Dom i wnętrze

Zaplanuj pokój dziecięcy, by rósł z twoją pociechą

Redakcja
Redakcja
30 lipca 2017
Fot. iStock / KatarzynaBialasiewicz
 

♦ Wybierajmy delikatne kolory pastelowe lub kolory neutralne jak szarości i beże. W pokoju dziewczynek dobrze sprawdza się subtelny różowy, waniliowy czy fiolet, a w chłopców błękit, szarość i zieleń.
♦ Pokój możemy ozdobić obrazkami, naklejkami, plakatami czy zdjęciami z wakacji, które będziemy mogli zmieniać, w zależności od wieku dziecka.
♦ 
W pojemnej szafie możemy wyznaczyć strefy i przeznaczyć miejsce np. na ubrania, bieliznę i zabawki.

Każdy rodzic chce by pokój jego dziecka był wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Nie możemy jednak zapominać, że dziecko szybko rośnie, a jego potrzeby systematycznie się zmieniają. Dlatego podczas urządzania dziecięcego pokoju warto skorzystać z funkcjonalnych rozwiązań, które sprawią, że będzie on rósł wraz z nim.

Stonowane wnętrza dla niemowlaka

Nasze maleństwo w pierwszym etapie życia poza wygodnym łóżeczkiem niczego więcej tak naprawdę nie potrzebuje. Rodzicom natomiast przyda się wygodna komoda do przechowywania ubranek i akcesoriów oraz miejsce do ustawienia przewijaka. Przydatny jest też kącik do karmienia, w którym postawimy fotel z podłokietnikami, by mama mogła wygodnie karmić swoje maleństwo. W pokoju niemowlaka warto zadbać również o odpowiednie oświetlenie. Najlepiej sprawdzają się małe lampki, które nie dają intensywnego światła.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

W miarę możliwości unikajmy wszelkich zbędnych dodatków typu dywany, dodatkowe meble itp. Z czasem zdążymy zapełnić pokój naszego dziecka, ale na samym początku warto unikać nadmiaru rzeczy, na których może się niepotrzebnie zbierać kurz. Urządzając dziecięcy pokój myślmy perspektywicznie. Wystrój możemy zawsze zmienić, ale przy małym dziecku jest to nie lada wyzwanie. Stąd mądrze wybierzmy barwy ścian. Do pokoju malucha najlepiej wybrać kolory pastelowe, które będą tłem dla kolorowych zabawek i innych akcesoriów.

Bajkowy świat przedszkolaka

Aranżując pokój dziecięcy warto zdecydować się na pojemną szafę, nawet jeśli sądzimy, że maluch jej w tej chwili jeszcze nie potrzebuje. Dziecko powinno mieć osobny mebel na swoje ubrania, by od najmłodszych lat uczyło się dbania o porządek. Szafa to największy mebel w pokoju, dlatego powinna być ciekawa i kolorowa.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wnętrze szafy na wymiar, można zaplanować w taki sposób, aby wydzielić w nim część na krótkie wiszące ubrania w postaci dwóch drążków umieszczonych w szafie jeden nad drugim oraz strefę półek i szuflad. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na półkach zamieszkały także zabawki czy książki, które z czasem ustąpią miejsca większej ilości ubrań. Natomiast górną część szafy możemy zagospodarować na pościele, ręczniki i inne akcesoria, do których dzieci nie muszą mieć dostępu. To również doskonałe miejsce na przechowywanie zabawek sezonowych – podkreśla Anna Wróbel, projektantka mebli firmy Komandor.

Planując pokój dla przedszkolaka nie kupujmy małego łóżeczka, z którego szybko wyrośnie. Lepiej od razu zamówmy je w pełnym wymiarze, z szufladami na pościel i inne skarby, by później uniknąć kłopotu. Uzupełnieniem szafy i łóżka może być biurko i ciekawy regał wykonany na wymiar, który zamontujemy w dowolnie wybranym miejscu. Biurko nie tylko jest potrzebne do odrabiania lekcji, ale doskonale się sprawdza też do rysowania, układania puzzli i innych dziecięcych zabaw.

Indywidualny pokój nastolatka

Meble, które rosną razem z dzieckiem to ekonomiczne rozwiązanie, coraz chętniej wykorzystywane przez rodziców. To właśnie dzięki wcześniejszym, mądrze dokonanym zakupom, pokój nastolatka można szybko odmienić. Przykładowo drzwi szafy możemy zmienić na inne i wybrać wzór, który będzie dopasowany do gustu starszego dziecka – mówi Anna Wróbel, projektantka mebli firmy Komandor.

Jeśli dysponujemy większą przestrzenią w pokoju, możemy wyodrębnić w nim trzy podstawowe strefy – sypialnianą, do nauki oraz do relaksu i rozrywki. Warto też wydzielić specjalny kącik do przyjmowania gości, w którym możemy ustawić wygodne pufy ze stolikiem.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wystrój powinien nawiązywać do osobowości nastolatka, nawet jeśli jego wybory nie do końca będą współgrały z naszym gustem. Dobrze sprawdza się też wykorzystanie jakiegoś motywu przewodniego, najlepiej związanego z zainteresowaniami nastolatka. Ważna jeszcze też kwestia wyboru koloru ścian, ale o tym nie decydujmy samodzielnie. Zapytajmy nasze dziecko, w jakim kolorze czuje się najlepiej i wspólnie pojedźmy do sklepu po farby.

Pokój dziecka powinien być jego azylem, miejscem w którym dobrze się czuje i chce chętnie przebywać. Stąd tak ważne jest, by wymyślona przez nas aranżacja pokoju dziecięcego nie zaburzyła panującego w nim klimatu, a wybrane przez nas meble, dzięki funkcjonalności i szybkiej możliwości przeobrażeń, sprawdziły się przez długie lata.


Źródło: infowire


Dom i wnętrze

Wrocław – miasto, w którym nie sposób się nie zakochać

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
30 lipca 2017
Wrocław - miasto, w którym nie sposób się nie zakochać
Fot. Flickr
 

To dla każdego będzie miłość od pierwszego wrażenia. Bo we Wrocławiu trudno się nie zakochać. Przepiękne miasto położone nad Odrą i jej czterema dopływami bardzo często nazywane jest Wenecją Północy zdaje się, że już nie potrzebuje reklamy i rekomendacji, by je odwiedzić. Bo to, że warto stanąć na Starym Mieście we Wrocławiu, zobaczyć Ostrów Tumski i poczuć na własnej skórze kawał historii, które nosi w sobie to miasto, nie ulega żadnej wątpliwości. 

Wrocław ma tylko jedną poważną wadę. Jest miastem tak wielu atrakcji, że kilkugodzinna wizyta w tym mieście z pewnością nie wystarczy. Jednak, jeśli ktoś z was w drodze na wakacje lub wracając z urlopu będzie przejeżdżał koło Wrocławia może wpadnie na szalony pomysł poznania tego miasta. Taką wizytę warto sobie zaplanować, by zobaczyć, choć część tego, co oferuje nam stolica Dolnego Śląska.

Wrocławskie Krasnale

Jeśli natkniecie się we Wrocławiu na krasnala, a za chwilę na następnego i kolejnego, niech was to nie zdziwi. Krasnale na stałe zamieszkały we Wrocławiu i jest ich już ponad 300 pochowanych w przeróżnych miejscach Jedna z historii głosi, że pojawiły się, by pomóc rozprawić się z Chochlikiem Odrzańskim, który przybył do Wrocławia na tratwie i stwierdził, że mieszkańcy tego miasta są idealnymi nieświadomymi chętnymi dla jego psikusów. W poszukiwanie krasnali bawią się i dorośli i dzieci. Ich śladem możecie zwiedzać Wrocław, co dostarczy wam ogromnej ilości zabawy i śmiechu.

Więcej informacji o krasnalach znajdziecie TUTAJ 

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Jatki – pomniki zwierząt rzeźnych

We Wrocławiu oprócz krasnali i wielu innych pomników, spotkać można figury kozy, świni, koguta, gęsi z jajkiem, królika i cielaczka. Ich pomniki stanęły, jak głosi napis: „Ku czci zwierząt rzeźnych – Konsumenci”. Jatki – bo właśnie tam można spotkać pomniki zwierząt już od czasów średniowiecza były miejscem zakładów rzeźnych i sklepów mięsnych. Obecnie znajdują się tam sklepy z pamiątkami.

Dzielnica Czterech Wyznań

Nie sposób o tym miejscu nie wspomnień, zwłaszcza, że Wrocław jest miastem wielokulturowym, a Dzielnica Czterech Wyznań być może dla wielu z was stanie się miejsce refleksji zwłaszcza wobec tego, co się dzieje, a sama dzielnica nazywana jest także Dzielnicą Wzajemnego Szacunku. Jej granice wyznaczają stojące na końcach ulicy cztery kościoły: kościół katolicki, kościół ewangelicki, prawosławny sobór i synagoga. W tej dzielnicy działa wiele pubów i kawiarni. Warto się tam na chwilę zatrzymać, by poczuć magię tego miejsca.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Mostek Pokutnic

Świetne miejsce widokowe na Stare Miasto, które może przyprawić o zawrót głowy. Mostek Pokutnic łączy bowiem dwie  wieże kościoła Marii Magdaleny i znajduje się na wysokości UWAGA 45 metrów. Dlaczego pokutnic? Legenda głosi, że na tej kładce spotkać można dusze kobiet, które zamiast rodziny, dzieci, męża wolały zabawy i uciechy z mężczyznami. Za karę musiały przechodzić po kładce łączącej wieże kościoła.

Uwaga – nie ma windy, 45 metrów w górę należy przejść po krętych schodkach.

Wrocław - miasto, w którym nie sposób się nie zakochać

Mat. prasowe

Afrykarium

A jeśli odwiedzacie Wrocław z dziećmi, koniecznie musicie zaplanować wizytę we wrocławskim zoo, a tam wejść do Afrykarium. To niesamowity kompleks Afrykarium, unikatowy na skalę światową który przedstawia ekosystemy związane ze tym, co dzieje się w wodzie Afryki. Zobaczyć tam można m.in. co dzieje w Morzu Czerwonym, przejść można 18 metrowym przezroczystym tunelem i zobaczyć żółwia zielonego, rekiny, płaszczki i wiele innych gatunków ryb. Wszystkie szczegóły dotyczące ZOO i  Afrykarium znajdziecie pod TYM linkiem.

Muzea

Jeśli chcecie poznać historię Wrocławia, dotknąć na żywo kultury tego miasta, z pewnością warto odwiedzić choć jedno z licznych muzeów. Wrocław zaprasza do Centrum Poznawczego Hali Stulecia (LINK), gdzie a w sposób przystępny, nowoczesny i co najważniejsze ciekawy przedstawione zostały wiadomości z różnych obszarów naszego życia i życia miasta. Miejscem wartym uwagi jest Muzeum Pana Tadeusza, które w wyjątkowy sposób łącząc to, co było ze współczesnością przedstawia największe dzieło Adama Mickiewicza. (LINK). Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o Panoramie Racławickiej, którą, kiedy już we Wrocławiu się jest, szkoda nie zobaczyć.

Wrocław - miasto, w którym nie sposób się nie zakochać

Mat. prasowe

Magiczny Ostrów Tumski

Nim powstał Wrocław, najpierw był Ostrów Tumski. Tam przenosimy się w inny świat, trochę jakby ktoś wymyślił maszynę do przenoszenia się w czasie. Ogród otoczony Odrą dał początek miastu, a jego architektura urzeka. To tu znajduje się gotycka katedra św. Jana Chrzciciela oraz kościół Świętego Krzyża oraz najstarsze muzeum Wrocławia: Muzeum Archidiecezjalne.

Wrocław - miasto, w którym nie sposób się nie zakochać

Mat. prasowe

Plaża we Wrocławiu

A gdy już zmęczycie się wędrówką, gdy dopadną was letnie upały możecie odpocząć na… plaży. Tak, to we Wrocławiu znajduje się największa miejska plaża. By powstała, nad Odrą wysypano ponad tysiąc sto ton piasku. Tu wypoczniecie na leżakach w cieniu palm i wielkich parasolów. To doskonałe miejsce do zrelaksowania się i złapania oddechu przed dalszym zwiedzaniem miasta. TU znajdziecie więcej szczegółów.

Nie sposób wymienić w jednym miejscu wszystkich atrakcji, które oferuje nam Wrocław. Warto skorzystać z podawanych na stronach miasta tras spacerowych (KLIK) i krok po kroku poznawać najstarszy Wrocław. A jak nie chcecie chodzić – można wsiąść na rower i tu także z pomocą przychodzi internet, gdzie znaleźć można trasy rowerowe (KLIK).

Wrocław - miasto, w którym nie sposób się nie zakochać

Mat. prasowe

Jedno jest pewne – kto raz odwiedzi Wrocław z pewnością do tego miasta wróci, bo nie sposób się w nim nie zakochać i poznawać z każdą wizytą jeszcze bardziej.

 


Dom i wnętrze

Miłość, seks i prezerwatywa. Czy twój facet wie, jak jej używać?

Redakcja
Redakcja
30 lipca 2017
Fot. iStock / djedzura

Miły wieczór w domowym zaciszu czy spontaniczna wycieczka na łąkę? Miejsce nie zawsze ma znaczenia, gdy najdzie was ochota na spontaniczną miłość, ale odpowiednie zabezpieczenie jak najbardziej. A skoro o tym mowa, jeśli kobieta nie bierze hormonów, to zazwyczaj facet ma przy sobie wepchniętą w kieszeń lub portfel prezerwatywę. Opcja całkiem przyjemna i bezpieczna, o ile on wie, jak obchodzić się z nią, by rzeczywiście spełniła swoją rolę.

Nie ma tu wielkiej filozofii, są za to małe (lecz ryzykowne) błędy

Każdy facet potaknie, gdyby zapytać go, czy wie, jak obchodzić się z prezerwatywą. Bo jaka to filozofia? Wyciągnąć z opakowania, nałożyć a na końcu pozbyć się jej wraz z zawartością. Tylko to co się dzieje, nim użyje kondomu, może wpłynąć na sens jego zastosowania.

Sprawdź, czy twój facet nie robi tych rzeczy:

1. Trzyma ją w portfelu/kieszeni

Czyli tam, gdzie narażona jest na wyższą temperaturę, tarcie, które może wpłynąć na jej trwałość. Najlepiej trzymać ja w odpowiednim opakowaniu, aby nie mieć później niemiłej niespodzianki.

2. Otwiera opakowanie zębami

Zamiast rozrywać ją w chwili pośpiechu, wystarczy palcami złapać za ząbkowane zakończenie opakowania, powinno pójść jak po maśle. Otwierając ją czymś ostrym, ryzykuje uszkodzeniem jej.

3. Nie myje rąk

Pomijając już kwestię higieny, ta czynność jest bardzo istotna, szczególnie gdy wcześniej w ruch idą substancje takie jak olejek do masażu lub inne zawierające tłuszcze. Dzięki myciu ( nie tylko rąk) twój facet usunie z ich związki, które mogłyby spowodować pęknięcie prezerwatywy.

seks

Fot. Pixabay / kerryank / CC0 Public Domain

4. Zakłada ją odwrotnie

Każdy może mieć chwilę zwątpienia, wyciągając prezerwatywę z opakowania, czy zakłada ją dobrze. Pokrótce- zrolowana część prezerwatywy musi znajdować się na zewnątrz. Opcjonalnie można w nią dmuchnąć,  aby lekko się rozwinęła, wówczas widać, która strona jest właściwa. Koniecznie końcówkę prezerwatywy podczas zakładania należy ścisnąć w palcach, aby pozbyć się z niej powietrza.

5. Nie zwraca uwagi na termin ważności

Prezerwatywy również go mają i lepiej, by partner do oporu nie wykorzystywał zapasów zakupionych w większej ilości jeszcze za kadencji poprzedniej dziewczyny. Prezerwatywy będące po terminie mogą być osłabione i pękać w trakcie intensywnego seksu.

6. Zakłada ją zbyt późno

Zwróć uwagę, by partner zakładał prezerwatywę przed a nie już w trakcie stosunku. Biologia tak nas zaprogramowała, że wystarczy kontakt z wydzielanym preejakulatem (nasienie w bardzo małej ilości, niezauważalne) podczas dni płodnych, by po dziewięciu miesiącach podziwiać tego efekty. Ryzyko naprawdę istnieje.


 

źródło: durex.pl

 


Zobacz także

Nowy salon Dekorii w Warszawie!

Szczury domowe (hodowlane) - rasy, opieka, klatka

Szczury domowe i ich hodowla. Jakiej opieki wymagają te inteligentne zwierzątka?

Dziecko „w drodze”? To ci się przyda na pewno