Kultura Lifestyle Muzyka

Ten duet nigdy nie zawodzi. Muzyczne hity 2019 roku w 4 minuty

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
2 stycznia 2020
 

Poznajcie absolutny hit niesamowitego duetu Us The Duo, który nie od dziś zaskakuje i zawstydza swoim warsztatem oryginalnych wykonawców ;). Kilka pierwszych dźwięków i już czujecie zapach lipcowej plaży, czy tego niesamowitego spotkania, podczas którego dźwięki miękko sączyły się z barowego głośnika.

W tym zestawienia znalazły się:

Old Town Road – Lil’ Nas X ft. Billy Ray

Cyrus Sunflower – Post Malone & Swae Lee

Memories – Maroon 5

Dancing with a stranger – Sam Smith & Normani

Lose you to Love Me – Selena Gomez

Someone you loved – Lewis Capaldi

Senorita – Shawn Mendes & Camila Cabello

Truth Hurts – Lizzo 7 rings – Ariana Grande

Me! – Taylor Swift & Brendon Urie

Talk – Khalid

Sucker – Jonas Brothers

Dance Monkey – Tones & I

MIA – Bad Bunny & Drake

I Don’t Care – Ed Sheeran & Justin Bieber

Bad Guy – Billie Eilish


Kultura Lifestyle Muzyka

Rzucić wszystko i zacząć od początku. Wymazać z pamięci, uwolnić się i… uciec. Potrzebujesz przebudzenia

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
2 stycznia 2020
Fot. iStock
 

Wstajesz rano i myślisz: Ile jeszcze jestem w stanie znieść? Jak długo będzie mi jeszcze tak bardzo źle? Jak długo będzie trwała ta czarna seria zdarzeń w moim życiu? Czujesz, że nie jesteś w stanie już wyjść z tej „czarnej dziury”. Zamykasz się w sobie, nakładasz maskę. Uśmiech dla bliskich, rozpacza dla ciebie. Wiesz przecież, że za chwilę nastąpi moment, w który wszystko pęknie. Kryzys. Ale ciągniesz jeszcze chwilę tę farsę, żyjesz iluzją.

W końcu przychodzi chwila, w której myślisz tylko o jednym: uciec, zniknąć. Zostawić tu, gdzie jesteś teraz wszystkie problemy. Zacząć wszystko od początku, gdzie indziej. Schować się przed całym światem. Być dla siebie, nie dla innych. Zapomnieć to, co sprawia ból, co nie wyszło jak trzeba. Zdezerterować z tego nieudanego życia.

Bo przecież tam, gdzie nas nie ma jest lepiej, prawda? Wszędzie, tylko nie tu, jest lepiej. Nowe miasto, nowy kraj, nowe mieszkanie. Zmiana. Czekamy jej z utęsknieniem. Spodziewamy się czarodziejskiej różdżki, która odczaruje nasze życie z całego zła, ze wszystkich nieudanych decyzji, zdarzeń, nieszczęśliwych splotów zdarzeń. Wypatrujemy wszystkiego, co może stać się symbolem – od dziś wszystko będzie inne…

Gdyby to było takie proste. Gdybyśmy nigdy nie zapomnieli o tym, że najtrudniej uciec przed samymi sobą… Że możemy uciec i na koniec świata, zerwać relacje z bliskimi, zapomnieć o przyjaciołach, zmienić adres i numer telefonu, ale jeśli zmiana nie dokona się w nas samych, nigdy nie zaznamy spokoju. To jest jedyna metoda, by naprawdę zacząć wszystko od nowa: zacząć siebie od nowa.

Każda większa zmiana zaczyna się w naszej głowie, w sercu. Jedynie my sami możemy ją zapoczątkować i to nie odrzucając naszą przeszłość i wszystkie złe wydarzenia, złe decyzje, ale akceptując je.

Posłuchaj mnie, nic nie tracisz wybierając tę drogę. Nie marnuj więcej czasu na to bezsensowne miotanie się od miejsca do miejsca, człowieka do człowieka. Zaakceptuj siebie, takim jakim jesteś. Kiedy przestaniesz to wypierać, kiedy staniesz oko w oko ze swoimi słabościami, lękami, złością, zobaczysz, że najlepszy lekiem jest miłość własna. Że nie ma co biec dalej. Że trzeba zacząć nad sobą pracować. Przyznać się do błędów i zachwycić życiem, każdym najdrobniejszym szczegółem. Sroką, zaglądającą z ciekawością przez okno twojej kuchni. Deszczem, który spadł nieoczekiwanie i mógłby być śniegiem, ale tak przecież też jest dobrze. Każdy potrzebuje deszczu. Każdy potrzebuje przebudzenia. Osobistego, ważnego momentu, w którym dociera do nas z całą mocą – jesteśmy ważni, mamy prawo się mylić i mamy prawo próbować, upadać, podnosić się. Być

Możesz uciekać całe życie przed samym sobą i nigdy nie będziesz szczęśliwy. Nigdy nie osiągniesz spokoju, wewnętrznej harmonii. Nie da ci jej nowy dom, nowa praca, nowy partner. Odzyskasz spokój, gdy wprowadzisz zmiany w swojej głowie.

Przytłaczają cię problemy. Może dokonałaś wcześniej bardzo złych wyborów, bo w chwili, gdy je podejmowałaś, nie było innego wyjścia. Zmiana na lepsze nastąpi wtedy, gdy przestaniesz przed tym uciekać, zakłamywać się. Gdy nie będziesz już odrzucał przeszłości, szczególnie tej złej, ale przyjmiesz ją jako część swojej historii. I zrozumiesz, że nadal możesz być piękny. W każdym momencie swojego życia.


Kultura Lifestyle Muzyka

13 rzeczy, które silna kobieta powinna znaleźć w nowym roku. Życzymy sobie i Wam 💗

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
1 stycznia 2020
Fot. iStock

„Najlepsze jeszcze przed nami” – tylko od nas zależy, czy te słowa  Franka Sinatry nadal będą prawdziwe. Zanim zapełnicie swoje noworoczne listy rzeczy do zrobienia, postanowień i obietnic, złóżcie sobie z nami te 13 życzeń. Z całego serca życzymy każdej kobiecie, żeby w nowym roku znalazła właśnie to.

13 rzeczy, które silna kobieta powinna znaleźć w nowym roku. Życzymy sobie i Wam 💗…

💗 … żebyście nigdy nie musiały przepraszać za coś, za co nie powinnyście.

To żadna tajemnica, my, kobiety, ciągle za coś przepraszamy. Zaczynamy i kończymy tak wiadomości.  W pracy, w domu i w relacjach osobistych kobiety mają skłonność do przepraszania, często gdy nie trzeba tego mówić. Zadaj sobie pytanie: za co przepraszam? Czy to mam na myśli i czy jest to w ogóle konieczne? Czas przestać tak bardzo przepraszać i zacząć żyć odważnie.

💗 … byście miały wsparcie w innych kobietach…

💗 … i same potrafiły go udzielić.

Nadszedł czas, aby porozmawiać o wyjątkowych okolicznościach, z którymi boryka się każda kobieta i stanąć w obronie ich wszystkich potrzeb. Po prostu. Bez względu na to, jaki jest twój światopogląd, stanowisko, czy ile masz na koncie. Życzymy sobie i wam, kobiecej solidarności. Akceptacji. Któż, jak nie my, kobiety, może wiedzieć więcej o różnorodności. Świat jest piękny, zmienny. Ciągle się rozwija. Nie zawsze jest jednak dobry. Bo świat, w którym żyjemy, to ludzie, którzy go tworzą.

Zróbmy sobie piękny świat, na jaki zasługujemy!

💗 … by każda z nas mogła znaleźć w innej kobiecie swojego mentora.

Tak podobne i tak różne równocześnie. Czy możemy oczekiwać lepszej inspiracji niż nasze matki, babki, córki, przyjaciółki, czy wreszcie kobiety, które dokonały prawdziwych cudów? Te wyjątkowe, które tworzą historię. Te, które oddały swoje serca i czas, by komuś żyło się lepiej. Sędziny, lekarki, pisarki, kucharki, matki, żony, konkubiny, singielki… nie jesteśmy w stanie wymienić ich wszystkich, bo to każda z nas.

💗 …  byś potrafiła być wdzięczna sobie…

💗 …  i za to, co już masz.

Za dach nad głową. Zdrowie – swoje, rodziny, najlepszego przyjaciela. Za ulubiony koc i kubek na kawę. Za wycieczkę do lasu i ulubione czekoladki na urodziny. Za kwiatek, który sobie kupiłaś i za ten, który dostałaś dawno temu. Choć już go nie ma, nadal zostało to, co oznaczał: miłość, wdzięczność, podziw, a może jeszcze coś innego? Nigdy nie myśl, że lepiej płakać w Ferrari niż na rowerze.

💗 … żebyś siebie kochała, żebyś kochała świat i ludzi…

💗 … i żeby ta miłość do ciebie wracała.

Bo dobro wraca. Zawsze. Czasem niespodziewanie, gdy już tracimy wiarę. Czas jest cały czas. Leży na naszych kolanach i mruczy drapane po grzebcie. Biega po kuchni i prosi o budyń czekoladowy, bo tylko mama robi najlepszy na świecie. A czasem jest nieznajomym, który podaruje Ci parasol podczas okropnej ulewy, kiedy załamał ci się cały świat i jeszcze ten deszcz… Ty bądź dobrem. Kochaj świat, kochaj ludzi, kochaj zwierzęta, zdziwisz się, ile może pomieścić jedno serce.

Wyobraź sobie tylko, co mogłoby się zdarzyć, gdyby te wszystkie serca się spotkały?

💗 … żebyś nigdy nie musiała się bać. Nigdy.

Miłości, bliskości, biedy, wojny. Żebyś nigdy nie musiała się bać kogoś, kogo kochasz ani o kogoś, kto jest twoim światem. A jeśli jesteś teraz w miejscu, które przepełnia twoje serce strachem, być miała wiarę i siłę, by wiać, gdzie pieprz rośnie. Nie gódź się na życie w strachu. Dla siebie i tych, których kochasz.

💗 … żebyś nie musiała przeglądać się w jego lub jej oczach, by czuć, że coś znaczysz.

Jesteś, byłaś i będziesz „wystarczająca”, „dość dobra”. Tylko dlatego, że jesteś. Nie potrzebujesz związku, by „coś znaczyć”. Relacja miłosna naprawdę nie jest warunkiem szczęścia ani wyrokiem.

💗 …  byś lubiła siebie na tyle, żeby nie pozwalać się krzywdzić.

Bo nikt na krzywdę nie zasługuje. Po prostu. Nie można krzywdzić. Nie można się na żadną krzywdę godzić. I nie ma nic pomiędzy, z wyjątkiem zwykłych kłamstw. Ludzie, który cię krzywdzą, na ciebie nie zasługują. To trudne, ale nie ma innej drogi. Wybacz im, ale nie pozwalaj, by to trwało.

Ci, którzy krzywdzą, zazwyczaj nie przestają tego robić… Tylko ty możesz to przerwać. Świat jest pełen słońca, idź do niego.

💗 … żebyś pokochała swoje ciało.

Tak. Nie interesuje nas, jaki to ciało ma rozmiar, ile cellulitu. Nie lubisz go? Od ręki wymienisz litanie rzeczy „do wymiany”? Pewnie tak. Ale to dzięki niemu teraz to czytasz. Chcesz coś zmienić, bo źle się w nim czujesz? Świetnie! Dbaj o nie, dopieszczaj, nigdy  o nim nie zapominaj, ale… ALE nigdy nie wmawiaj sobie, że to od niego zależy twoje życie. Że gdy tylko schudniesz, wymodelujesz mięśnie albo pozbędziesz się kurzysz łapek, obudzisz się w nowym, lepszym świecie.

Nic z tych rzeczy nie zmieni świata. Możesz to zrobić tylko ty. I wiemy, że uda ci się to najlepiej na świecie.

💗 … żebyś miała odwagę być. Być sobą.

Tego sobie i Wam z całego serca życzymy.

Niech to będzie wyjątkowy rok. Rok silnych kobiet.


Zobacz także

„Nic nie dzieje się bez powodu” – to i inne zdania, zamiast których lepiej ugryźć się w język, gdy ktoś przeżywa trudne momenty

„To był gwałt w białych rękawiczkach”. Przestańmy anonimowo mówić o przemocy seksualnej

Idealna łazienka? Poznaj 4 sprytne pomysły na czystość