Go to content

6 rzeczy, które może dać ci tylko miłość w rytmie retro

Fot. Materiały prasowe filmu Old Fashioned

A co jeśli prawdziwa miłość jest staromodna i nasze babcie miały rację? Nie ma seksu na pierwszej randce i pikanych zdjęć na What’s upie. Nie ma w niej pogoni  za partnerem idealnym, ani związku dwóch solistów? Co jeśli… A dlaczego by nie? Czy tak bardzo boimy się dziś prawdziwej miłości, że wolimy jej nie zauważyć?

Ta staromodna nie pędzi na złamanie karku, nie zaciąga od razu do łóżka, nie mierzy obwodu bioder i nie sprawdza twojego profilu na Facebooku. I wiecie co? Jest w niej tyle piękna, że wydawać by się mogło, że zdarza się tylko w filmach.

Na szczęście zdarza się naprawdę.

6 rzeczy, które da ci tylko miłość w rytmie retro 

Fot. Materiały prasowe filmu Old Fashioned

Fot. Materiały prasowe filmu Old Fashioned

1. Uczciwość

Bo to zupełnie inna gra. To nie giełda. Tu nie ma miejsca na kalkulowanie i zaglądanie do portfela. Liczą się zupełnie inne wartości. Zapytacie jakim cudem?

Bo ta uczciwość rodzi się z nadziei. Z nadziei na wspólną przyszłość, na głębokie uczucie. To poczucie, że oboje budujecie właśnie coś niepowtarzalnego. Żaden fart czy zbieg okoliczności. To wy nie przegapiliście swojej szansy na miłość. Nie musicie próbować jej uwiązać, żeby nie uciekła. Miłość w rytmie retro uczy nas dobrze kochać. Dobrze nie znaczy łatwo, ale w zamian oferuje wszystko, co w miłości potrzebne.

2. Nadzieja

Piękne uczucie, cóż byłoby warte życie, gdyby nie ona? Nie ma nic wspólnego z naiwnością. Bo kochać naprawdę i z całego serca, to wierzyć, że świat może być dobry – i że my również mamy w sobie więcej ciepła niż lodu. Nadzieja pozwala nam kochać, marzyć i wybaczać. Uczy nas akceptować siebie i przestać udawać.

Uwierzyć, że ktoś może nas pokochać takimi, jakimi jesteśmy – bezcenne.

3. Czas

Bo gdy beztrosko gapisz się w sufit łaskocząc po dłoni ukochanego, wygrywasz o wiele więcej niż waszą bliskość. Nagle dostrzegasz to, że masz czas. Nie ma ludzi, którzy nie mają czasu na miłość – są tylko ci, którzy mają inne priorytety. Staromodna miłość daje ci dużo czasu, to bardzo cenny dar.

4. Ciepło

Przecież wiesz, jak trudno ogrzać się w biegu. Żeby nasycić się ogniem, trzeba mieć czas, żeby zasiąść przed kominkiem… Tego nie zastąpisz najdroższymi wakacjami i najlepszym seksem.

5. Głęboką relację

Można wejść w związek jedynie z motylami w brzuchu i poczuciem, że na następnym etapie będziecie się „sprawdzać”. Można też zbudować głęboką i dojrzałą relację z partnerem na długo przed tym, jak zaparzy ci pierwszą poranną kawę.

6. Wyższy poziom namiętności

Co sprawia, że namiętność utrzymuje się w związku? Pary, których życie seksualne nadal kwitnie – wiele, wiele lat po pierwszej randce – podkreślają, że ich namiętność zaczyna się na długo przed tym, jak pójdą do łóżka. Bo udany seks i namiętność – to poczucie bezpieczeństwa i nieskrępowania, to wzajemna akceptacja uwalniająca nas z kompleksów. Tak rodzi się otwartość na przyjemności.

Zakochajcie się jak nigdy, w stylu retro! Zakochajcie się na nowo w tych, którzy co wieczór gaszą światło przy waszym łóżku, a rano wyłączają budzik. Trochę staromodnie, jak na pierwszych randkach. Jak w dobrej romantycznej komedii. Bo rycerskość powraca…

… a do kin wchodzi Old Fashioned!

Serdecznie polecamy!

baner_movies_room

„Od kiedy traktowanie kobiet z szacunkiem stało się żartem?” – pyta Clay, niegdyś król studenckiej braci, dziś samotnik przywiązany do staroświeckich zasad. Na swojej drodze spotyka Amber, niespokojnego ducha o buntowniczym nastawieniu do związków. Old Fashioned romantyczna historia o współczesnej miłości w stylu retro wejdzie na ekrany polskich kin 23 czerwca. 

Old Fashioned to historia Clay’a Walsha (Rik Swartzwelder), który porzucił beztroską hulankę, by prowadzić sklep z antykami. Na jego drodze staje Amber Henson (Elizabeth Ann Roberts), która uciekając od trudnej przeszłości, pojawia się w miasteczku i wynajmuje mieszkanie nad jego sklepem.

Spotkanie tych dwoje wywraca świat do góry nogami, lecz bolesne doświadczenia nakazują im trzymać się od siebie z daleka. Dwie zranione dusze, które mają za sobą młodzieńcze uniesienia i tak zwany okres „burzy i naporu”, starają się zakochać tym razem na zawsze.

Film Rika Swartzweldera opowiada historię o „kobiecie po przejściach i mężczyźnie z przeszłością”, wychodzących z ciemności w prawdziwą miłość. Rozwijającemu się uczuciu, romantycznym wzlotom i upadkom, towarzyszą piękne zdjęcia i nastrojowa muzyka, które sprawiają, że mamy ochotę zatrzymać się w biegu, odprężyć i delektować chwilą.

OLD FASHIONED_PLAKAT_OST