Lifestyle

15 myśli, które siedzą w głowie każdego narcyza

Redakcja
Redakcja
27 października 2017
Fot. iStock / CShutter
 

O narcyzach napisano i powiedziano naprawdę dużo. Trudno tego typu osoby nie zauważyć w otoczeniu, bo narcyz, jak to narcyz, kocha czuć się lepszym od innych. Człowiek o osobowości narcystycznej przejawia także inne zachowania, które nie przysparzają mu miłośników.

W skrócie można powiedzieć, że narcyz to zręczny manipulator, skoncentrowany wyłącznie na sobie. Nie przejmuje się potrzebami i samopoczuciem innych osób, potrafi iść po trupach do celu i zawsze winy szuka gdzie indziej, niż we własnym zachowaniu. Mężczyzna o tego typu osobowości nie należy do wymarzonych partnerów, o czym dotychczas boleśnie przekonywało się wiele kobiet. Jesteście ciekawi, co ma w głowie typowy narcyz?

15 myśli, które siedzą w głowie każdego narcyza

1. Jak zwrócić na siebie uwagę?

Narcyz nie byłby narcyzem, gdyby nie obmyślał, w jaki sposób skupić na sobie uwagę innych osób. Takie osoby wprost uwielbiają brylować w towarzystwie i stać ich naprawdę na wiele, by nikt inny nie przyćmił ich obecności.

2. Mam to gdzieś…

Narcyz nie przejmuje się tym, co w żaden sposób na niego nie wpływa. Jeśli inni mają problemy, zdecydowanie nie jest to problem narcyza. Nie pociąga go zwykła ludzka życzliwość i pochylenie się nad potrzebami innych, a wolontariat wdaje się nie mieć racji bytu.

3. Oczywiście, że się nie mylę

Narcyz wie najlepiej i ktoś, kto sądzi inaczej, na pewno się nie zna na rzeczy. W przypadku narcyza racja zawsze leży po jego stronie i nie ma w tej materii żadnej dyskusji.

4. Mam prawo!

Narcyz uzurpuje sobie prawo bez kolejki do wszystkiego, co może przynieść mu profity. Uważa, że powinien mieć pierwszy daną rzecz, możliwość wypowiedzi i potrafi on na bezczelnego podpiąć się pod sukces innych, mimo iż sam nie przyłożył się wybitnie do powodzenia projektu.

5. Jak śmiesz!?

Narcyz nie jest w stanie zrozumieć, że inni mogą mieć równie dużo do powiedzenia, co on sam. Takiej osobie trudno jest przyjąć do wiadomości, że ktoś może go poprawiać, krytykować, a nawet odrzucać.

6. Wszędzie idioci

Wg narcyza całe życie musi stykać się z durniami, którzy nie osiągną w życiu tyle, co on. Przy tym cieszy się, że on sam jest taki nietuzinkowy i wspaniały, bo ktoś przecież musi się wyróżniać na tle mało bystrych szaraków.

7. Potrzebuję…

Potrzebuję — to jedno z najczęściej powtarzanych przez niego słów. Ponieważ narcyz rzadko odczuwa uczucie satysfakcji i spełnienia, cały czas szuka czegoś nowego, czego w swoim mniemaniu natychmiast potrzebuje. Oczywiście robi też wiele, by dostać to, na czym mu zależy.

8. Masz we mnie wroga

Nietrudno nadepnąć narcyzowi na odcisk i sprawić, by ten zapałał chęcią zemsty. Krzywe spojrzenia, sarkastyczna uwaga czy próba krytyki odbierana jest niczym najgorszy atak. Narcyz, jako człowiek małostkowy, nie odpuszcza i szuka możliwości odegrania się za wszelką cenę.

9. Patrzą na mnie …

Narcyz kocha siebie miłością wybitnie egoistyczną i bardzo lubi przeglądać się w odbiciu lustrzanym czy w sklepowych witrynach. Naturalne jest więc dla niego przekonanie, że cały świat patrzy na niego w niemym zachwycie.

10. Jestem wyjątkowy

Nie ma drugiego takiego egocentryka i egoisty jak w przypadku narcyza. Sam postrzega siebie w kategorii ósmego cudu świata i nikt nie jest w stanie tego zmienić.

11. Nie zamierzam przepraszać

Przepraszanie jest zachowaniem, które godzi w honor i dobre samopoczucie narcyza. Nawet jeśli wina leży ewidentnie po jego stronie, prędzej sam się obrazi i odejdzie, niż przez jego gardło przejdzie magiczna formułka „przepraszam, moja wina”.

12. Nie znam słowa „wybaczenie”

Wybaczanie wg niego jest domeną ludzi słabych. Nie ma zmiłuj dla tego, kto raz dal się narcyzowi we znaki. Narcyz woli budować dystans, niż puszczać w niepamięć przewinienia innych względem siebie.

13. Nie lubię tego

Tamtego też nie lubi, za to chętnie przebiera, wybrzydza i narzeka, szczególnie na innych.

14. To inni mają problemy

Ponieważ tylko osoba pokroju narcyza może jemu dorównać, cała reszta jest mniej doskonała, a więc logiczne, że popełnia błędy, ma gorsze życie i więcej powodów do narzekania. Ale tak długo, jak narcyz pozostanie narcyzem, nie zamierza się przejmować problemami innych.

15. Nie będę tracić czasu

O ile nie jest to czas przeznaczony dla samego siebie, narcyz ma go zbyt mało, by poświęcić go potrzebom innych. Chyba, ze jest to czas i miejsce, które ma pokazać otoczeniu, jak fantastyczny jest sam narcyz, to owszem, okazja do rozmowy zawsze się znajdzie. O ile będzie mowa przede wszystkim o nim samym.

źródło: www.powerofpositivity.com


Lifestyle

Przyjrzyj się temu obrazowi i dowiedz się, jakie są twoje głęboko skrywane lęki

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
27 października 2017
Fot. Fot. Screen z Facebook /Kissed By Angels
 

Ten obraz jest niepokojący. Może ze względu na kolory, może na to, co przedstawia – budzi pewien podświadomy lęk. Który element dostrzegłeś jako pierwszy? Zobacz, co to może oznaczać.

Przyjrzyj się temu obrazowi

Interpretacja

Nóż

Jeśli zauważyłeś najpierw nóż, prawdopodobnie podświadomie boisz się choroby.  Nawet jeśli masz podstawy, by obawiać się, że zachorujesz, niech ten strach przestanie cię paraliżować, a zmobillizuje do tego, by o siebie bardziej zadbać.

Gąsiennica

Symbolizuje twój głęboko zakorzeniony lęk przed tym, co „nadrealne”, paranormalne. Boisz się duchów? Doświadczyłeś czegoś, co napawa cię lękiem przed zjawiskami, których wytłumaczyć nie można? Spróbuj spojrzeć na te wydarzenia z większym dystansem i realizmem.

Motyl

Jeśli najpierw dostrzegłeś motyla, prawdopodobnie obawiasz się zdrady. Czyżbyś został już oszukany  w przeszłości i boisz się, że historia się powtórzy? Pamiętaj, że zawsze warto dać szansę nowej relacji, warto rozpocząć ją z „czystą głową”. Zaufaj.

Jabłko

Jeśli jako pierwsze zauważysz jabłko, oznacza to, że masz podświadomy strach przed utratą bliskiej osoby. Zwykle jest to powszechne u tych z nas, którzy stracili już kogoś bliskiego i nie mogą sobie z tym uczuciem poradzić. Porozmawiaj o tym lęku z kimś, kto mógłby pomóc ci go przezwyciężyć.


Na podstawie: providr.com

 


Lifestyle

10 prawd o życiu, które są niezwykle ważne, a o których zbyt szybko zapominamy

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
27 października 2017
Fot. iStock / pixelfit

Żadna prawda nie przestaje istnieć, kiedy jest ignorowana. Dobrze wiemy, że czasami musimy usłyszeć coś setki razy, by w końcu do nas dotarło, byśmy w końcu to usłyszeli. Tak jest z prawdami o naszym życiu, o których nie chcemy pamiętać, choć doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że istnieją.

Czasami warto sobie o nich przypomnieć, może z czasem lepiej je zrozumiemy i wyciągniemy z nich konkretne wnioski?

10 prawd o życiu, o których zbyt szybko zapominamy

Ludzkie życie jest stosunkowo krótkie

Przecież wiemy, że życie jest krótkie, a śmierć to ostateczność, której nie unikniemy. Jednak niezmiennie jesteśmy zaskoczeni, kiedy umiera ktoś bliski, znajomy. To jak chodzenie po schodach, kiedy nie jesteśmy skupieni i błędnie oceniamy każdy kolejny krok – myślimy, że mamy jeszcze jeden stopień do pokonania, a tymczasem jesteśmy na miejscu, na równej powierzchni. Twój umysł potrzebuje chwili, żeby wrócić do tego co tu i teraz.

Żyj dzisiaj swoim życiem. Nie ignoruj śmierci, ale też przestań się jej bać. Bój się życia, którego nie przeżyjesz, bo obawiasz się podjęcia jakichkolwiek działań. Śmierć nie jest największą stratą w życiu. Największą stratą jest to, co umiera w tobie, kiedy jeszcze żyjesz. Bądź odważnym. Bój się śmierci, ale stawiaj w życiu kolejne kroki.

Żyjesz życiem, które sama kreujesz

Twoje życie jest twoje. Bez względu na to, jak bardzo inni będą cię przekonywać do swoich racji, opinii, decyzji, oni nie mogą decydować o tobie. Mogą iść obok ciebie, ale nie mają na nogach twoich butów. Więc upewnij się, że droga, którą zdecydujesz się iść, jest zgodna z tym, co podpowiada ci intuicja i twoje pragnienia. Nie bój się zmieniać dróg lub wybierać nowe, gdy czujesz, że to ma sens.

Pamiętaj, zawsze lepiej być na dole drabiny, po której będziesz się wspinać, nią na górze tej, której nie masz. Działaj i bądź cierpliwa. Przy czym miej świadomość, że cierpliwość nie polega na oczekiwaniu, aż coś się wydarzy, tylko na zachowaniu pozytywnego nastawienia do swojej ciężkiej pracy, dążeniu do tego, w co wierzysz. Niech to, co robisz, mówi głośniej niż jakiekolwiek słowa. Niech twoje życie będzie głośniejsze od słów. Niech twój sukces, będzie twoim hałasem.

I nawet jeśli nie wiesz, dokąd zmierzasz, bądź wystarczająco odważna, aby wysłuchać tego, co podpowiada ci serce i wejść w to.

Bycie zajętym nie oznacza bycia efektywnym

Zabieganie, brak czasu nie jest cnotą, nie jest niczym szanowanym. Choć wszyscy mamy zapełnione kalendarze, niewielu z nas ma uzasadnioną potrzebę bycia zajętym przez cały czas.

Obecnie bycie zajętym rzadko oznacza bycie efektywnym. Chodzimy do pracy, na konferencje, spotkania służbowe i towarzyskie, spędzamy czas z rodziną, mało śpimy, a i tak maila zasypują nas niczym schodząca z gór lawina, a nasze plannery mają zapełnione każde wolne miejsce. Wypełniony po brzegi harmonogram dnia daje nam poczucie, że coś znaczymy. Ale to tylko iluzja. Kręcimy się jak chomiki w kołowrotku. Żyjemy w szaleństwie bycia zajętymi, a nie skupiamy się na naszych życiowych celach.

Sukces zawsze poprzedza porażka

Nie jesteśmy w stanie uniknąć błędów. One nie są naszym problem, ten pojawia się, gdy z naszych błędów nie potrafimy wyciągnąć wniosków.

Jeśli boisz się porażki, nigdy nie osiągniesz sukcesu, jednak jest na to jedno proste rozwiązanie – zaprzyjaźnij się z niepowodzeniem. Chcesz wiedzieć jaka jest różnica między mistrzem a jego uczniem? Mistrz rozczarował siebie samego więcej razy, niż uczeń choćby spróbował. Za każdym wielkim osiągnięciem stoją tysiące nieudanych prób, tyle, że nikt nam ich nie pokazuje.

Myślenie i robienie to dwie bardzo różne rzeczy

Nigdy nie osiągniesz sukcesu, tylko dlatego, że na niego czekasz.

Jesteś tym, co robisz, a nie tym, co mówisz, że zrobisz. Bez działa każda wiedza jest w zasadzie bezużyteczna. Dobre rzeczy nie przychodzą do tych, którzy czekają, przychodzą do tych, którzy pracują nad tym, by do nich dotrzeć. Zastanów się, co jest dla ciebie naprawdę ważne, a potem miej odwagę, zbudować swoje życie wokół tej odpowiedzi.

Jeśli będziesz czekać na moment, w którym poczujesz się w 100% gotowy do działania, prawdopodobnie będziesz na niego czekać przez resztę swojego życia.

Nie ma potrzeby czekać na przeprosiny

Życie staje się łatwiejsze, gdy nauczysz się akceptować wszystkie te przeprosiny, których nigdy nie dostałaś. Kluczem jest podziękowania za każde nowe doświadczenie – zarówno to pozytywne, jak i negatywne. Robimy krok do tyłu i mówimy: „Dziękuję za lekcję”. Chowanie urazów z przeszłości to idealny sposób na marnotrawstwo dzisiejszego szczęścia.

Przebaczenie jest obietnicą – którą chcesz zachować. Kiedy wybaczasz, obiecujesz sobie nie trzymać się przeszłości, na którą nie masz wpływu. Tylko tak pozbywasz się ciężaru bycia wieczną ofiarą.

Niektórzy ludzie są po prostu do nas nie pasują

Zawsze będziesz tak świetna, jak świetni są ludzie, którymi się otaczasz. Bądź więc na tyle odważna, by puścić te relacje, w których nie czujesz się dobrze. Nie wymuszaj tych kontaktów.

Jeśli ktoś sprawia, że w jego obecności czujesz się nieswojo i niepewnie, prawdopodobnie nie jest to ktoś, kto powinien zostać bliską ci osobą. Jeśli masz poczucie wyssanej z ciebie energii po spotkaniu z taką osobą, gdy męczy cię niepokój, posłuchaj intuicji. Jest wiele ludzi, którzy inspirują cię do bycia lepszym. Nie ma sensu zmuszać się do przyjaźni z tymi, którzy do nas nie pasują.

To nie inni ludzie powinni cię kochać, to ty powinnaś kochać siebie

Oczywiście, że ważne jest, aby być miłym dla innych, ale ważniejsze, to być miłym dla samego siebie. Musisz kochać siebie, by coś na tym świecie zrobić. Dlatego upewnij się, czy nie widzisz w lustrze kogoś, kto ciebie nie ceni. Poznaj swoją wartość. Pokochaj siebie.

Dzisiaj niech ktoś kocha cię za to, jaka jesteś, z tym wszystkim, co o sobie czasami myślisz – że jesteś nieatrakcyjna, niezbyt mądra, mało dowcipna… Niech ktoś kocha cię pomimo tego wszystkiego. A tym kimś bądź TY.

To, co masz, nie świadczy o tym, kim jesteś

Rzeczy, to tak naprawdę tylko rzeczy, które nie mają absolutnie żadnego wpływu na to, kim jesteś. Ta prawda jest niezwykle cenna w napędzanej przez konsumentów kulturze, która koncentruje się na sprawach materialnych, a nie na relacjach i doświadczeniach.

Każdy z nas powinien stworzyć swoją własną kulturę. Co wy na to, żeby nie oglądać telewizji, nie czytać magazynów modowych, nie skupiać się zbyt bardzo na wieczornych wiadomościach, tylko znaleźć siłę na wypełnienie swojego czasu istotnymi przeżyciami? To ja wypełniam ten czas i tę przestrzeń.

Chcesz oddać swoje życie reklamie, mediom? One mają być twoją motywacją do zmiany, do tego, jak wyglądać, jak się zachowywać? To współczesne pranie mózgu. To co jest prawdziwe, to ty, twoja rodzina, twoi znajomi, twoje miłości, nadzieje, plany i obawy…

Często słyszymy: „Skończ studia, znajdź pracę kup samochód, mieszkanie…”. To smutne, bo kiedy się obudzimy, zrozumiemy, że zostaliśmy oszukani, że nie to w naszym życiu jest ważne.

Co sekundę wszystko się zmienia

To, co dziś masz, może stać się tym, co miałeś wczoraj. Nigdy nie wiesz, co się stanie. Wszystko zmienia i to najczęściej spontanicznie. Ludzie, sytuacje odchodzą i przychodzą Życie dla nikogo się nie zatrzymuje, nieustannie porusza się szybko, spieszy się, wypada z chaosu, wpada w spokój w ciągu kilku sekund. Czasem najkrótszy moment, jedynie chwila potrafi zmienić kierunek naszego życia.

Bez znaczenia jak w bardzo dobrej czy złej sytuacji teraz jesteś, ona się zmieni. To jest jedna z tych rzeczy, której możesz być pewna. Nie szukaj czegoś lepszego w każdej sekundzie. Szczęście nie przychodzi do tych, którzy nie doceniają chwili, w której żyją.


źródło: marcandangel.com

 


Zobacz także

Mężczyźni naszych matek…

Świętujemy 75. urodziny Vespy!

Jak porzuca kochanek

„Było fajnie, ale mamy rodziny”. Jak porzuca kochanek