Związek

Rozstaliście się? Oto dlaczego powinnaś jak najszybciej usunąć jego zdjęcia z Facebooka

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
13 grudnia 2017
Fot. iStock/ballero
 

Stało się. Wasz związek się rozpadł. Definitywnie. Komu chciałaś, temu powiedziałaś. Problem w tym, że na profilu w mediach społecznościowych masz całe mnóstwo waszych wspólnych zdjęć. Jeśli nagle je usuniesz, dasz niektórym temat do plotek. Choć może ci się wydawać, że niewiele osób spośród tych setek znajomych tak naprawdę obserwuje twoje życie, jesteś w błędzie. Niektórzy szybko się zorientują, że coś jest na rzeczy.Smutna prawda jest taka, że lepiej usunąć wspólne zdjęcia jak najszybciej. To najlepszy sposób, by sprawnie wyleczyć złamane serce i zacząć wszystko od nowa.

Oto kilka najważniejszych powodów, dla których powinnaś usunąć wasze fotografie:

Wpatrywanie się w zdjęcia może spowodować, że zapomnisz, dlaczego się rozstaliście

Cóż, te wszystkie zdjęcia zrobiliście przecież właście wtedy, gdy byliście najszczęśliwsi. Przeglądanie ich sprawi, że zaczniesz inaczej patrzeć na związek, który właśnie się zakończył. Możesz dojść do wniosku, że on wcale nie był taki zły i może jeszcze uda się to naprawić.

Przypominasz sobie, co mówili o was ludzie

Zawieszasz się na moment przy zdjęciu na plaży. Był zachód słońca, przytulaliście się. Czytasz te wszystkie komentarze od twoich i jego znajomych, waszych rodzin, braci i sióstr. Pisali, że świetnie do siebie pasujecie, że życzą wam szczęścia. I nagle dociera do ciebie, jak wiele osób wam kibicowało. Niestety, to zdjęcie też trzeba usunąć. I co gorsza, zmierzyć się z tym, co teraz powiedzą o was inni.

Nowy adorator nie będzie zadowolony

Tak, to twoja przeszłość, której nie da się wymazać. Nie oznacza to jednak, że trzeba się z nią afiszować. Kiedy wokół ciebie zacznie kręcić się nowy facet, będzie dopytywał o te zdjęcia. Zastanów się, dlaczego tak naprawdę je zostawiłaś. Jakie informacje o tobie mają przekazać innym? Że tęsknisz?

Prosty sposób, żeby pokazać, że to koniec

Może stać się tak, że twój były facet przerobi wszystko na swoją modłę, a fakt usunięcia przez ciebie zdjęć wykorzysta na swoim profilu w formie „patrzcie, jaka ona musi być szurnięta, skoro wszystko usunęła”. To tylko kolejny dowód, że robisz dobrze. Dojrzały facet zrozumie, dlaczego usunięcie wspólnych zdjęć jest konieczne.

Nie ma żadnego powodu, żeby zostawiać te zdjęcia

Świadczy to wyłącznie o tym, że nie możesz pogodzić się z rozstaniem i wciąż uważasz, że jeszcze wszystko da się naprawić i za jakiś czas wrócicie do siebie. Nawet jeśli tak się stanie, zawsze możesz dodać nowe zdjęcia.

A tak na przyszłość, może warto się trzy razy zastanowić, zanim zacznie publikować w mediach społecznościowych fotki z nowym facetem?


 

Źródło: Cosmopolitan


Związek

Niezawodny, domowy sposób na czyszczenie pędzli do makijażu. Jak to zrobić najlepiej?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
13 grudnia 2017
czyszczenie pędzli do makijażu
Fot. iStock / lokisurina
 

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które nie czyszczą szczoteczek do makijażu zbyt często (mając oczywiście poczucie winy), to jest właśnie dla ciebie! Czyszczenie pędzli do makijażu nie powinno być uciążliwe i tak naprawdę nie jest! Tak jak pierzesz swoją pościel lub myjesz naczynia, tak pędzle, których używasz do makijażu, potrzebują wyczyszczenia, ponieważ zawierają więcej bakterii, niż myślisz. Za każdym razem, gdy brudnym pędzlem dotykasz swojej twarzy, zwiększasz ryzyko wystąpienia problemów skórnych. Tak naprawdę pędzle do makijażu powinniśmy czyścić raz w tygodniu! I powinno to stać się naszym nawykiem.

Jak najlepiej czyścić pędzle do makijażu?

To czyszczenie jest bardzo łatwe i tanie w wykonaniu, ale przede wszystkim niezwykle skuteczne! Naprawdę nie ma potrzeby szukać i kupować środków do czyszczenia pędzelków, ponieważ zrobienie własnego jest niezwykle proste.

Potrzebujesz jedynie szklankę płynu  antybakteryjnego do mycia naczyń i połowę szklanki oliwy z oliwek (proporcje muszą być 2:1).

W miseczce wymieszaj płyn i oliwę. Zmocz pędzel, a następnie zanurz go (strona z włosiem w dół) w mieszance. Upewnij się, że pędzel jest dokładnie zamoczony i masuj go delikatnie, aż będzie czysty. Opłucz włosie w letniej wodzie, aż przestaną płynąć mydlane pozostałości. Powieś pędzel do wyschnięcia włosiem w dół lub połóż na papierowym ręczniku, niech osuszy go powietrze, co może potraw dzień, a nawet dwa. Tak samo wyczyść pozostałe pędzle. Niektóre mogą wymagać podwójnego czyszczenia w zależności od stopnia zabrudzenia.

Prawidłowe czyszczenia pędzli do makijażu jest bardzo ważne, ponieważ może zapobiec wypryskom i podrażnieniom skóry, nie wspominając już o tym, że pędzle będą znacznie lepiej rozprowadzać kosmetyki po naszej twarzy.


źródło: styletips101.com


Związek

Co kształt twarzy mówi o osobowości? Sprawdź, swój typ

Redakcja
Redakcja
13 grudnia 2017
Fot. iStock/CoffeeAndMilk
Następny

Kształt twarzy poza tym, że jest istotnym elementem wyglądu, może świadczyć o ciekawych rzeczach. Okazuje się, że można doszukiwać się tu innych informacji, nie tylko o najlepszym rodzaju uczesania i makijażu. Zwolennicy „czytania z twarzy” uważają, że może ona kryć wskazówki związane z pewnymi cechami osobowości, a nawet informacje na temat zdrowia. 

Takie podejście nie jest rzeczą nową, bo od wieków przykładano uwagę do wyglądu ludzkiej twarzy wierząc, że wskazuje ona na to co się dzieje w życiu wewnętrznym, duchowym. Jakie typy osobowości skrywa w sobie 6 różnych kształtów twarzy? Możesz sprawdzić dalej, co miłośnicy tematu wyczytali z poszczególnych typów twarzy.


 

źródło: krokdozdrowia.com

Zobacz także

20 drobnych rzeczy, dzięki którym wasz związek będzie silniejszy

Od jutra zmiana przyzwyczajeń. Wiesz, czego nie należy robić tuż po przebudzeniu?

5 sygnałów świadczących o tym, że jemu chodzi o seks (tylko)