. Ale zawsze lepiej podjąć decyzję, zadziałać, niż pozostać biernym, bez wpływu na swoje życie.

3. Zawsze jest ktoś lepszy od ciebie. Więc nie ma sensu się porównywać.

4. Z życiu nie masz wpływu na nic, prócz własne myśli i działania. Dlatego zawsze powinieneś mieć nadzieję na najlepsze, ale także być gotowym na najgorsze.

5. Nic nie trwa wiecznie. Wszystko się zmienia. Ludzie się zmieniają. Ty również. Za chwilę może nas nie być.

6. Życie to nie jest bajka. Z tego również powodu, trudno przewidzieć co się w nim wydarzy. Życie jest zawsze ekscytujące, sprawia, że nigdy nie będziesz się nudzić.

7. Ciężka praca nie gwarantuje sukcesu. Sukces to wypadkowa wielu czynników, również takich, które są od ciebie niezależne.


Źródło: lifehack.org

 


Lifestyle

Ten etap życia? Jest trudny – nigdy nie zapominaj o swoich potrzebach

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
27 grudnia 2016
Fot. iStock/PeopleImages
 

Wiecie, o czym mowa? Macie pewnie trzydzieści parę lat, dwójkę lub trójkę dzieci – od niemowlęcia do przedszkolaka, albo siedmiolatka. I jest wam ciężko. Poczucie frustracji, przemęczenie, może lekkie rozczarowanie miesza się z ogromem szczęścia, jakie daje wam rodzina. Blogerka Hayley Hengst doskonale to rozumie, bo ma podobne doświadczenia. I postanowiła przypomnieć sobie – nam również – to, o czym zapominać nie powinnyśmy.  Nie zapominajmy nigdy o naszych potrzebach.

Jest ciężko. Czego więc potrzebujesz, żeby przetrwać?

Potrzebujesz nauczyć się prosić o pomoc.

Potrzebujesz nauczyć się przyjmować pomoc, gdy ci ją oferują.

Potrzebujesz zadbać o swoje małżeństwo. Potrzebujesz wcześniej położyć dzieci spać. Usiąść z mężem, napić się z nim wina i porozmawiać.

Potrzebujesz obecności przyjaciółek.

Potrzebujesz obecności twojej mamy.

Potrzebujesz doświadczonych przyjaciół, którzy mają już „to” za sobą. Którzy potrafią cię przekonać, że wcale nie spieprzasz wszystkiego tak koncertowo, jak myślisz.

Potrzebujesz pozbyć się wyrzutów sumienia, kiedy podczas dziecięcej drzemki, robisz to, na co masz ochotę, a nie to, co powinnaś.

Potrzebujesz oczekiwać od siebie mniej. Jeszcze mniej.

Potrzebujesz nauczyć się nie komplikować spraw.

Upraszczaj każdy aspekt twojego życia, jak to tylko możliwe. Potrzebujesz nauczyć się mówić „nie”.

Potrzebujesz  pracować nad swoim stanem zadowolenia. Potrzebujesz czasem zostawić dzieci na noc i gdzieś wyjechać. Gdziekolwiek.

Potrzebujesz zrobić dla siebie coś, co sprawi ci przyjemność. Każdego dnia, nawet jeśli miałoby to trwać tylko 15 minut.

Potrzebujesz czasem się pomodlić, abo pomedytować. Albo jednego i drugiego.

Potrzebujesz czasem tego, co uwielbiasz: kawy, kieliszka wina, kąpieli w pianie.

Weźcie sobie do serca te kilkanaście zdań.


Źródło: austin.citymomsblog.com


Lifestyle

Czas nowych postanowień, czyli co dla zdrowia w nowym roku?

Redakcja
Redakcja
27 grudnia 2016
Fot. Materiały prasowe

Noworoczne postanowienia często są jak fajerwerki – pojawiają się z hukiem i szybko znikają. W 2017 roku porzućmy wymówki i zadbajmy o kręgosłup – to on sprawia, że idziemy przez życie wyprostowani, z dumnie podniesioną głową. Od czego zacząć? Od zdrowego myślenia – holistyczne podejście do naszego organizmu przyniesie ulgę nie tylko plecom. Jak to zrobić, podpowiedzą specjaliści Columna Medica, kliniki specjalizującej się w rehabilitacji i nieinwazyjnym leczeniu narządu ruchu.

Pokonaj ból

Wielu z nas doskwiera ból pleców. Nieprawidłowa pozycja siedząca, niewygodne łóżko, niedostateczna aktywność ruchowa, uboga w cenne witaminy i minerały dieta, nadwaga czy zmiany zwyrodnieniowe, to tylko kilka z przyczyn tych dolegliwości. Aby skutecznie walczyć z bólem kręgosłupa, nie wystarczy doraźne leczenie i sporadyczna aktywność. W Columna Medica oprócz konsultacji i kompleksowych badań, fizjoterapeuci dbają o dobór ćwiczeń, które wspomogą naszą kondycję. Klinika specjalizuje się w leczeniu wybranych schorzeń ortopedycznych, neurologicznych i reumatologicznych. Pomaga w szybkim przywróceniu sprawności, redukcji bólu towarzyszącego schorzeniom i urazom, a przede wszystkim uniknięciu operacji w wybranych przypadkach. Z myślą o potrzebach swoich pacjentów Columna Medica stworzyła autorskie programy rehabilitacyjne, ortopedyczne i neurologiczne. Dzięki indywidualnie dobranym programom ćwiczeń i zabiegów specjaliści mogą szybko i skutecznie likwidować lub zmniejszać dolegliwości kręgosłupa. Spotkania z dietetykiem oraz strefa Medical Wellness stanowią idealne dopełnienie holistycznego podejścia do pacjenta.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Jedz na zdrowie

Zdrowie zaczyna się w kuchni, dlatego o odpowiedniej diecie warto myśleć na co dzień. Naturalne produkty mogą skutecznie wesprzeć naszą kondycję. Z tego względu o zbilansowane posiłki należy zadbać, równolegle do aktywności fizycznej czy prowadzonego procesu rehabilitacyjnego, w przypadku dolegliwości bólowych kręgosłupa. Warsztaty dietetyczne w Columna Medica  to praktyczna wiedza z zakresu racjonalnego żywienia. Często nie zdajemy sobie sprawy z błędów, jakie popełniamy przygotowując posiłki, dlatego warto skonsultować plan żywienia ze specjalistą. Czasem nawet to co zdrowe może nam szkodzić. Dlatego też Columna Medica oferuje badania pod kątem nadwrażliwości pokarmowych oraz składu mikroflory. Dzięki nim specjaliści kliniki pomagają stworzyć indywidualny plan żywieniowy, który pomaga odzyskać nie tylko wymarzoną sylwetkę, ale także świetne samopoczucie. Właściwie dobrany sposób odżywiania przyspieszy nasz metabolizm i doda energii. Klinika oferuje również ekskluzywny program Detox, który wspomaga oczyszczanie organizmu. Wszystko po to, byśmy mogli cieszyć się zdrowiem jak najdłużej.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Odpocznij

Nowy Rok zacznijmy z nową siłą. Aby mieć jej pod dostatkiem, musimy równoważyć intensywną pracę z odpoczynkiem i relaksem. – Columna Medica to kompetencja, standard zachodnich kurortów, unikatowość i autentyczność. Dbamy o to, by nasz gość czuł się wyjątkowo. To także miejsce idealne do wyciszenia i regeneracji. Wszystko co nas otacza, wpływa na nasze samopoczucie i powrót do zdrowia, dlatego tak ważne jest gdzie i jak odpoczywamy – mówi Julita Małuszyńska, prezes Columna Medica.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Columna Medica to indywidualnie dobrane zabiegi, wykwalifikowana kadra i najwyższej klasy sprzęt medyczny, ale także czterogwiazdkowy hotel, restauracja i luksusowa strefa Medical Wellness. Klimatyczna sceneria ponad stuletniego, sosnowego lasu, nowoczesne wyposażenie i wysoki standard usług zapewniają wyjątkowy komfort pobytu i sprawiają, że Columna Medica sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających gości.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Columna Medica


Zobacz także

„Brakuje jej czasem powietrza. Walczy o każdy oddech, łapczywie łyka każdy gram powietrza i ma wrażenie, że waży ono tonę”. BEZ TCHU

Zrób coś dla siebie i zrezygnuj z jednego obowiązku. Tydzień trzeci, dzień #7

Depresja jest tematem tabu, ale o męskiej depresji w ogóle nikt nie mówi