Go to content

Wystrój, który kwitnie – poznaj floralne fototapety w różnych stylach

Fot. Materiały prasowe

Soczyście zielone paprotki czy fikusy i kolorowe kwiaty w doniczkach to świetny sposób na to, by ozdobić wystrój mieszkania. Dzięki takim elementom poczujemy lepszy kontakt z przyrodą, nawet gdy za oknem brakuje nam natury. To jednak nie jedyny sposób, który warto wziąć pod uwagę. Ekspert od aranżacji wnętrz przygotował dla nas wyjątkowy pomysł.

By nie tylko odświeżyć dotychczasową aranżację, ale nadać jej także nowego charakteru, przydadzą nam się floralne fototapety. Kwiaty w postaci kolorowych deseni czy malowniczych pejzaży wprowadzą do naszego codziennego otoczenia przytulny i miły dla oka klimat. To jednak nie jedyne zalety. Słoneczniki, maki, lawenda czy egzotyczne storczyki staną się pogodnym w wyrazie elementem dekoracyjnym, który będzie na nas pozytywnie oddziaływał, nawet gdy za oknem będzie deszcz i jesienna zawierucha. – oto, co powiedział nam specjalista z Myloview.pl.

Skoro wiemy już, że warto wprowadzić do wystroju mieszkania floralne wzory, zobaczmy teraz, jakie przedstawienia możemy wybrać. Okazuje się, że opcji mamy całkiem sporo!   

Polna łąka, która cieszy oczy

Błękitne niebo, złote słońce i polna łąka usiana kwiatami – taki pejzaż to idealne tło do relaksu i wypoczynku. Jeśli właśnie taka wizja przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o beztroskich wakacjach, koniecznie zainspirujmy się takim pejzażem przy ozdabianiu mieszkania. Pogodny w wyrazie motyw dekoracyjny będzie pełnił nie tylko funkcję estetyczną. Taki akcent w bezpośredni sposób przełoży się na nasze lepsze samopoczucie. Wyobraźmy sobie, że będziemy czytać książkę lub spędzać czas z rodziną w salonie, mając przed oczami taki krajobraz! – oto pierwszy pomysł naszego eksperta.

Fototapety z kwiatami polnymi mogą przedstawiać fotografię zielonej łąki, na której rosną stokrotki, chabry, maki lub słoneczniki lub wzór złożony z namalowanych polnych gatunków na jasnym lub kolorowym tle. Wybierzmy wariant, który najlepiej będzie pasował do naszego wystroju.

Kojący klimat lawendy

Fot. Materiały prasowe

Teraz pod lupę weźmiemy lawendowe fototapety. Kwiaty o pięknym, fioletowym odcieniu mogą się nam kojarzyć z prowansalskim stylem. To właśnie we francuskiej stylizacji ten gatunek będzie się zachwycająco prezentował, zwłaszcza gdy zestawimy go z bielonymi meblami i naturalnymi tekstyliami. To jednak tylko jedna z opcji na wykorzystanie lawendowych akcentów. Rozciągające się aż po horyzont pole usiane tymi kwiatami pozwoli nam ożywić rustykalnie urządzony salon, ale także kuchnię. Gatunek ten może się również pojawić w łazience. Tutaj często używamy kosmetyków lub olejów eterycznych o zapachu lawendy, więc taka fototapeta (w wodoodpornej wersji) będzie pasować jak ulał.

Okazuje się, że nawet w nowoczesnym wnętrzu świetnie będzie wyglądać lawenda. W tym wypadku warto postawić na oszczędne w wyrazie przedstawienia. Zamiast malowniczej fotografii wybierzmy wzór o malarskim charakterze z pojedynczymi gałązkami tych kwiatów. – doradził nam ekspert z Myloview.

Egzotyczny wystrój ze smakiem

Fot. Materiały prasowe

Czy do salonu możemy wprowadzić egzotyczne akcenty w taki sposób, by wystrój wciąż zachował stylowy i elegancki charakter? Jak najbardziej. Wystarczy, że znajdziemy odpowiedni wzór ściennej dekoracji. W ten sposób uda nam się połączyć tropikalny klimat z estetyką glamour. Jeśli do tej pory w naszym pokoju dominowała głęboka paleta kolorystyczna, tapicerowane meble i złocone dodatki, floralny wzór musi być dobrany rozważnie, bo kolejny zbyt wyrazisty element może wprowadzić wrażenie chaosu. Sprawdźmy propozycję eksperta:

Moja propozycja to wzór zaprezentowany na delikatnym, neutralnym tle – najlepiej szarym, bo to właśnie szary odcień wydobędzie najlepiej żywe kolory kwiatów. Co do wyboru samego gatunku to mamy pełną dowolność, natomiast dobry efekt zyskamy, gdy obok kwiatów pojawią się także zielone liście, które staną się znakomitym uzupełnieniem floralnego ornamentu.

Nastrojowe kwiaty w sypialni

Fot. Materiały prasowe

Dla wielu z nas pierwszym skojarzeniem, gdy mowa jest o floralnych wzorach, są romantyczne w wyrazie dekoracje. Właśnie dlatego na koniec zostawiliśmy pomysły na to, jak stworzyć przytulną aranżację. Na uwagę zasługują przede wszystkim wzory utrzymane w stylu shabby chic. Co powinny prezentować takie fototapety? Kwiaty do sypialni będą zachwycająco wyglądać, jeśli obok nich pojawią się sylwetki ptaków. Całość kompozycji natomiast może przywodzić na myśl malunek farbami lub artystyczny rysunek.

Styl shabby chic ma w sobie coś przytulnego, ale i eleganckiego, sprawia, że zwykła przestrzeń w mgnieniu oka nabiera urokliwego charakteru. Ścienna dekoracja utrzymana w tym stylu może się pojawić zarówno w pokoju nastolatki, jak i w małżeńskiej sypialni. W przypadku tego drugiego rozwiązania wystarczy, że sięgniemy po motyw inspirowany stylem retro. – wyjaśnił nam ekspert z Myloview.pl.

Odrobina tropików na co dzień, a może romantyczny zakątek, lawendowe pole czy łąka pełna maków? Floralne motywy dekoracyjne przeniosą nas w całkiem inne otoczenie, aż będziemy zaskoczeni, jak wiele może zmienić efektowna fototapeta!


Artykuł powstał we współpracy z Myloview.pl