Go to content

Jak ochronić się przed słońcem w domu? Poznaj proste sposoby!

Cenisz ochronę przed nagrzaniem i optymalne zaciemnienie pomieszczenia w słoneczne dni? Zastanawiasz się, w jaki sposób ochronić się przed słońcem, a jednocześnie cieszyć optymalną temperaturą w zaciszu własnego domu? Wybierz rolety rzymskie lub zasłony zaciemniające – must have tego lata!

Każde pomieszczenie w letnie dni narażone jest na wpuszczanie do niego zbyt dużej ilości promieni słonecznych. Prowadzi to do nadmiernego nagrzewania się wnętrza, a tym samym obniżenia komfortu – komentuje Renata Mikuś, stylistka wnętrz marki Dekoria –
Jak ochronić się przed słońcem? Warto zastosować sprawdzone rozwiązania! Pierwszym z nich będzie wybór rolety lub zasłony zaciemniającej.

Dlaczego warto wybrać zasłony i rolety zaciemniające?

Rolety i zasłony zaciemniające to nie tylko elegancka dekoracja okna. Uszyte ze specjalnej tkaniny z kolekcji Blackout, charakteryzują się gęstą gramaturą i mocnym splotem. Dzięki temu blokują wpadające do wnętrza promienie słoneczne aż do 95%*! Uzyskane w ten sposób zaciemnienie pomieszczenia tworzy przyjemny cień i daje chłód.

Ochrona przed słońcem i nagrzewaniem

Zbyt silne słońce wpadające do pomieszczenia nie zawsze dostarcza nam przyjemnych chwil. Wiążące się z nadchodzącą, słoneczną porą roku upały, dają się we znaki i powodują znaczny, niekomfortowy wzrost temperatury. Aby temu zapobiec warto wybrać rolety lub zasłony z zaciemniających tkanin, które skutecznie ochronią pomieszczenie przed nagrzaniem. To ważne szczególnie we wnętrzach, gdzie spędzamy dużą ilość czasu. Tkanina z kolekcji Blackout to zatem doskonałe rozwiązanie na upalne dni.

 

Komfort o każdej porze

Rolety i zasłony zaciemniające gwarantują komfort nie tylko za dnia. Wieczorową porą, a także w nocy, specjalna tkanina z kolekcji Blackout uniemożliwi przepuszczanie do wnętrza światła. Szczelnie zabezpiecza sypialnię przed światłami latarni, oświetlenia samochodowego czy tych, po sąsiedzku, co gwarantuje spokojny i zdrowy sen.

Wyjątkowa ozdoba okna

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że rolety i zasłony Blackout stanowią niezwykle elegancką ozdobę okna. Gruby, ale nie ciężki splot sprawia, że pięknie się układają, tworząc dekoracyjne fale oraz fałdy. Lekkie i miłe w dotyku, stworzą wyjątkową okienną dekorację. Zaciemniające zasłony i rolety w bogatej gamie wzorów i kolorów można w łatwy sposób dopasować do każdego rodzaju wnętrza. Komfort w pomieszczeniu w połączeniu z wyjątkową estetyką wykonania sprawia, że rolety i zasłony zaciemniające to absolutny must have tego lata!