Go to content

Rewolucja to takie działanie wymyślone przez człowieka, dzięki któremu można szybko robić duże zmiany

Fot. Materiały prasowe

O, co było wcześniej odchodzi w przeszłość, a w zamian pojawia się coś nowego. Zmiany można też robić wolno. Ale wtedy to nie jest rewolucja, tylko ewolucja.

REWOLUCJE

Autor: Bogusław Janiszewski

Ilustracje: Max Skorwider

 

Polecamy także felieton Michała Rusinka – o Rewolucjach:

https://xiegarnia.pl/wideo/wideo-felieton/xiegarnia-z-domu-rewolucje-felieton-michala-rusinka/?fbclid=IwAR29YzkYchCmyYghokcnhql3GFYdaQ0N33pXjp–DPOa-ARRX9jjnwn_VAQ

„Rewolucje” to kolejna po „Murach” książka twórczego duetu Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera wydana nakładem wydawnictwa ALBUS.

Fot. Materiały prasowe

Książka w prosty i żartobliwy sposób opowiada o złożonych i ważnych zmianach w naszej historii i ich konsekwencjach.

Jest próbą odpowiedzi na pytanie dlaczego nasz świat wygląda tak jak wygląda.

Jeżeli jesteś ciekawy świata i zainteresowany tym w jaki sposób dokonywały się najważniejsze zmiany w naszej historii, ta książka jest właśnie dla ciebie bez względu na to ile masz lat!

Autor książki opisał ponad dwadzieścia rewolucji wśród których znalazły się: rewolucje krwawe i bezkrwawe zarówno te, które skończyły się sukcesem i zmieniły świat na lepszy jak również te, które lepiej żeby nigdy się nie wydarzyły. W książce znalazła się rewolucja wywołana wirusem SARS-COV-2, która obecnie trwa, i której skutki boleśnie odczuwa cały świat. Autor przedstawił również zasługi kilku rewolucjonistów, którzy mieli odwagę myśleć inaczej i działać wbrew utartym normom.

Ten rewolucyjny temat, w którym mieszają się fakty historyczne, ważne postaci, daty i miejsca został złagodzony żartobliwym prostym językiem oraz poczuciem humoru autora. Pomiędzy rewolucją społeczną, naukową, technologiczną, filozoficzną, czy kulturalną odnajdziemy rewolucję hormonalną i żołądkową

Każda rewolucja została opatrzona metryczką zawierającą informacje: kiedy miała miejsce, jaki był jej zakres i konsekwencje.

Fot. Materiały prasowe

Książkę wzbogacają niebanalne ilustracje Maxa Skorwidera, które opowiadają o ludzkiej cywilizacji tworząc dynamiczną, drapieżną, bogatą w konteksty, a jednocześnie spójną z tekstem opowieść graficzną.