Lifestyle

5 sposobów, by inni przestali wchodzić ci na głowę

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
23 grudnia 2016
Fot. iStock / martin-dm
 

Znasz może ten stan? Padasz na twarz w pracy, z niecierpliwością spoglądasz na zegarek odmierzający minuty do zakończenia ciężkiego dnia, aż tu na 5 minut przed wyłączeniem komputera, wyrasta przed tobą szef z „maleńką” prośbą. Niestety nie znalazł się nikt chętny do poprawienia na cito raportu z biurka szefa, a szef musi wracać do domu i nie bardzo ma czas. Za to ciebie prosi chętnie, bo jesteś taka dobra i na pewno nie odmówisz.

Opoka firmy, fundament, bez którego wszystko legnie w gruzach. Chcesz, nie chcesz, bierzesz raport i zgrzytając zębami wprowadzasz po godzinach potrzebne poprawki. Nie szkodzi, że nie masz na to czasu i energii, wystarczy, że raz dałaś sobie wejść na głowę, by nauczyć towarzystwo, że kto jak kto, ale ty się zawsze zgodzisz. Nawet jeśli jest to zgoda milcząca, podparta wzrokiem pełnym niechęci i wbitym w ziemię.

Nie daj sobie wchodzić na głowę, przestań być przesadnie miła

1. Naucz się głośno wyrażać własne potrzeby

W opakowaniu człowieka, który wspaniałomyślnie zgadza się pomagać, a raczej pozwala się wykorzystywać wszystkim, jest osoba, która też ma swoje potrzeby. Pamiętaj o tym! Zapewne od dzieciństwa przywykałaś do myśli, że miłe, usłużne osoby mają w życiu łatwiej, są bardziej akceptowane, lubiane. To nie tak działa, bo przecież człowieka powinno się lubić za to, jaki jest, a nie co jest w stanie dla innych zrobić. Nadal możesz być uprzejma, ale naucz sztuki kompromisu. Myśl o własnych potrzebach, bo nikt za ciebie tego nie zrobi. Nie stawaj na głowie, aby zadowolić innych, kosztem własnego dobrego samopoczucia i szczęścia.

2. Odmawiaj grzecznie

Bez histerii czy paniki, bo zastanawiasz się, co ktoś powie o tobie. Asertywność to wspaniała cecha, naucz się więc odmawiać, inaczej będziesz cały czas wyczerpana i zmęczona. Jeśli chcesz i możesz pomóc, to działaj, jeśli nie, odmów, nawet za cenę obrazy drugiej osoby. Nikt cię za to nie zje, bo słowo „nie” nie oznacza, że ​​masz wszystko gdzieś, ale że cenisz sobie i innych na tyle, aby być uczciwym w takiej sytuacji.

3. Usuń silnie zakorzenione przekonania

Silnie zakorzenione przekonania są trudne do usunięcia, jeśli istnieją w życiu od zawsze. Ale świadomość skąd się bierze uległa postawa, pomaga walczyć z usłużnością. To, że rodzice wychowali cię w ten sposób nie oznacza, że ​​musisz nadal spełniać ich oczekiwania. Warto mądrze rozwijać poczucie własnej wartości i określić, że nie jesteś nikomu nic winna, aby się na wszystko zgadzać.

4. Myśl i mów samodzielnie 

I mów to, co myślisz, a nie to, czego oczekują od ciebie inni. Jeśli ktoś poprosi cię w ostatniej chwili o pomoc, weź kalendarz, sprawdź swoje plany i dopiero daj odpowiedź, nie potakuj z marszu, bo głupio odmówić. Może nikt specjalnie za odmowę cię nie pokocha, ale przynajmniej nabierze szacunku do ciebie i twojego czasu.

5. Kochaj siebie

Popracuj nad samooceną, bo jeśli ty nie będziesz traktowała się z miłością i szacunkiem, inni też nie będą mieli takiej potrzeby. Pomagaj innym, ale nie pozwalaj, by na twojej dobroci wyrastali egoiści. Taka zmiana sprawi, że zaczniesz przyciągać wspierających, a nie wykorzystujących cię ludzi.

źródło: www.powerofpositivity.com


Lifestyle

Jak rozmawiać z tymi, z którymi trudno ci się zgodzić

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
23 grudnia 2016
Fot. iStock/ topform84
 

Przyszło nam żyć w ciekawych czasach, gdy nie trudno jest nam znaleźć osoby, które mają zupełnie inne opinie od naszych i z którymi trudno jest nam znaleźć wspólny język. Polityka, religia, sytuacja społeczna, a nawet inne podejście do życia zawodowego i rodzinnego może doprowadzić do żywej dyskusji, zakłopotania podczas rozmowy lub silnego wzburzenia. Na szczęście istnieją sposoby na to, jak poradzić sobie w niełatwych kontaktach interpersonalnych i rozmawiać z tymi, z którymi trudno nam się zgodzić.

Doceń wartość odmienności

To, że ktoś ma inne zdanie niż twoje, nie musi oznaczać między wami wojny! Może twój rozmówca pomoże ci w poszerzeniu twoich horyzontów, pozwoli na spojrzenie na daną sprawę z innej strony, pokaże odmienny światopogląd? Nikt nie każe ci przyjmować jego opinii i dopasowywać własnych poglądów – najważniejsze, byśmy potrafili się pięknie różnic i nawzajem szanowali nasze odmienności.

Słuchaj i bądź otwarta

Nie kręć głową od razu po pierwszym zdaniu twojego rozmówcy, nie zatykaj uszu, słuchaj i postaraj się zrozumieć jego postawę. Nic więcej, tylko to – taka otwartość i gotowość na przyjęcie innego zdania, akceptację czyjejś odmienności, jest oznaką zdrowych relacji międzyludzkich.

Najpierw pomyśl, potem powiedz

Wygłaszasz jakąś opinię, bo faktycznie tak czujesz, czy bezwiednie powtarzasz usłyszane gdzieś słowa? Czy będziesz w dyskusji potrafiła podać odpowiednie argumenty, obronić swoją rację? Zanim coś powiesz, zastanów się, pomyśl, nie pozwól, by emocje sterowały twoim językiem. Musisz być pewna swoich słów, inaczej nie ma po co zabierać głosu – gdy rozmówca pokaże twoją niewiedzę i słabość staniesz się bezbronna i będziesz czuła niekomfortowo.

Powstrzymaj emocje

Nawet, gdy rozmowa staje się gorąca, postaraj się zachować zimną krew i powściągnąć emocje. Pozwól innym na wygłoszenie swojego zdania, nie przekrzykuj ich, nie przekonuj siłą do zmiany poglądów. Jeśli pod wpływem chwilowych uczuć zapomnisz o rozsądku, stracisz w oczach swojego rozmówcy i przyczynisz się do stworzenia ciężkiej atmosfery w towarzystwie.

Spróbuj znaleźć coś, co was łączy

Postaraj się znaleźć płaszczyznę, na której oboje będziecie się poruszać bez obawy wpadnięcia na jakąś minę. Świat nie jest wyłącznie czarno – biały i na pewno są jakieś szarości, na których możecie spotkać się bez podnoszenia ciśnienia krwi i burzliwych emocji. Odnalezienie tego, co wspólne pozwoli także na to, by spojrzeć na siebie z nieco większą sympatią – być może dzięki temu emocje dotyczące drażliwego tematu trochę osłabną i w przyszłości dyskusja nie będzie już tak gwałtowna.

Nie wciągaj innych w waszą dyskusję

To nie przyniesie nic dobrego, a jedynie spowoduje, że w towarzystwie zapanuje zły klimat i popsuje się atmosfera. Na dodatek to ty wyjdziesz na osobę, która wprowadziła zamieszanie i zmusiła innych do tworzenia koalicji i opozycyjnych klubów. Różnica zdań jest sprawą wyłącznie twoją i twojego rozmówcy, zapamiętaj!

Unikaj krytyki osobistej

Chyba nie musimy przypominać ci o szacunku wobec drugiej strony? Wasza różnica zdań dotycząca polityki, edukacji, religii czy jakiegokolwiek innego tematu, nie powinna nagle przeradzać się w krytykę personalną i przerzucanie się zniewagami czy wyzwiskami. Takie zachowanie jest niedopuszczalne.

Zachowaj poczucie humoru

Mimo wszystko i wszystkich – poczucie humoru to coś, co uratuje was nawet z najbardziej burzliwej dyskusji! Bo gdy zabrnęliście już naprawdę daleko, gdy kompromis wydaje się nieosiągalny, a emocje sięgnęły zenitu, najlepiej rozładować atmosferę żartem i znaleźć pozytywny, humorystyczny aspekt całej sprawy. Wszak śmiech to zdrowie – dobroczynnie wpływa także na relacje.

Postaraj się zmienić czyjąś opinię, ale znaj granice

Nie stawiaj sobie za punkt honoru tego, że przekonasz kogoś do zmiany zdania i przejęcia twoich poglądów. Czasami jest to po prostu niemożliwe, a wszelkie twoje wysiłki pójdą na marne i obrócą się przeciwko tobie. Gdy poczujesz, że napotkałaś na mur do przebicia, zmień temat i po prostu odpuść, dla własnego zdrowia i dobra waszych relacji.

Zachowaj pozytywne odczucia pomimo różnic

Jeśli wasza relacja jest silna i mocna, to odmienne poglądy i różnice zdań na pewno jej nie zagrożą, a mogą ją nawet wzmocnić. Jeśli jednak nie jesteście ze sobą blisko i stanie po przeciwnych stronach w dyskusji spowoduje między wami rozłam, to nic straconego – przynajmniej dowiesz się, że z tą osobą nie zbudujesz długoletniej przyjaźni. Bądź ponad napotykane różnice, zachowaj szacunek wobec każdego rozmówcy, a każdą trudna konwersację traktuj jako lekcję dla samej siebie i okazję do poszerzenia własnych horyzontów. W ten sposób zawsze będziesz na wygranej pozycji.

Na podstawie: www.psychologytoday.com

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Lifestyle

Eliksiry i esencje – nowe kosmetyki do włosów Wierzbicki & Schmidt

Redakcja
Redakcja
23 grudnia 2016
Fot. Materiały prasowe

Znani z programu „Ostre cięcie” styliści fryzur oraz założyciele sieci salonów fryzjerskich WS Academy – Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt stworzyli profesjonalną linię kosmetyków do włosów. Po dwóch latach poszukiwań najlepszych składników oraz badań powstały eliksiry i esencje, które można już nabyć w drogeriach Rossmann.

Marka Wierzbicki & Schmidt zrodziła się z rosnących oczekiwań konsumentów, którzy profesjonalnych kosmetyków chcieliby używać na co dzień, a także z potrzeb samych twórców, chcących wykorzystywać w swojej pracy zupełnie nowe, inne niż dotychczas produkty. W efekcie pasja, wiedza i doświadczenie mistrzów fryzjerstwa zaowocowały opracowaniem kilku inspirowanych naturą receptur, opartych o wysokiej jakości składniki. Tak powstały eliksiry oraz esencje czyli ekskluzywne szampony i odżywki.

– Nasze produkty nazwaliśmy w dość niezwykły sposób, bo tak właśnie działają – wyjątkowo. Efekty zastosowania eliksirów i esencji widać natychmiastowo. Dzięki nim włosy są bardziej odżywione i wzmocnione, nabierają jedwabistej gładkości oraz blasku. Mimo, że to produkty luksusowe, dostępne są w bardzo przystępnej cenie, dzięki czemu z powodzeniem mogą być używane przez wszystkich do codziennej pielęgnacji – mówi Tomasz Schmidt.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Eliksiry i esencje wypełniają wyciągi z ziół, ekstrakty z owoców i składniki aktywne, które oddziałują na najważniejsze potrzeby włosów. W składzie odnaleźć można m.in. rozmaryn, rumianek, arnikę, jasnotę, łopian, szałwię, nagietek, a nawet bluszcz. Owocową formułę tworzą mango, papaja i marakuja, a wzbogacają cukry, witaminy czy keratyna. W produkcji wykorzystano również skarby oceanów, takie jak np. algi Nori. Z uwagi na różne potrzeby włosów, składniki te zamknięto w 3 zestawach kosmetyków: nawilżająco-wzmacniającej CZARNEJ ORCHIDEI, odżywczo-regenerującej PACZULI WONNEJ, BEZZAPACHOWEJ serii dla osób wrażliwych oraz w eliksirze EUKALIPTUS & ROZMARYN, przeciwdziałającym wypadaniu włosów.

– Włosy są ramą dla obrazu twarzy, dlatego ich piękno jest dla nas najważniejsze. Bazując na naturalnych składnikach, pragnęliśmy stworzyć kosmetyki, które zapewnią skuteczną pielęgnację, a jednocześnie będą łagodne dla skóry głowy. Żeby osiągnąć zamierzony efekt, przez dwa lata poszukiwaliśmy idealnych komponentów i przeprowadziliśmy szereg badań oraz testów – wyjaśnia Andrzej Wierzbicki, współautor marki. Dziś wiemy, że było warto, bowiem eliksiry i esencje zbierają pierwsze pochlebne recenzje – dodaje.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Eliksiry i esencje stosowane są we wszystkich salonach WS Academy i tam również można je zakupić. Ponieważ jednak zostały stworzone głównie z myślą o codziennym zastosowaniu, dostępne są we wszystkich drogeriach sieci Rossmann zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Marka Wierzbicki & Schmidt – stworzona przez duet stylistów fryzur oraz założycieli sieci salonów fryzjerskich WS Academy. Pomysłodawcy, Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt, pracują w zawodzie już prawie od 20 lat, odnosząc na tej płaszczyźnie liczne sukcesy. Wspólnie prowadzą program „Ostre cięcie”, w którym pomagają odwiedzanym salonom fryzjerskim. Prace nad stworzeniem marki poprzedzały dwa latach poszukiwań najlepszych składników, rozwiązań, badań oraz testów. W efekcie powstała profesjonalna linia kosmetyków wypełniona bogactwem łąk, skarbami oceanów i innymi dobroczynni substancjami aktywnymi. Więcej o marce na wierzbicki-schmidt.pl.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Andrzej Wierzbicki – jeden z najbardziej popularnych stylistów fryzur i instruktorów kursów fryzjerskich w kraju i za granicą. Autor stylizacji do sesji zdjęciowych, teledysków, programów telewizyjnych, koncertów i pokazów mody. Jego klientami są osobistości ze świata filmu, muzyki, sztuki i biznesu.

Tomasz Schmidt – fryzjerstwem pasjonuje się odkąd pamięta, mistrz koloryzacji zwany wirtuozem barw, instruktor. Swój warsztat szlifował w najlepszych akademiach na całym świecie od Nowego Yorku przez Paryż i Londyn po Budapeszt. Twierdzi, że biorąc przykład z ludzi renesansu może „dokonać wszystkiego, na co przyjdzie mu ochota”.

Linia profesjonalnych kosmetyków WS Academy WIERZBICKI & SCHMIDT

Zestaw PACZULA WONNA

Eliksir i esencja zawierają ekstrakt z owoców egzotycznych o kompleksowym działaniu, dzięki któremu włosy stają się odżywione i nawilżone. Składniki aktywne zawarte w produktach poprawiają stan uszkodzonych włosów, regenerując je i nadając im wyjątkową gładkość.

Zestaw CZARNA ORCHIDEA

Seria ma właściwości zarówno pielęgnacyjne, jaki i lecznicze. To propozycja dla osób szukających rozwiązań na problemy z wypadaniem włosów czy łojotokiem. Szampon i odżywka zwiększają wytrzymałość oraz sprężystość włosów, wygładzając je i dodając pięknego połysku.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Seria BEZZAPACHOWA

Profesjonalny zestaw dla osób poszukujących kosmetyków bez dodatku alergenów. Bardzo delikatny, a jednocześnie skuteczny w działaniu. Eliksir i esencja wnikają w głąb włosa, odbudowując go, wzmacniając oraz chroniąc przed negatywnymi wpływami środowiska.

EUKALIPTUS & ROZMARYN

Eliksir został opracowany z myślą o osobach, które mają kłopot z wypadaniem włosów. Dzięki wyjątkowym składnikom aktywnym, takim jak Tricorexina Hydro, szampon znacząco redukuje ten problem, stymulując jednocześnie produkcję keratyny i przyspieszając wzrost nowych włosów. To profesjonalny produkt, polecany także dla mężczyzn, chcących dłużej cieszyć się bujną fryzurą.

Eliskiry


Zobacz także

Zmiany – tak bardzo ich pragniemy i tak bardzo się ich boimy. Czy ty dojrzałaś do zmian w swoim życiu?

18 kroków, które pomogą ci wyjść z cienia narcyza i zapanować nad własnym życiem

50 sposobów na szczęśliwe życie. Sposób 4 – Serducho prawdę ci powie, czyli rozwijaj intuicję