Go to content

Wirtualny wernisaż zwyciężczyń konkursu Westwing & K MAG

Fot. Materiały prasowe

Westwing i K MAG zapraszają na wirtualny wernisaż polskich artystek startujący 30.10.2020 o godz. 16.00 na Westwing.pl. Trzy zupełnie wyjątkowe kobiety i ich nieprzeciętne talenty wywalczyły tę możliwość w konkursie organizowanym przez marki. Wernisaż potrwa do czwartku, 5 listopada.

Wnętrzarska marka Westwing i magazyn KMAG połączyli siły i zorganizowali wspólny konkurs, aby promować debiutujących twórców, którzy zasługują na uznanie szerokiego grona odbiorców. Nagroda w konkursie to prezentacja prac zwycięzców w specjalnej kampanii, która dziś o 16.00 pojawi się na Westwing.pl.

„Cieszy nas, że Westwing dostrzegł potencjał i poziom młodych artystów K MAG-a. Dzięki tej współpracy nasi twórcy jeszcze bardziej rozwiną skrzydła, a my będziemy mogli dalej ich promować, co jest naszą misją” – Mikołaj Komar, redaktor naczelny magazynu K MAG.

Z setek zgłoszonych prac, komisja złożona z przedstawicieli K MAG i Westwing wybrała trzy artystki. Już od 30.10.2020 ich prace można nie tylko obejrzeć, ale także kupić za pośrednictwem Westwing.pl, wzbogacając swoją domową galerię o młodą, polską sztukę na najwyższym poziomie.

Gabriela Gorączko

Ma na koncie wiele wystaw ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Obecnie zajmuje się m.in. artystycznym drukiem cyfrowym, eksperymentalną grafiką projektową oraz ilustracją. Swe zainteresowanie kieruje w stronę sztuki ludowej, która była jej bliska od najmłodszych lat. Jest także założycielką studia z neofolkowym designem.

Diana Żurek

Tworzy digitalowe kolaże, wycinając kształty, a następnie składając je w wiele warstw. W jej dziełach widać inspiracje starożytną mitologią i architekturą oraz japońską filozofią zen. Jak mówi, formy pojawiające się w jej twórczości to zazwyczaj przełożenie jakieś swobodnej myśli, czasem istotnej, czasem ulotnej, zawsze lekkiej.

Ola Szczepaniak

Studentka grafiki na warszawskiej ASP. Uwielbia papier i to, jakie stwarza możliwości. Najbardziej inspirują ją polskie ilustracje i plakaty lat 50. i 60. Jej prace są na pograniczu abstrakcji, przeważają w nich ostro cięte formy
i plamy. Pomysły na ilustracje czerpie z własnych doświadczeń, ulotnych momentów i snów.