Go to content

Świąteczne dekoracje dają nam szczęście – nie odmawiajmy ich sobie

fot. Norexy Art/Pexels

Świąteczne dekorowanie otoczenia działa na nas na poziomie neurologicznym, uwalniając hormony, które „wytwarzają” szczęście. Ludzie mają tendencję do odczuwania przygnębienia, gdy dni stają się krótsze i jest zimno, brak słońca może zakłócać zegar biologiczny. Dobrze jest szukać sposobów, żeby sobie z tym poradzić.  Psychologowie wskazują, że wszystko, co wyrywa nas z naszego normalnego przyzwyczajenia jest przetwarzane przez nasze zmysły, następni one oceniają, czy to przyjemne czy nie. A dekoracje świąteczne, co udowodnione, podnoszą poziom dopaminy, hormonu dobrego samopoczucia. Zasługujesz na to.

Świąteczna dekoracja

Małe miasteczko, gdzieś za górami, za lasami. Nad ośnieżonymi dachami i choinkami lecą sanie św. Mikołaja. Miło popatrzeć.

Dekorację kupisz TUTAJ!

 

Ciepły koc w zimowy wzór

Za oknem zima, a ty pod cieplutkim kocem z ulubioną herbatą i książką, która tygodniami czeka na ten świąteczny czas, żebyś ją przeczytała. Czujesz to?

Koc kupisz TUTAJ!

 

Gnom świąteczny

Cała rodzinka świątecznych gnomów to świetna dekoracja. Wyobraź sobie, że możesz poustawiać je w najróżniejszych miejscach w domu – uśmiech w najmniej oczekiwanym momencie gwarantowany.

Zestaw designerskich kubków

Kamionkowe kubeczki z jeleniami nadadzą się na prezent, również ten dla siebie. Z takiego kubeczka ulubiona zbożowa kawa będzie smakowała sto razy lepiej.

Zestaw kamionkowych kubków kupisz TUTAJ!

 

Aromatyczna świeca zapachowa

Zapachy działają na nasze zmysły – te piękne koją i wprowadzają wspaniałą atmosferę. Tak będzie w przypadku tej świeczki.

Świecę kupisz TUTAJ!

Poduszka dekoracyjna

Podłożysz ją pod plecy, oprzesz na niej głowę, albo podarujesz babci – piękny dodatek.

Poduszkę kupisz TUTAJ!