Go to content

10 internetowych postanowień, których warto się trzymać w 2023 roku

10 internetowych postanowień, których warto się trzymać w 2023 roku

W dzisiejszym dynamicznym świecie Internetu, rok 2023 kryje w sobie wiele możliwości rozwoju i zmian. W tym artykule skupiamy się na 10 kluczowych postanowieniach, które mogą przyczynić się do pozytywnej transformacji naszego życia online. Bezpieczeństwo w sieci, efektywne wykorzystanie mediów społecznościowych, odkrywanie nowych pasji, rozwijanie kompetencji zawodowych czy nawet planowanie niedrogich wakacji – to tylko niektóre obszary, na które warto zwrócić uwagę w nadchodzącym roku. Zapraszamy do przyłączenia się do tej internetowej rewolucji i korzystania z pełnego potencjału, jaki oferuje nam współczesny świat cyfrowy.

Zadbać o bezpieczeństwo w sieci

Jeśli dotąd nie zadbałeś o własne bezpieczeństwo w sieci, czas wreszcie to zmienić. Zainstaluj program antywirusowy i zabezpiecz zaawansowanymi hasłami Internet domowy. Zacznij używać podwójnego uwierzytelniania, jeśli logujesz się do poczty czy rozmaitych serwisów korzystając z różnych urządzeń i sieci. Zwracaj większą uwagę na pobierane pliki i nie udostępniaj haseł osobom trzecim. W ten sposób zmniejszysz prawdopodobieństwo skutecznego cyberataku na twoje dane i urządzenia.

Lepiej wykorzystywać media społecznościowe

Godzinami przeglądasz wpisy w mediach społecznościowych i komentujesz wydarzenia bez znaczenia? Marnujesz swój czas. Zacznij wykorzystywać potencjał mediów dla siebie – korzystaj z narzędzi, żeby lepiej dopasować propozycje do własnych zainteresowań, a może nawet zacznij zarabiać publikując posty!

Znaleźć nowe hobby

Jeśli w twoje życie wdziera się rutyna i masz wrażenie, że nic się w nim ciekawego nie dzieje, po prostu coś zmień. Zacznij od nowego hobby – wykorzystaj Internet, żeby znaleźć ciekawą pasję, ludzi, którzy zajmują się daną dyscypliną czy klub, do którego z chęcią się zapiszesz. A może skorzystasz z licznych tutoriali i zaczniesz tworzyć sztukę użytkową albo zostaniesz artystą? Dzięki Internetowi możesz np. nauczyć się grac na pianinie, nawet jeśli nie znasz nut!

Zwiększyć swoje kompetencje zawodowe

Początek nowego roku to doskonały moment, żeby pomyśleć o zwiększeniu swoich kompetencji zawodowych. Dobrze wybrane dodatkowe umiejętności czy wiedza to szansa na podwyżkę, premię czy zmianę stanowiska u dotychczasowego pracodawcy. Poszukaj kursu online i popraw swoją pozycję zawodową.
A co jeśli nie zostaniesz doceniony przez szefa? Z nowymi umiejętnościami łatwiej znajdziesz nową pracę.

Znaleźć lepszą pracę z internetową aplikacją

Jeśli postanowiłeś, że właśnie w 2023 r. zmienisz pracę, zarejestruj się w znanych internetowych aplikacjach. Jeżeli starannie wypełnisz profil i dokładnie wiesz, czego szukasz, jest duża szansa na to, że rekruter znajdzie cię sam! Jeżeli dawno nie szukałeś pracy albo nie korzystałeś z aplikacji przeznaczonych do jej znalezienia, z pewnością będziesz zdziwiony, jak dobrze działają!

Nauczyć się nowego języka obcego

Nauka języka obcego to jedno z najczęściej podejmowanych postanowień noworocznych. Niestety, zapał do pracy szybko mija i większość osób, które postanowiły sprostać wyzwaniu, pasuje już koło lutego. Jeśli nie chcesz znaleźć się w tej grupie, skorzystaj z dobrych programów do nauki języków obcych. Są wśród nich takie, które niczym groźny belfer, przypominają ci o nauce głośnym dźwiękiem i wysyłaniem powiadomień!

Znaleźć wsparcie w wytrwałości w diecie

Odchudzanie lub (rzadziej) przytycie to kolejny często podejmowany temat przy okazji postanowień noworocznych. Jeśli schudnięcie to również twój cel na 2023 r., postaraj się, żeby go osiągnąć. Wspomoże cię w tym oczywiście Internet oraz naprawdę świetne aplikacje, które będą liczyć dla ciebie kalorie, przypominać ci o piciu wody, przestrzeganiu pór posiłków, a nawet spróbują powstrzymać od jedzenia słodyczy.
Na dodatek mogą „wygonić” cię na spacer czy jogging oraz skontrolować ilość twojego snu.

Jeśli trenować, to z najlepszymi

Jeśli chcesz schudnąć albo z innych powodów zacząć aktywniej spędzać czas, zainteresuj się stronami internetowymi poświęconymi różnego rodzaju treningom. Znani sportowcy i trenerzy mogą pomóc ci osobiście w dopasowaniu treningu do twoich możliwości oraz założeń odnośnie do twoich sportowych celów. Warto skorzystać z ich doświadczeń, zdobywanych niejednokrotnie długimi latami.

Zaplanować ciekawe i niedrogie wakacje

Tym razem, inaczej niż rok, dwa, trzy i pięć lat temu nie pójdziesz „na żywioł”. Postanawiasz w 2023 r. zaplanować wymarzone wakacje z dużym wyprzedzeniem. Nie chcesz wreszcie przepłacać za loty, kiedy miesiąc przed zaplanowanym w pracy urlopem nagle odkryjesz, że nie masz jeszcze niczego zabukowanego. Na atrakcyjne last minute dla czteroosobowej rodziny trudno liczyć w sierpniu. Dlatego zaplanuj wakacje letnie zaraz po Sylwestrze – wtedy jeszcze znajdziesz tani transport i ogromny wybór hoteli.

Poznać ciekawych ludzi

Jeśli twoje życie, podobnie zresztą jak życie milionów innych ludzi sprowadza się w zasadzie do towarzystwa osób w pracy, domowników i kilku spotykanych od czasu do czasu przyjaciół, możesz w pewnym momencie poczuć, że brakuje ci nowych znajomości. Kiedy ma się „naście” lat, okazji do nawiązywania ciekawych przyjaźni jest mnóstwo. Trudniej o to w późniejszych latach. Mimo to, uświadom sobie, że dziś też możesz poznać interesujących ludzi, a Internet jest do tego wspaniałym miejscem.