Go to content

5 powodów, dla których warto mieszkać obok Fortu Bema w Warszawie

fort bemowo
Fot. Materiały prasowe

Mieszkając w wielkich metropoliach, każdy człowiek szuka dla siebie miejsca wytchnienia, spokoju wśród zieleni. To pragnienie tkwi w nas od wieków i choć może wydawać się na pierwszy rzut oka niemożliwe do połączenia z nowoczesnością. Zieleń i nowoczesna architektura? Ruchliwe miasto splątane z kojącą zielenią? Wbrew pozorom to niezwykłe połączenie jest w zasięgu ręki. 

Warszawa, stolica pełna różnych ludzi, codziennych spraw, a także indywidualnych sukcesów odnoszonych wielokrotnie  każdego dnia. Trudno nie kochać tego miasta, jego tętna, mimo że bywa czasem męczące i przytłaczające.  Z tego powodu idealnym miejscem do zamieszkania jest okolica „nieodkryta” przez wszystkich mieszkańców, ale pozwalająca na czynny udział w wielkomiejskim życiu bez długiego podróżowania.

Fort Bema to coś więcej niż historia. To chyba najciekawsza propozycja idealnego miejsca zamieszkania, łącząca w sobie obecność zieleni, bliskość miasta i dostępność różnorodnych atrakcji i wydarzeń kulturalnych. Warto zatrzymać się na dłużej w miejscu, które znakomicie dopasowane zostało do stylu życia awangardy .

Poznaj powody, które zachęcą cię do zamieszkania w Awangardzie

1. Niezwykłe miejsce dla ludzi z pasją

Jeśli masz naturę wolnego ducha, z pewnością docenisz wygląd i styl tego nowoczesnego osiedla mieszkalnego. Osiedle Awangarda zdecydowanie reprezentuje prestiż, nowoczesność i dobrą energię, zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie – zachwycającego zielenią – Fortu Bema na Bemowie. To osiedle stworzone z myślą o ludziach aktywnych, którzy cenią wysoką jakość życia połączoną z wygodnymi rozwiązaniami i nowatorskim podejściem. Bliskość infrastruktury sportowej oraz terenów zielonych pozwala znaleźć równowagę pomiędzy odczuwalnym tempem życia stolicy a wewnętrzną harmonią. Cechy charakterystyczne osiedla to wyjątkowa dbałość o szczegóły, projekt oparty o nowoczesne rozwiązania i trendy architektoniczne oraz najwyższej jakości materiały. Doskonała komunikacja z innymi częściami miasta zapewnia wygodny i swobodny dostęp do wszystkich atrakcji Warszawy nawet najbardziej wymagającym mieszkańcom.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

2. Zieleń, która pozwala na relaks

To wielka zaleta osiedla. Zieleń, która towarzyszy mieszkańcom oraz ciekawe miejsca na relaks i wypoczynek, pozwalają znaleźć ulubiony kącik dla każdego, bez męczącego natłoku przechodniów . Miejsce piękne i dostosowane do potrzeb mieszkańców Osiedla Awangarda powstało dzięki uporządkowaniu i przerzedzeniu porastającego fort lasu oraz wyregulowaniu otaczającej go fosy . W powstałym parku czekają na odwiedzających alejki, ścieżki rowerowe i nowe kładki.

3. Kultura na wyciągnięcie ręki

Dla osób spragnionych czegoś więcej niż wypoczynku na kanapie przed telewizorem to ważna informacja. Bemowo obfituje w miejsca, które aż kuszą ilością i jednocześnie wysokim poziomem wydarzeń kulturalnych. Prężnie działa Bemowskie Centrum Kultury, zapewniające dostęp do wielu atrakcji w zakresie propagowania czytelnictwa w dzielnicy, organizacji kolacji sąsiedzkich, warsztatów muzycznych i teatralnych, a także dyskusji o najważniejszych problemach mieszkańców dzielnicy. Amfiteatr umożliwia udział w koncertach zespołów muzyki rozrywkowej, rockowej, a także chóru operowego czy nawet orkiestry symfonicznej. Bogaty wybór ulubionego repertuaru gwarantuje przyjemne i satysfakcjonujące spędzanie wolnego czasu.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

4. Niezwykła historia

Mówiąc o wyjątkowości tego miejsca, nie można pominąć kwestii, która odcisnęła na nim stały i piękny ślad. Warto wiedzieć, że Fort Bema jest najlepiej zachowanym fortem w Warszawie. Historia jego powstania sięga lat 1886 – ­1890 i była burzliwa, szczególnie gdy wspomnimy próby jego zniszczenia i zasypania. Otoczony zielenią przetrwał w praktycznie niezmienionej formie do dziś, a od jego nazwy wzięła się nazwa tej dzielnicy Warszawy — Bemowa.

5. Obiecująca przyszłość

Warto pamiętać, że pomimo niezaprzeczalnych zalet miejsca, atmosferę tworzą przede wszystkim ludzie. Charakter Osiedla Awangarda pozwoli na radosny i spokojnie spędzany czas z rodziną, niezakłócony problemami. Na przyjemne sąsiedztwo wpływa fakt, że miejsce trafia przede wszystkim w potrzeby i gusta kobiet i mężczyzn aktywnych zawodowo, sięgających w życiu po więcej i cieszących się realizacją swoich pasji i ulubionych zajęć. A piękne, nowoczesne osiedle i wygodne mieszkanie tuż obok otaczającej je przyrody to najlepsza zachęta do odnalezienia w nim swojego miejsca.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Wpis powstał we współpracy z firmą Profbud