Go to content

10 zachowań, którymi ludzie o nieodpartym uroku osobistym zjednują sobie otoczenie

Fot. iStock/shapecharge

Bez wątpienia każdy z nas posiada urok osobisty, który mniej lub bardziej przyciąga uwagę innych. Osoby o wyjątkowym uroku osobistym bywają inspiracją dla innych i nie mogą narzekać na brak towarzystwa, ponieważ wszyscy czują się przy nich doskonale. Ten magiczny efekt, który osiągają, zależy od wielu czynników. To, co widzimy na pierwszy rzut oka, czyli uroda, nie jest najważniejszym kryterium popularności. 

Ci, którzy mają wielki potencjał, skupiają na sobie uwagę, podkreślają swoją osobowość i urok osobisty sposobem gestykulacji, spojrzeniem czy barwą głosu. Jeśli sama chciałabyś wywoływać efekt uśmiechu i ciekawości twojej osoby u innych ludzi, możesz popracować nad tym, jakie sygnały przekazujesz podczas kontaktu z otoczeniem. Co prawda uroku osobistego nie da się ot tak nabyć, ale zdecydowanie można podkreślić te z cech, które szczególnie dobrze odbierane są przez rozmówców.

10 zachowań, którymi ludzie o nieodpartym uroku zjednują sobie otoczenie

1. Uśmiechają się

Szczery uśmiech to jedna z cech, które sprawiają, że od razu zaskarbisz sobie sympatię innych osób. Naburmuszona mina czy ściągnięte w niezadowoleniu brwi, nie ułatwiają kontaktów międzyludzkich. Natomiast naturalny, niewymuszony uśmiech sprawia, że inne osoby odwdzięczą się tym samym i chętniej wejdą w sympatyczną rozmowę. Uśmiech jest zaraźliwy, więc uśmiechaj się często a zgromadzisz wokół siebie pozytywnych ludzi.

2. Skupiają się na rozmowie

Nie ma nic gorszego, niż niesłuchanie i niezwracanie uwagi na swojego rozmówcę lub słuchanie tego, co mówi wybiórczo. Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda określili, że prawie 47% czasu spędzonego na rozmowie uciekamy myślami z dala od tematu, a w towarzystwie jest to niedopuszczalne. Jeśli nasz rozmówca ma się czuć zauważony i komfortowo w rozmowie z tobą bądź uważna na to, co mówi i reaguj na przekazywane informacje.

3. Szanują innych

Arogancja jeszcze nikomu nie zapewniła szerokiego grona znajomych. Podchodź do ludzi z otwartą głową, nie uprzedzaj się niepotrzebnie. Traktuj ich tak, jak sama chciałabyś być traktowana.

4. Nie powtarzają plotek

Przy nich można czuć się swobodnie, bo wiadomo, że nie są zainteresowani powtarzaniem niesprawdzonych informacji. Jeśli chcesz zjednać sobie znajomych, to koniecznie pilnuj, by ani nie słuchać plotek, ani tym bardziej ich nie powtarzać.

5. Są sobą

Nie zakładają masek, nie udają osób, którymi w rzeczywistości nie są. Nie zgrywają chodzących ideałów, więc jeśli chcesz wziąć z takiej postawy przykład, jesteś na dobrej drodze. Naturalność jest twoim atutem i daj się poznać od prawdziwej, a nie wymyślonej strony.

Fot. iStock/CoffeeAndMilk

Fot. iStock/CoffeeAndMilk

6. Nie wstydzą się uczuć

Osoby empatyczne może nie są postrzegane jako najwięksi twardziele, ale są bardzo cenienie. Jeśli sama masz tendencję do wzruszania się czy potrafisz ująć się za innymi w potrzebie, nie musisz tego ukrywać. Osoby z wrażliwym sercem, przy których w dodatku można czuć się swobodnie, są na wagę złota.

7. Roztaczają pozytywną aurę

Optymiści mają lżej, a w dodatku tym swoim pozytywnym nastawieniem do świata, zarażają innych. Jeśli jesteś optymistką z natury, nie żałuj sobie uśmiechu i dobrego nastawienia do innych. Tacy ludzie działają jak magnes, szczególnie że swoim podejściem rozświetlają życie i trudno nie chcieć ich w swoim towarzystwie.

8. Są aktywni

Nie boją się wychodzić z domu i brać udziału w różnych przedsięwzięciach. Tacy ludzie, często o wielu talentach, są wprost niezastąpieni i bardzo lubiani przez ogół. Poza tym nie sposób się z nimi nudzić, bo mają głowę pełną pomysłów. Jeśli lubisz, udzielaj się na różne sposoby, na pewno w twojej miejscowości są inicjatywy, w których poczujesz się doskonale i pomożesz innym.

9. Doceniają życie

Cieszy ich śpiew ptaków za oknem, szum wiosennych liści, każdy dzień, który traktują jako cenny dar. Doceniaj to, co masz, choć nie musisz stale myśleć, że inni mają mniej czy gorzej. Bądź świadoma swoich potrzeb i możliwości, jakie serwuje ci życie.

10. Są empatyczni

Nie pozostają głusi na potrzeby innych osób. Potrafią współczuć innym, są gotowi do pomocy zarówno ludziom, jak i zwierzętom, przyrodzie. Myślą nie tylko o swoim interesie i gdy trzeba, potrafią odłożyć własne potrzeby, by wesprzeć potrzebujących. Jeśli potrafisz wyjść poza strefę własnego komfortu, nie bój się tego robić, gdy istnieje potrzeba. Ludzie empatyczni przyciągają do siebie innych ludzi, którzy mogą liczyć na zwykłe zrozumienie.


 

źródło: pieknoumyslu.com