Lifestyle

10 sygnałów, że on chce z tobą zerwać. Wcale nie tak trudno je zobaczyć

Redakcja
Redakcja
29 maja 2018
Fot. istock/robertiez
 

Miłość ma to do siebie, że… niepielęgnowana może się skończyć szybciej niż myślisz. Faza namiętności w związku rzadko trwa naprawdę długo. Intymność nie zawsze pozostaje taka, jak na początku. Zmieniamy się, zmieniają się nasze potrzeby, czasem zmienia się również nasze definicja miłości.  Ale najbardziej boli, gdy partner odchodzi od nas „nagle” lub/i nie podając przyczyny swojej decyzji. Lepiej więc być przygotowaną, zwłaszcza, że pewne symptomy dość łatwo wyłapać.

10 sygnałów, że on chce z tobą zerwać

1. Nie mówi otwarcie o życiu codziennym

Nie odczuwa potrzeby, abyś była częścią jego życia. Nie chce dzielić z tobą tego, co się mu przydarza. Odsuwa się.

2. Nie zwraca się do ciebie, gdy dzieje się coś ważnego

Nawet gdy w jego życiu dzieją się znaczące rzeczy, nie informuje cię o tym.

3. Zachęca cię, byś była coraz bardziej niezależna, z dala od niego

On tak naprawdę nie chce spędzać z tobą czasu. Nie wyraża bezpośredniego wszystkim tym, co interesuje ciebie.

4. Denerwuje się, gdy jest z tobą

Łatwo zauważyć to ogólne poczucie irytacji i rozdrażnienia, gdy jesteście razem. Wygląda na to, że jest w nieustająco złym nastroju.

5. Porównuje cię do innych kobiet 

Robi to, abyś poczuła się źle. Robi to, by celowo cię skrzywdzić. Wyraża niezadowolenie w sposób bardzo pasywno-agresywny. Ma nadzieję, że sama zakończysz ten związek.

6. Spędza więcej czasu, patrząc na ekran swojego telefonu niż na ciebie

W tej chwili nie przejmuje się zbytnio spędzaniem czasu z tobą. Bardziej interesuje go świat zewnętrzny.

7. Przestaje starać się być dla ciebie romantyczny

On tak naprawdę nie wydaje się już inwestować w związek. Nie wkłada wiele wysiłku, aby pozostać z tobą blisko.

8. Bardzo często prowokuje kłótnie

Po prostu próbuje uwolnić całą swoją złość i szuka różnych sposobów, aby sobie ulżyć.

9. Nie dotrzymuje obietnic

Nie dba o twoje uczucia. Nie dba o to, co o nim myślisz; o tym, jak nadszarpnięte może być twoje zaufanie.

10. Ciągle cię krytykuje, nawet jeśli chodzi o drobnostki

Chce sprawić, że poczujesz się źle. I pokazać ci, ten związek nie ma sensu, bo nie spełniasz jego oczekiwań.

P.S. To nie koniec świata. To nowy początek


Na podstawie: relrules.com

 


Lifestyle

10 zachowań, które świadczą o tym, że masz toksyczną teściową

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
29 maja 2018
Fot. iStock/JayKay57
Następny

Stosunek do mam naszych mężów bywa różny, od traktowanie ich jak drugą matkę, po unikania jakichkolwiek kontaktów. Wiele zależy od teściowej i od jej podejścia do związku, jaki kobieta tworzy z jej ukochanym synem oraz indywidualnych oczekiwań i zachowań każdej synowej.

Można pozazdrościć tym z nas, których teściowe są troskliwe i uważne, ale nie wchodzą z butami w życie. Niestety część kobiet ma zupełnie odmienne doświadczenia z teściową, prowadząc z nią regularną wojnę podjazdową. Wiele kobiet rzeczywiście nie przesadza  mówiąc, że mamy ich mężów, to potwory w ludzkiej skórze. Istnieje wiele wyraźnych sygnałów, które mówią, że „mamusia” to tak naprawdę toksyczna osoba, którą trudno będzie pokochać szczerym uczuciem.

10 zachowań, które świadczą o tym, że masz toksyczną teściową 

1. Nigdy się nie przyzna, że nie ma racji

Nawet gdy popełnia potężny błąd, cały czas twardo obstaje przy swojej racji. Co więcej, tak obróci kota ogonem, żeby wszelkie niepowodzenia zrzucić na inną osobę, na przykład na ciebie albo na twego męża. I choćby miała rozpętać najgorsze piekło, będzie uparcie twierdziła, że nic takiego się nie stało.

2. Ma w nosie to, co chcesz jej powiedzieć

Twoja teściowa absolutnie cię nie słucha, a może nawet przerywa w pół zdania to, co chciałabyś jej powiedzieć. Nie liczy się z twoją uwagą, ma w nosie twoje opinie chcąc udowodnić, że na niczym się nie znasz i to, co robisz, robisz zdecydowanie źle. Możesz nawet do niej krzyczeć, ale nie zmieni to faktu, że nadal będzie cię ignorować i więcej ważnych rzeczy o twoim związku z jej synem omówi z  przyjaciółką, niż z tobą.

3. Nie uznaje cię za godną wejścia do rodziny

Być może miała kandydatkę zupełnie inną niż ty, więc cały czas podkreśla, że nie zasłużyłaś na wejście do rodziny. Traktuje cię jak wyrzutka i z satysfakcją akcentuje odczuwaną wyższość nad tobą. Co więcej, nie tylko da ci to odczuć, ale i poinformuje cały świat o tym, że jej syn „jeszcze przejrzy na oczy”.

4. Przejmuje nad tobą pełną kontrolę

Kontrola nad synem, choć niepożądana, może w przypadku teściowej nie dziwić. Jednak gdy twoja przyszywana „mamusia” stara się robić wszystko, byś ty tańczyła tak, jak ona zagra, należy tylko współczuć. Ciągnie cię na każdą imprezę, którą organizuje, wykorzystuje do pomocy w domu, mówi, jak masz wychowywać dzieci. Wymaga, że zrobisz to, o co prosi i nie ma znaczenia, czego ty naprawdę chcesz. A jeśli nie zrobisz czegoś według wskazówek, możesz być pewna, że wszyscy o tym się dowiedzą.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

Samotność to cichy zabójca. Jest bardziej niebezpieczna niż 15 papierosów dziennie, tak mówią badania

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
29 maja 2018
fot. iStock/max-kegfire

Samotność jest nie tylko bolesna, ale też szkodliwa dla zdrowia. Poczucie izolacji i przebywanie z dala od ludzi może wpływać negatywnie na twoje ciało i mózg. Zrób sobie przysługę i otwórz się bardziej na innych. Naprawdę na tym skorzystasz.

Zapewne wiele już słyszeliście o szkodliwości palenia, o tym, że określona liczba papierosów dziennie regularnie skraca nasze życie. Ale jest jeszcze jeden cichy zabójca, który jest tak szkodliwy, jak wypalenie 15 papierosów w ciągu każdego dnia. To samotność.

Naukowcy odkryli, że poczucie osamotnienia izolacja społeczna mogą stanowić większe zagrożenie dla zdrowia publicznego niż nam się wydaje. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ każde doświadczenie i każde odczuwane przez nas emocje, wyzwalają pewną substancję chemiczną w naszym organizmie, co ma dla niego określone konsekwencje – pozytywne lub negatywne.

Należy jednak pamiętać, że część z nas czuje się komfortowo w swoim własnym towarzystwie. Bycie samemu nie zawsze równa się więc samotności. Istnieją osoby, które kochają samotne spacery, samotne życie w ogóle, samotne poświęcanie się swoim pasjom. Istnieją również tacy, którzy boleśnie pragną obecności innych w swoim życiu, ale nie potrafią o nią zawalczyć, nie potrafią „wyjść do ludzi” i cierpią zamykając się w sobie jeszcze mocniej. Taka postawa jest najbardziej toksyczna. Samotność to jest ta pustka, którą odczuwasz w sobie, ciągła świadomość, że nie ma nikogo, kto może cię zrozumieć lub wysłuchać tego, czym chciałbyś się podzielić.

Badanie analizujące wpływ samotności na nasze zdrowie zostało wykonane przez naukowców z Uniwersytetu Brighama Younga w 2015 roku. W badaniu dokonano ostatecznej oceny wszystkich czynników szerokiego spektrum izolacji społecznej, samotności i życia w pojedynkę. Biorąc pod uwagę liczbę osób cierpiących na „chroniczną samotność”, okazało się że to zjawisko stanowi alarmujące zagrożenie dla naszego zdrowia.

Warto się przełamać, otowrzyć, a nawet zmusić do tego, by nawiązać kontakt z innymi. Ćwiczenie czyni mistrza . To, co na początku wyda nam się trudne i nekomfortowe, z czasem stanie się coraz łatwiejsze. Trzeba się tylko odważyć.


Na podstawie: thedailynet.com

 


Zobacz także

Miłość, jak plaster na blizny po kimś ważnym. Kochaj wtedy, gdy jesteś na to gotowa, a nie, gdy czujesz się samotna

Biorcy po prawej, dawcy po lewej. Od nas zależy, po której stronie chcemy żyć

Emocjonalny post matki opisuje życie wielu z nas. Być mamą to być strażniczką „wszystkiego”, zgadzacie się?