Lifestyle Związek

5 cech, które mężczyźni uwielbiają w kobietach

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 października 2019
Fot. iStock / AleksandarNakic
 

Co przyciąga do nas panów? Podobno nie trudno się domyślić, podobno są pewne cechy uniwersalne, których mężczyzna szuka w wybrance swojego serca.  I wcale nie chodzi o określone walory fizyczne, ale o uśmiech, pozytywne nastawienie, otwartość i skłonność do akceptowania… Zresztą, zobaczcie same.

5 cech, które mężczyźni uwielbiają w kobietach

1. Dobra osobowość

Czyli jaka? Taka, które sprawia, że nie wszczynamy konfliktów, ale staramy się raczej zrozumieć drugą stronę i szukać podobieństw, a nie różnic. Ideałem byłoby, gdyby oboje partnerzy byli akceptujący i otwarci na siebie. Pamiętajmy jednak także, że osoba o odpowiedniej osobowości może dla swojej połówki być przykładem i inspiracją jak postępować w związku.

2. Umiejętność słuchania

Nie ma w tym nic dziwnego. Wszyscy pragniemy mieć w swoim życiu bliską osobę, która potrafi nas z uwaga wysłuchać, po prostu „być”. Aktywne słuchanie drugiej strony wzmacnia obustronne zaufanie i poczucie intymności. Pogłębia związek i zachęca do wzajemności.

3. Skłonność do zawierania kompromisów

Kłótliwość i czepialstwo to fatalne cechy, niezależnie czy dotyczą kobiet czy mężczyzn. Znacznie utrudniają nam życie w związku i sprawiają, że nie dążymy do szukania rozwiązań, które zadowolą nas oboje, tylko staramy się „postawić na swoim”. Jeśli posiadasz umiejętność zawierania kompromisów i starasz się być sprawiedliwa, nie zapominając o swoich potrzebach, twój mężczyzna to z pewnością doceni.

4. Spontaniczność

Jeśli jesteś typem kobiety, która musi sporządzać listy i harmonogramy, a wszystko ma zaplanowane co do sekundy, możesz powinnaś trochę „wyluzować”. Spontaniczność jest pociągająca i intrygująca.  Bycie spontanicznym polega także na okazywaniu miłości, życzliwości, uznania. To jeden ze sposobów na utrzymanie „iskry” w związku.

5. Samoświadomość

Kobiety, które są dumne z tego, co osiągnęły są atrakcyjne bez względu na wygląd. Nie oznacza to, że musisz mieć prestiżową pracę lub imponujące CV – oznacza to tylko, że wiesz, czego chcesz i nie boisz się do tego dążyć. Bycie zadowoloną z tego, kim jesteś i poczucie spełnienia w życiu wystarczy, by wzbudzić zainteresowanie mężczyzny.

Zaraz, zaraz…. Czy i my nie szukamy takich samych cech w naszych partnerach?


Na podstawie: www.powerofpositivity.com


Lifestyle Związek

Czy warto szukać na siłę? 5 sposobów na miłość

Redakcja
Redakcja
17 października 2019
Fot. Materiały prasowe

Chyba każdy marzy o tym, żeby znaleźć tę drugą osobę i nie wracać do pustych czterech ścian. Niekiedy jednak zapominamy o tym, że prawdziwą miłość buduje się latami i desperacko łapiemy potencjalnego partnera, zupełnie jak markową bluzkę na wyprzedaży. Planujemy wspólne życie, zastanawiamy się czy będzie pasował do naszych przyjaciół i rodziny, a w konsekwencji zostajemy znowu sami. Desperacja nie popłaca, a jeśli chcesz znaleźć prawdziwą miłość, skorzystaj z tych 5 sposobów.

Samotność zabija

Poświęcanie się pracy i pęd codziennego życia sprawił, że odsetek singli znacząco wzrósł. Według najnowszych badań długotrwała izolacja i odosobnienie mogą być równie groźne jak rak. Jak donosi magazyn Forbes, wskaźnik samotności w USA podwoił się od lat 80-tych. Według raportu przeprowadzonego w 2016 roku, aż 72% Amerykanów w pewnym momencie swojego życia czuło osamotnienie, a 31% doznaje tego uczucia przynajmniej raz w tygodniu! W Polsce sytuacja nie wygląda dużo lepiej. Jak podaje GUS, już co piąty mieszkaniec naszego kraju żyje w pojedynkę.

Desperacja najczęściej oznacza niepowodzenie

Biorąc pod uwagę te niepokojące dane, nie dziwi, że wiele osób szukając swojej drugiej połówki, niekiedy “na siłę”  próbuje zatrzymać przy sobie potencjalnego partnera. Tego typu praktyki niestety odstraszają tę drugą osobę. Planowanie wspólnego życia już na początku związku, naleganie na zawarcie małżeństwa i kurczowe trzymanie się idealnej wizji “i żyli długo i szczęśliwie” może przekreślić nawet najbardziej udaną relację. Pamiętajmy, że fundamentem każdego związku powinna być rozmowa, otwartość na potrzeby partnera i zrozumienie. Dobrze jest też przewartościować swoje oczekiwania względem potencjalnego partnera i zastanowić się nad tym, czego chcemy od życia. Czasami wygórowane oczekiwania są źródłem frustracji i niepowodzeń w relacjach damsko-męskich. I nie zapominajmy o “tu i teraz”. Zatrzymując na chwilę w głowie projekcję wspólnych wakacji czy mieszkania, dajemy sobie szansę na stworzenie czegoś wyjątkowego.

Jak znaleźć miłość w zabieganym świecie?

Obecnie, kiedy pochłania nas pęd codziennego życia i pogoń za karierą, znalezienie prawdziwej miłości niekiedy graniczy wręcz z cudem. Szukanie tego jedynego jest szczególnie trudne dla osób, które ukończyły już studia i obracają się w wąskim gronie znajomych. W tym okresie trudno jest znaleźć nowych przyjaciół i nawiązać relacje miłosne. Mimo to, nadal istnieje mnóstwo sposobów na zawieranie nowych romantycznych znajomości. Przedstawiamy 5 sprawdzonych sposobów:

Skorzystaj z internetu

Internet to idealne rozwiązanie dla zabieganych, choć nie tylko. Także introwertycy i fani nowych technologii cenią sobie tę wygodę poznawania nowych twarzy. Sieć obfituje w media społecznościowe i tematyczne grupy poświęcone osobom samotnym. Nie zawsze chodzi tylko i wyłącznie o znalezienie miłości, czasami liczy się zwykła ludzka przyjaźń. Warto zaglądać w takie miejsca. Być może uda Ci się poznać bratnią duszę.

Zaufaj portalom randkowym

Dużą popularnością cieszą się także serwisy poświęcone randkowaniu online. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że skupiają osoby o podobnych oczekiwaniach. Użytkownicy pragną związku albo miłosnych przygód, a spersonalizowane profile pozwalają na dokładne określenie swoich potrzeb. Szukając odpowiedniego portalu, dobrze jest skorzystać z porównywarek, szczególnie jeśli myślisz o płatnym serwisie randkowym. Porównywarki portali randkowych publikują oceny i recenzje randkowiczów.

Fot. Materiały prasowe

Rozwijaj swoje zainteresowania

Nie chodzi tutaj o to, aby spędzać czas w domu na czytaniu ulubionych książek, ale o spotkania z grupą osób o podobnych zainteresowaniach. Pasjonuje Cię taniec latynoamerykański? Znajdź odpowiednią szkołę i poświęć czas raz czy dwa razy w tygodniu na zajęcia. Podobnie z warsztatami ceramiki, nauką języków czy gry na gitarze. Poza inwestycją w siebie zyskujesz możliwość spotkania wartościowej osoby, z którą możesz rozwijać wspólne hobby.

Trenuj umiejętności językowe

Spotkania grup i tandemów językowych stały się w ostatnich latach bardzo popularne. W mediach społecznościowych znajdziesz mnóstwo stron dedykowanych tego typu działaniom. Możesz odwiedzić jedno z cyklicznie organizowanych spotkań, albo opublikować swojego posta na grupie i poznać osobę, z którą rozwiniesz swoje umiejętności językowe. To wspaniała okazja do tego, by nauczyć się czegoś nowego i nawiązać znajomości. A kto wie, może także i tego, aby poznać miłość swojego życia…

Zaangażuj się w działania społeczne

Los zwierząt jest Ci drogi? Dlaczego nie poszukasz lokalnej grupy obrońców praw braci mniejszych? Chcesz działać jako wolontariusz? Choć na pierwszy rzut oka nie ma to zbyt wiele wspólnego z szukaniem miłości, to dzięki rozwojowi osobistemu i pomocy innym, zaczynasz bardziej rozumieć i akceptować siebie. To stanowi fundament udanego związku. Poza tym, każda nowa grupa ludzi to szansa na poznanie potencjalnego partnera, a relacja zbudowana na zrozumieniu, wspólnych działaniach i rozmowie ma spore szanse na to, by przerodzić się w coś poważniejszego…


Artykuł sponsorowany


Lifestyle Związek

Owocowe czwartki, grillowe wtorki… a może babeczkowa środa? Czyli pomysły na Dzień Szefa

Redakcja
Redakcja
16 października 2019
Fot. iStock

Rynek pracownika wynikający z najniższego od lat bezrobocia sprawia, że firmy prześcigają się w pomysłach na pozapłacowe benefity dla osób zatrudnionych w swoich szeregach. Prywatna opieka medyczna, karnety na siłownię, owocowe czwartki, grillowe wtorki… pomysłów jest wiele! Dlaczego więc nie wprowadzić babeczkowej środy? Zwłaszcza, że 16 października przypada Dzień Szefa. Może właśnie tego dnia warto wyjść z tym pomysłem? Delecta podpowiada jak przygotować wyjątkowo smaczne babeczki, które pozwolą przekonać szefa do tej słodkiej inicjatywy.

Poczucie przynależności to jedna z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Właśnie dlatego dobra atmosfera w pracy jest dla nas tak ważna – w końcu spędzamy w niej minimum 1/3 swojego czasu! Nie najlepsze relacje z przełożonymi oraz współpracownikami wpływają nie tylko na nasze samopoczucie czy efektywność, ale mogą też dodatkowo motywować nas do zmiany pracy. Jak wynika z raportu płacowego Hays 2019, tarcia w miejscu pracy są powodem do zmiany miejsca zatrudnienia dla 31% pracowników. Właśnie dlatego warto pielęgnować wzajemne relacje i dbać o dobrą atmosferę. Czasem nie ma potrzeby czekać na podjęcie kroków przez działy HR, tylko samemu wyjść z inicjatywą. Samodzielnie upieczone ciasto z pewnością polepszy humor w poniedziałkowy poranek. A może tak poczęstować słodką babeczką szefostwo i zaproponować stworzenie z tego firmowej tradycji? Warto spróbować. 😊

Marka Delecta zdradza przepisy, dzięki którym żaden ASAP nie będzie nam już straszny!

Cake pops

Fot. Materiały prasowe

Ciasto:

 • 200 g suchego, pokruszonego ciasta, np. ciasto czekoladowe Duża Blacha Delecta
 • 4 jaja
 • 100 ml wody
 • 200 g margaryny
 • 60 g serka mascarpone
 • 40 g gotowego kremu czekoladowego do smarowania

Dekoracja:

 • 1 opakowanie polewy smak ciemnej czekolady Delecta
 • 1 opakowanie polewy smak białej czekolady Delecta
 • 3-4 łyżki wiórków kokosowych Bakalland
 • 1 opakowanie kolorowych mini piegów Decorada Delecta
 • 2-3 łyżki posypki o smaku owocowym Decorada Delecta

Bez względu na to czy bliższe jest nam „Biuro”, czy „Mad Men”, cake popsy to słodki przysmak, który z łatwością można przygotować, zerkając jednym okiem na kolejny odcinek swojego ulubionego serialu.

Krem czekoladowy mieszamy z mascarpone. Kawałki pokruszonego ciasta (wykorzystujemy pozostałości po innym wypieku lub pieczemy ciasto czekoladowe Duża Blacha według przepisu na opakowaniu) dokładnie mieszamy z kremem, tworząc dużą kulę. Chłodzimy ją przez 15 minut w zamrażarce. Po tym czasie dzielimy ją na 10 równych kawałków i formujemy z nich kulki, które trzymamy w zamrażarce przez kolejne 15 minut. W tym czasie rozpuszczamy polewę w kąpieli wodnej. Przygotowujemy patyczki, a schłodzone kulki wyjmujemy z zamrażarki. Końcówkę patyczka zanurzamy w polewie i natychmiast wbijamy w środek kulki, dochodząc do połowy. Zamaczamy kuleczki w polewie, trzymając za patyczek. Jeszcze płynną polewę dekorujemy posypkami – nakładając je palcami lub zanurzając kuleczkę w posypce. Odkładamy do zastygnięcia do wysokiej szklanki – cake popsy nie powinny się dotykać. Kiedy ostygną, wkładamy je do lodówki, gdzie powinny się chłodzić jeszcze przez kilka godzin.

Z takim czekoladowym lizakiem każdy w biurze będzie prezentował się niczym istny Kojak. 😊

Cynamonowe muffiny ze śliwkami i kruszonką

Fot. Materiały prasowe

Ciasto:

 • 200 g miękkiego masła
 • 340 g mąki pszennej
 • 220 g cukru
 • 1 łyżka cukru wanilinowego Delecta
 • 2 duże jajka
 • 2 łyżki gęstej śmietany
 • 1 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia Delecta
 • 1 łyżeczka sody oczyszczonej Delecta
 • 2 łyżeczki cynamonu
 • 12 śliwek węgierek

Na kruszonkę:

 • 70 g miękkiego masła
 • 8 łyżek mąki
 • 5 i 1/2 łyżki cukru
 • 2 łyżeczki cynamonu

Łatwy w wykonaniu i pyszny deser idealnie łączy się z popołudniową kawą. Z takim duetem żaden „task” nie będzie nam straszny!

Aby jednak skosztować tych pysznych muffinek, trzeba przygotować je wieczór wcześniej. Na początku nagrzewamy piekarnik do 180°C (bez termoobiegu). Formę na muffiny wykładamy papilotkami. Śliwki myjemy, kroimy na połówki, usuwamy pestki. Następnie, składniki na kruszonkę zagniatamy, kruszymy i odstawiamy. Wszystkie składniki na ciasto miksujemy na gładką masę, którą napełniamy papilotki, a w środek wciskamy po 2 połówki śliwki. Całość posypujemy kruszonką i pieczemy około 20-25 minut.

Dla takiego smaku i uśmiechów współpracowników warto poświęcić godzinę w kuchni.

Dietetyczne babeczki z batatami

Fot. Materiały prasowe

Składniki:

 • duży batat
 • 3 banany
 • 90 g płatków owsianych błyskawicznych
 • 4 białka
 • szczypta soli
 • 1 łyżka cukru
 • 1 łyżeczka proszku do pieczenia Delecta
 • 1 łyżeczka sody oczyszczonej Delecta
 • 125 g gorzkiej czekolady

Słodycze na diecie? Jak najbardziej! Babeczki z batatami zaspokoją ochotę na coś słodkiego i nie wywołają wyrzutów sumienia.

Piekarnik nagrzewamy do temperatury 165°C (bez termoobiegu). W tym czasie gotujemy batata lub pieczemy w folii i rozgniatamy na purée. Dodajemy rozgniecione banany. W osobnej misce ubijamy na sztywną pianę białka z odrobiną soli, dodajemy zmielone płatki owsiane, sodę i proszek do pieczenia. Czekoladę topimy w kąpieli wodnej, studzimy i dodajemy do masy. Mieszamy wszystko razem i przekładamy do formy muffinkowej do 3/4 wysokości. Pieczemy w temperaturze 165-175°C przez 25-30 minut.

Szybkie babeczki sprawdzą się jako przekąska do pracy i będą idealnym deserem do firmowych plotek. Pycha!

Więcej słodkich przepisów na www.delektujemy.pl


Artykuł powstał we współpracy z Delecta


Zobacz także

Kiedy ostatni raz wysłałaś mu gorącego SMS-a? Dlaczego nie zrobić tego teraz, z sypialni?

Regulamin konkursu „Prawdziwa przyjaźń”

Rak, jak strach, ma wielkie oczy