Lifestyle

Pięć osobistych ścieżek, które prowadzą do szczęścia

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
6 września 2018
Fot. iStock / stock_colors
 

„Czy jesteś szczęśliwy?” – co byście odpowiedzieli tu i teraz? Czy wiecie, że tylko 33% ludzi z całą stanowczością i przekonaniem odpowiada „tak”.

I chociaż każdego z nas uszczęśliwia coś innego, jest jednak kilka cech osobowości, które pozwalają nam na szybsze osiągnięcie szczęścia i jego zauważenie.

Specjaliści znaleźli pięć różnych osobistych ścieżek, które prowadzą nas do szczęścia.

Entuzjazm

Jeśli masz towarzyską, ekspresyjną i entuzjastyczną osobowość i do tego skłonność do dobrej zabawy, znacznie łatwiej przychodzi do ciebie poczucie szczęścia. Entuzjazm zwiększa naszą satysfakcję z życia i stwarza silniejsze i dobre relacje.

Wycofanie

Często jesteśmy przytłoczeni obowiązkami, nadmiarem bodźców, czujemy się zmęczeni, bezradni. Tymczasem ci, którzy potrafią się wycofać, spojrzeć z dystansem, mniej się angażują w każdą rzecz, jaka ich w życiu napotyka, są mniej neurotyczni, doświadczają mniej lęku. Są stabilni emocjonalnie i lepiej radzą sobie ze stresem. Czy są przez to szczęśliwsi? Z pewnością.

Pracowitość

Perfekcjoniści i miłośnicy wydajności częściej są szczęśliwi. Skłonność do planowania, ciężkiej pracy daje im poczucie wysokiego zaangażowania w życie, brania z niego co najlepsze i korzystania z jego dobroci.

Wrażliwość

Wrażliwość i empatia sprawiają, że troszczymy się o dobre samopoczucie innych, a co za tym idzie – dbamy też o nasz nastrój. Warto pomagać, warto wyciągać do kogoś rękę, dzięki temu nasze życie jawi się nam jako szczęśliwe – i takim faktycznie jest.

Ciekawość intelektualna

Ci, którzy są intelektualnie ciekawi, kochają rozwiązywać złożone problemy, a jednocześnie są otwarci na nowe pomysły, chętnie sięgają po kolejne wyzwania, żeby się rozwijać. Ciekawość świata i życia, ich głód, sprawia, że czują się szczęśliwi.

Eksperci wskazali także, że asertywność i twórcza otwartość dają poczucie dobrostanu, ale mniejszym stopniu niż te powyżej wymienione.

Pamiętajcie, że możemy pracować nad swoimi cechami, niektóre z nich rozwijać. Od czego zacząć? Najlepiej od nauczenia się kontrolowania negatywnych myśli i emocji. Szczęście zależy od nas samych bardziej, niż się nam wydaje.


źródło: Psychcentral


Lifestyle

Mój syn do szkoły zanosił wiertarkę. Czym zaskoczyły was wasze dzieci? Akcja „Lekcja przetrwania”

Redakcja
Redakcja
6 września 2018
Fot. iStock/AGrigorjeva
 

I jak wam mija początek roku szkolnego? Już plan lekcji rozpisany? Nauczyciele znani? Pierwszy stres zażegnany? Wydaje się, że wszystko zaczyna się układać, ale uwaga, nie dajcie uśpić waszej czujności, bo znając życie, za chwilę szkoła nas czymś zaskoczy. Okaże się, że dzieci do szkoły muszą przynieść metalowe elementy – mój syn w zeszłym roku biegał z wiertarką – po niej chyba już nic mnie nie zdziwi. I nie, nie chodzi do szkoły zawodowej, był w piątej klasie podstawówki.

Przygotujmy się na: „Mamo, zapomniałem, potrzebuję na jutro…” i zaczyna się wymienianie – filc (gdzie ja do cholery o 21:00 znajdę filc?), słoik z gumką (a jeszcze takie produkują), flet (serio?), zielnik (jak wysuszyć liście między 22 a 4 rano?).

Z perspektywy czasu oczywiście mnie to śmieszy i pełna podziwu jestem dla kreatywności rodzicielskiej. Ale, żeby nie zaskoczyły was w tym roku tego typu niespodzianki radzę:

  • kupić kilka zeszytów więcej, kiedy nagle przy odrabianiu lekcji okaże się, że to już ostatnia kartka i nie ma gdzie dokończyć zadania (kogo ta sytuacja nie zaskoczyła?)
  • zrobić solidną listę rzeczy potrzebnych do prac techniczno-plastycznych i z nią udać się do sklepu (pamiętajcie o plastelinie, farbach, wycinankach, kleju, jakimś małym pudełku brokatu, guzikach i kawałku materiału – może się okazać niezbędny)
  • zaopatrzyć się w długopisy, które schowacie gdzieś na dnie szuflady, długopisy ktoś w szkole zjada, na bank i często ich brakuje – tutaj polecamy długopisy od naszego sponsora nagród – sprawdzone długopisy marki Pilot
  • wybierzcie się w weekend na spacer i zbierzcie  – szyszki, kasztany, żołędzie, pewnego wieczoru mogą uratować wam szkolne życie.

Czym was najbardziej zaskoczyły dzieci? Co najdziwniejszego musiały przynieść do szkoły i poinformowały was o tym tuż przed północą i jak wybrnęliście z tej sytuacji?

 

Akcja „Lekcja przetrwania”

Chcesz wziąć udział w naszej akcji? Nic prostszego – pod każdym z artykułów dedykowanych naszej akcji znajdziesz pewne zdanie do wykonania. W komentarzu napisz, jak sobie z nim poradziłeś, co zrobiłeś, pomyślałeś, poczułeś.

ZADANIE #3

Napisze w komentarzach pod tym tekstem: czym was najbardziej zaskoczyły dzieci? Co najdziwniejszego musiały przynieść do szkoły i poinformowały was o tym tuż przed północą i jak wybrnęliście z tej sytuacji?

Żeby wam umilić szkolny czas przetrwania, w naszej akcji mamy nie lada nagrody.

Nagrody:

5 x para butów tekstylnych (do wyboru w sklepie) + torba bawełniana z logo firmy Befado

Fot. Materiały prasowe


10 x zestaw składający się z:

– limitowanego zestawu długopisów Pilot, w tym wymazywalna kolekcja FriXion

– plecaka z oddychającymi plecami marki Strigo

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


10 x pasy bezpieczeństwa SmartKidBelt

Fot. Materiały prasowe


5 x karta podarunkowa o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepach stacjonarnych 5.10.15.


5 x voucher do sklepu internetowego Wola o wartości 100 zł 


5 x zestaw  Wafli Cienkich. Chia smak składających się z:

– 44 opakowań produktu (smaki gryczane plus jaglane)

 

Czy przekąska może być jeszcze bardziej super??

Podobają ci się nagrody – odwiedź naszych partnerów na Facebooku!

Facebook | Instagram

Facebook

Facebook

Instagram, Instagram

 

Facebook | Instagram

Facebook | Instagram

Facebook | Instagram

Facebook | Instagram

Czas trwania akcji: 29.08.2018 – 28.09.2018. Regulamin akcji znajdziecie TUTAJ.

 


Lifestyle

6 aktywności dla przedszkolaka i ucznia, które wzmocnią rodzinne więzi. Wystarczy odrobina wiedzy z psychologii i… domowa drukarka

Małgorzata Ohme
Małgorzata Ohme
6 września 2018
Mat. prasowe

Wspólnie spędzony czas z dzieckiem, to najlepsza inwestycja na świecie. Każda minuta poświęcona dziecku wraca do nas, a więzi, które w ten sposób tworzymy, nie można niczym zastąpić. Jedną z najpiękniejszych form podkreślających to, co w nas wyjątkowe, jest sztuka. Nawet ta „mała”, uprawiana w domu na kartce papieru, gdy ma się pięć lat.

Co zaproponować dziecku na poszczególnych etapach jego rozwoju, aby budować z nim wartościowe relacje, wzmacniać jego mocne strony oraz dodać skrzydeł? Najlepiej zajęcia, które zaspokoją jego aktualne potrzeby. Wystarczy, że będziecie mieć urządzenie wielofunkcyjne HP Ink Advantage 3785.

Przedszkolak

Inicjatywa. To piękne i ważne słowo, które na tym etapie rozwoju doskonale reprezentuje przedszkolaka. Nasze dziecko zaczyna zdobywać coraz większą samodzielność, bardzo chętnie się uczy i próbuje swoich sił. To etap, który można pięknie zilustrować słowami „mogę wszystko!”.

Jeśli pozwolimy dziecku, w granicach bezpieczeństwa, na samodzielność i niekończące się pytania, rozwiniemy w nim cenną inicjatywę. Dla naszego kilkulatka wciąż jesteśmy najlepszym towarzystwem do zabawy, warto to wykorzystać w sposób twórczy, kreatywny i edukacyjny.

1. Kolorowanki

Wasze dziecko z pewnością ma niejedną kolorowankę, a czy proponowaliście kiedyś, aby wykonało ją własnoręcznie? To świetny sposób na rozwinięcie wyobraźni.  Na komputerze możecie narysować własne kompozycje, które łatwo wydrukujecie na domowej drukarce.

Drugim wariantem tej zabawy jest odręczne stworzenie konturów na papierze i zeskanowanie dzieła. Taką pracę dziecko może dodatkowo wydrukować i dać kolegom. Możliwości są nieograniczone. Możecie kolorować wydruki, upiększać odręczne rysunki za pomocą programów graficznych lub zeskanowane dzieło pokolorować na ekranie komputera czy smartfona. Każda forma będzie nacechowaną zupełnie innymi doświadczeniami.

Gotowe dzieło warto wydrukować i wysłać babci czy cioci – najlepiej skopiować kolorowankę i wysłać w prezencie wszystkim ważnym osobom. 🙂 Czy można w piękniejszy sposób pokazać komuś, że jest dla nas ważny? Warto wykorzystać do tego jedno kompaktowe urządzenie od HP, które mieści się nawet w bardzo małym pokoju, spełnia te wszystkie funkcje i kosztuje tylko około 250 złotych.

2. Mogę i potrafię

Aktywności manualne to dobry kompromis we wprowadzaniu technologii do życia dziecka. Przyniosą zdecydowanie więcej pożytku i frajdy niż oglądanie filmików w internecie. Dzieci chętnie korzystają z aplikacji edukacyjnych i łamigłówek dostępnych na urządzeniach mobilnych. Możecie wykonać zrzuty ekranu ich wirtualnych prac i sukcesów i wydrukować je na pamiątkę. A może raz na jakiś czas będziecie wspólnie tworzyć kolaż najpiękniejszych dzieł?

3. Podpisz świat

W wieku przedszkolnym dzieci zaczynają poznawać litery i liczby. Warto wesprzeć się w edukacji w sposób nietuzinkowy i zachęcający do nauki przez zabawę.

Wykonajcie własne plansze z literami. Niech dziecko wykona ilustrację słowa zaczynającego się na wybraną literę lub namaluje ustaloną liczbę przedmiotów, by zilustrować wybraną cyfrę. Obrazek możecie zeskanować i dodać piękne napisy korzystając z wyraźnych czcionek. Całość warto wydrukować – i ćwiczyć. Dla dziecka już sam proces druku JEGO pracy jest swego rodzaju magiczną nobilitacją. Tym bardziej, że na urządzeniu wielofunkcyjnym HP Ink Advantage 3785 kolory są soczyste, można drukować bezpośrednio z telefonu, a wydruki są bardzo ekonomiczne.

Możliwości macie o wiele więcej. Gdy skompletujecie cały alfabet, za pomocą pomniejszonych wydruków możecie przygotować książeczkę, dekorację czy obraz. Możecie również przygotować podpisy równych przedmiotów i wydrukować je na papierze samoprzylepnym czy arkuszu do etykiet listowych, następnie przykleić nazwy do właściwych miejsc. Spędzicie mile chwile, a dziecko będzie miało okazję do utrwalania poznanych słów i ćwiczenia samodzielnego czytania.

Młody uczeń

Pierwsza klasa, pierwsze prawdziwe obowiązki i wybory. Na tym etapie dziecko zaczyna poznawać inny rodzaj satysfakcji ze swoich działań i odkrywa poczucie kompetencji. Odpowiednio motywowany uczeń, będzie pielęgnował swoją pracowitość i chciał się rozwijać.

4. Chwile chwały

Dobrym pomysłem na pielęgnowanie poczucia wartości naszego dziecka jest stworzenie rodzinnej kroniki. Albumu, który pomieści zdjęcia, wycinki ze szkolnej gazetki i dyplomy. Zdjęcia przechowywane w telefonie można wydrukować bezpośrednio na papierze fotograficznym HP SMS, a dyplomy i wycinanki zeskanować i wydrukować w wybranym formacie.

Najłatwiej taki album wykonać w dużym segregatorze. Bez trudu pomieści wiele pamiątek. Do takiej kroniki warto dodać szkolne newsy: możecie wydrukować ogłoszenie z elektronicznego dziennika o konkursie czy wycieczce, albo skorzystać z materiałów, które szkoły coraz częściej umieszczają w mediach społecznościowych, wiec tu znowu przyda się drukowanie od razu ze smartfona.

5. Duma

Siedmiolatek jak nikt inny na tym świecie potrafi być z siebie dumny, pomóżmy mu w tym. Czy pamiętacie, jakie zadanie w edukacji wczesnoszkolnej budzi wśród dzieci spore emocje? Wykonanie własnej książki. O tak, to moment, kiedy znudzenie omawianą lekturą zamienia się w ekscytację. Dlaczego?

Bo oto nasze dziecko w jednej chwili staje się kimś bardzo ważnym – autorem. Uznawanym przez innych i ważnym dla siebie samego, bo decyzyjnym w całym procesie tworzenia. Zaproponujcie swoją pomoc przy technicznych czynnościach. Pomóżcie przygotować projekty dziecka na komputerze i wydrukować by było jeszcze bardziej „na serio”. Własna książka, to cudowny sposób na rozwijanie bardzo wielu zdolności – od wyobraźni, przez zdolności językowe po manualne.

6. Jestem wartościowy

Przekonanie o własnej wartości jest dla dziecka bardzo ważne.  Możliwość zyskiwania coraz większej samodzielności, robienia rzeczy nowych i nowatorskich są dla dziecka bezcenne. Uczmy nasze dzieci mądrego korzystania z technologii. Pokazujmy, jak mogą wykorzystywać do nauki komputer, telefon, urządzenie wielofunkcyjne czy internet. Pomagajmy im się zaangażować.

Niech na lekcję przyniosą samodzielnie znalezione i wydrukowane informacje na omawiany temat. Niech mają możliwość zaprezentowania swojej pracy w nieszablonowy sposób. Uczmy dzieci korzystania z edytora tekstu czy tworzenia prezentacji. Na zajęcia z przyrody pozwólmy im zanieść wydrukowane zdjęcie eksperymentu, który przeprowadzały w domu. Tylko i aż tyle!

 HP w Oh!me 


Zobacz także

7 sposobów na pozbycie się komarów

Designerski Salon Sprzedaży firmy Profbud jest już otwarty. Wnętrze zaprojektowane zostało przez światowej sławy designera Roberta Majkuta

Ziółka i witaminki a odchudzanie. Sprawdź, o czym warto pomyśleć na diecie. „Polka na diecie”, dzień #6