Lifestyle

12 niewiarygodnych cech osób, które urodziły się w sierpniu

Redakcja
Redakcja
1 sierpnia 2018
Fot. iStock/Astarot
 

Osoby urodzone w sierpniu są bardzo interesujące. Na ogół rządzą nimi Słońce i Księżyc, co czyni je wyjątkowymi. Są oszałamiający, inteligentni, magnetyczni i przyciągają innych swoim entuzjazmem.

Oto 12 niewiarygodnych cech osób, które urodziły się w sierpniu

Potrzebują swojej przestrzeni

Ci, którzy urodzili się w sierpniu potrzebują mieć miejsce na swoje „ja”, chwilę skupienia, samotności. Utrzymuje to ich przy zdrowych zmysłach i pomaga im radzić sobie z emocjami. Lubią być sami, łatwo się denerwują, gdy ktoś ich obserwuje, patrzy im na ręce.

Zawsze mają rację

Nie lubią się kłócić, ale uwielbiają udowadniać innym, że się mylą lub kłamią. Mają świetną intuicję, dzięki niej szybko poznają się na ludziach. Jeśli jesteś w związku z osobą urodzoną w sierpniu, nie próbuj jej okłamywać, nie próbuj też dyskutować chcąc wygrać pojedynek na argumenty. To może się nie udać.

Są wybuchowi

Miewają huśtawki nastrojów, które czasami wywołują wrażenie, jakby byli niegrzeczni. Trudno ich zrozumieć, zwłaszcza, że nagły wybuch emocji może nastąpić w dowolnym momencie. Poza tym, trudno im wyrazić, co czują, lepiej przychodzi im pisanie niż rozmowa twarzą w twarz o swoich emocjach. Jeśli chcą ci powiedzieć o czym ważnym, pewnie szybciej wyślą maila niż powiedzą.

Chcą czuć się wyjątkowo

W miłości mają wysokie standardy. Są ostrożni. Jeśli poczują prawdziwe, szczere zainteresowanie ich osobą, wówczas się otworzą, zrobią krok do przodu. Tak jest zarówno w miłości, jak i w przyjaźni. Nie angażują się w płytkie dla nich relacje.

Nie lubią marnować pieniędzy

Świetnie radzą sobie z finansami, raczej nie zobaczysz ich w długach. Są zależni tylko o wyłącznie od własnych decyzji i wyborów. Jeśli będziesz potrzebować pieniędzy, na pewno ci pożyczą. Oni sami kupują tylko to, co jest im naprawdę potrzebne.

Trudno je zatrzymać przy sobie

Urodzonych w sierpniu trudno zdobyć, ale jeszcze trudniej przy sobie zatrzymać. Mają krótkie okresy uwagi, najczęściej wkraczają do czyjegoś życia, żeby za chwilę z niego bez słowa zniknąć. Dlatego warto z nimi znaleźć wspólne zainteresowani, platformę porozumienia, która ich zaintryguje i zatrzyma na dłużej.

Są uparci

Wiemy już, że urodzeni w sierpniu potrzebują samotności, prywatności i nie są zbyt ekspresyjni w wyrażaniu uczuć. A co, gdy zostali zranieni, gdy cierpią? Cóż, nawet to nie sprawi, że będą bardziej otwarci na innych. Są zbyt dumni, żeby pokazać swoją wrażliwą twarz. Jasne, że nie jest to dla nich dobre, ale są zbyt uparci, by się zmienić.

Łatwo się denerwują i szybko obrażają

Urodzeni w sierpniu są bardzo inteligentni i nie potrafią poradzić sobie z ludźmi, którzy zadają głupie pytania. Tylko w przypadku głupich ludzi denerwują się bardzo szybko i nie ukrywają tego. Dlatego pomyśl dwa razy, nim zadasz im bezsensowne pytanie.

Są wysoce zmotywowani

Potrafią się sami motywować, szukać impulsu do pokonania problemów. Wiedzą, że życie jest pełne niespodzianek, a porażka jest wpisana w naszą codzienność. Dlatego też nie pozwalają sobie na to, by niepowodzenie zepsuło ich nastrój i zniszczyło chęć działania.

Są bardzo pracowici

Będą ciężko pracować, by osiągnąć swój cel, to, czego pragną w życiu. Są bardzo silni wewnętrznie i mogą stawić czoła każdej trudnej sytuacji. To świetni liderzy, poza tym lubią być w centrum uwagi i cieszyć się uznaniem. Ale, uwaga, bywają podatni na destrukcyjne wybuchy emocji, a ich pycha może stać na drodze do rozwoju. Jeśli pracujesz z sierpniowym Lwem musisz ogarnąć jego energię, jeśli ci się to uda, zyskasz jego szacunek.

Mają szczęście

Urodzeni w sierpniu to szczęśliwi ludzie. Bywają sławni i potężni, odnoszą sukcesy w życiu. Szukają władzy i zależnie od sytuacji i warunków, w jakich się znajdują, osiągają ją. Wpływają na innych i inspirują do lepszego życia.

Bywają furiatami

Czy widziałaś kiedyś, jak ktoś urodzony w sierpniu wybucha złością? Wykracza wówczas poza gniew i często napełnia się gorącą wściekłością. Jego ryk jest głośniejszy niż jakikolwiek inny krzyk. Im głośniej i intensywniej krzyczy, tym lepiej się czuje. Obraża, myśli tylko o swoich emocjach, a nie o innych. Wypala się na szczęście dość szybko.

I jak? Które z tych cech przypiszecie sobie – jeśli urodziliście się w sierpniu lub waszym znajomym i bliskim?


źródło: Zodiacthing

 


Lifestyle

Myślisz, że przeciwieństwa się przyciągają? Tymczasem łączy nas więcej, niż mogłoby się wydawać

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
1 sierpnia 2018
4 sygnały, że spotykasz się z gniazdownikiem
Fot. iStock/svetikd
 

On flegmatyk, nie mówi zbyt wiele. Za to ona wulkan energii, który zawsze ma coś do powiedzenia. Albo odwrotnie – ona prorodzinna, lubiąca domowe zacisze, a on typ imprezowicza, towarzyski, goniący za przygodą.

Kiedy widzimy takie pary, co mówimy? No tak – przeciwieństwa się przyciągają. Jakby to było zupełnie oczywiste. I nam także wydaje się, że nasi partnerzy są zupełnie inni od nas, że takich szukamy, że różnice są dla nas atrakcyjne. Tymczasem okazuje się, że nie do przeciwieństw, ale do podobieństw dążymy w naszych relacjach.

Angela Bahns i Chris Crandall z University of Kansas i Wellesley College, prowadzący badania nad relacjami, udowodnili, że jesteśmy do siebie podobni już wtedy, gdy spotykamy się po raz pierwszy. Nie ma znaczenia, czy zostaniemy przyjaciółmi, czy stworzymy związek. To podobieństwa wzbudzają nasze zainteresowanie i sprawiają, że myślimy o wspólnej przyszłości.

Naukowcy mówią, że jeśli chcemy żyć w świecie, w którym będziemy czuć się komfortowo, to będziemy otaczać się ludźmi podobnymi do siebie, o podobnych poglądach, wartościach i trudno się z nimi nie zgodzić.

Okazuje się, że w związku z biegiem lat stajemy się bardziej komplementarni względem siebie. Na przykład, gdy jedno z nas może być postrzegane jako niezwykle towarzyskie, a drugie uchodzić za introwertyka, to jednak w rzeczywistości jesteśmy bardziej do siebie podobni niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Po prostu to, co nas różni, jest zdecydowanie bardziej zauważalne i wyróżniające się niż podobieństwa.

Zgodnie jedną z teorii psychologów – wolimy kogoś, kto jest podobny do nas w afiliacji (czuli i uważni ludzie przyciągają sobie podobnych) i przeciwny dominacji (dominujący łączy się z kimś, kto jest uległy). I chociaż dominujące i uległe cechy osobowości są sobie przeciwstawne, to jednak taki związek ma znacznie więcej podobieństw niż różnic w osobowości, ponieważ cechy partnerów wzajemnie się uzupełniają.

W wielu badaniach naukowych sprawdzano przeciwieństwa, które się przyciągają, jednocześnie tworząc kombinacje pasujące do ich życia. Wyróżniono hipotezę homogamii, heterogamii i komplementarności.

Spośród tych trzech zwycięzcą była zawsze homogamia, którą określa związek ludzi pochodzących z podobnych środowisk. Począwszy od lat 50. XX wieku, naukowcy społeczni wykonali ponad 240 badań, by sprawdzić, czy podobieństwo między cechami osobowości, postawami, zainteresowaniami, moralnością lub wartościami i innymi cechami jest motorem wzajemnego przyciągania. Psychologowie Matthew Montoya i Robert Horton przeanalizowali wyniki tych wszystkich badań i udowodnili, że podobieństwo jest ściśle związane z poziomem atrakcyjności.

Chcemy wierzyć, że przeciwieństwa się przyciągają, jednak tego, co nas łączy, jest w rzeczywistości znacznie więcej.


źródło: Peacequarters

 


Lifestyle

Poznaj najciekawsze fakty o wynikach badań nad składem mleka kobiety

Redakcja
Redakcja
1 sierpnia 2018
Fot. iStock / SolStock

Każdego roku w pierwszych dniach sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Eksperci, położne czy doradcy laktacyjni przypominają wówczas o tym, że karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt, a mleko mamy to pokarm idealnie dostosowany do potrzeb dziecka. Skąd to wiemy? Z wyników wieloletnich badań nad pokarmem kobiecym – dowiedz się, które z nich są najważniejsze i najciekawsze.

  • Karmienie piersią to złoty standard w żywieniu niemowląt. Mleko kobiety od kilkudziesięciu lat stanowi przedmiot badań naukowców z całego świata.
  • Analiza składników mleka mamy, ich właściwości i wpływu na rozwój oraz funkcjonowanie młodego organizmu pozwalają lepiej poznać ten wyjątkowy pokarm.
  • Eksperci wiedzą coraz więcej o składzie i zaletach mleka matki, a tę wiedzę wykorzystują przy opracowywaniu coraz bardziej zaawansowanych receptur mlek modyfikowanych – dla mam, które z uzasadnionych przyczyn nie mogą karmić piersią.

Niedościgniony ideał

Niepowtarzalne składniki w odpowiednich ilościach i proporcjach, zmiana składu w zależności od fazy laktacji, pory czy długości pojedynczego karmienia, a także etapu rozwoju dziecka – to wszystko sprawia, że mleko mamy jest najlepszym pokarmem, jaki niemowlę może dostać. Właśnie dlatego Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca wyłączne karmienie piersią przez 6. pierwszych miesięcy życia niemowlęcia i kontynuację karmienia piersią do 2. roku życia lub dłużej, przy jednoczesnym rozszerzeniu diety dziecka. Wnikliwe analizy dotyczące składu mleka kobiecego umożliwiają nieustanne doskonalenie receptur i dobór najlepszych komponentów zawartych w mlekach modyfikowanych przeznaczonych dla dzieci, które z uzasadnionych względów nie mogą być karmione piersią. Wszystko po to, by skład takich produktów – chociaż nigdy nie dorówna doskonałości mleka matki – był jak najbliższy niedoścignionemu ideałowi.

Kluczowe fakty

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Już w 1983 roku naukowcy z Centrum Badań NUTRICIA w Holandii odkryli w pokarmie kobiety długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe (LCPUFA), które są składnikami kluczowymi do prawidłowego rozwoju mózgu i tkanek nerwowych.

Następnym przełomowym osiągnięciem ekspertów NUTRICIA było odkrycie w 1994 krótko- i długołańcuchowych oligosacharydów w mleku matki – węglowodanów nieulegających strawieniu w układzie pokarmowym dziecka. Oligosacharydy odpowiadają za odżywianie i stymulowanie wzrostu oraz aktywności pożytecznych bakterii w układzie pokarmowym niemowlęcia, co korzystnie wpływa na funkcjonowanie jelit oraz ochronę organizmu przed infekcjami i chorobami. Oligosacharydy są wyjątkowo złożonymi związkami – to trzeci pod względem ilości stały składnik pokarmu kobiecego. Stanowią kompozycję ponad 1000 różnych krótko- i długołańcuchowych oligosacharydów w stosunku 9:1.

Dzięki temu odkryciu tym samym naukowcom udało się opracować opatentowaną kompozyję ktorkołańcuchowych i długołańcuchowych galakto- i fruktooligosacharydów (GOS/FOS). W 2003 roku, inspirując się oligosacharydami mleka matki, NUTRICIA jako pierwsza dodała do mlek modyfikowanych tę unikalną kompozycję oligosacharydów w stosunku 9:1.

To ciekawe!

Oligosacharydy – dodawane jako składnik nieobowiązkowy mleka modyfikowanego – muszą być bezpieczne dla niemowlęcia. Warunek ten został spełniony przez kompozycję oligosacharydów scGOS/lcFOS, opatentowaną przez NUTRICIA. Dodatek oligosacharydów prebiotycznych scGOS/lcFOS potwierdzono największą liczbą badań klinicznych.

Badania wciąż trwają…

Naukowcy na całym świecie nieprzerwanie prowadzą badania, które mają na celu pomóc poznać działanie pokarmu kobiety na organizm dziecka. Dzięki ich wieloletniej pracy wiemy, że mleko kobiety zawiera także:

  • lipidy – główne źródło energii. Wśród nich wyróżnia się długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe, ważne dla rozwoju mózgu i wzroku;
  • węglowodany – głównie laktozę, czyli cukier mleczny, pierwszy pod względem ilości stały składnik mleka kobiecego;
  • białka – kluczowy budulec dla rosnącego organizmu oraz różne składniki aktywne, a wśród nich na przykład przeciwciała, które tworzą bariery ochronne przed bakteriami i wirusami;
  • wodę – to dzięki niej mleko mamy zaspokaja pragnienie niemowlęcia karmionego wyłącznie piersią;
  • bakterie – 15 lat temu Zespół Badawczy NUTRICIA odkrył że specyficzne bakterie, takie jak Lactobacili i Bifidobakterie same lub w połączeniu z prebiotykiem mają korzystne działanie.

Mleko kobiety to fundament żywienia niemowlęcia w 1. roku życia. Jest idealną kompozycją składników odżywczych, a wśród nich witamin (poza D i K, które należy suplementować zgodnie z zaleceniami lekarza), oraz modulatorów odporności. Przeciwciała, żywe komórki, enzymy i hormony sprawiają, że mleko mamy jest niedoścignionym pokarmem, odpowiadającym na potrzeby rozwijającego się organizmu dziecka w tym m.in. budowania odporności. Chociaż od wielu lat naukowcy z całego świata analizują skład mleka mamy i jego wpływ na rozwój dziecka, zdecydowanie nigdy nie uda się w pełni go odtworzyć.

Ważne informacje: Karmienie piersią jest najwłaściwszym i najtańszym sposobem żywienia niemowląt oraz rekomendowane dla małych dzieci wraz z urozmaiconą dietą. Mleko matki zawiera składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka oraz chroni je przed chorobami i infekcjami. Karmienie piersią daje najlepsze efekty, gdy matka prawidłowo odżywia się w ciąży i w czasie laktacji oraz gdy nie ma miejsca nieuzasadnione dokarmianie dziecka. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu karmienia matka powinna zasięgnąć porady lekarza.


Artykuł powstał we współpracy z NUTRICIA


Zobacz także

„Zawsze bardzo wierzyłem w widzów! Nigdy nie uciekałem przed kinem popularnym”. Wywiad z Christianem Clavierem – odtwórcą roli André w filmie MOMO

Kto ubiera się na czarno

Ładni, pewni siebie, godni zaufania… Kto ubiera się na czarno?

French Touch powraca do Polski!