Lifestyle

5 chińskich przysłów o miłości, których piękno i prawda pozwolą ci lepiej zrozumieć samego siebie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
5 października 2017
Fot. iStock/Grandfailure
 

Chiny to kraj doświadczony przez wojny, konflikty i dyktatury, ale to również przepiękna, bogata kultura pełna symboli i mądrości. Chińskie przysłowa mówią głównie o miłości i relacjach międzyludzkich. Są skarbnicą ogromnej, dobrej wiedzy. Ich istotą jest ukazanie sensu życia albo wyjaśnienie złożoności ludzkiej natury. Dziś przedstawiamy wam kilka chińskich przysłów dotyczących miłości.

„Człowiek codziennie doprowadza swoje włosy do porządku. Dlaczego jednak nie serce?”

To przysłowie niesie w sobie ważne, symboliczne przesłanie. Łatwo jest spojrzeć w lustro i sprawdzić, czy wyglądasz dobrze. Uśmiechasz się, układasz włosy, zakładasz modne ubranie. Dbasz o to, co na zewnątrz. A ile czasu spędziłeś skupiając się na tym, co dręczy twoje serce? Skoncentruj się bardziej na twoim wewnętrznym świecie niż na tym, co widać na zewnątrz.

„Trwałe uczucia prowadzą do trwałych konsekwencji”

Życie mija szybko. Każdego dnia, z każdej strony „atakuje nas” ogromna ilość informacji i bodźców. Jest jednak jedna rzecz, która się nie zmienia: miłość. Im głębsze jest to uczucie, tym poważniejsze są jego konsekwencje.

Fot. iStock/pidjoe

Fot. iStock/pidjoe

„Serce nigdy nie mówi, ale musisz go słuchać, aby je zrozumieć”

To prawda, że nasze serce nie jest w stanie mówić, ale … dobremu obserwatorowi słowa nie są potrzebne. Często trudno nam pozwolić sobie na to, by kierować się uczuciami. Czasami jednak konieczne jest mniej racjonalne spojrzenie na siebie, na swoje emocje i świat. Potrzebna nam choć chwilowa ucieczka z więzów logiki, byśmy nie stracili istotnej części siebie.

„Nie można błagać o miłość, trzeba na nią zasłużyć”

Nie bądź żebrakiem, jeśli chodzi o miłość. Nie zmusisz nikogo do miłości, nie wybłagasz jej „na litość”. Na miłość trzeba zasłużyć – dobrym życiem, pięknem wewnętrznym i… miłością.

„Ten, kto boi się cierpienia, już cierpi –  ze strachu”

Ilu znasz ludzi, którzy nie odważy się rozpocząć nowego związku z obawy przed bólem i cierpieniem? Ilu tych, którzy nie zrealizowali życiowych celów i marzeń, bo bali się podjąć ryzyko? Strach jest źródłem cierpienia – ogranicza nas, zabiera nam wolność. I nie pozwala nam być sobą.


Na podstawie: exploringyourmind.com

 


Lifestyle

Jedz codziennie jednego banana, a odczujesz aż 8 korzyści dla zdrowia

Redakcja
Redakcja
5 października 2017
Fot. iStock/Antonio_Diaz
 

Banan to owoc zbyt mało doceniany, a zawiera wiele cennych składników, które znakomicie działają na poprawę zdrowia, urody i witalności. Ten owoc, mimo że jest dość kaloryczny, ma tak dobry wpływ na organizm, że nawet na diecie warto po niego sięgnąć. Znakomicie nadaje się do robienia koktajli, pieczenia, owocowych sałatek i różnych deserów.

Można go wykorzystać również jako składnik naturalnych, domowych kosmetyków. Już jeden banan zjadany każdego dnia, jest zbawienny dla organizmu.

8 zalet banana, dla których warto jeść go codziennie

1. Poprawia trawienie i wpływa na uczucie sytości

Błonnik w bananach jest łatwo przyswajalny i pomaga w utrzymaniu odpowiedniej pracy układu trawiennego. Szczególnie dobrze wpływa na utrzymanie wysokiego poziomu glukozy we krwi, co powstrzymuje nas przed podjadaniem i tyciem.

2. Wspiera bakterie probiotyczne

Banany stanowią świetną pożywkę dla dobrych bakterii, które zasiedlają organizm. To one wpływają nie tylko na sprawne trawienie, ale także na układ odpornościowy.

3. Reguluje ciśnienie krwi

Potas zawarty w bananach reguluje gospodarkę wodną w organizmie, przez co utrzymuje odpowiednie ciśnienie krwi. Poza tym potas wpływa na pracę mięśni, lepszą koncentrację i zdolność do nauki.

energia

Fot. Pixabay / Bryanbeedit / CC0 Public Domain

4. Koi nerwy

Obecny w bananie kwas foliowy, witamina B6 i magnez uspakaja, odpręża i chroni układ nerwowy. Jeden banan dostarcza taką ilość magnezu, która zapobiega niedoborowi tego minerału.

5. Pomaga w profilaktyce nowotworów

Banany obfitują katechiny i delfinidyny, czyli naturalne antyoksydanty. Według badań banany zmniejszają ryzyko wystąpienia nowotworu piersi i raka nerek.

6. Dodaje sił

Banan to doskonałe źródło cukrów, czyli szybkiej energii, a także bomba witaminowa, która karmi mięśnie. Dodatkowo obecność witamin C i E neutralizuje wolne rodniki powstające w czasie wysiłku fizycznego.

7. Ułatwia zasypianie

Z tryptofanu, czyli aminokwasu obecnego w bananach, w organizmie wytwarzana jest serotonina. To właśnie ona wpływa na polepszenie samopoczucia i regenerujący sen.

8. Wzmacnia kości

Średniej wielkości banan całkowicie zaspakaja dzienne zapotrzebowanie organizmu na mangan, który jest niezbędny do prawidłowej budowy i funkcjonowania kości. Jest to istotne dla kobiet, szczególnie zagrożonych osteoporozą.

źródło: krokdozdrowia.com, gurbacka.pl


Lifestyle

8 sygnałów, które można wyczytać z mowy ciała, a które mówią, co czujemy

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
5 października 2017
Fot. iStock/Jasmina007

Joe Navarro, były agent FBI, był świetny w swoim fachu, ponieważ doskonale czytał to, co mówi nasze ciało. Znajdując się w jednym pokoju, bez problemu był w stanie określić stan emocjonalny osób, które przebywały w jego towarzystwie.

Okazuje się, że nasze ciało zdradza zdecydowanie więcej niż chcielibyśmy na zewnątrz pokazać, a ci którzy potrafią odczytywać nasze zachowania są w stanie rozpoznać, czy pomimo prób zachowania pozorów jesteśmy zdenerwowani, przestraszeni czy znudzeni.

8 sygnałów, które można wyczytać z mowy ciała, a które mówią, co czujemy

Dotykanie szyi

Jeśli ty lub osoba, z którą rozmawiasz dotyka lub gładzi się po szyi, to oznacza, że coś was stresuje. Według Navarro jest to jedno z najczęstszych zachowań pacyfikacyjnych. Co to znaczy? Zachowanie pacyfikacyjne to takie, które mają nas uspokoić. Jeśli ludzie, z którymi się spotykasz, przebywasz dotykają swojej szyi, może to oznaczać, że nie czują się swobodnie w twoim towarzystwie, reagują negatywnie na to, co powiedziałaś. Jeśli zależy ci na ich opinii, możesz popracować, by to zmienić

Tańczące stopy

Stopy wg Navarro są najbardziej uczciwą częścią ciała. Jeśli ty lub ktoś w twojej obecności nimi przebiera, to oznacza, że jest wyjątkowo szczęśliwy w tej sytuacji. Poza tym stopy zdradzają jeszcze jedną rzecz – zwracają się do osób, które lubimy, a odwracają od tych, których nie darzymy sympatią, od których chcemy uciec. Sprawdź stopy i zobacz, czy cię lubią. W komfortowych dla nas sytuacjach stopy zawsze będą zwrócone ku osobie, z którą rozmawiamy.

„Klaskanie” kolanami

Jeśli osoba, z którą się spotykasz nagle zaczyna stukać kolanami – jednym o drugie, to oznacza, że prawdopodobnie zaczyna się niecierpliwić i musi już iść. Co zrobić? Najlepiej jej to ułatwić. Często „machanie” kolanami jest zachowaniem pacyfikacyjnym, zwróć uwagę, czy nie zachowujesz się w towarzystwie jakiś osób? Może to być oznaką niepokoju.

Skrzyżowanie ramion/pochylenie ciała

Prawdopodobnie o tym wiemy już wszyscy, jeśli ktoś się nam nie podoba, nie mamy ochoty z kimś rozmawiać najczęściej krzyżujemy nasze ramiona

Nasze ciało jest skutecznym komunikatorem myśli i intencji. Jeśli chcesz, by osoba, z którą rozmawiasz, wiedziała, że jesteś zainteresowana tym, co mówi, pochyl się ku niej. To zawsze działa i otwiera rozmowę na bardziej intymną.

Wycofywanie ramion

Mamy tendencje do wycofywania ramion, gdy jesteśmy zdenerwowani lub przestraszeni. Kiedy trzymamy ręce splecione za plecami komunikujemy, że wcale nie chcemy nawiązać kontaktu, to sygnał: „Nie dotykaj mnie”. Trzymanie rąk w trójkącie jest terytorialnym wyświetlaczem pod tytułem: „Nie przekraczaj moich granic”.

Mamy tendencję do wycofywania ramion, gdy jesteśmy zdenerwowani lub lękliwi. W rzeczywistości poszkodowani lub nadużyci ludzie mają tendencję do zbliżania ich ramion prosto w ich stronę. I trzymając ręce za plecami, w sposób sławny? Komunikuje się, że wcale nie chcesz nawiązać kontaktu. Jest to odpowiednik „nie dotykaj mnie”.

Siadanie na rękach

Nigdy tego nie rób podczas ważnych rozmów. Ten gest oznacza, że masz coś do ukrycia lub, gdy robi to osoba, z którą rozmawiasz – ma jakieś tajemnice, których nie chce ci zdradzić.

Złożone dłonie

Ten gest wskazuje na silną osobę. Jeśli składa ręce niemal jak do modlitwy dotykając dłonie jedynie palcami, oznacza to, że jest pewny swoich myśli i swojej pozycji. Tacy ludzie często używają swojego statusu.

Mrużenie oczu

To może być bardzo krótkie mrugnięcie, trudno do wyłapania, ale jeśli je zauważysz u kogoś, kto mruży oczy na chwilę w momencie, gdy cię zobaczy, to prawdopodobnie nie jest zadowolony ze spotkania z tobą. Poza tym często, aby rozładować napięcie wstajemy, zajmujemy się czymś podczas rozmowy. Jeśli dotykamy oczu lub je zamykamy oznacza to, że nie podoba nam się to, co zostało powiedziane.

To tylko kilka niewerbalnych sygnałów, które wysyła nasza ciało.


źrodło: artofwellbeing.com

 


Zobacz także

Po Möller’s GOLD warto sięgać nie tylko w okresie przesilenia wiosennego

Co sprawia, że czujesz się kobieco ?

Najsilniejsze kobiety to te, które się boją

Toksyczni przyjaciele, toksyczni partnerzy – skąd mam wiedzieć, jak ich rozpoznać?