Kariera

5 pytań, które to TY musisz zadać podczas rozmowy o pracę. Są naprawdę ważne

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
6 września 2017
Fot. iStock/flil
 

Dla większości z nas rozmowa kwalifikacyjna wiąże się z ogromnym stresem. Niezależnie od tego, czy mamy wysokie kwalifikacje i ogromne doświadczenie czy też nie, proces rekrutacyjny traktujemy, jak wnikliwe przesłuchanie, w trakcie którego oceniane jest nie tylko to, co mówimy, ale także jak wyglądamy i jakie gesty wykonujemy. Przez to wszystko zapominamy, że jest to po prostu rozmowa, podczas której i my mamy prawo zadawać pytania.

Na zakończenie każdej rozmowy kwalifikacyjnej pada ze strony rekrutera: „czy ma pani jakieś pytania?”. Odpowiedź: „nie, nie mam” jest najgorszą z możliwych. Oznacza, że nie jesteś zainteresowana posadą lub jesteś tak zdesperowana, że warunki nie mają dla ciebie żadnego znaczenia. Nie chodzi jednak o to, by cokolwiek z siebie wydusić. To, jakie pytanie zadasz, ma ogromne znaczenie. Na szczęście można przygotować się wcześniej. Oto 5 ważnych zagadnień, które powinnaś poruszyć.

Dlaczego to stanowisko się zwolniło?

Odpowiedź na to pytanie pozwoli ci zorientować się w sytuacji, jaka panuje w firmie. Jeśli rekruter będzie tłumaczył się niejasno i ogólnikowo, może w ten sposób próbować tuszować złą atmosferę w zespole.

Jeśli dostanę tę pracę, jakie 3 cele będę musiała osiągnąć w ciągu pierwszych 6-12 miesięcy?

Pamiętaj, że pracodawca oczekuje od pracownika konkretnych efektów. Warto dowiedzieć się, czego dokładnie oczekuje od ciebie. Wzrostu sprzedaży o 50 procent? A może zmniejszenia kosztów produkcji? To, czym będziesz się zajmować, to jedno. Co konkretnie masz osiągnąć, to drugie.

Dlaczego ludzie wiążą się z państwa firmą na dłużej?

Dzięki temu dowiesz się, jakie obyczaje panują w miejscu pracy. Chodzi tu nie tylko o ogólną atmosferę, ale także o podejście do życia rodzinnego pracowników, ich zdrowia i czasu wolnego.

Czy coś, co powiedziałam wzbudziło u pana/pani wątpliwości co do mojej osoby i kwalifikacji?

Takim pytaniem rekruter na pewno będzie zaskoczony. Większość jednak doceni odwagę. Odpowiedź pozwoli ci naprawić błąd, jeśli takowy popełniłaś i wyjaśnić nieścisłości, które wywołały u rekrutera mieszane uczucia.

Kiedy mogę spodziewać się odpowiedzi?

Dzięki temu na zakończenie dasz jasny sygnał, że zależy ci na tej pracy i będziesz czekać na wyniki rekrutacji. Dowiedz się też, czy firma sama kontaktuje się z kandydatami, czy może musisz w określonym terminie napisać maila lub zadzwonić.


Źródło: Business Insider


Kariera

Rośliny, które leczą raka i depresję? Zdrowotne właściwości 8 warzyw korzeniowych

Redakcja
Redakcja
6 września 2017
Fot. iStock/william87
Następny

Szukając skutecznej terapii w trakcie leczenia różnych chorób, sięgamy nie tylko po rozwiązań proponowanych przez nowoczesną medycynę. Naturalne sposoby leczenia chorób nadal mają rzeszę zwolenników, a można wręcz odnieść wrażenie, że są coraz bardziej popularne. Sięganie do swojskich i bardziej egzotycznych ziół, warzyw i owoców ma długą historię i uzasadnienie w skuteczności działania, w wielu przypadkach podpartymi naukowymi badaniami.

Nie można odmówić temu racji, ponieważ właśnie ziołolecznictwo niegdyś stanowiło podstawę leczenia chorych, a obecnie w wielu przypadkach stanowi uzupełnienie standardowego leczenia lub zupełnie je zastępuje. Jednak do tematu naturalnych terapii należy podejść z rozsądkiem i nie stawiać wszystkiego na jedną kartę. A jeśli chcecie po prostu zmienić nawyki żywieniowe i jeść zdrowiej, by zapobiegać chorobom, taka wiedza o zaletach i właściwościach roślin będzie bardzo przydatna. Warzywa korzeniowe są znakomitym źródłem witamin, minerałów i czynnych związków dbających o naszą wątrobę i serce, podnoszących odporność i przedłużających młodość.

Poznajcie 8 warzyw korzeniowych, którym przypisuje się lecznicze właściwości w wielu chorobach.


źródło: zdrowie.gazeta.pl, www.naturaity.pl

Kariera

Catherine Zeta-Jones pokazała się bez makijażu. My chylimy czoła

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
6 września 2017
Fot. Screen z Instagrama / catherinezetajones

Catherine Zeta-Jones jest jedną z największych gwiazd światowego kina. Jednocześnie zalicza się do niewielkiego grona popularnych aktorek, które stronią od skandali i romansów. Brytyjka od 17 lat jest żoną Michaela Douglasa, z którym wychowuje dwójkę wspólnych dzieci. Chociaż w ostatnim czasie zniknęła z życia publicznego z powodu choroby męża, pozostała aktywna w sieci. Jej profil na Instagramie naprawdę robi wrażenie. Na zdjęciach widać dojrzałą, pewną się kobietę, która ceni sobie naturalne piękno.

Internauci, którzy od dawna śledzą profil laureatki Oscara za drugoplanową rolę w musicalu „Chicago”, doskonale wiedzą, że aktorka chętnie dzieli się swoim życiem prywatnym. Publikuje zdjęcia z mężem, fotografie rodzinne i mnóstwo selfie, zrobionych w różnych okolicznościach. Jedno z ostatnich szczególnie przypadło fanom do gustu.

Sleeping in @casazetajones! #SelfieSaturday #CasaZetaJones

Post udostępniony przez Catherine Zeta-Jones (@catherinezetajones)

Niewiele gwiazd odważyłoby się opublikować w sieci zdjęcie bez makijażu i to tuż po przebudzeniu. A jeśli już wpadną na taki pomysł, to z reguły są to zdjęcia ustawione. No chyba, że śpią w pełnym makijażu, który dziwnym trafem nawet się nie rozmazał…

Trudno powiedzieć, czy 47-latka korzystała z zabiegów medycyny estetycznej czy też swoją urodę zawdzięcza genom. Nawet jeśli co nieco poprawiała, lekarzom udało się osiągnąć naturalny efekt. Niezależnie od tego, należą jej się brawa za odwagę – chętnie zobaczyłybyśmy podobne zdjęcia innych gwiazd. Podpisujemy się pod komplementami, które płyną od fanów z całego świata. „Piękna! Dziękuję za to, że jesteś prawdziwa” – napisał jeden z nich.


Zobacz także

„Ja zarabiałam, on wydawał. Mydlił mi oczy zapewnieniami, że przecież życie jest drogie, a my mamy dwoje dzieci i kredyty”. Dlaczego kłócimy się o pieniądze?

Zuzanna Buchwald: „Im byłam chudsza, tym bardziej podziwiana”. Szczerze o świecie modelingu

15 wskazówek, jak zostawić pracę… w pracy. Nie przenoś biura do domu