Seks

Chcesz mieć dzisiaj świetny seks ze swoją kobietą? Zadbaj o te kilka rzeczy

Seksualnie
Seksualnie
30 lipca 2019
Fot. iStock/MilosStankovic
 

Nie ma chyba nic bardziej przyjemnego w seksie, jak zadowolenie partnerki, która ze zdziwieniem patrzy na ciebie i pyta: co tu się do cholery teraz wydarzyło. Marzysz o świetnym seksie dziś wieczorem (głupie pytanie), jeśli tak – zastosuj te wskazówki, a wszystko ułoży się po twojej myśli.

Porozmawiaj z nią

Szukasz wyszukanych technik, które będą szokować i zaskakiwać. Ale żadna z tych rzeczy nie ma znaczenia, jeśli nie wiesz, na co twoja partnerka reaguje, co sprawia jej przyjemność. Więc dzisiejszy wieczór niech w luźnej atmosferze da wam możliwość rozmowy o tym, co lubicie.

Jeśli ma problem z mówieniem, zachęć ją zadając pytania. Czy lubi być zdominowana? Jakiego rodzaju porno lubi? Co ​​przychodzi jej najtrudniej? Czy fantazjuje na temat seksu? W ten sposób nie tylko zgromadzisz cenne informacje, ale stymulujesz jej największy narząd płciowy – mózg i stajesz się lepszy w łóżku, zanim jej dotkniesz.

Daj jej więcej czasu

Oczywiście nie dotyczy to wszystkich kobiet, ale podobno przedłużające się całowanie i dotykanie przez ubranie potrafi podnieść kobiecy poziom podniecenia. Nie wkładaj jej od razu palców między nogi, daj jej czas, nakręć ją, a seks cię zaskoczy, co więcej, ona po prostu zacznie się go w pewnym momencie domagać.

Zajmij się całym ciałem

Kobiety (i mężczyźni) mają znacznie więcej stref erogennych niż garstka, na której się skupiamy. Jeśli podążasz za tym przewodnikiem, będziesz już stymulować – jej mózg – zachęcając ją do myślenia o tym, co lubi. Zwróć także uwagę na skórę jej głowy, uszy, szyję, nadgarstki, palce, stopy, i spraw, by dzisiejszy seks stał się doświadczeniem całego ciała.

Zwolnij

Miło jest kochać się dłużej niż zazwyczaj, więc dziś nie daj się ponieść swoim instynktom, skup się na niej. Kiedy będziesz czuł, że dochodzisz, zwolnij, wyjdź z niej, zajmij się nią, aż wszystko inne się uspokoi. Pozwoli co to poznać własne reakcje i nad nimi zapanować, a tym samym wydłużyć sam stosunek.

Cóż, życzę wam dzisiaj dobrego seksu.


Seks

Chcesz, żeby było wam lepiej w łóżku? Powiedz partnerowi, jak chcesz się czuć, a nie co ma robić

Seksualnie
Seksualnie
27 sierpnia 2019
fot. LanaStock/iStock
 

Leżysz, jego głowa znajduje się między twoimi nogami, ale nie szalej z przyjemności. Myślisz, ze gdyby tylko zdał sobie sprawę, że twoja łechtaczka jest pół centymetra wyżej, byłoby zdecydowanie lepiej. Tylko czy to kiedyś wydarzy? Co zrobić? Narysować mu schemat i zostawić na lodówce?

Jeśli jesteś przyzwyczajona to mówienia o tym, czego chcesz w łóżku, to nie powinnaś mieć z tym problemu. Jeśli tego nie potrafisz, to też jest w porządku. Może brakuje ci słów, gdy partner pyta, czego potrzebujesz. A może nie zapytał, a ty nie wiesz, jak mu zwrócić uwagę. Strach przed zranieniem partnera może być przytłaczający.

Okazuje się, że mówienie partnerowi, jak chcesz się czuć, jest tak samo dobre, a czasami nawet lepsze, niż wskazywanie konkretnie, co powinien zrobić. Możesz powiedzieć: „Chcę czuć się pożądana, jak nigdy wcześniej” lub bardziej szczegółowy jak „Chcę czuć, że moje sutki są w twoim centrum wszechświata”. Poniżej podajemy powody, dla których to proste podejście może być bardzo skuteczne.

Może to być mniej zniechęcające na wyrażenie swoich potrzeb

Mówiąc coś w stylu: „hej, to nie działa dla mnie” albo „trochę w lewo” może być odstraszające. Wyrażenie tego, jak chcesz się czuć, to łatwiejszy sposób na rozmowę. Wielu z nas wstydzi się swoich pragnień seksualnych. Nawet jeśli chciałabyś, aby twój partner był trochę szorstki, poproszenie go o to może być bardziej przerażające niż skakanie na bungee – nago. Jeśli szukasz bardziej konkretnego sposobu komunikowania swoich potrzeb, mówienie o tym, jak chcesz się czuć, będzie naprawdę dobrą taktyką. Ta strategia może się także przydać, jeśli boisz się zranić partnera. Nasze ego często jest zamknięte w naszej seksualności. Ważne jest, aby być delikatnym wobec partnera, tak by każdy mógł mieć pozytywne doświadczenia seksualne. To działa w obie strony.

Chcę jednak bardzo jasno powiedzieć: celem nie jest unikanie tego, czego chcesz, aby komuś nie sprawić przykrości. Tak długo, jak wszystko jest ok, masz prawo do jak największej przyjemności podczas seksu.

Pamiętaj, że omawianie tego, jak chcesz się czuć, i mówienie bezpośrednio o swoich potrzebach seksualnych nie musi się wykluczać!

Może niwelować luki z naszej wiedzy seksualnej

Wielu brakuje słów, aby poprawnie wyrazić to, czego oczekujemy w łóżku. Mamy szczęście, gdy nauczymy się z filmików na YT jak zakładać prezerwatywę, nie mówiąc już o używaniu słowa „łechtaczka”.Seks jest nadal przez większość postrzegany jako zawstydzająca rzecz, o której nie powinniśmy otwarcie rozmawiać.

Kiedy nie jesteśmy pewni (lub boimy się) tego, czego potrzeba nam do przyjemności, łatwiej jest opisać uczucia niż same działania, zwłaszcza gdy nie czujemy się świadomi swojego ciała. Powinniśmy także więcej dowiedzieć się o sobie, o swoim ciele, o tym, co nam daje przyjemność. Bo tylko w ten sposób dojdziemy do kolejnego punktu.

Może pomóc ci odkryć swoją seksualność

Zanim będziesz mogła powiedzieć swojemu partnerowi, jak chcesz się czuć, musisz sam to zrozumieć. Co więcej, musisz nauczyć się czuć komfortowo ze swoimi pragnieniami.

Zastanów się więc, jakie pragnienia odczuwasz podczas seksu? Jak twój partner mógłby sprawić, by te uczucia stały się rzeczywistością?

Ten rodzaj procesu myślowego otwiera możliwości do eksperymentowania. Wzbudzanie uczuć seksualnych z partnerem powoduje, że stajecie się jeszcze bardziej otwarci. Kiedy dyskutujesz o tym, jak chcesz się czuć, dajesz partnerowi spojrzenie na twoje wewnętrzne życie seksualne. Może to wzbudzić ciekawość, skłaniając partnera do zadawania sobie (a może także tobie) pytania: „Jak sprawić, żeby to, o czym mówisz, się stało?”. To z kolei może wywołać podniecenie i poszerzyć wasze horyzonty seksualne.

Zapytaj swojego partnera, jak on chce się czuć

Mówienie o tym, jak każdy z was chce się poczuć, może rozpocząć drogę do lepszej komunikacji seksualnej. Na początku może wydawać się to dziwne, ale naprawdę polecam. Prowadzenie tej rozmowy – i uczynienie jej regularną – może być cudownym krokiem do prawdziwego zrozumienia swojego ciała, przejścia przez wstyd do życia seksualnego, którego pragniesz.


Seks

Jak mieć lepszy seks po 40-tce? Jest kilka prostych wskazówek

Seksualnie
Seksualnie
29 lipca 2019
Fot. iStock / KatarzynaBialasiewicz

Dla wielu ludzi życie naprawdę zaczyna się po 40-tce. Wtedy nabieramy wiatru w skrzydła. Znamy siebie, swoje mocne strony. Dzieci już mamy odchowane, kariera zawodowa się rozwija, jesteśmy pewni siebie i tego na co nas stać. Bywa jednak, że kiedy jedne obszary naszego życia są w jak najlepszym porządku, inne zaczynają kuleć. Tak bywa z seksem po 40-tce. Jak postarać się, by nadal on dostarczał nam wiele radości, przyjemności i był nieodzowną sferą naszego życia?

Zaakceptuj zmiany w swoim ciele

Poczucie komfortu własnego ciała bez względu na nasz wiek, jest niezwykle istotne. Kochaj swoje ciało takim, jakie jest, a uczyni to je bardziej seksownym.

Określ to, co lubisz

Także nasze seksualne preferencje zmieniają się wraz z wiekiem, dlatego warto od czasu do czasu zdefiniować na nowo czym dla nas jest seks i co sprawia nam faktyczną przyjemność, co lubimy. Może masz ochotę na wypróbowanie nowych rzeczy?

Wybieraj wygodne pozycje

Bywa, że z wiekiem nasze ciało nie zawsze jest tak sprawne, jakbyśmy chcieli. Bolą cię na przykład plecy, przez co nie masz ochoty na seks? Wybierz pozycję, która będzie dla ciebie odpowiednia.

Dbajcie o siebie poza sypialnią

Niech nie stanie się tak, że wasza wzajemna obecność w ciągu dnia stanie się czymś zupełnie niezauważalnym. Okazujcie sobie uczucia, uśmiechajcie się do siebie, rozmawiajcie, a nie mijajcie jedynie w drodze do łazienki, a wasz jedyny kontakt niech nie ogranicza się do wymiany informacji o domowych obowiązkach.

Nie bójcie się niebieskiej pigułki

Być może po 40-tce rozpoczną się problemy w waszej sypialni, nie bójcie się rozmawiać o możliwościach leczenia, także o pigułkach wspomagających erekcję. To, że on miewa trudności w seksie nie znaczy, że cię nie pożąda. Lepiej mu pomóc, porozmawiać niż strzelać focha.

Niech seks będzie spójną częścią rutyny

Nie zapominajcie o seksie, jest on nadal niezwykle ważnym w waszym życiu i daje podstawy do budowania prawdziwej intymności. Pary, które regularnie uprawiają seks, są ze sobą szczęśliwsze, po prostu.

Rozmawiajcie o seksie

Bardzo często seks jest jednak tematem tabu, ale im jesteśmy starsi, bardziej dojrzali, dłużej ze sobą, te rozmowy powinny być coraz łatwiejsze. Nie ma co od nich uciekać, bez względu na to, czy macie 30, 40 czy 50 lat. Tylko rozmawiając jesteście w stanie zrozumieć nawzajem swoje potrzeby.

Pamiętaj o zdrowych tłuszczach

Co to ma wspólnego z seksem? Bardzo dużo. Jednym z twoich największych sprzymierzeńców dietetycznych są zdrowe tłuszcze, czyli te znajdujące się w rybach i orzechach. To one między innymi poprawiają nasze funkcje seksualne.

Jedz mniej cukru

Jedno z największych zagrożeń dla zdrowego życia seksualnego? Dieta, która uderza w twoje wnętrze. Zmniejsz spożycie przetworzonej żywności i zastąp je taką, które zawiera związki przyjazne dla twojego krwiobiegu (jak owoce i warzywa). Pokarmy z dużą ilością cukru zwiększają ryzyko wielu problemów, zwłaszcza związanych z układem krwionośnym. To wpływa na wszystkie części ciała, także te zaangażowane w seks. Chcesz dobrej rady? Jedz więcej czosnku, jest on zbawienny dla twoich tętnic.

Pij więcej czerwonego wina

Oczywiście wszystko dla ludzi z głową, ale włoskie badanie, opublikowane w 2009 r. w Journal of Sexual Medicine, wykazało, że osoby, które piły jedną lub dwie lampki czerwonego wina dziennie, osiągały wyższy poziom satysfakcji seksualnej.

Jedz jedno jabłko dziennie

Badanie przeprowadzone w 2014 roku wykazało, że kobiety, które regularnie jadły jabłka, miały wyższy poziom funkcji seksualnych. Naukowcy przypuszczają, że dzieje się tak, ponieważ jabłka zawierają przeciwutleniacze, które poprawiają przepływ krwi (a tym samym pobudzenie).

Mów częściej „kocham”

Czy wiecie, że w długoterminowych związkach ci, którzy byli bardziej zadowoleni ze swojego seksualnego życia, częściej mówili „kocham cię”.

Niech seks będzie zabawny

Zadowoleni z seksu są ci, którzy traktują go jak zabawę, a także pretekst do wygłupów. Wyluzj, nie spinaj się, niech seks niesie wam przede wszystkim dużo radości.

Podróżujcie

Klucz do poprawy życia seksualnego w długoterminowym związku? Podróżowanie, wspólny wyjazd pozwala utrzymać siłę relacji.

Niech regularny seks będzie priorytetem

Badanie z 2017 roku ujawniło to, co wiele par już wie: pary z wyższym poziomem intymności fizycznej wydają się być bliżej. siebie Nie chodzi o to, że ilość oznacza jakość, ale aby mieć lepszą jakość, trzeba mieć pewną ilość.

Seks rano

Przeprowadzone badania wykazują, że najlepszą porą dnia na uprawianie seksu jest ranek, dzieje się tak dlatego, że po około 45 minutach po przebudzeniu poziom energii jest najwyższy.