Go to content

7 kg w 7 dni. To możliwe dzięki tej diecie

Fot. iStock / Kazzakova

Była już dieta 5:2, ciesząca się dużą popularnością Dukana oraz Śpiącej Królewny. Teraz nadszedł czas na dietę General Motors, dzięki której w siedem dni możesz stracić 7 kg. Miliony osób na całym świecie dzielą się korzyściami wynikającymi z jej stosowania. Brzmi zbyt dobrze, żeby było prawdziwe?

UWAGA! Jak to bywa w przypadku rygorystycznych diet, eksperci biją na alarm. To prawda, że zrzucisz trochę na wadze, ale nie unikniesz szkodliwych efektów, jakie zajdą w twoim organizmie. Pamiętaj o tym, że przeprowadzasz ją na własne ryzyko.

Fot. iStock/GlobalStock

Fot. iStock/GlobalStock

Na czym polega?

Dieta polega na tym, że każdego dnia spożywasz różne grupy żywnościowe. Ważne przy tym jest, żeby wypijać odpowiednią ilość wody – minimum to 8 szklanek dziennie.

Jak wygląda siedmiodniowy plan?

1 dzień

To najłatwiejszy do przejścia dzień, bo praktycznie wcale nie odczuwasz głodu. Twoje posiłki to owoce zawierające jak najwięcej wody np. melon. Unikaj bananów aż do 4. dnia!

2 dzień

Dzień warzywny. Możesz jeść wszystkie bez ograniczeń. Mogą być surowe, gotowane, przyrządzone na parze. Na I lub II śniadanie możesz zjeść ziemniaki.

3 dzień

W tym dniu łączysz owoce z warzywami. Nie ma żadnych limitów – możesz jeść je bez ograniczeń. Nadal unikaj bananów.

4 dzień

To dzień, w którym królują banany i mleko. Powinnaś zjeść 8-10 owoców oraz wypić 3-4 szklanki mleka. Możesz przygotować pyszny koktajl – wystarczy, że zblendujesz składniki ze sobą.

5 dzień

Na obiad zjedz szklankę ryżu i 5 dużych pomidorów. Mogą być surowe, ugotowane bądź zblendowane. W tym dniu ważne jest, abyś wypiła min. 15 szklanek wody.

6 dzień

Kolejny dzień, w którym możesz jeść warzywa bez limitu. Dodatkowo zjedz na obiad szklankę ryżu.

7 dzień

Możesz jeść dowolną ilość warzyw oraz pić soki warzywne. Do tego powinnaś zjeść szklankę ryżu. To także dzień, w którym możesz ocenić efekt diety poprzez sprawdzenie swojej wagi.

Aktywność

Biorąc pod uwagę minimalną zawartość kalorii w diecie, nie zaleca się uprawiania sportów. Jedynie można chodzić na spokojne spacery lub na jogę.

Wady

Dietetycy nie są zachwyceni tą dietą. Co prawda, wiele osób pozbyło się kilku kilogramów (najczęściej 4-7 kg), czym chętnie się chwalą. Ale nie pozbyli się tłuszczyku, bo podczas tych siedmiu dni traci się jedynie wodę i mięśnie.

Inni uważają, że ciężko jest na niej wytrzymać i nie złamać jej zasad. A to prowadzi do poczucia winy i wstydu, przez co podejmujesz decyzję o rozpoczęciu kolejnej szkodliwej diety. I w ten sposób wpadasz w błędne koło.

Dlatego specjaliści radzą, aby nie stosować żadnych cudownych diet, tylko by wprowadzić zdrowe zmiany w sposobie żywienia.

Źródło: independent