Lifestyle

10 zachowań, którymi ludzie o nieodpartym uroku osobistym zjednują sobie otoczenie

Redakcja
Redakcja
19 września 2017
Fot. iStock/shapecharge
 

Bez wątpienia każdy z nas posiada urok osobisty, który mniej lub bardziej przyciąga uwagę innych. Osoby o wyjątkowym uroku osobistym bywają inspiracją dla innych i nie mogą narzekać na brak towarzystwa, ponieważ wszyscy czują się przy nich doskonale. Ten magiczny efekt, który osiągają, zależy od wielu czynników. To, co widzimy na pierwszy rzut oka, czyli uroda, nie jest najważniejszym kryterium popularności. 

Ci, którzy mają wielki potencjał, skupiają na sobie uwagę, podkreślają swoją osobowość i urok osobisty sposobem gestykulacji, spojrzeniem czy barwą głosu. Jeśli sama chciałabyś wywoływać efekt uśmiechu i ciekawości twojej osoby u innych ludzi, możesz popracować nad tym, jakie sygnały przekazujesz podczas kontaktu z otoczeniem. Co prawda uroku osobistego nie da się ot tak nabyć, ale zdecydowanie można podkreślić te z cech, które szczególnie dobrze odbierane są przez rozmówców.

10 zachowań, którymi ludzie o nieodpartym uroku zjednują sobie otoczenie

1. Uśmiechają się

Szczery uśmiech to jedna z cech, które sprawiają, że od razu zaskarbisz sobie sympatię innych osób. Naburmuszona mina czy ściągnięte w niezadowoleniu brwi, nie ułatwiają kontaktów międzyludzkich. Natomiast naturalny, niewymuszony uśmiech sprawia, że inne osoby odwdzięczą się tym samym i chętniej wejdą w sympatyczną rozmowę. Uśmiech jest zaraźliwy, więc uśmiechaj się często a zgromadzisz wokół siebie pozytywnych ludzi.

2. Skupiają się na rozmowie

Nie ma nic gorszego, niż niesłuchanie i niezwracanie uwagi na swojego rozmówcę lub słuchanie tego, co mówi wybiórczo. Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda określili, że prawie 47% czasu spędzonego na rozmowie uciekamy myślami z dala od tematu, a w towarzystwie jest to niedopuszczalne. Jeśli nasz rozmówca ma się czuć zauważony i komfortowo w rozmowie z tobą bądź uważna na to, co mówi i reaguj na przekazywane informacje.

3. Szanują innych

Arogancja jeszcze nikomu nie zapewniła szerokiego grona znajomych. Podchodź do ludzi z otwartą głową, nie uprzedzaj się niepotrzebnie. Traktuj ich tak, jak sama chciałabyś być traktowana.

4. Nie powtarzają plotek

Przy nich można czuć się swobodnie, bo wiadomo, że nie są zainteresowani powtarzaniem niesprawdzonych informacji. Jeśli chcesz zjednać sobie znajomych, to koniecznie pilnuj, by ani nie słuchać plotek, ani tym bardziej ich nie powtarzać.

5. Są sobą

Nie zakładają masek, nie udają osób, którymi w rzeczywistości nie są. Nie zgrywają chodzących ideałów, więc jeśli chcesz wziąć z takiej postawy przykład, jesteś na dobrej drodze. Naturalność jest twoim atutem i daj się poznać od prawdziwej, a nie wymyślonej strony.

Fot. iStock/CoffeeAndMilk

Fot. iStock/CoffeeAndMilk

6. Nie wstydzą się uczuć

Osoby empatyczne może nie są postrzegane jako najwięksi twardziele, ale są bardzo cenienie. Jeśli sama masz tendencję do wzruszania się czy potrafisz ująć się za innymi w potrzebie, nie musisz tego ukrywać. Osoby z wrażliwym sercem, przy których w dodatku można czuć się swobodnie, są na wagę złota.

7. Roztaczają pozytywną aurę

Optymiści mają lżej, a w dodatku tym swoim pozytywnym nastawieniem do świata, zarażają innych. Jeśli jesteś optymistką z natury, nie żałuj sobie uśmiechu i dobrego nastawienia do innych. Tacy ludzie działają jak magnes, szczególnie że swoim podejściem rozświetlają życie i trudno nie chcieć ich w swoim towarzystwie.

8. Są aktywni

Nie boją się wychodzić z domu i brać udziału w różnych przedsięwzięciach. Tacy ludzie, często o wielu talentach, są wprost niezastąpieni i bardzo lubiani przez ogół. Poza tym nie sposób się z nimi nudzić, bo mają głowę pełną pomysłów. Jeśli lubisz, udzielaj się na różne sposoby, na pewno w twojej miejscowości są inicjatywy, w których poczujesz się doskonale i pomożesz innym.

9. Doceniają życie

Cieszy ich śpiew ptaków za oknem, szum wiosennych liści, każdy dzień, który traktują jako cenny dar. Doceniaj to, co masz, choć nie musisz stale myśleć, że inni mają mniej czy gorzej. Bądź świadoma swoich potrzeb i możliwości, jakie serwuje ci życie.

10. Są empatyczni

Nie pozostają głusi na potrzeby innych osób. Potrafią współczuć innym, są gotowi do pomocy zarówno ludziom, jak i zwierzętom, przyrodzie. Myślą nie tylko o swoim interesie i gdy trzeba, potrafią odłożyć własne potrzeby, by wesprzeć potrzebujących. Jeśli potrafisz wyjść poza strefę własnego komfortu, nie bój się tego robić, gdy istnieje potrzeba. Ludzie empatyczni przyciągają do siebie innych ludzi, którzy mogą liczyć na zwykłe zrozumienie.


 

źródło: pieknoumyslu.com


Lifestyle

Nie karm smoka, czyli jak zadbać o siebie, gdy jesteś w dysfunkcycjnej relacji

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
19 września 2017
Fot. iStock/ipopba
 

Problem może pojawić się w każdym momencie twojego życia. Może masz toksycznego szefa, rodziców walczących z uzależnieniem, partnera z poważnymi zaburzeniami psychicznymi. Możesz czuć się jak w pułapce, być ofiarą przemocy ekonomicznej lub emocjonalnej. Trudne relacje zostawiają w tobie ślad, który trudno zmazać. Ślad, który jest odczuwalny i przeszkadza ci na nowo ułożyć sobie życie. Jak teraz o siebie zadbać?

Po pierwsze, nie karm smoka

Najpoważniejszym problemem jest to, że najczęściej osoba, która jest źródłem twoich problemów, obwinia ciebie za swój stan emocjonalny i za swoje  zachowanie. Intuicyjnie robisz więc to, czego ona od ciebie oczekuje, tym samym „karmisz” smoka, dodajesz mu siły, by mógł dalej cię krzywdzić. Nie miej nadziei, że w końcu zobaczy swój błąd, nie jest w stanie. Trzeba tu przede wszystkim twojego spokoju i opanowania.

Po drugie, umiejętnie wykorzystaj jego problem

Najbezpieczniejszym punktem wyjściowym do rozmowy o waszej relacji będzie rozpoczęcie jej od tego, co twój partner widzi jako swój problem, a nie od tego, co ty uważasz, że on robi źle. Świadomość, jak to wygląda z jego strony, pozwoli ci się poczuć lepiej, pewniej.

Po trzecie, wyłącz emocje

Jasne, to najtrudniejsza rzecz, jaką możesz sobie teraz wyobrazić. To trochę jakby „wyjść ze swojej skóry”, stanąć obok i patrzeć na siebie oczami kogoś innego. Ale tylko w ten sposób będziesz w stanie realnie ocenić jego zachowanie i swoją rolę w tym całym dramacie. Tylko w ten sposób będziesz w stanie zobaczyć, jakie są konsekwencje twoich własnych zachowań, dla ciebie, w twoim życiu.

Po czwarte, nie angażuj się w magiczne myślenie

To często idzie w parze z uzależnieniem od drugiej osoby. Łatwo tworzysz irracjonalne połączenia, których nie ma – mój szef jest dziś w lepszym nastroju, bo założyłam niebieską bluzkę, mój mąż wypił wczoraj mniej, bo przygotowałam dobrą kolację. Nie. Ty masz kontrolę jedynie nad swoimi emocjami, nad niczym innym. Odpuść sobie.

Po piąte, bądź wyrozumiała dla emocji, ale nie dla zachowań

Jeśli ktoś się o kogoś troszczy, chce być opiekuńczy, wspierający i motywujący. Ale należy oddzielić empatię od tolerowania zachowań niszczących i krzywdzących. Nie racjonalizuj i nie usprawiedliwiaj własnej krzywdy.

Po szóste, nie bądź ofiarą

To może być najważniejszy aspekt twojej relacji – zachować przejrzystość myślenia. Nie wpadaj w poczucie winy lub samokrytycyzmu, nie bierz odpowiedzialności za bliską osobę. Odetnij się od tego i ustal granice.


Na podstawie: psychologytoday.com

 


Lifestyle

Naturalny pomysł na pozbycie się zbędnego owłosienia

Redakcja
Redakcja
19 września 2017
Fot. iStock/RossHelen

Depilacja włosków to dla wielu kobiet konieczność. Usuwanie zbędnego owłosienia z różnych partii ciała spowodowane jest względami higienicznymi, estetycznymi i indywidualnymi potrzebami każdej kobiety. Metod na pozbycie się kłopotu jest wiele. Najpopularniejsze to maszynka do golenia, depilator, kremy czy przeróżne woski i depilacja laserowa.

Co jakiś czas internet obiegają nowe pomysły na pozbycie się owłosienia. Jednym z nich, choć nie najmłodszym, za to odkrywanym na nowo poza Azją, jest „depilacja” olejem krokoszowym.

Olej krokoszowy, naturalna metoda, która wraca do łask

Olej krokoszowy to inaczej olej szafranowy, który wytłacza się z nasion krokosza barwierskiego. Sam olejek roślinny jest ceniony w pielęgnacji, ponieważ zawiera moc witamin i niezbędnych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu wykazuje świetne właściwości nawilżające i odżywcze dla skóry.

Historia depilacji przy pomocy tego olejku wywodzi się z Azji i polega na intensywnym wcieraniu oleju w skórę, po zabiegu z wykorzystaniem depilatora, pasty cukrowej lub wosku, czyli wyrywaniu włosków wraz z cebulkami. Regularnie stosowany olej na wybrane miejsca złuszcza martwe komórki skóry, zahamuje wzrost włosków osłabiając je oraz opóźniając ich odrastanie. Jest to metoda zupełnie naturalna i na pewno nie zaszkodzi skórze, a nawet pomoże, ale wymaga nakładu cierpliwości. Na efekty trzeba poczekać. Po pierwszych tygodniach stosowania skóra staje się świetnie nawilżona i odżywiona, jest widocznie gładsza, a po jakimś czasie przestaje być nękana problemami, typu wrastające włoski czy podrażnienia. Według wielu kobiet same włoski są o wiele cieńsze, choć nie wszystkie stosujące ten naturalny produkt potwierdziły osiągnięcie efektu. Sam olej nie zawsze jest łatwy do wtarcia w skórę i trzeba na to dłuższą chwilę poświęcić. Część oleju, która zostaje na skórze, można po prostu zdjąć chusteczką lub papierowym ręcznikiem, by nie pobrudzić ubrań. Olej nie należy do towarów luksusowych, więc na jego zakup może sobie pozwolić każda kobieta.


 

źródło: polki.plolej-szafranowy.pl


Zobacz także

Co mówi o tobie, pozycja, w jakiej siadasz

Co mówi o tobie pozycja, w jakiej siadasz

Znaki zodiaku, z którymi lepiej nie zadzierać…

Witaj, nazywam się strach i od dziś będę rządził twoim życiem, skoro mi na to pozwalasz