Go to content

Przydomowy taras – doskonały pomysł na relaks

Przydomowy taras
Fot. Materiały prasowe

Przydomowy taras jest ulubionym miejscem spotkań i relaksu. To właśnie taras uznawany jest za największy atut domu jednorodzinnego – pod jednym warunkiem, musi być odpowiednio zaprojektowany. Myśląc o urządzaniu przydomowej przestrzeni najczęściej mamy przed oczyma krzewy, kwiaty czy drzewka owocowe. Jednak nie tylko one sprawiają, że przestrzeń nabiera uroku. Zaprojektowanie tarasu marzeń nie jest trudne – wystarczą wygodne, trwałe i co najważniejsze, dostosowane do naszych potrzeb, meble ogrodowe. Dysponując już nawet niewielkim tarasem można stworzyć wyjątkowe miejsce relaksu.

Tarasowa strefa relaksu

Nowoczesne, inspirowane najnowszymi trendami meble tarasowe to nie tylko stoły i krzesła. By zapewnić sobie odpowiedni komfort podczas relaksu, czy stworzyć miejsce nieformalnych spotkań, w którym będziemy mogli ugościć bliskich, warto posunąć się o krok dalej. Genialnym pomysłem jest wyposażenie przydomowej przestrzeni w fotele, leżanki, sofy, a nawet narożniki. Ciekawie zaprojektowany taras, bliskość słońca i delikatny powiew świeżego powietrza całkowicie zmienią nasze nastawienie do życia.

Luksusowe i ekskluzywne meble tarasowe subtelnie wtopią się w każde otoczenie i znakomicie podkreślą jego naturalny wdzięk. Wybierając komplet wypoczynkowy należy zastanowić się nie tylko nad rozmiarem, ale także wziąć pod uwagę tworzywo, z jakiego został wykonany. Meble technorattanowe, metalowe, jak i z wysokiej jakości tworzywa sztucznego są trwałym i praktycznym rozwiązaniem. Ten typ mebli nie tylko ciekawie się prezentuje, ale co ważne – nie wymaga skomplikowanej konserwacji i wytrzymały jest na warunki atmosferyczne. Ponadczasową, a zarazem bardziej klasyczną alternatywą są tradycyjne, rustykalne meble z drewna dębowego czy też stylowe meble z drewna akacjowego. Te z kolei wymagają regularnej konserwacji i pielęgnacji, a zimą przechowywania w suchym pomieszczeniu.

Stoły tarasowe

Coraz częściej na taras przenoszą się rodzinne uroczystości, poranne śniadania czy romantyczne kolacje, które nabierają zupełnie innego wymiaru. Wraz z pojawieniem się słońca zdecydowanie poprawia się samopoczucie zdecydowanej większości z nas. Niezależnie od tego, w jakim stylu mamy urządzoną przydomową przestrzeń, warto zaopatrzyć się w praktyczny zestaw, który sprawdzi się, gdy zamarzy nam się zjedzenie posiłku na świeżym powietrzu. I w tym przypadku mamy niełatwy wybór. Stół ogrodowy niewielkich rozmiarów idealnie sprawdzi się jako stoliczek kawowy, z kolei ten duży ma charakter typowo jadalniany. Aby dokonać najlepszego wyboru, przed zakupem warto zastanowić się, jak wyobrażamy sobie idealną przydomową przestrzeń, i jak planujemy spędzać w niej czas.

Artykuł powstał we współpracy z portalem ogrodosfera.pl