Lifestyle Zdrowie

10 zasad, dzięki którym facet będzie cię pragnął jeszcze bardziej

Redakcja
Redakcja
8 marca 2018
Fot. iStock/g-stockstudio
Następny

Spotykacie się ze sobą pewien czas, a może nawet ze sobą mieszkacie? Myślisz, że jest dobrze, ale w głębi serca chciałbyś, aby było lepiej? Jeśli tak, to wiedz, że nie ty pierwsza odczuwasz takie pragnienie. Niezależnie od długości stażu w związku chcemy być kochane, adorowane, zauważane i po prostu pożądane. 

Nie zawsze jednak jest to takie proste, bo dwoje ludzi w związku może różnić się charakterami i temperamentem. Ponadto przy dłuższym stażu pary, wzajemne pożądanie i pragnienie swojego towarzystwa może słabnąć. Jest to zupełnie naturalne, choć zdecydowanie lepiej dla związku, gdy płomień jest stale podtrzymywany.

10 zasad, dzięki którym facet będzie cię pragnął jeszcze bardziej

1. Daj mu czas

Nie poganiaj go do zaangażowania w waszą relację. Dla mężczyzny nie ma nic gorszego i studzącego zapał, niż przymus i próba włożenia pod pantofel partnerki. Nie naciskaj na niego, miej swoją klasę i pokaż mu, że doskonale sobie radzisz bez niego, ale jego obecność daje ci szczęście. Mężczyzna, który będzie czuł się dobrze obok kobiety, będzie przy niej świadomie i dla prawdziwego uczucia.

2. Bądź niezależna

Tam, gdzie możesz poradzić sobie sama, nie wykorzystuj chęci pomocy faceta. Niech on wie, że nie masz potrzeby wisieć na nim non stop. Pokaż mu, że masz swój świat i swoje zainteresowania i zdecydowanie się nie nudzisz. Załatwiając samodzielnie swoje sprawy, spędzasz czas bez niego A nieobecność powoduje tęsknotę. Stęskniony mężczyzna bardziej pragnie swojej kobiety.

3. Dotykaj go mimochodem

Gdy siedzicie razem, dotknij jego dłoni, zbliż się, aby mógł poczuć zapach twoich włosów. Nie chodzi o to, by wchodzić na niego, ale dać mu do zrozumienia, że wspólna bliskość jest tym, czego teraz potrzebujesz. Niewinny dotyk może rozpalić zmysły i stworzyć ciekawy scenariusz dla chwil sam na sam.

4. Zaskarb sobie sympatię jego bliskich

Poznaj jego przyjaciół i bliskich. Zaskarbiając sobie ich sympatię pokażesz mu, że naprawdę tobie na nim zależy. A on zrozumie, że kobieta, która „kupiła” sobie sympatię ważnych dla niego osób, musi być kimś wyjątkowym. A to zachęca do bliskości.

5. Odpuść sobie zazdrość

Awantury, szczególnie te nieuzasadnione, sprawiają, że mężczyzna prędzej czy później straci cierpliwość. Daruj sobie sceny zazdrości, ale pomyśl, że delikatne ukłucie w sercu zachęca do większych starań o partnera. Niektórzy faceci lubią czuć rywalizację i taka świadomość ich nakręca.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle Zdrowie

Chlor i pestycydy? Nie zgadniesz, co jeszcze może „siedzieć” w tamponach

Redakcja
Redakcja
8 marca 2018
Fot. iStock/emapoket
 

Wiele kobiet nie wyobraża sobie tzw. trudnych dni bez możliwości skorzystania z tamponów. A niektóre wręcz nie wyobrażają sobie używania podpasek lub kubeczków menstruacyjnych. Tampony dają swobodę, są niezauważalne, a więc pozwalają na dyskrecję i lepsze samopoczucie podczas miesiączki. 

Sięgamy po nie chętnie, ale już z mniejszym entuzjazmem czytamy ulotki dołączone do opakowań. A tam można znaleźć nie tylko informację o zespole wstrząsu toksycznego, który jest najpoważniejszym powikłaniem stosowania tamponów, ale i o składzie, który może niejedną z nas zaskoczyć.

O tym się głośno nie mówi

Poza ryzykiem związanym z wystąpieniem zespołu wstrząsu toksycznego, tampony zagrażają zdrowiu w inny sposób. Zawierają one wiele nieobojętnych dla zdrowia substancji, z czego mało kto zdaje sobie sprawę. Wytwarza się je przede wszystkim z mieszanki bawełny i sztucznego jedwabiu, który produkowany jest z celulozy drzewnej, o brązowym zabarwieniu. By tampony wyglądały lepiej, wybiela się je za pomocą pochodnych chloru — rakotwórczych dioksyn.

Nawet tym, wytwarzanym z czystej bawełny, brakuje sporo do doskonałości. Na wielu uprawach bawełny (np. w Chinach) stosuje się pestycydy i herbicydy, a także wielu środków owadobójczych. Te substancje chemiczne są szkodliwe, a jak dowiódł dr David Macht, toksyny przedostają się do organizmu przez błony śluzowe dróg rodnych kobiet, które są bardzo chłonne i wrażliwe na substancje toksyczne. Z tego powodu W USA tampony uznano za „umiarkowanie ryzykowne środki medyczne”.

Jak je stosować, by było bezpieczne?

Najbezpieczniej jest sięgać po środki higieniczne pochodzące z upraw ekologicznych. Poza tym należy bezwzględnie przestrzegać zasad higieny, nie przetrzymywać tamponów wewnątrz ciała dłużej, niż 4 godziny. Im dłużej nasiąknięty krwią menstruacyjną tampon znajduje się w ciele, tym mocniej namnażają się szkodliwe bakterie. Tampon blokuje krew, co podnosi temperaturę w pochwie. Jeśli kobieta jest nosicielką gronkowca złocistego (Staphylococcus aureus), jej organizm zacznie produkować toksynę TSS-1, która dostanie się do krwiobiegu i może wywołać zagrażający życiu zespół wstrząsu toksycznego.


 

źródło: www.wysokieobcasy.pl


Lifestyle Zdrowie

5 oznak, że starzejesz się szybciej, niż powinnaś. Podpowiadamy, jak temu zaradzić

Redakcja
Redakcja
8 marca 2018
Fot. iStock / gradyreese
Następny

Przed pewnymi zmianami nie uciekniemy, te biologiczne zmiany zachodzące w organizmie są bezwzględne. Można natomiast starać się im zaradzić, opóźnić ich rozpoczęcie. Niestety można działać na własną szkodę i przyspieszać procesu starzenia, który jest uśpiony lub wyciszony, ale jest już zaprogramowany w ciele.

Zbyt mała ilość snu, fatalny sposób odżywiania się, nałogi, brak ruchu, to część z grzeszków, które popełniamy, pracując na przedwczesne starzenie się.

Nawet gdy we własnym mniemaniu jesteś młoda i zmarszczki nie są tematem, który spędza ci sen z powiek, sprawdź, czy na pewno jesteś w tak dobrej kondycji, jak uważasz. Trzeba sobie powiedzieć uczciwe, że jest kilka znaków, które w jasny sposób pokazują, że ciebie również dotyczy proces przedwczesnego starzenia się. Jesteś ciekawa?

5 oznak, że starzejesz się szybciej, niż powinnaś

Naukowcy uważają, że przewlekły stan zapalny organizmu jest głównym czynnikiem przyspieszającym starzenie się. W przeciwieństwie do ostrych stanów zapalnych, które mogą być bolesne i nieprzyjemne, przewlekłe stany zapalne związane ze starzeniem są bezbolesne i niewykrywalne. Jedynie subtelne sygnały informują nas, że dzieje się coś niedobrego.

1. Twoja skóra stała się problematyczna

Kondycja skóry jest zewnętrznym odbiciem zdrowia organizmu. Przewlekły stres oraz niewłaściwa dieta mogą powodować stany zapalne i przedwcześnie postarzać skórę. Jeśli skóra jest sucha, swędząca, łuszcząca się, podrażniona, pomarszczona lub obwisła, to wyraźny sygnał do działania. Nie ma na co czekać. najpierw zmień swoje nawyki, a następnie sięgnij po dobrane do potrzeb skóry kosmetyki.

2. Unikasz ruchu, spędzasz czas w pozycji siedzącej

Złe nawyki w pracy i w domu przyczyniają się do przyspieszonego starzenia się. Siedzenie rozleniwia i w dodatku  powoduje powstawanie licznych problemów zdrowotnych, takich jak otyłość, choroby układu krążenia, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cukru we krwi, nadmiar tkanki tłuszczowej w talii, nieprawidłowy poziom cholesterolu. Rutyna zabija, rusz się więc, zrób coś inaczej, kup krokomierz, zainstaluj aplikację, która zliczy ilość kroków, które w ciągu dnia zrobiłaś.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

Czego mężczyźni nie wiedzą o seksualności kobiet, a czego kobiety nie wiedzą o seksualności mężczyzn?

„W życiu bym na to nie wpadła!”. 5 niebezpieczeństw, czyhających na twoje dziecko w domu

Punkt widzenia zależy od… sposobu myślenia! 10 zmian w postrzeganiu rzeczywistości, które musisz wprowadzić od dziś