Lifestyle

4 typy pokarmów, które wprowadzają cię w zły nastrój. Oraz cztery, które poprawią humor

Redakcja
Redakcja
4 maja 2018
Fot. iStock/ guruXOOX
Następny

Mówi się, że jesteśmy tym, co jemy. I jest wiele prawdy w tym powiedzeniu. Jeśli stawiamy na dietę bogatą w niezbędne składniki odżywcze, nasze ciało i mózg będą za to wdzięczne. Jedzenie śmieciowych pokarmów działa odwrotnie. Pojawiają się problemy z cerą, tycie, gorsze samopoczucie. Nie trzeba się wiele zastanawiać, co jest dla nas najlepsze. 

Jedzenie wpływa nie tylko na nas fizycznie, ale także na nasz stan psychiczny i emocjonalny. Jedzeniem możemy poprawiać samopoczucie, ale również sprawić, że zabraknie energii, pojawią  się czarne myśli i niechęć do podejmowania działań. To nasza decyzja, czy sięgniemy po dobre produkty, które wesprą lepszy nastrój, czy po złe, których eksperci od żywienia zalecają unikać.

źródło: www.totalbeauty.com

 

Lifestyle

W związku musisz pozostać sobą. Tych 5 rzeczy pod żadnym pozorem nie wolno ci zmieniać

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
4 maja 2018
Fot. iStock/South_agency
Następny

„Bo w związku trzeba się dotrzeć” albo „Związek to sztuka kompromisów” – wszystkie znamy te mądre rady, które sprowadzają się do tego, żeby porzucić niektóre swoje przyzwyczajenia i nawyki, potrzeby, plany czy marzenia. Łatwo się zatracić, gdy bardzo się kogoś kocha. Kiedy można ustąpić, a kiedy nie? Z czego można zrezygnować, a czego pod żadnym pozorem nie wolno zmieniać (w sobie i swoim życiu)? Trudno czasem znaleźć złoty środek.

Wiadomo – chcemy, żeby było jak najlepiej. Kłótnie, awantury, ciche dni to ostatnie na co jest miejsce w związku. Teoretycznie wiemy, że każdy z nas jest odrębną jednostką. Mamy inne plany, potrzeby i marzenia. Jesteśmy innymi ludźmi, reagujemy na swój sposób, mamy pewne charakterystyczne cechy i zachowania. Wiemy jednak, że życie z drugim człowiekiem wiąże się z kompromisami. Czasem przychodzą one łatwo, innym razem wymagają bitwy. Podświadomie wiemy, że nieustanne batalie nie są dobre dla związku. Ale wywracanie całego swojego życia do góry nogami i „układanie się” pod partnera też jest szkodliwe. Łatwo zatracić siebie w tym dążeniu do stworzenia idealnego związku.

Jest kilka rzeczy, z których nigdy nie powinnaś rezygnować czy zmieniać. Jeśli to zrobisz, szybko odczujesz konsekwencje – będziesz czuła się niezadowolona, zastraszona, a w rezultacie zgorzkniała i nieszczęśliwa. Kompromis? Tak. Docieranie się? Tak. Ale, na Boga, wszystko w granicach rozsądku.

Kontakty z rodziną i przyjaciółmi

„Albo on/ona/oni albo ja!”? Że co, proszę? Jak można w ogóle stawiać kogoś, kogo podobno się kocha, przed takim wyborem? Zrozum, że twój partner nie może oczekiwać, że zerwiesz kontakt z kimś, kto jest ci bliski, przede wszystkim mowa o rodzinie. Kłótnie i niesnaski (np. z teściami) zdarzają się często. Taki urok relacji – bierze się partnera wraz z całą jego rodziną, czy się tego chce, czy nie. Owszem, trzeba wypracować jakąś metodę, by inne osoby z najbliższego otoczenia nie ingerowały zbytnio w wasz związek. Żadna ze stron nie może jednak oczekiwać, że partner zerwie kontakty z rodziną i znajomymi. Jeśli czujesz, że twoja matka, ojciec czy kuzynka niszczą ciebie i twój związek, decyzja o odsunięciu się od nich powinna należeć tylko i wyłącznie do ciebie.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

4 fazy księżyca – ich wpływ na zdrowie i urodę

Redakcja
Redakcja
4 maja 2018
Fot. iStock/eldinhoid
Następny

Księżyc i jego wpływ na cykle w przyrodzie oraz na nasze zdrowie i urodę, fascynował ludzi od wieków. Ci, którzy pragną żyć w zgodzie z rytmem natury, przyglądają się zmianom, jakie zachodzą w nich w trakcie całego miesiąca. Księżyca przybywa i ubywa cyklicznie, co wywiera zauważalny wpływ nie tylko na morza i oceany, ale całą przyrodę.

Cykl księżycowy

Miesiące księżycowe liczą sobie około 29 dni i podzielone są na cztery fazy:

  • nów — Księżyc jest niewidoczny, następnie dzień po dniu coraz więcej go przybywa na niebie,
  • pierwsza kwadra — to druga faza Księżyca, gdy widoczna się staje połowa jego tarczy,
  • pełnia — trzecia faza, w której możemy podziwiać naszego satelitę w pełnej okazałości,
  • ostatnia kwadra — to czas, kiedy księżyc zaczyna „znikać”.

Nasze organizmy składają się nawet z 70% z wody, więc wpływ księżyca może być przez nas odczuwany w pewien subtelny sposób. Znawcy tematu podkreślają, że konkretna faza księżyca wpływa na naszą witalność, koncentrację, nastrój, odczuwanie bólu, wzrost włosów i paznokci. Ci, którzy mają świadomość tego wpływu, poszczególne czynności odkładają na okres pełni czy nowiu, aby wykorzystać jak najlepiej sprzyjający im czas.


 

źródło: www.poradnikzdrowie.plkobieta.gazeta.pl

Zobacz także

Sandacz – gwiazda staropolskiej kuchni. Mamy na niego świetne przepisy

Pierwsza głowa państwa, która skorzystała z maila. Tajemnice królowej Elżbiety

Dbajmy o dzieci z bezpieczną rodziną. Kampania społeczna Komitetu Ochrony Praw Dziecka i Locon