Go to content

5 rzeczy, które da ci tylko druga kobieta! Jestem kobietą – jestem z tego dumna. Ruszamy z nową akcją!

Fot. iStock

„Rzuć wszystko i odbierz telefon!”, „Jadę!!!”,”Jak mi nie odpiszesz, co się dzieję, nakopię ci do tyłka…” – która z nas nie wysłała/nie odczytała takiej wiadomości? Nie trzeba wybierać, pewnie każda z nas ma ich sporo na koncie. Złamane serce, ciąża, dół albo zwykła grypa. Zaręczyny, pierwszy raz, wymarzona posada. Co by się nie działo w naszym życiu, zawsze jest ona, zawsze czeka. W moim życiu jest ich kilka – mama, siostra, E., A., i N.. Piekło nie zna większej furii niż moje przyjaciółki ratujące mnie z opałów. Nikt nie da ci tyle, co druga kobieta. Tak jest. Od początku. Zawsze jest Ona. Matka, babka, ciotka, przyjaciółka, mentorka, sąsiadka z drugiego, blondynka z chusteczkami w autobusie… I ty też nią jesteś. Partnerką w kobiecości. Nikt tak dobrze nie wysłucha i nie popłacze z tobą nad rozlanym mlekiem. Po prostu nie da się kobiety i kobiecości zastąpić, nie ma szans!

5 rzeczy, które da ci tylko druga kobieta!

Czasem myślę, że nasze życie (moje i moich przyjaciółek) przypomina dobry sitcom z lat dziewięćdziesiątych. Boszzz, gdyby nie one… nawet nie chcę myśleć, jak świat by bez nich wyglądał! Zgroza! Dlatego tak bardzo dziękuję im za to, że są i że będą – bo tego jestem pewna. Tej pewności życzę każdemu.

A, co da ci druga kobieta? Chusteczki, czas, akceptację i kopa w tyłek, kiedy tego potrzebujesz. Uśmiechasz się i myślisz o tych wszystkich „razach”? Ileż razy tego kopa dostawałyśmy, gdy było źle… setki. Od podstawówki po zeszły tydzień. Wsparcie – słowo klucz. Bezwarunkowe, nie wymagające od ciebie udawanego uśmiechu, perfekcji i robienia czegoś w zamian. Bo my kobiety mamy ogromną siłę – Fajterki, Romantyczki, Buntowniczki i Zagubione – wszystkie. Mamy siebie.

Czas

Bo ona nie zrzuci cię, gdy dzwonisz. Nie uda, że nie widziała SMS-a. Nie powie ci: oddzwonię do ciebie (nigdy), bo nie mam nastroju na tę rozmowę (czytaj: twoje marudzenie w kółko o tym samym). Nie będzie ci zazdrościć – tylko będzie podziwiać. Nie będzie cię oceniać – będzie wspierać. Nie będzie w nieskończoność moralizować – tylko wysłucha. I nigdy nie powie ci: nie ma o co płakać – tylko zabierze cię na kawę i weźmie ze sobą karton chusteczek.

To wszystko może się udać tylko wtedy, gdy ktoś zechce ci podarować najcenniejszą rzecz na świecie – swój czas. Da zgodę, by ten czas spędzić na śmianiu lub płakaniu – bo akurat TY tego teraz potrzebujesz.

I niekończącą się cierpliwość. Tak, bo nawet, gdy już setny raz wysłucha twojego dramatycznego wyznania i każe ci się zapisać do psychiatry, weźmie potem oddech i doda: „dobra wariatko, i tak cię kocham. Ale pamiętaj, że masz ciut nierówno pod sufitem”.

Wsparcie

„Jest zajeb**cie” -powiedziała E, siedząc na blacie w wyciągniętym dresie. Oczy miała podpuchnięte od płaczu i niewyspania i właściwie wyglądała, jakby miała zaraz zamienić się w mgiełkę i z dresu wyparować… Nie było wyjścia. E., zawsze tak robi, gdy jest jej źle. Znika w oczach, zapada się pod ziemię, ale usilnie przekonuje wszystkich dookoła, że jest wręcz świetnie, genialnie i w ogóle w życiu tak jej dobrze nie było. Ale my to znamy, wiemy. Z jednej linijki wiadomości możemy wyczytać tygodniową historię jej życia. Pięć sekund i wiemy, że Pan Pasożyt jest blisko (tak naprawdę nazywamy go między sobą inaczej, nie tak ładnie, ale obiecuję, że w pełni na to sobie u nas zasłużył). To tylko jedna z miliona sytuacji, kiedy wiemy, że rzucić trzeba wszystko i natychmiast. Stanąć na rzęsach i być. Choćby nie wiem co!

Tylko kobiety to robią, tylko one rozumieją, chcą i potrafią. Czasem wystarczy być, wspólnie pomilczeć, pozwolić na smutek, na łzy. Czasem to wsparcie umoczone jest w morzu nutelki. Innym razem mieni się wszystkimi barwami złota – bo oto mamy okazję zrobić coś wspaniałego, ważnego, pięknego. Bez wsparcia, ściśniętych z całych sił kciuków i kibicowania wbrew wszystkim czarnym scenariuszom, to by się nie udało.

Mam nadzieję, że choć odrobinę potrafię to wsparcie oddać, bo dostaje go ogrom (A. i E. dziękuję!)

Zgodę na inne życie

Na to, że jesteś od niej inna. Że pragniesz innych rzeczy, myślisz coś innego. Inaczej wychowujesz dzieci albo nie chcesz ich mieć. Inaczej kochasz, inaczej odchodzisz. Tylko druga kobieta potrafi zrozumieć, że nasza wolność i marzenia są tak różne. I w dodatku potrafi się z tego cieszyć.

Tu nie trzeba wiele mówić.

A gdy nadepnie za mocno na twoją piętę – przeprosi, nawet jeśli tego wcale od niej nie oczekujesz.

Chusteczki, plaster i proszek na ból głowy

A czasem młotek.

Dodatkowe dłonie, gdy trzeba przenieść szafę. Gumę do żucia, ciasto na urodziny, wieczór z twoimi dziećmi, żebyś mogła iść do kina albo lekarza.

Wieczór z winem i wycie do oklepanej komedii romantycznej. Wspólne wakacje z dzieciakami, żeby się wymieniać opieką. I zakupy, gdy masz gorączkę. Da ci to, czego potrzebujesz najbardziej. A jeśli tego (jeszcze) nie ma – nic się nie martw, na pewno coś wykombinuje.

Pożyczy ci swoją najlepszą sukienkę i samochód.  Serca nie musi pożyczać, bo dawno już ci je oddała.

Kopa w tyłek

Bo po każdym kopie, czeka przytulenie, kubeł lodów i mnóstwo ciepła, bez których nie da się ogarnąć niczego ani nikogo, gdy jest źle. Tylko druga kobieta, potrafi ruszyć cię, gdy utkniesz w miejscu zbyt długo. Tylko ona rozumie, jak trudno czasem jest pójść ten jeden kroczek do przodu. Tylko ona może to zrobić. Przycisnąć cię tak, by nie zabolało. Wiedzieć wszystko, a jednak ani na milimetr nie wejść w buciorach w twoje życie.

Od początku, nasz portal to kobiety. Miliony kopów w tyłek. Ciężka praca i bardzo jasne, małe i wielkie radości. Tysiące historii – naszych i waszych. To miejsce to kobiety. To my, to ty.

Jestem kobietą – jestem z tego dumna.

Jestem Kobietą – wspieram.

Jestem Kobietą – jestem piękna, mądra, odważna.

Jestem kobietą – jestem matką, żoną, kochanką, babcią, siostrą… po prostu jestem sobą! Mam swoją historie.

Szukajmy się nawzajem. Czerpmy od siebie siłę. Inspirację. Wspierajmy się z całej mocy. Zapraszam Was! Piszcie do nas, pytajcie, dzielcie się z nami wszystkimi swoimi sukcesami i radościami. Dla nich – dla nas.

Miesiąc Kobiet pod hasłem „Jestem Kobietą” uważamy za otwarty! Stwórzmy niepowtarzalne portrety nas samych.

O AKCJI

Napisz swoją historię. Napisz o sobie, o swojej kobiecości, o tym, co bycie kobietą dla ciebie oznacza lub czego byś sobie życzyła. O jakim świecie marzysz – dla siebie, dla nas, dla naszych córek.
Dzisiejszy świat na pozór nowoczesny i równy jest światem wyjątkowo trudnym, pełnym wybojów. Jedno jest pewne, my kobiety powinnyśmy się teraz trzymać razem. Bo nikt nie da ci tyle, co druga kobieta. Właśnie dlatego, i w tym roku nie będziemy czekać na goździka z okazji Dnia Kobiet.

Piszcie do nas, anonimowo, jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy. Pokażmy światu, jak pięknie się różnimy, jak wiele barw ma kobiecość. I jak bardzo swoją kobiecość kochamy. Bądźmy razem!

Prace przesyłajcie na adres kontakt@ohme.pl wpisując w temacie wiadomości „Jestem kobietą” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

1 x Puf Barrel (Kod tkaniny: 142-43)

1 x Obraz na płótnie Expression Pink II1 x Komplet 2 zasłon na taśmie marszczącej  (Kolekcja: Velvet, Kod tkaniny: 704-18)

1 x Komplet 2 poszewek welwetowych pikowanych Kinga, (kolor 704-30)

1 x Pufa- fotel (Kod tkaniny: 705-04)

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl


5 x zestaw książek autorstwa Agnieszki Janiszewskiej, składający się z:

 • “Kuzynka Marie” I i II tom

Zimą 1914 roku Marie Boratyńska postanawia odwiedzić po raz pierwszy Korbielowo – posiadłość, w której urodził się i wychował jej nieżyjący już ojciec. Rodzinne animozje sprawiły, że krewni z jego strony byli do tej pory obcymi dla niej ludźmi. Teraz jednak nadarza się okazja, by to zmienić: Marie odpowiada na zaproszenie Emilii, swojej kuzynki i nowej właścicielki Korbielowa, chcąc zburzyć narosły przez lata mur rodzinnych nieporozumień i pretensji. Czy kobietom uda się zbliżyć do siebie i zaprzyjaźnić? Czy będą w stanie zaakceptować zaskakującą prawdę o swoich bliskich, którą niebawem odkryją?Tom I 

Nawiązanie szczerej relacji może okazać się trudniejsze, niż z początku przewidywały, a dynamiczne wydarzenia polityczne pierwszej połowy XX wieku sprawią, że wiele ważnych spraw trzeba będzie odłożyć na później…

Tom II 

Wielka Wojna w Europie spowodowała, że to, co wcześniej spędzało sen z powiek Marie Boratyńskiej, nagle straciło na znaczeniu. Wszystkie rodzinne nieporozumienia, tęsknoty, uczucia zostały przyćmione przez dramatyczne wydarzenia związane z wojenną zawieruchą. Młoda kobieta rzuca się w wir pracy w szpitalu, gdzie dniem i nocą dogląda rannych, próbuje ulżyć w bólu konającym żołnierzom oraz pokonać własne, narastające z każdym dniem, zmęczenie. Wkrótce nadchodzi wiadomość z frontu, która przewartościuje całe jej dotychczasowe życie…

 • “Podróż do Carcassonne” I i II tom – autorstwa

„Podróż do Carcassonne” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

www.novaeres.pl
www.zaczytani.pl

NovaeRes

wydawnictwo_novaeres


5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” – Petera Cattaneo. Dystrybutor filmu „Pojedynek na głosy” zaprasza do udziału w akcji oraz do kin.

 Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Ikony XX wieku
 • Powrót Bena
 • Loveling
 • Młynarski
 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x zestaw rajstop z najnowszej wiosennej kolekcji Gatta

Rajstopy ozdobione subtelnymi nowoczesnymi wzorami podkreślą piękno twoich nóg.
Zdobienia na rajstopach niech będą dla Ciebie inspiracją do skomponowania całej stylizacji zarówno do pracy jak i na czas po pracy. Tej wiosny baw się moda z Gattą.

W skład zestawu wchodzi 6 par rajstop prezentowanych poniżej modeli, w wybranym przez Laureata rozmiarze.

 

www.gatta.pl

GattaOfficial

gattaofficial

Akcja trwa 02.03.2020 od 31.03.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 14.04.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.