Go to content

6 rzeczy, których Kobieta Alfa oczekuje od związku

Fot. iStock/DeanDrobot

Każdy facet dobrze wie, kiedy spotyka na swojej drodze Kobietę Alfa. To się po prostu czuje. Wiedzą o tym także kobiety, bo w takiej sytuacji najczęściej odczuwają zagrożenie. Na pierwszy rzut oka mogą się wydawać onieśmielające i władcze. Ale, tak naprawdę, są to po prostu kobiety pełne pasji, ambicji, wewnętrznej motywacji i samoakceptacji, która daje im pewność siebie. I co by tu dużo mówić – po prostu się z tym nie kryją.

Nie łatwo jest się z nimi związać, ponieważ poprzeczka jest tutaj powieszona bardzo wysoko. Ich oczekiwania różnią się od oczekiwań innych kobiet, bo też inne potrzeby mają dla nich kluczowe znaczenie.

Oto 6 rzeczy, których każda Kobieta Alfa oczekuje od swego związku:

Potrzeba bycia niezależną

Kobiety Alfa ponad wszystko cenią sobie niezależność. W końcu większość swojego życia spędziły na doprecyzowaniu, czego dokładnie od niego oczekują, a potem sięgając po to. Co wcale nie oznacza, że w związku zawsze chcą dominować – wręcz przeciwnie. Potrzebują po prostu osoby, która pozwoli im samym o sobie decydować i uszanuje ich granice.

Bezwzględny szacunek

Jeśli chcesz być szanowaną, musisz najpierw szanować samą siebie. Alfa to wiedzą, dlatego ufają swoim wyborom, a do błędów podchodzą z dystansem. Chwilami mogą doświadczać momentów zwątpienia, ale przez większość czasu ciepło myślą o sobie. I wbrew temu co mogłoby się innym wydawać nie robią tego w porosty, arogancki sposób. Taka kobieta po prostu wie, na co zasługuje i nie zgodzi się na nic poniżej jej oczekiwań. Szanuje siebie i innych i tego samego wymaga od swego partnera.

Potrzebuje wyzwań

Niezależnie od tego, czy będzie to dyskusja na wysokim poziomie czy kurs salsy, Kobieta Alfa potrzebuje partnera, który postawi przed nią nowe wyzwania. Nuda w związku to coś, czego nie jest w stanie zaakceptować. Więc, jeśli jesteś typem kanapowca, to mój drogi panie, już teraz możesz zacząć się pakować.

Szczerość

Szczerość jest podstawą każdego związku, ale Kobiety Alfa są znacznie bardziej wyczulone naprawdę, niż inne. Jeśli choć raz on cię okłamał, najprawdopodobniej od razu pokazałaś mu drzwi.

Te kobiety cenią sobie swój czas i nie będą go tracić na kogoś, kto nie jest tego warty.

Potrzebuje kogoś, kto będzie potrafił ją rozśmieszyć

Po ciężkim dniu pracy (co w tym przypadku zdarza się w zasadzie 7 dni w tygodniu) potrzebują kogoś, kto będzie umiał wyczarować uśmiech na ich twarzy. A to nie jest znowu takie proste. Więc jeśli potrafisz ją rozśmieszyć i sprawić, że choć na chwile zapomni o swoich problemach, zostanie przy tobie na dłużej. Może nawet na zawsze?

Kogoś kto będzie w stanie nią „potrząsnąć”

Oczywiście tylko w przenośni! Alfa to silne i niezależne kobiety, które lubią głośno wyrażać swoje zdanie. Co nie musi oznaczać, że zawsze mają rację. Dlatego potrzebują partnera, który „potrząśnie nimi”, kiedy zaczną przekraczać granicę i zachowywać się niestosownie. Jeśli masz na tyle pewności siebie, by w razie potrzeby móc stanąć z nią w szranki, masz szanse, że wybierze właśnie ciebie.


Źródło: iheartintelligence.com