Seks

Tyzyfone. „I po co było to wszystko? Po co te kłamstwa, zapewnienia?”

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
6 marca 2017
Fot. iStock / AleksandarGeorgiev
 

Mężczyzna, który naprawdę kocha swoją kobietę, nigdy jej nie zdradzi.”  – wyskoczyło mi powiadomienie na FB, że wrzuciłeś nowego posta. Szkoda, że nie myślałeś, tego, kiedy wczoraj spuszczałeś się we mnie, jęcząc moje imię. Nie jej. Twojej dziewczyny. Na wypadek, gdybyś znów zapomniał, że ją masz. Przeciętna, wysoka, blondynka w typie mickiewiczowskiej Aliny, kocha dzieci i robić ci dwa razy dziennie loda. Nie to co ja… Na loda musisz zasłużyć, podobnie jak na każdą chwilę ze mną, bo ja w odróżnieniu od niej nie jestem twoim naczyniem na spermę. Tak, jestem suką, mówiłeś mi to już nie raz. Kiedyś ci proponowałam, byś rozważył mnie w roli żony, ale miałeś inną wizję. Więc wyspecjalizowałam się w roli suki. Aż do czasu. Nasz układ zaczął mnie uwierać. Zakochałam się.

Powiedziałam ci o tym. Byłam głupia myśląc, że coś więcej dla ciebie znaczę. Bo byłam morzem, w które nurkowałeś na moment, by sobie przypomnieć, jakim to wytrawnym jesteś żeglarzem, a potem wracałeś do swojego bezpiecznego portu. I w porcie zostawałeś coraz częściej i częściej. Taki z ciebie zaj*bisty facet.

Potem były te wszystkie posty, sugerujące, że to niby ja cię sprowadziłam na złą drogę… A kto to wszystko zaczął, co? Aluzje i przeciągłe spojrzenia. I to, że wziąłbyś mnie, jak widzisz, jak robię szpagat na jodze, bo na wszystkie możliwe sposoby, chciałbyś rozłożyć moje nogi. Nigdy mi nie powiedziałeś, że masz dziewczynę, wiesz? Za to pokazałeś mi jej kotkę… O dziewczynie dowiedziałam się przez przypadek.

– To tak dalej nie może wyglądać. – powtórzyłam kolejny raz tego miesiąca.

– Jak ja mam jej to powiedzieć? To jest taka dobra dziewczyna… Plus teraz jestem z tobą, możemy nie rozmawiać o niej?

Więc znów nie rozmawialiśmy, pieprząc się bez opamiętania. Co we mnie wstąpiło? Kiedyś umiałam zawalczyć o swoje. Patrzyłam na ciebie, kiedy zapinałeś spodnie.

– Ja mówię poważnie, musisz się z nią rozstać. Daję ci czas do wiosny.

– A teraz lecę do pracy.

Zakochałam się. Jedyne, co mnie usprawiedliwiało, jedyne, co strzeliło mi do tego głupiego łba. Inaczej w życiu nie pozwoliłabym tak siebie traktować.

– Mówię poważnie, albo ona albo ja. Nie chcę już być przy tobie, jeśli ją wybierzesz.

– Słońce, daj mi uporządkować sprawy, wiesz, że zmieniam pracę, nie każ mi robić kolejnej rewolucji, kiedy w końcu wszystko zaczęło się układać…

– Kim ja dla ciebie jestem?

– Jesteś kobietą do której wracam i wracam i wracam. Bądź cierpliwa.

Myślałam, że masz jaja wprost proporcjonalne do wielkości twojego chuja. Nie miałeś ich wcale. Trzydziestoletni facet robiący uniki, jak głupi szczeniak. I znów wpadałeś na seks. I znów prosiłeś, żebym czekała, znów zapewniałeś, że jeszcze nie jesteś gotowy na zmiany i, jak bardzo nie chcesz nikogo zranić w tej sytuacji, ważąc, która z nas zniesie lepiej decyzję o ewentualnym rozstaniu. Tak, jakbyś nie zauważał, że ranisz nas obie już teraz.

– Chcę, żebyś się z nią rozstał.

– To nie jest takie proste. – oznajmiłeś.

– To jest proste, dopóki ona nie będzie w ciąży.

Patrzyłeś na mnie zdumiony. Evra na moim ramieniu była gwarantem, że ja w ciążę nie zajdę. Choć ty jako jeden z niewielu byłeś facetem, z którym mogłabym mieć dziecko. Akurat złapałam jakieś paskudne zapalenie oskrzeli i dostałam antybiotyk, który nie miał wchodzić w interakcję z antykoncepcją. Wpadłeś do mnie i chciało ci się ruchać, bo Alina miała okres. Zignorowałeś moją sugestię, że dobrze by było, gdybyś na wszelki wypadek założył gumkę. Nie włożyłeś.

Znów poprosiłam, byś się określił, i znów kazałeś mi czekać, aż zawiesiłeś mnie w próżni i przestałeś się odzywać. Aż wrzuciłeś zdjęcie z nią. Pierwsze wspólne zdjęcie na fejsie. Mówiłeś, że obraz znaczy więcej niż słowa. Uznałam, że to był twój sposób, by powiedzieć mi, którą z nas wybierasz. Przestałam czekać.

A potem przyszedł pierwszy tydzień karnawału. Myślałam, że czymś się zatrułam, bo ciągle było mi niedobrze i słabo.

– Pama… Pora nasikać na patyczek… – stwierdziła moja przyjaciółka, widząc, jak pozbywam się śniadania po raz trzeci w tym samym tygodniu.

Apteka, półka z testami, toaleta i czekanie jak na wyrok. Do złamanego serca w pakiecie dochodziła perspektywa, że młode będzie się wychowywać bez ojca.

– Ku*wa… On nie chciał mieć dzieci… – powiedziałam, patrząc na dwie kreski testu.

– Usuniesz?

Męczyła mnie wizja szczęśliwej rodziny, którą najpewniej nigdy nie będziemy. „Musimy porozmawiać.” – napisałam. Cisza. A potem posłałam naręcza SMS-ów, na które nie raczył już odpowiedzieć.

W poniedziałek rano powitało mnie kolejne twoje zdjęcie z panną i hasztag najnowszej viralowej kampanii #wiernośćjestsexy… „Zakochany i szczęśliwy <3” – widniało nad fotką. Momentalnie miałam chęć napisać posta, jaka kurwa wierność ch*ju złamany? Jaka wierność? Zagotowałam się. Nigdy nie byłam kobietą, która szukała zemsty, ale teraz policzek był zbyt dotkliwy, bym mogła go puścić płazem.

I po co było to wszystko? Po co te kłamstwa, zapewnienia. A kiedy tylko uwierzyłam w twoje wizje i zapragnęłam ich jak swoich, wycofałeś się w bezpieczne miejsce. W jej ramiona. O ile, by było prościej, gdybyś mnie teraz wysłuchał? O ile byłoby prościej, gdybyś nie kłamał. Nie oczekiwałam od ciebie nic więcej, to ty snułeś wizje o wspólnej przyszłości, w skrajnych momentach plotąc coś o hodowli malamutów w Bieszczadach i wspólnych dzieciach. Kiedy konfrontowałam cię z tezą, że nie chcesz mieć dzieci, mówiłeś, że ze mną mógłbyś. Więc będziesz je miał i zobaczymy, jak ten akt szaleńczej wierności zniesie Alina?

Wsunęłam do koperty test ciążowy i sprawdziłam w necie adres szkoły, w której pracuje twoja dziewczyna. „Jesteś pewna, że znasz swojego faceta Alina?” – napisałam na karteczce i zakleiłam brzegi czerwonej koperty. Po czym zaadresowałam list do niej.


anna-bia-sadowska-awatarAnna Bia Sadowska – rzeźbiarka słów, muzyczka, politolożka, edukatorka seksualna, aktywistka antyprzemocowa, rzeczniczka pozytywnej seksualności, aktorka Teatru Forum. Zaczęła pisać 20 lat temu i tak jej już zostało. Pasjonatka profesjonalnej astrologii, kuchni roślinnej, tatuaży i niebieskich oczu. W wolnych chwilach śpiewa, gotuje i edukuje. Czego nie podpowie jej intuicja, to znajdzie w Google. Kiedyś w końcu nauczy się wychodzić z pracy, a jak na razie pisząc dla Oh!me, znajduje kolejną.

 


Seks

Jestem wyjątkowa, ty też. Żeby inspirować siebie i innych nie musisz szukać daleko… Akcja „Jestem siebie warta”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
7 marca 2017
Fot. iStock / kieferpix
 

Masz swoją ulubioną kobiecą bohaterkę? Kobietę, której historia otworzyła ci oczy, dała niesamowitego kopa do działania, zainspirowała?

Może była to bohaterka jakiejś książki, może mama, przyjaciółka, nieznajoma na ulicy? Pewnie taka kobieta pojawiła się w waszym życiu. Pora zaprosić ją ponownie.

Dzisiejsze wyzwanie jest niecodziennie.

Już niedługo będziecie mogły przeczytać książkę Chórzystki (premiera już za tydzień, 15 marca). To wyjątkowa opowieść o wyzwalaniu się kobiet. Zaskakująca, bo wydawać by się mogło, że nieco niewinna, nie opowiada o królowej, ani o wojowniczce – a o zwykłych kobietach. Jednak najważniejszy w całej historii jest jeden mały szczegół, który warto zapamiętać już na zawsze: świadomość, że emancypacja i wolność mogą zacząć się od drobnych wyborów dnia codziennego.

To, że każda z nas może (i powinna) stać się dla siebie taką właśnie bohaterką.

Że każda z nas jest niepowtarzalna i ma w sobie coś wyjątkowego.

Że ty też możesz samą siebie inspirować, możesz otworzyć innej kobiecie oczy, dać wsparcie, pokazać zupełnie inny świat. Zacznijmy od siebie.

Zmieniajmy nasze światy za pomocą tych wszystkich małych, codziennych wyborów. Kroczek po kroczku. Bo jesteśmy tego warte.

Dzisiejsze wyzwanie – to lektura książki, o jakiejś wyjątkowej kobiecie – i oczywiście chwila refleksji. Napiszcie, co jest w was wyjątkowego, czym dobrym chciałybyście „zarazić” i zainspirować inne kobiety.

PS: Lekturę Chórzystek serdecznie wam polecamy!

✿ Akcja „Jestem siebie warta” 

Co trzeba zrobić?

jestem siebie warta — kopia

Przez najbliższe trzy tygodnie będziemy was motywować i wspierać w odkrywaniu swojej prawdziwej wartości. Jesteśmy warte o wiele więcej, niż nam się wydaje. Zasługujemy na to wszystko, co oferuje nam świat – i przede wszystkim na to, na co same pracujemy.

W kolejnych wyzwaniach, będziemy razem odkrywać swoje mocne strony, kobiecość, cielesność i siłę – wszystko po to, by raz na zawsze sobie udowodnić, że jesteśmy siebie warte!

W komentarzach do naszych artykułów w ramach akcji – piszcie, co fajnego/dobrego/ulubionego udało wam się w sobie znaleźć każdego dnia. Za co się lubicie, co w sobie podziwiacie, z czego jesteście dumne! Na pewno będzie w czym wybierać.

I pamiętajcie, na ten Dzień Kobiet – same podarujcie sobie właśnie siebie – tę prawdziwa,  najpiękniejszą!

Najfajniejsze, najpiękniejsze, najbardziej śmieszne czy wzruszające komentarze – nagrodzimy świetnymi i bardzo kobiecymi nagrodami. Bo przecież Dzień Kobiet nie może odbyć się bez prezentów.

🌺Bądźcie z nami – i piszcie regularnie.🌺

Akcja trwa 🌸od 22.02.2017 do 14.03.2017🌸. Wyniki zostaną opublikowane do 21.03.2017 roku.

Nagrody:

evelinecosmetics logo przezroczystosc

5 x zestaw kosmetyków Eveline GOLD LIFT EXPERT, składający się z:

  • LUKSUSOWY ULTRA-UJĘDRNIAJĄCY KREM-SERUM 40+,
  • LUKSUSOWY ZŁOTY KREM-SERUM,
  • LUKSUSOWY ZŁOTY KREM POD OCZY I NA POWIEKI.
P_piel_gle_krem 40(1) P_piel_gle_krem-serum P_piel_gle_oczy

Logo-TIME FOR WAX

1 x Zaproszenie na dowolną usługę depilacji woskiem w salonach Time for Wax w całej Polsce.

Zdjęcie nagrody-zaproszenie

1 x Voucher uprawniający do otrzymania rabatu 50% na usługę depilacji w salonach Time for Wax w całej Polsce.

Zdjęcie nagrody voucher

yes_logo_nowe_czarne

3 x do wyboru przez Laureatkę jeden z prezentowanych poniżej elementów biżuterii marki YES

ab-s-000-swa-nncl609 ab-s-000-swa-zncl608 ab-s-000-swa-incl607
ab-s-000-swa-nncl610 ab-s-000-swa-ibcl609

6 x zestaw eleganckich koszy Curver z serii Knit, składający się z:curver

  • Koszyk Emily KNIT 1szt
  • Koszyk prostokątny KNIT rozmiar S 1 szt
  • Koszyk prostokątny KNIT rozmiar XS 1 szt
  • Koszyk okrągły KNIT rozmiar XS 2 szt.

aranz3

Owca logo

5 x zestaw książek składający się z:

Dlaczego bywam humorzastą zołzą

Chórzystki

zołzy_CMYK_300_3D chórzystki_3d

Chórzystki to książka o emancypacji i wolności, które nie muszą rodzić się w buncie i walce, ale mogą zacząć się od drobnych wyborów dnia codziennego. Choćby od stworzenia kobiecego chóru czy stawienia czoła tyranowi, który maltretuje swoją rodzinę.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Seks

To psia wdzięczność, wierne, mądre spojrzenie i radość ze spotkania z nami sprawiają, że chcemy i potrafimy być lepsi

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 marca 2017
Fot. istcok/martin-dm

Kiedy zaczynałam moją pierwszą pracę, jako nauczycielka w gimnazjum, byłam pełna wiary w to, że oto zacznę teraz pozytywnie wpływać na życie wielu wspaniałych, młodych ludzi. Z braku „wolnych” bardziej doświadczonych nauczycieli, dostałam pod opiekę trzecią „trudną” klasę, z której rezygnowali kolejni wychowawcy. Nikt nie chciał wziąć za te dzieci odpowiedzialności. Nieprzystępni i często egoistycznie, roszczeniowo nastawieni do całego świata. Obrażeni na dorosłych, w środku samotni, pełni wewnętrznych problemów. Chciałam być blisko nich, ale oni byli daleko od samych siebie, od swoich rodziców, a nawet od przyjaciół.

Szkolna rzeczywistość okazała się więc o wiele bardziej skomplikowana niż moje ideały, a ja, niedoświadczony, młody wychowawca, musiałam najpierw znaleźć sposób na to, by przebić się przez niemal pancerny mur, który zbudowali wokół siebie moi zbuntowani i często pokrzywdzeni przez los wychowankowie. Pomogły mi wtedy… psy ze schroniska w Celestynowie.

Kiedy po kilku miesiącach ciągłego prób pobudzenia jakiejkolwiek chęci współpracy i po kilkudziesięciu „trudnych”, poważnych rozmowach z dziećmi i ich rodzicami zaczęłam szukać bardziej niekonwencjonalnych sposobów na dotarcie do moich uczniów, trafiłam na stronę Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Wolontariat. To im zaproponuję – pomyślałam. A właściwie, nie zaproponuję. Postawię ich przed faktem dokonanym.

I tak właśnie, oznajmiłam im pewnego dnia, że pod koniec tygodnia wybierzemy się na wycieczkę, która zmieni ich sposób patrzenia na świat. Nie uwierzyli. Pierwsze reakcje nie były obiecujące. „Do schroniska? Po co? Co to miałoby zmienić? Ja nie mogę, jestem zbyt wrażliwa, zaraz będę ryczeć.” „– Jesteś wrażliwa, to spożytkuj to, pokaż swoje serce zwierzakom, one tego potrzebują – tłumaczyłam cierpliwie. „– Nie chcę, tam śmierdzi, będę brudna.” „– To ubierz się odpowiednio, załóż dobre buty. Postaraj się…”.buba i prążek

Niepewność. Czuło się ją w powietrzu. Całą drogę do Celestynowa próbowali ten brak pewności siebie i lekki lęk przegadać. Ale na miejscu, wtedy, gdy oprowadzano nas po schronisku, panowała cisza. A potem stał się cud. Psy uwolniły w tych niedostępnych, na zewnątrz „pustych” nastolatkach emocje.

Tam nie musieli udawać „twardzieli”, nie czuli się w obowiązku pokazywać swojej siły ani raniącej obojętności. Zwierzęta odwdzięczały nam się cudownie za każdy spacer, rzuconą zabawkę, dotyk. Niektóre wymagały wyjątkowej delikatności i ostrożności, miały za sobą smutne, rozdzierające serce historie, świadczące o tym, jak okrutną istotą potrafi być człowiek. Wysłuchaliśmy ich wszystkich, w ciszy, czasem ze łzami w oczach. Oni słuchali. I pierwszy raz widziałam, jak na ich twarzach zaczynają malować się zupełnie inne niż zazwyczaj, uczucia.

Odmówić pomocy? To, co było łatwe tam, w szkole, w klasie, w domu – tu jakoś „nie pasowało”. Nie można było odmówić zwierzętom. Z czułością, z troską wyprowadzali psy na spacer, sypali karmę do miski i przemawiali uspokajająco. Tam poznawali siebie na nowo, odkrywali w sobie pokłady dobrego człowieczeństwa. I długo jeszcze, nie chcieli wracać do domu.

Rozmowy w drodze powrotnej zdominował temat podopiecznych schroniska. „A widziałeś tego bez łapy? Tego białego, z plamą przy ogonie? Kto mu to zrobił? Niemożliwe. Ja bym mu…”Chętnie wzięłabym go do siebie, ale mama na pewno się nie zgodzi.” „ A może, porozmawiaj z nią?” „Co ty, ja z nią nie rozmawiam…”ciapciak1

Możecie wierzyć lub nie, ale od tej pory, powoli, zaczęły się dokonywać w tych dzieciach zmiany. Nie znaczy to oczywiście, że problemy wychowawcze zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. A jednak powstała między nami więź, nić porozumienia, na której łatwiej im było budować wspólne zaufanie, dostrzegać w sobie wzajemnie dobro. Zobaczyć drugiego człowieka w koledze z ławki, który do tej pory był jedynie denerwującym głupkiem, wysłuchać w spokoju wypowiedzi koleżanki, którą uważało się za nudną i przemądrzałą. Zawsze będę uważała, że to psy nauczyły ich tej uważności.

Bo też nasza pomoc nie skończyła się na tej i kilku następnych wizytach w schronisku. Kilkoro moich uczniów zaadoptowało kundelki z Celestynowa, część kontynuowała wolontariat jeszcze po ukończeniu gimnazjum, wielokrotnie organizowaliśmy różne zbiórki tego, co w schronisku najbardziej potrzebne: karmy, smyczy, obroży, kagańców, misek…

Nagle okazało się, że łatwiej odnaleźć sens w nastoletnim życiu, że tym celem może być pomaganie bezpańskim zwierzętom. I że to pomaganie nic nie kosztuje, a pozwala nam na nowo odnaleźć w sobie człowieka. Że psia wdzięczność, wierne, mądre spojrzenie i radość ze spotkania z nami, sprawiają, że chcemy i potrafimy być lepsi.

kredyt i misia

Możesz nam pomóc zrobić jeszcze więcej przekazując 1% swojego podatku dochodowego na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce – KRS 0000154454 (po szczegóły kliknij TUTAJ) lub przekazując darowiznę (kliknij TUTAJ)  na rzecz TOZ w Polsce.
Każda wpłata pomaga zwierzętom.

Zobacz także

„A jeśli przydarzy się TO?” Czyli najczęstsze pytania na temat seksu analnego

Czy wiecie, że... 22 wskazówki dotyczące seksu, które warto znać

10 prawd o seksie, które powinnaś poznać zanim skończysz 30-tkę

Słyszysz: depresja poorgazmowa, myślisz: czy kogoś już do reszty porąbało? A jednak!