Go to content

10 powodów, by odwiedzić Norwegię. Akcja „Kocham podróże, kocham swobodę”. Dzień #4 [19.05]

Fot. Materiały prasowe

Jest taki kraj, gdzie słońce świeci za Kołem Podbiegunowym czasami nawet 24 godziny na dobę, ale nie przypala nas do żywego. Gdzie morze wgryza się w ląd na kilkadziesiąt kilometrów  tworząc legendarne już fiordy, otoczone majestatycznymi górami. A właściwie gdzie mamy wrażenie, że owe góry wyłaniają się wprost z błękitnych wód. Gdzie krystalicznie czyste potoki spływają z gór, nierzadko tworząc spektakularne wodospady. Jest taki kraj, w którym zdrowy tryb życia  i uśmiech na opalonej twarzy dziedziczy się z pokolenia na pokolenie.

Norwegia – a o niej mówimy – uznawana jest za jeden z widokowo najpiękniejszych krajów na kuli ziemskiej.  Nie sposób opisać jest słowami, jak wyjątkowe jest to miejsce.. Ile byśmy nie mówili o zapierających dech widokach na fiordy, o nieskalanej przyrodzie – Norwegii nie da się opisać, trzeba ją po prostu zobaczyć.

10 powodów, by odwiedzić Norwegię

  1. Norwegia, to idealne miejsce i do wypoczynku aktywnego i leniwego wpatrywania się w niebo
  2. To jedyne takie miejsce, gdzie jako turysta żółtodziób, możesz zobaczyć zorzę polarną. Bez ekspedycji,  namiotu i przewodnika – tak po prostu przez okno lub z tarasu.
  3. Kochasz naturę, ale boisz się porzucić cywilizację? Jedź do Norwegii. To wysoko rozwinięty kraj, który idzie z naturą pod rękę.
  4. Kuchnia norweska jest smaczna i zdrowa. Nie myśl, że zaczyna i kończy się na łososiu. Ma naprawdę wiele do zaoferowania, warto poznać jej oryginalny smak.
  5. Chcesz poznać inną kulturę i pozwiedzać? W Skandynawii możesz upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu, jednocześnie nie rezygnując z górskiego chilloutu.
  6. Norwegia ma wiele do zaoferowania turystom. Przepiękna architektura zachwyca nie tylko miłośników minimalizmu. Warto obejrzeć drewniane zabytki z czasów średniowiecza oraz nowoczesne perełki architektoniczne, np. Operę w Oslo.
  7. Nie możesz się zdecydować: góry czy morze? Po co wybierać, skoro można „mieć” wszystko.
  8. Norwegia wcale nie musi być droga. Jeżeli zamienisz wycieczkę zorganizowaną i drogi hotel na własny nocleg (np. w wynajmowanym domku) ceny wcale nie są zabójcze. Komunikacja na miejscu jest wręcz doskonała, a miejsc na piesze wycieczki bez liku.
  9. W Trondheim znajduje się jedyny na świecie wyciąg dla rowerzystów. To miasto kocha rowery!
  10. Norwegia jest bezkonkurencyjna w swojej różnorodności. Jeśli pojedziesz na oklepaną plażę w ciepłych krajach południa – zazwyczaj poza piaskiem lub pobliskimi zabytkami, nie masz zbyt wiele atrakcji do podziwiania. A Norwegia, jak to Norwegia – jest i surowa i przyjazna. Fiordy, góry, zabytki, miasta, pieszo na rowerze czy pociągiem, sztuka i historia i wiele, wiele więcej. Można śmiało powiedzieć, że pomaga zaspokoić gusta wielu osób.

norwegia-baner

Akcja „Kocham podróże, kocham swobodę”

powinnam tam pojchac bo

Norwegia, by „fiordy jadły nam z ręki”, a słońce nigdy nie zachodziło…

Bo przecież z jednej strony Norwegia jest już bardzo daleko na północy, więc pewnie jest tam bardzo zimno i nieprzyjaźnie. Poza tym – mówi się, że to kraj bardzo drogi, a zatem mało przystępny.

Temperatury:

Fakt, jeżeli  na urlopie zależy nam głównie na plażowaniu i wysokiej temperaturze, to Norwegia może nie być dla nas pierwszym wyborem. Ale jeżeli, preferujemy aktywny wypoczynek, wędrówki po górach, jazdę na rowerze, jogging, Nordic Walking itp. to temperatury w Norwegii raczej nas ani nie zszokują, ani nie rozczarują.

Aktywność:

Będą właśnie idealne na aktywny wypoczynek na łonie przyrody. Ciepłe prądy morskie de facto ocieplają klimat Norwegii bardziej niż sobie wyobrażamy. A umówmy się – do rozkoszowania się owymi zapierającymi dech w piersiach widokami nie potrzebujemy upału.

Prawda o wakacjach w Norwegii jest jednak taka, że aby delektować się przyrodą i widokami w tym kraju, wcale nie trzeba jakoś strasznie się przemieszczać. Jeżeli wolimy raczej odpoczynek  z książką w ręku, przy dobrej kawie w relaksującym otoczeniu – wystarczy wybrać jeden z prywatnych domów znajdujących się nad brzegiem fiordu, by właśnie fiordy po prostu jadły nam z ręki :). Pewnie, że nie brakuje także w Europie miejsc, w których możemy siedzieć nad brzegiem morza, ale pomieszkać nad brzegiem fiordu, z cudownym widokiem na góry, można tylko w Norwegii i żaden inny widok tego nie zastąpi.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

A marzenie takie wcale nie tak trudno zrealizować!

NOVASOL w swojej ofercie udostępnia blisko 1500 prywatnych domów na wynajem w najpiękniejszych miejscach Norwegii – od jej południa aż za Koło Podbiegunowe.  Domy w Norwegii są fantastycznie wkomponowane w swoje naturalne otoczenie, dlatego wiele znajdziecie tu domów drewnianych, wybudowanych w tradycyjnym norweskim stylu i tradycyjnie już u Skandynawów jasnych  i dość przestronnych.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Korzystanie z takiej bazy noclegowej pozwala obalić natomiast mit o tym, że Norwegia jest nieprzystępna cenowo. Wybierając się do Norwegii z rodziną czy przyjaciółmi, prywatny dom wakacyjny wynajmiemy w sierpniu już w nawet w cenie 1200 PLN za tygodniowy pobyt 6 osób w tradycyjnym norweskim domu zaledwie 300 m od fiordu i oczywiście z widokiem na taki. I z tarasem, który pozwoli nam się delektować wspominanym widokiem bez ograniczeń – przy porannej kawie, o zachodzie słońca itd.

Zorza Polarna i białe noce

Ale oprócz tego fantastycznego połączenia gór i wody, Norwegia oferuje jeszcze cały szereg atrakcji przyrodniczych, w tym jedne z najbardziej fascynujących: Zorzę Polarną oraz białe noce wypełnione Polarnym Słońcem.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zorza Polarna to wyjątkowe zjawisko przyciągające ludzi z całego świata, a najbardziej widoczne jest pomiędzy późną jesienią a wczesną wiosną, przy czym historia dowiodła, że najlepszymi miesiącami do oglądania tego niezwykłego spektaklu światła są październik, luty i marzec.

Natomiast w miesiącach wiosenno-letnich na północ od Koła Podbiegunowego słońce nigdy nie zachodzi. Taki 24-godzinny dzień daje jeszcze więcej możliwości do odkrywania uroków północnej Norwegii. Zjawisko Słońca Polarnego jest najbardziej odczuwalne na najbardziej wysuniętych na północ terenach Norwegii w czerwcu.

I dzięki NOVASOL możecie wybrać się także w takie miejsca, które pozwolą Wam cieszyć się tymi niezwykłymi  zjawiskami. Wystarczy zarezerwować jedne z około 50 domów położonych właśnie w okolicach Koła Podbiegunowego (66 N) – to własnie tam jest największe prawdopodobieństwo doświadczenia niesamowitego zjawiska Zorzy Polarnej zimą lub Słońca Polarnego latem. Nasze domy bowiem usytuowane są w taki sposób, że zwłaszcza fenomenem Zorzy Polarnej można cieszyć się  bez zakłóceń tworzonych przez światła miasta.

Koszt tygodniowego pobytu w domach wakacyjnych w wymienionych okresach, by cieszyć się jednym lub drugim zjawiskiem, to od ok. 1500 PLN za 4 osoby.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

linia 2px

W komentarzu do tego artykułu dokończ zdanie: „Powinnam tam pojechać, bo…” i weź udział w naszej zabawy. Najfajniejszy komentarz zostanie nagrodzony voucherem wakacyjnym o wartości 2.000 zł od Novasol. Regulamin akcji znajduje się tutaj.