Lifestyle

6 rzeczy, które szczęśliwe pary robią przed pójściem do łóżka

Agnieszka Sierotnik
Agnieszka Sierotnik
10 sierpnia 2016
fot. iStock/AleksandarNakic
 

Myślisz, że tylko dzieci muszą mieć swoje wieczorne rytuały? Pora zmienić przekonania! Z czasem w związku pojawia się rutyna. „Co chcesz robić w życiu” przechodzi w „co na obiad”, „kocham cię” w „będę później”, a intymność w łóżku ustępuje miejsca laptopowi, który towarzyszy nam przez cały dzień. Zanim się obejrzycie, będziecie żyli obok siebie, a wasz związek stanie się jałowy. Dlatego też pora na wspólną, intymną wieczorną rutynę. Zacznij już dziś!

1. Kładźcie się o tej samej godzinie 

Bardzo często to kwestia wyboru. Kiedy jedno z was pracuje do późna lub ogląda telewizję, drugie znika w otchłani sypialni. Niespodzianka! Budowanie więzi zazwyczaj wymaga bycia w tym samym miejscu, o tej samej porze. Nawet jeżeli jedno z was zawsze zasypia później, spróbujcie po prostu położyć się razem. To nic trudnego, a może tak wiele zmienić. Jeśli cały dzień spędzacie na pracy, wieczór ma być tylko i wyłącznie dla was. W końcu dla takich chwil zamieszkaliście razem!

2. Elektronice mówimy dobranoc!

Tutaj nie ma wymówki. Wieczorem, kiedy już razem zalegniecie w łóżku, telefony, laptopy i telewizor muszą zostać wyłączone, a przynajmniej wyciszone. Ciągłe powiadomienia czy odgłosy z telewizora powodują, że wytwarza się iluzja intymnego połączenia z drugą osobą, a do tego po prostu przeszkadzają w spokojnym zaśnięciu. Pomijając jednak te fakty, wspólne leżenie w łóżku to najlepszy czas na budowanie tej prawdziwej bliskości, bez żadnej iluzji. To czas na rozmowę, tulenie, pieszczoty… Sypialnia, a przynajmniej łóżko, powinna być waszym małym sanktuarium, w którym panuje zakaz używania telefonów.

3. Rozmowy do poduszki 

Czy nie jest tak, że najlepiej rozmawia się leżąc w łóżku, pod ciepłą kołdrą, będąc totalnie rozluźnioną? To właśnie zasługa intymności i bliskości, jaka wtedy panuje. W końcu nie leżysz w łóżku obok osoby, której nie ufasz, to twoja miłość, najlepszy przyjaciel, któremu ufasz i mówisz prawie o wszystkim. Dlatego zamiast rozmawiać w przerwach reklamowych, wtulcie się w siebie i zacznijcie rozmawiać tak, jak na samym początku związku. Teraz będzie jeszcze lepiej!

4. Gra wstępna przed wstępem do sypialni 

„Ok, to szybki numerek i spać!” Która z nas tego nie przeżyła? Takie podejście to proste zaproszenie rutyny do związku. Dlatego zamiast wpadać w błędne koło „ja zrobię to, ty tamto, a potem i tak zaśniemy”, zacznij grę wstępną jeszcze zanim za oknami zrobi się ciemno. Zostaw mu karteczkę w kalendarzu, wyślij czułego SMS-a i niegrzecznego maila. Podgrzej atmosferę! Faceci może nie są wielkimi romantykami, ale oni także lubią czuć, że są dla nas ważni i wyjątkowi. A czy istnieje lepszy afrodyzjak niż znak od ukochanego, że ma na ciebie ochotę?

5. Odkrywajcie nowy dotyk

Najlepsza gra wstępna to ta, w której oboje dajecie coś od siebie, a nie tylko oczekujecie, że drugie postara się trochę bardziej. Idealnym wstępem będzie dotyk, ale nie taki zwykły. Spróbujcie masażu – długiego i powolnego, najlepiej przy wykorzystaniu specjalnych olejków lub świeczek, które pod wpływem ciepła zamieniają się w przyjemną substancję. Nie tylko sprawisz, że twój partner będzie bardziej zrelaksowany, ale także zaczniesz budować waszą relację na zupełnie nowym poziomie. Tym pełnym zaufania, intymności, przywiązania i prawdziwej jedności.

6. Buziak na dobranoc, każdą noc 

Zakończ dzień dawką pozytywnych emocji. Może nie lubicie spać bardzo blisko siebie, bo potrzebujecie swojej przestrzeni, albo jedno z was owija się w kołdrę niczym „ludzkie burito”. Nie ma w tym nic złego, każdy jest inny. Pomimo wszystko, zamknięcie całego dnia pocałunkiem z kimś, kogo kochasz. To najprostszy sposób na intymność z drugą osobą. Niestety, zanika razem z momentem, w którym związek przechodzi od pełnego namiętności w codzienność. Walcz z tym!  Całuj go, serio całuj! To przecież taka piękna gra!


 

źródło: Self.com


Lifestyle

6 błędów jakie mężczyźni popełniają w związku. Gdyby udało się ich uniknąć…

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
11 sierpnia 2016
Fot. iStock/Geber86
 

Nie od dziś wiadomo, że faceci są z Marsa, a kobiety z Wenus, że jesteśmy tak różni, a jednak nie potrafimy bez siebie nawzajem żyć. Siadasz z przyjaciółką i jesteście w stanie wyrecytować bez zastanowienia wszystko, co uwiera was w związku. I niby mówicie to swojemu partnerowi, tłumaczycie, ale bywa, że nie przekłada się to na żadne zmiany, na wyciągnięcie wniosków.

A gdyby tak przygotować listę błędów, jakie faceci popełniają w związku, i przybić ją wielkim gwoździem na drzwiach waszego mieszkania z adnotacją: „Nim zdecydujesz się wejść, zapoznaj się”. Nie byłoby prościej dla obu stron?

6 błędów jakie mężczyźni popełniają w związku:

Uważają, że kobiety nie da się zrozumieć

No może nie jest to łatwe, ale przecież dla chcącego nic trudnego. Wystarczy naprawdę odrobina chęci i zrozumienia, żeby poplątaną kobiecą logikę traktować, jak coś, co ubarwia wasze wspólne życie. Jeśli tak faceci podchodziliby do kobiecej emocjonalności, nie rzucając nam co jakiś czas: „Przestań histeryzować”, „Gdzie widzisz problem”, „Znowu ryczysz?”, to z pewnością byłoby nam łatwiej razem żyć. Zobaczcie, to jak kolorowanka – męska logika to kontury rysunku – czytelne, proste, śmiałe kreski, kobieca emocjonalność to kolory, które rysunek uczynią głębszym, wielowymiarowym, piękniejszym, ale też zaskakującym, bo do końca nie będziemy znać efektu końcowego. Każde z nas wnosi do związku coś innego. Prościej chyba wytłumaczyć się tego nie da.

Nie sprawiają, że kobieta czuje się ważna

A czasami chce się poczuć najważniejsza. Szybciej pomogą kumplowi wymienić oponę, niż z nią wyjść do kina, umówić się z kolegami na mecz, niż zaprosić ją na kolację. Kobieta potrzebuje uwagi i męskiej obecności. Poczucia, że partner interesuje się jej życiem, chce w nim uczestniczyć, wiedzieć, co się wydarzyło. I nie chodzi o to, żeby nie odstępować jej na krok, skupić całej uwagi na niej, ale znaleźć równowagę. Kobieta, która zasypia i budzi się przy mężczyźnie nie jest stałą, nie jest pewnikiem, o nią trzeba zabiegać. Jeśli facet tego nie zrozumie, ona odejdzie, bo nie będzie czuła się ważna. Proste?

Nie zwracają uwagi na kobiece uczucia

Wiem, że tych uczuć i emocji jest całe mnóstwo i że trudno to czasami ogarnąć. Ale najczęstszym błędem facetów jest zostawienie nas z całą masą tych emocji, które nami targają. A gdyby tak czasami się pochylić, dać odrobinę empatii, wyczuć, że właśnie w tym momencie jesteś potrzebny, że wystarczy wziąć za rękę, przytulić, usiąść obok i naprawdę niczego więcej nie potrzeba. Wystarczy świadomość, że facet, którego kochamy, jest obok, że nie traktuje naszej emocjonalności jako kobiecego widzimisię, ale daje nam wsparcie.

Są zbyt pochłonięci sobą

Dla mężczyzn o ich wartości stanowi zdolność rozwiązywania problemów, realizowanie i osiąganie celów, dlatego dla nich najczęściej priorytetem jest praca. To miejsce, gdzie mogą pokazać innym, ile są warci, gdzie zaspokajają swoje potrzeby i ambicje. Tyle tylko, że w ten sposób poświęcają się swojemu zawodowemu życiu, zupełnie nie dbając o związek, o osobę, która kocha. Jeśli mężczyzna nie znajdzie równowagi między pracą a swoim związkiem, to jest to równia pochyła, na której końcu może zostać sam lub unieszczęśliwić tę drugą osobę.

Nie dostrzegają wartości związku

Pochłonięci przez własne ambicje, przez potrzebę rywalizacji  i udowadniania sobie (czasami i innym) jak są dobrzy, nie dostrzegają, jaką wartość wnosi do ich życia związek, miłość drugiej osoby. Dają z siebie więcej na zewnątrz, innym ludziom, niż najbliższej osobie. A to właśnie związek może czynić lepszym, może być inspiracją do rozwoju, i wsparciem, którego każdy potrzebuje. Co z tego, że facet osiągnie najwyższe cele, kiedy ostatecznie nie będzie miał z kim świętować swojego zwycięstwa?

Nie dają poczucia bezpieczeństwa

Przez skupienie się na sobie, a nie na relacji, przez brak empatii w związku, nonszalancję w traktowaniu codzienności, i minimalnym zainteresowaniu drugą osobą faceci nie dają kobiecie tego, co dla niej jest najważniejsze – poczucia bezpieczeństwa. Tak, my chcemy być niezależne, chcemy decydować o sobie, ale chcemy też mieć obok mężczyznę, na którego możemy liczyć, który będzie stałą w naszym życiu, na kim będziemy mogły polegać. To tak trudno zrozumieć?

Wydaje się takie proste. Prawda? Jeśli mężczyźnie zależy na kobiecie, na miłości, na związku i tej wyjątkowej relacji, która ich łączy, z pewnością tych błędów nie będzie chciał popełniać. Ale one się zdarzają, z czasem, po wielu latach wspólnego życia. Może czasami warto o nich przypomnieć, nim będzie za późno.

P.S. Tak, a teraz zastanawiam się, jakie błędy popełniają kobiety. Porozmawiam z facetami i napiszę. 🙂


Lifestyle

Niedźwiadek, wiewiórka czy kot? Sprawdź, jaki rozmiar biustu miałabyś w Japonii!

Agnieszka Sierotnik
Agnieszka Sierotnik
10 sierpnia 2016
Fot. iStock / coloroftime

Podczas gdy naszym największym zmartwieniem jest dobranie odpowiedniego rozmiaru stanika, w Japonii kobiety głowią się nad przeliczeniem swojego biustu na… zwierzęta!

Kilka miesięcy temu japońscy naukowcy przeprowadzili badania, które miały na celu określenie wagi kobiecego biustu oraz jego wpływ na kręgosłup. Z tak poważnego tematu zrobiło się jednak dużo śmiechu. Naukowcy postanowili przypisać miseczkom zwierzęta, których waga jest najbardziej przybliżona do wagi biustu.

I tak oto, właścicielki miseczki A codziennie noszą ze sobą odpowiednik dwóch wiewiórek, natomiast miseczka F to… kot!

Końcowe ustalenia przedstawiają się następująco:

rozmiar miseczki A (około 236 g) – dwie wiewiórki;

rozmiar miseczki B (około 447 g) – pięć kakadu

rozmiar miseczki C (około 531 g) – jeden nowonarodzony biały niedźwiadek

rozmiar miseczki D – (758 g) – kaczka

rozmiar miseczki E (1006 g) – zając

rozmiar miseczki F (1180 g) – kot.

A ty, jakie zwierze nosisz codziennie ze sobą?

źródło: SputnikNews.com


Zobacz także

„Klient w krawacie jest mniej awanturujący się”, czyli 10 cytatów z kultowych polskich komedii. Które są waszymi ulubionymi?

Mówmy wprost o tym, co dla nas ważne. Akcja #MiesiącKobiet

Joga lekarstwem na stres. Już dziś zapraszamy na Międzynarodowy Dzień Jogi