Go to content

Zatrudnienie pomocy domowej to nie wstyd!

Fot. Materiały prasowe

Życie wielu osób kręci się wokół pracy, sprzątania, prania, zajmowania się dziećmi. Ciągle w biegu, bez czasu na odpoczynek i rozrywkę – tak wygląda nasza codzienność. W takiej sytuacji możemy zacząć odczuwać przygnębienie i przemęczenie, a mimo usilnych starań dojdziemy do wniosku, że nie dajemy sobie ze wszystkim rady. Istnieje jednak sposób na rozwiązanie tego problemu. Jaki?

Jak zorganizować czas dla siebie i rodziny?

Gdy słyszymy od starszego pokolenia, jak świetnie radziło sobie z obowiązkami domowymi przy gromadce dzieci i braku jakiejkolwiek pomocy ze strony rodziny, mamy poczucie winy, że nie jesteśmy doskonałe, a nasz dom nie lśni czystością. Na myśl o zatrudnieniu pomocy domowej odczuwamy wyrzuty sumienia. Czy słusznie? Nawet jeżeli nie jesteśmy doskonałe, mamy prawo do odpoczynku, rozwijania się i spędzania czasu z rodziną. Życie toczy się obecnie znacznie szybciej i pomimo wielu udogodnień ilość obowiązków jest znacznie większa niż w czasach poprzednich pokoleń. Rodzina nie potrzebuje cierpiętnicy biegającej ze ściereczką do kurzu, lecz zadowolonej, spełnionej mamy i partnerki. Jeżeli pomoc domowa rozwiąże nasze problemy, to nie ma powodu do wstydu. To praktyczne rozwiązanie, które znacznie ułatwi funkcjonowanie domu i poprawi relacje w rodzinie.

Kiedy zatrudnić pomoc domową?

Kobieta spędzająca czas z małymi dziećmi często jest tak przemęczona, że marzy o wyrwaniu się z domu, chociaż na chwilę. Szkraby są bardzo absorbujące, a ich bezpieczeństwo wymaga nieustannej uwagi. Trudno wtedy podołać wszystkim obowiązkom domowym – zwłaszcza gdy partner nie może z różnych względów nam pomóc. Wiele kobiet samotnie wychowuje dzieci, godząc opiekę nad nimi z pracą. Brakuje im czasu na zabawę ze swoimi pociechami, wyjście z przyjaciółmi, drzemkę, czy chwilę sam na sam z książką. Obowiązki wypełniają im cały dzień, a dni wolne to generalne porządki i nadrabianie zaległości. Pomoc domowa przydaje się nie tylko rodzinom mającym dzieci. Osoby mieszkające samotnie i pary rozwijające karierę zawodową spędzają codziennie w pracy wiele godzin. Wracają do domu zmęczone i często nie mają siły na sprzątanie i prasowanie. Podział domowych obowiązków staje się przyczyną konfliktów i frustracji.

Pomoc domowa sposobem na ułatwienie życia

Zamiast prowadzić wojnę domową o to, kto wyniesie śmieci czy odkurzy, lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów. Warto jednak wcześniej ustalić, czy ma to być pani przychodząca raz na jakiś czas, by zrobić porządki generalne, czy też kilka razy w tygodniu. Jak znaleźć taką osobę? Wystarczy wpisać w rankingu pomocy domowych hasło: „Sprzątanie mieszkania we Wrocławiu”, by znaleźć profile pracowników profesjonalnie zajmujących się pomocą domową. Są to osoby o potwierdzonej tożsamości, z referencjami. Dowiemy się, jakie prace dana osoba wykonuje, jakie ma doświadczenie i ile kosztuje godzina jej pracy. Wbrew obawom, poziom stawek pozwala na zatrudnienie pomocy domowej na kilka godzin w miesiącu osobom o przeciętnych wynagrodzeniach. Nasze mieszkanie będzie lśniło czystością, a my zyskamy czas, który będziemy mogli dowolnie wykorzystać.

Zatrudnienie pomocy domowej nie jest powodem do wstydu, lecz sposobem na czysty dom, bez frustracji, konfliktów i przemęczenia. To ułatwienie życia, do którego mamy prawo.


Artykuł sponsorowany