Lifestyle

5 subtelnych zachowań, które pomogą ci zdobyć zaufanie innych ludzi

Redakcja
Redakcja
25 stycznia 2018
Fot. iStock/gpointstudio
 

Zaufanie odgrywa ogromną rolę w naszym życiu, bo sprawia, że nie czujemy się osamotnieni, wzmacnia w nas pewność, że druga osoba nie zawiedzie pokładanych w niej nadziei.  Można ufać własnej intuicji, losowi, przyjaciołom, społeczeństwu.

Na swojej drodze spotykamy tych, którzy wywołują w nas obawy, i na odwrót — wystarczy pierwszy kontakt, by wyczuć, że dana osoba ma nam do oferowania coś więcej, niż przelotną znajomość. Niektórzy posiadają cechy, które wpływają na to, że cieszą się zaufaniem otoczenia. A wszystko przez pewne subtelne zachowania, które stanowią jasny sygnał, że im można bezpiecznie powierzyć pewne sprawy.

5 subtelnych zachowań, które pomogą ci zdobyć zaufanie innych ludzi

1. Wyrażanie empatii

Umiejętność zrozumienia emocji innych i wyrażenie dla nich zrozumienia, bardzo ułatwia komunikację i zaskarbienie zaufania. Zwykłe „przykro mi” może pokazać, że wczuwasz się w czyjąś sytuację, nawet jeśli nie masz związku z jej wystąpieniem. Wyrażenie zarówno troski, jak i empatii, może zwiększać zaufanie drugiej osoby.

2. Naśladowanie mowy ciała

Naśladowanie mowy ciała jest doskonałym sposobem na zdobycie zaufania rozmówcy. Subtelne odzwierciedlanie języka ciała innej osoby (ale nie przerysowanie, czy kopiowanie zachowań) jest to bardzo korzystne w przypadku negocjacji i rozwiązywania sporów interpersonalnych.

3. Umiejętność radzenia sobie z zakłopotaniem

Badania pokazują, że człowiek reagujący na doskonały wynik testu najpierw z zawstydzeniem, a następnie dumą, wzmacnia zaufanie innych ludzi w stosunku do niego. Wszyscy są trochę zawstydzeni, a taka reakcja sprawia, że towarzysze stają się rozluźnieni, a przez to bardziej ufni.

4. Stosowanie pewnych zapachów

Zapachy mają ogromny wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych. Stosowanie łagodnych zapachów np. z dodatkiem lawendy, która jest kojąca, wpływa na otoczenie. Z kolei zapachy mocne, np. z dodatkiem mięty pieprzowej są bardziej stymulujące, co wzmaga czujność i zniechęca do zbliżenia.

5. Posiadanie wspólnych przyjaciół 

Nic nie zbliża tak, jak wspólni znajomi. Potwierdzają to nawet badania przeprowadzone za pomocą mediów społecznościowych. Użytkownicy chętniej przyjmowali prośby nieznajomych z Facebooka, jeśli mieli wspólnych znajomych. Aż 80% osób zaakceptowało prośbę, jeśli widzieli, że nieznajomi mają 11 lub więcej wspólnych znajomych.


 

źródło: www.powerofpositivity.com

 


Lifestyle

Ulga podatkowa na dziecko. Sprawdź, ile możesz sobie odliczyć w tym roku

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
25 stycznia 2018
Fot. iStock/gruizza
 

Jeśli co roku zwlekacie z rozliczeniem podatkowym, warto zabrać się za to trochę wcześniej niż zwykle. Tym bardziej, że jeśli macie dzieci na pewno skorzystacie z ulgi podatkowej, która może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Czy wiecie, jakie odliczenia wam przysługują?

Kto może skorzystać z ulgi podatkowej

Podatnicy (rodzice lub opiekunowie), którzy mają na utrzymaniu:

♦ małoletnie dzieci

♦ dzieci, które się uczą i nie skończyły 25 roku życia

♦ dzieci pełnoletnie, na które płacą alimenty albo w stosunku do których wykonują funkcję rodziny zastępczej.

Na jakiej zasadzie

Kwota odliczenia to suma kwot przysługujących nam za wszystkie miesiące danego roku, w których sprawowaliśmy opiekę nad dzieckiem.

Jakie są limity odliczeń

Za każdy miesiąc, w którym sprawowaliśmy opiekę nad dzieckiem możemy odliczyć sobie od podatku:

  • na 1 dziecko – 92,67 zł (rocznie 1 112,04 zł)
  • na drugie dziecko  –  92,67 zł (rocznie 1 112,04 zł)
  • na trzecie dziecko  –  166,67 zł (rocznie2 000,04 zł)
  • na czwarte i każde kolejne dziecko – 225 zł (2 700 zł)

Odliczenie dotyczy łącznie:

  • obojga rodziców,
  • opiekunów prawnych dziecka,
  • rodziców zastępczych pozostających w związku małżeńskim.

Kto może skorzystać z ulgi, jeśli na jego utrzymaniu pozostaje jedno dziecko

  1. Podatnik pozostający w związku małżeńskim przez cały rok podatkowy, pod warunkiem, że ich roczne dochody (łacznie) nie są wyższe niż 112 000 zł.
  2. Podatknik będący panną, kawalerem, wdową, wdowcem, rozwódką, rozwodnikiem albo osobą, w stosunku do której orzeczono separację lub osobą pozostającą w związku małżeńskim, jeżeli jej małżonek został pozbawiony praw rodzicielskich lub odbywa karę pozbawienia wolności, samotnie wychowujący dziecko, pod warunkiem, że jego roczne dochody nie są wyższe niż 112 000 zł,
  3. Podatnik niepozostający w związku małżeńskim (przez cały rok podatkowy lub jego cześć) oraz niebędący osobą samotnie wychowującą dziecko, jeżeli jego roczne dochody nie są wyższe niż 56 000 zł.

Na podstawie: businessinsider.com.pl

 


Lifestyle

Detoks zgodny ze znakiem zodiaku. Czy wiesz, jakie oczyszczanie i zmiana nawyków są dla ciebie najlepsze?

Redakcja
Redakcja
25 stycznia 2018
Fot. iStock/KristinaJovanovic
Następny

Na detoks, czyli oczyszczenie organizmu, zawsze jest dobry moment, nie zostawiaj więc tego na odległe „kiedyś”. Jeśli nie wiesz, jakie kroki powinnaś podjąć, i jaki rodzaj detoksu jest dla ciebie najlepszy, posłuchaj swojej intuicji.

Każdy znak zodiaku ma inne cechy, więc znając najsilniejsze cechy każdego zodiaku można powiązać je z najlepszym planem na detoks i zmianę przyzwyczajeń. Wszystko jest do zrobienia, wystarczy wiedzieć tylko, co pomoże nam osiągnąć wybrany cel.


 

źródło: www.totalbeauty.comwww.cosmopolitan.pl

Zobacz także

Osierocone dzieci radzą sobie tylko w bajkach. Nie milcz

9 bardzo dobrych rzeczy, które doceniasz, gdy stajesz się coraz starsza

9 bardzo dobrych rzeczy, które doceniasz, gdy stajesz się coraz starsza

Tylu ofert seksualnych nie miałam w całym swoim życiu, co przez cztery miesiące obecności na portalu randkowym