Go to content

4 pomysły na prezent – dla domatora, pasjonata, pracoholika i romantyka

Fot. iStock / PeopleImages

Najlepszym pomysłem na prezent dla pasjonata będzie rzecz, która powiększy jego kolekcję. Z kolei pracoholikowi warto kupić zegarek z monitorującym aktywność krokomierzem. Romantyczka ucieszy się za to ze zrobionego na drutach szalika. Zobacz, co jeszcze warto podarować na prezent!

4 pomysły na prezent – dla domatora, pasjonata, pracoholika i romantyka

1. Prezent dla domatora

Jak rozpoznać domatora? Poznacie go oczywiście po tym, że lubi on spędzać czas w domu. Poza tym lubi urządzać swój przytulny kącik i najlepiej czuje się w otoczeniu pełnym spokoju.

Na co zwraca uwagę? Na to, aby prezent był ładnie opakowany?

Z jakich prezentów się ucieszy? Na przykład z ładnie zapakowanego zestawu świeczek zapachowych. Albo z wygodnego szlafroka. Jego uwagę przyciągnąć może przytulna narzuta na sofę. W jego gust trafi także ozdobna szkatułka albo stary zegar z kukułką.

Możecie też wybrać kosmetyki, ale pamiętajcie, że domator ceni sobie wysoką jakość. Nie mogą to być więc przypadkowe prezenty, ale dopasowane do wieku skóry i jej rodzaju. Domatorzy lubią celebrować pielęgnacje ciała, lubią spędzać czas przed łazienkowym lustrem. Dobrym pomysłem jest ekologiczny balsam do ciała lub liftingujący krem na dzień.

Pamiętajcie o tym! Domator ceni sobie jakość, lepiej więc podarować mu jeden porządny prezent niż kilka nijakich drobiazgów.

2. Prezent dla pasjonata

Jak rozpoznać pasjonata? Nie lubi się rozdrabniać i tracić czasu. Mógłby godzinami opowiadać o swojej pasji.

Na co zwraca uwagę? Na to, czy prezent jest ciekawy i innowacyjny

Z jakich prezentów się ucieszy? Jak łatwo zgadnąć najlepszym prezentem dla takiej osoby jest coś z jego pasji. Czyli na przykład można zdecydować się na prezent, który powiększy jego zbiór. Aby więc kupić prezent w jego guście, trzeba koniecznie dowiedzieć się (dyskretnie) o czym marzy. Jeśli na przykład czyimś hobby jest motoryzacja, warto kupić mu prenumeratę ulubionego czasopisma motoryzacyjnego na cały rok. Z kolei dla fana sportu fajnym prezentem będzie koszulka terminalna, licznik do roweru, strój do jogi albo stoper. Fajnym pomysłem dla miłośnika sportu będzie również bidon turystyczny albo torba na sprzęt sportowy. Z kolei jeśli hobbysta zbiera niespotykane antyki, fajnym pomysłem na prezent będzie wyjątkowy egzemplarz pierwszego na świecie zegara z ukrytym aparatem fotograficznym.

Pamiętajcie o tym! Pasjonat jak już coś kolekcjonuje czy zbiera to lubi mieć wszystko od a do z, czyli jeśli wybieracie dla niego kosmetyki, to kupcie pełne linie preparatów, czyli na przykład z jednej firmy lub z tej samej linii krem na dzień, krem na noc, serum, maseczka, peeling czy mgiełka do twarzy oraz krem ochronny i balsam oraz żel pod prysznic.

3. Prezent dla pracoholika

Jak rozpoznać pracoholika? Najczęściej pracuje w korporacji i stale mówi o awansie. Albo prowadzi własny biznes. Czyli bardzo dużo pracuje, ale kocha swoje zajęcia. Cóż, trudno będzie odwrócić jego uwagę atrakcyjnym prezentem, ale spróbujemy.

Na co zwraca uwagę? Na praktyczność.

Z jakich prezentów się ucieszy? Fajnym pomysłem są spinki do mankietów, gdyż przydać się mogą na przykład na spotkaniu biznesowym do garnituru. Pomyślcie również o etui na laptop czy telefon albo o okularach. Bardzo praktyczny będzie również wieszak do auta, pojemnik na lunch o ciekawym kształcie, eleganckie pióro, Uwagę pijącego dużo kawy pracoholika przyciągnie również designerski kubek termiczny. Inny pomysł do kalendarz z fotografiami rodzinnymi lub ramka ze zdjęciem. Pracoholik ucieszy się również z zestawu minikosmetyków do szybkiego spakowania się w podróż służbową. Prawdopodobnie ucieszy się on także z nawilżających chusteczek do rąk i z pomadki ochronnej na usta.

Innym pomysłem jest podarowanie mu po prostu zegarka na rękę. Nawet jeśli ma już kilka, to pracoholikowi zegarków nigdy za dużo!

Ale jaki zegarek wybrać?

Mężczyzna w typie pracoholika często podąża z jednego spotkania biznesowego na inne. Musi być zatem zawsze elegancki i przygotowany na to, że znowu coś mu wypadnie. Idealnym pomysłem jest zatem klasyczny i elegancki zegarek CLARO RV0901 z dominującym czarnym kolorem, który doda jeszcze więcej powagi i profesjonalizmu. Poza tym jest wodoodporny, z paskiem ze skóry naturalnej i obudową ze stali nierdzewnej, czyli pełna klasyka, ale i z odrobiną wyrafinowania w postaci czarnego motywu.

Fot. rubenverdu.com

Pamiętajcie o tym! Pracoholik niezbyt ceni sobie misterne opakowania, na przykład różnego typu kokardki, szczególnie w kolorze różowym, uważa je za infantylne. Lepiej opakuj prezent w minimalistyczny, ale szykowny oraz niebanalny (może być designerski, gdyż tego typu osoby cenią sobie trendy) materiał.

4. Prezent dla romantyka

Jak rozpoznać romantyka? Romantyk często bywa rozkojarzony. Raczej jest introwertykiem bujającym w obłokach i żyjącym we własnym ciele. Bywa bardzo czuły i uczuciowy.

Na co zwraca uwagę? Na pomysł i na wartość sentymentalną prezentu. Nie musi on być drogi, ale dany od serca, najlepiej zrobiony samodzielnie, na przykład szalik lub rękawiczki na drutach.  Dla romantyka liczy się też fantazja.

Z jakich prezentów się ucieszy? Ze spersonalizowanych prezentów, na przykład z kubka ze zdjęciem. Pomysłem jest wspólne wyjście do kina lub teatru albo voucher na wspólny masaż albo pamiątka z dawnych lat. Strzałem w dziesiątkę będzie też album z rodzinnymi zdjęciami. Babci lub dziadkowi warto podarować zestaw witamin i minerałów. Dla dziewczyny fajnym pomysłem jest maseczka do twarzy, bo romantyczki lubią sobie od czasu do czasu zafundować domową sesję SPA. Jako że romantycy lubią klimaty retro, świetnym pomysłem będzie stary zegar z kukułką.

Pamiętaj o tym! Spersonalizowane gadżety należy zamawiać wcześniej niż zwykłe prezenty.


Artykuł powstał we współpracy z rubenverdu.com