Dom i wnętrze Inspiracje

Jakie wybrać filiżanki do kawy na prezent?

Redakcja
Redakcja
3 listopada 2022
 

Jeżeli chcesz sprawić komuś praktyczny i wyjątkowy prezent, to filiżanki do kawy lub herbaty będą zawsze dobrym pomysłem. Filiżanka lub ich komplet ucieszy zarówno przyjaciółkę, mamę, babcię, jak i młodą parę.

Dla kogo filiżanka na prezent?

Pięknie wykonane, ozdobne filiżanki z porcelany przeznaczone do kawy lub herbaty to uniwersalny prezent, który z pewnością przypadnie do gustu najbliższym członkom rodziny i znajomym. Nadają się one doskonale na upominki wręczane z takich okazji jak: urodziny, imieniny, Dzień Babci, Dziadka, Mamy, czy Taty.

W przypadku znajomych świetnym wyborem będzie także filiżanka z nadrukiem lub zabawnym rysunkiem. Może stanowić również doskonały podarunek ofiarowany jako wyraz wdzięczności osobom odchodzącym z firmy, czy nauczycielom w momencie zakończenia szkoły. Bardzo wiele osób wręcza również filiżanki do kawy i herbaty na prezent ślubny.

Jakie filiżanki na prezent?

Nie sposób jednoznacznie wskazać, jakie wybrać filiżanki na prezent. Wybór zależy bowiem od preferencji, gustu i potrzeb obdarowywanej osoby. Naczynia z porcelany dostępne są w kolorze białym oraz écru. Te odcienie zapewne sprawdzą się dla miłośników minimalizmu. Można jednak ofiarować w prezencie filiżanki w różne wzory, np. geometryczne, kwiatowe, z postaciami, zwierzętami, replikami obrazów, ornamentami, wykonane w różnych kolorach i stylach.

W sklepie Home&Passion można zakupić filiżanki w stylu rustykalnym i romantycznym skandynawskim oraz boho, a także orientalnym. Oferujemy filiżanki pojedyncze, a także zestawy eleganckich filiżanek. Dużą popularnością cieszą się komplety dwóch filiżanek, stanowiące idealne rozwiązanie dla zakochanych par. Wszystkie nasze produkty zapakowane są w markowe opakowanie, co pozwala oszczędzić czas ofiarodawcy, gdyż nie musi szukać dopasowanego opakowania, chcąc ofiarować bliskiej osobie filiżanki na prezent.

Bardzo istotną kwestią jest również pojemność filiżanek przeznaczonych na upominek. Najlepiej, gdy znamy indywidualne preferencje osoby, którą zamierzamy obdarować. Jeśli wiemy, że jej ulubioną kawą jest espresso, podarujmy jej filiżankę o grubych ściankach o pojemności ok. 50-80 ml. Z kolei osobom uwielbiającym cappuccino warto podarować filiżanki o pojemności 150-180 ml.

Filiżanki na prezent – materiał

Najbardziej eleganckie, a zarazem najpraktyczniejsze modele filiżanek są wykonane z porcelany. Charakteryzują się niską przewodnością cieplną, dzięki czemu kawa czy herbata szybko nie ostygną, a filiżanka zalana wrzątkiem nie pęknie. Ponadto nie pozostanie w nich żaden osad.

Ekskluzywna porcelana wprowadza na stół odświętny charakter i pozwala poczuć się elegancko i wyjątkowo.

Elementem uzupełniającym filiżanki są zwykle spodki, na które można odkładać łyżeczkę czy położyć ciasteczko do herbaty. Filiżanki często sprzedawane są w zestawie, dzięki czemu tworzą spójny komplet.

Filiżanki na prezent – rodzaje i zastosowanie

Choć mogłoby się wydawać, że każda filiżanka to po prostu filiżanka, nie jest tak w istocie. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele rodzajów filiżanek, które mają różne zastosowania.

Filiżanki do kawy kupić można w różnych pojemnościach i podajemy je w zależnościach od typu pitej kawy. Standardowy rozmiar filiżanek to 80 – 200 mililitrów. Natomiast kawę espresso powinno się podawać w naczyniu o pojemności poniżej 100 ml. Najbardziej jednak popularne są kawy mleczne, które wymagają większych filiżanek niż do espresso. Te przeznaczone do cappuccino mają pojemność 150-180 ml. Z kolei do caffe latte zamiast filiżanki często wybiera się wysokie kubki bez ucha albo szklanki o lejkowatym kształcie, a klasyczne filiżanki do
kawy białej mają z reguły objętość od 230 do 250 ml.

Filiżanki do herbaty różnią się od filiżanek do kawy przede wszystkim swoim kształtem. Mają one bowiem obrzeże, które jest większe od ich podstawy. Istotnym elementem jest też ucho, które służy głównie do zaczepiania w nim jednego palca i jest na ogół mniejsze niż w filiżance do kawy. Ponadto klasyczne filiżanki do herbaty charakteryzuje większa lekkość wykonania, co powoduje, że wydają się one mniejsze i lżejsze niż filiżanki przeznaczone do kawy. Występują zwykle w pojemnościach od 250 do 300 ml, ale możemy spotkać także znacznie większe pojemności.

Obecnie producenci filiżanek stawiają nacisk na nowoczesną formę i design, oferując szeroki wybór produktów o bardziej uniwersalnym zastosowaniu. Dlatego też współczesne wyroby często nie są przeznaczone do konkretnych napojów.


Dom i wnętrze Inspiracje

„A jeśli ludzie się kochają i potem zrywają, to co dzieje się z miłością?” Cytaty z Carrie Bradshaw

Redakcja
Redakcja
3 listopada 2022
 

Carrie Bradshaw – bohaterka końcówki lat 90. „Seks w wielkim mieście” zmienił w nas wiele, był swego rodzaju kolejną rewolucją seksualną. Samotne kobiety z wielkich miast, wykształcone, inteligentne, piękne, majętne – mające wszystko, a w każdym razie mogące wszystko mieć, nieudolnie i nieudanie szukały tego najważniejszego (dla nich wtedy), czyli miłości. Carrie już zawsze będzie z nami – również dzięki producentom, którzy „wskrzesili” tę postać w zeszłym roku) – będziemy odnosić się do jej stylu i jej powiedzonek, zgrabnych point jej seksfelietonów. Oto najfajniejsze cytaty z Carrie.

Szukam miłości takiej prawdziwej, niewygodnej, absurdalnej, spalającej, takiej, bez której nie można żyć.

Akceptujemy lody light, zamiast prawdziwych. Nic dziwnego, że gdy spotykamy się z czymś prawdziwym, nie możemy tego strawić.

Byłam wściekła… Nie na niego, na siebie. To ja byłam sadystką. On dzierżył bat, ale to ja siebie związałam. Przywiązałam się do faceta, który za nic nie chciał się wiązać.

🌸

Dlaczego pozwalamy, by to, czego nie mamy, psuło nam radość z tego, co mamy?

Wieczorem rozmyślałam o minionych, beztroskich latach. Miałyśmy mnóstwo czasu i otwarte serca. Żyłyśmy bez balastu w postaci nieudanych związków i dzieci. Nurtowało mnie pytanie: czy wciąż mamy w sobie ducha przygody? Czy beztroskie singielki omija coś ważnego?

🌸

Charlotte, nie można być z facetem tylko dlatego, że potrafi uszczelnić wannę.

Codziennie miliony ludzi cierpią na monogamię. Nie ma wynalezionego lekarstwa.

Mężczyźni, którzy wyglądają za dobrze, nigdy nie są dobrzy w łóżku, ponieważ nigdy nie musieli być.

🌸

Czym jest uczciwość? Może za bardzo ją cenimy? Może wyznanie prawdy jest szczytem egoizmu, sposobem na rozgrzeszenie kosztem bólu zadanego drugiemu człowiekowi?

Wielka miłość powinna się kończyć łzami, a nie listem z kancelarii adwokackiej.

🌸

Żeby liczyć na wygraną w przyszłości, trzeba zaryzykować to, co los dał nam dziś.

W miłosnych związkach cienka granica dzieli przyjemność od bólu.

🌸

Czasami cel jest ważniejszy od podróży.

To takie dziecinne. Nie ty, ale cała sytuacja. Trzymamy w szafach sukienki, których nigdy nie włożymy, a facetów wyrzucamy.

🌸

To bardzo boli, ale czasami lepiej być samotną niż udawać.

Pomyślałam sobie, że skoro mam trzy serdeczne przyjaciółki, to bez trudu spotkam jeszcze wielu miłych mężczyzn…

🌸

Odchodząc, pomyślałam, że mężczyźni są jak narkotyk. Raz powodują depresję, raz euforię.

Okazuje się, że nawet najtwardsze kobiety, miękną w obliczu miłości.

🌸

Nie można jasno zdefiniować zdrady… Istnieje jakby krzywa zdrady – osobiste pojęcie zdrady zależy od tego, jak bardzo ktoś sam chce zdradzać.

Nasz związek konał pół roku, a wskrzesiłam go w 30 sekund.

🌸

Miłość to jedyna marka, która nigdy nie wychodzi z mody.

Mężczyźni pod czterdziestkę są jak krzyżówka z „New York Timesa”: podchwytliwa, trudna, zawsze niejednoznaczna.

🌸

Kiedy człowiek wybiera się na randkę w ciemno, ważne jest właściwe nastawienie – miej nadzieje na najlepsze i przygotuj się na najgorsze.

Jesteśmy jak ta czerwona ściana. Sam pomysł był niezły, tylko coś w tym nie gra.

🌸

„Dostajesz w życiu to, o co masz odwagę poprosić”. Cytaty wspaniałych i silnych kobiet, które dodadzą ci odwagi


Dom i wnętrze Inspiracje

Angielski już dla 4-latków? Novakid wprowadza Get Ready! – kurs dedykowany najmłodszym uczniom

Redakcja
Redakcja
3 listopada 2022
Dzieci w wieku 4-5 lat podświadomie pochłaniają ogromną ilość informacji. W tym czasie ich mózgi są jak gąbka, tworzą połączenia neuronowe, a języki obce przyswajane są intuicyjnie, podobnie jak doznania zmysłowe, co znacznie usprawnia proces nauki. Aby wykorzystać ten potencjał, platforma do nauki angielskiego online – Novakid – wprowadziła nowy kurs Get Ready!, stworzony właśnie dla najmłodszych uczniów. Jest on częścią Świata Gier Novakid – angażującego, opartego na fabule środowiska edukacyjnego, wypełnionego grami edukacyjnymi, piosenkami i zabawnymi postaciami.

Get Ready! to kurs przeznaczony dla dzieci bez wcześniejszej znajomości języka. Już od pierwszej lekcji młodzi uczniowie mają kontakt z kolorami, dźwiękiem i muzyką, a także interaktywną technologią, która pomaga im mówić, słuchać i opanowywać podstawowe angielskie słowa i zwroty.
W Novakid kładziemy silny nacisk na mówienie, dlatego też kurs Get Ready! oferuje różnorodne zajęcia, aby zaangażować młodych uczniów. Program ten został stworzony dla dzieci, które dopiero zaczynają się uczyć angielskiego. Zapewnia zatem wszelkie niezbędne wsparcie, którego młodzi uczniowie potrzebują, aby zbudować solidne podstawy, zdobyć pewność siebie i dobrze się bawić podczas nauki – komentuje Simon Andrew, twórca treści edukacyjnych w Novakid.
Piosenki i interaktywne funkcje audio wspierają młodych uczniów
Piosenki to sprawdzony sposób na rozwijanie umiejętności mówienia, wzmacnianie słownictwa i ćwiczenie struktur gramatycznych w konkretnym kontekście. Ponadto badania pokazują, że wykorzystanie muzyki i piosenek w nauczaniu języka obcego pomaga pokonać barierę językową i sprawić, że młodzi uczniowie poczują się pewniej w swoich umiejętnościach dzięki bezstresowemu środowisku nauki.
Dlatego każda jednostka lekcyjna w Get Ready! zawiera edukacyjne piosenki oraz teledyski z animacjami i ilustracjami. Dzięki tak zróżnicowanym treściom młodzi uczniowie są zanurzeni w języku angielskim w angażujący i bezstresowy sposób.
Proces uczenia się przypominający grę zwiększa motywację i ma pozytywny wpływ na wyniki uczniów
Jedno z ostatnich badań Novakid wykazało, że zgrywalizowane środowisko uczenia się i fabuła zwiększają motywację i zaangażowanie uczniów, co skutkuje o 39% lepszymi wynikami w nauce.
Dlatego Get Ready!, podobnie jak inne kursy ESL w Novakid, opierają się na grywalizacji, aby zmaksymalizować zaangażowanie uczniów poprzez szeroką gamę różnych gier i systemu nagród. Proponowane mini-gry są dostosowane do aktualnego poziomu znajomości języka przez ucznia i można w nie grać przed lub po każdej lekcji. Gry dostępne w ramach kursu Get Ready! mają kolorową oprawę graficzną i dźwiękową, a przede wszystkim nie opierają się na tekście.
– Jest to ważne dla najmłodszych uczniów, ponieważ nie oczekuje się od nich jeszcze umiejętności czytania. Jednak brak słów pisanych nie wpływa negatywnie na wartość edukacyjną minigier, które pozwalają im ćwiczyć tematy omawiane na lekcjach – komentuje Simon Andrew.

Indywidualne podejście w celu zaspokojenia potrzeb edukacyjnych każdego ucznia

Novakid kładzie nacisk na personalizację za pomocą ekstrakcji danych i analizy wspomaganej techniką uczenia maszynowego, aby zaspokoić indywidualne potrzeby młodych uczniów. Korzystając z podejścia opartego na danych, platforma gromadzi szczegółowe informacje na temat poziomu osiągnięć i stylów uczenia się każdego ucznia, aby tworzyć zindywidualizowane programy nauczania. Monitorowane jest między innymi to, jak dobrze dziecko opanowało daną strukturę gramatyczną, czy często zapomina słowa, czy robi pauzy w mowie.
Podejście oparte na technologii neutralizuje czynniki zewnętrzne w ocenie. Jednak zaangażowanie nauczycieli w proces oceniania i indywidualne podejście jest niezwykle ważne, szczególnie podczas lekcji.
 W ramach naszych starań ukierunkowanych na to, aby wesprzeć indywidualne potrzeby edukacyjne każdego ucznia, wprowadziliśmy “wyskakujące okienka”, ułatwiające nauczycielom zapewnienie dzieciom możliwie najlepszego wsparcia. Pozwalają one lektorowi na łatwe przełączanie się między poszczególnymi częściami materiału edukacyjnego, kierując je do działań najbardziej odpowiadających potrzebom ucznia – skomentował dział treści edukacyjnych Novakid.

Zobacz także

Róże - ogrodowe, pnące, okrywowe, rabatowe, na pniu

Róże, królowe piękna i elegancji. Jak pielęgnować te krzewy w ogrodzie?

sosna - czarna, górska, wejmutka, pospolita, serbska, limba

Sosna – gatunki, które sprawdzą się w ogrodzie. Charakterystyka i wymagania

Forsycja - pośrednia i odmiany, przycinanie, pielęgnacja, napar, nalewka

Forsycja – krzew o leczniczych kwiatach. Jak pielęgnować forsycję, by wiosną zachwycała żółtym kwieciem?