Związek

Życie miłosne osób spod tych trzech znaków zmieni się nieodwracalnie w 2019 roku. Sprawdźcie o kogo chodzi

Redakcja
Redakcja
9 grudnia 2018
 

Rok 2019 ma być magicznym rokiem pełnym miłości i możliwości sprzyjającym romansom – ale nie dla wszystkich. Zdaniem astrologów los będzie szczególnie łaskawy pod względem miłosnego klimatu dla osób urodzonych pod poniższymi znakami zodiaku. To właśnie ich życie uczuciowe zmieni się na lepsze, a niektórzy mogą nawet zmienić stan cywilny. Jesteście ciekawi, o kogo chodzi?

Każdy z nas chciałby mieć udane życie miłosne, jasną sytuację dotyczącą skomplikowanej relacji. Mówiąc krótko „wiedzieć, na czym stoi”. Niektórzy marzą skrycie o bajowym romansie jeszcze inni pragną jedynie stabilizacji u boku. Jeszcze inni chcieliby odpocząć ode sercowych rozterek i postawić w końcu na siebie, na rozwój osobisty.

Światem jednak rządzi miłość, to ona rozdaje karty i napędza nas do działania jako najsilniejszy motywator. W Nowy Rok wkraczamy z nadzieją, że wszystko się w końcu ułoży, że spotkamy nasza „drugą połówkę” lub że uda nam się rozwiązać problemy w naszym związku.

5 znaków zodiaku znajdzie miłość w 2019 roku, a 3 znaki mają nawet szansę powiedzieć sakramentalne „tak” i wziąć ślub w przyszłym roku. Jesteście ciekawi o kogo chodzi?

Skorpion

Jeśli urodziłeś się pod znakiem Skorpiona, przygotuj się na potężne zmiany w swoim życiu. Zgodnie z tym, co zapisane w gwiazdach, według najnowszej prognozy astrologicznej masz w tym roku największe szanse na to by spotkać i poślubić miłość swojego życia! A wszystko w ciągu niecałych dwunastu miesięcy. Dla kogoś tak nieokrzesanego jak ty, to naprawdę rewolucja!

Strzelec

Weselne dzwony głośno zadzwonią również dla ciebie, drogi Strzelcze. Biorąc pod uwagę twoją zabawną i nieprzewidywalną osobowość podejrzewamy, że twój ślub albo będzie nie lada wydarzeniem  towarzyskim albo pozostanie niedostrzeżony… Tak czy siak, na pewno zaskoczysz najbliższych, a nawet samego siebie. Najważniejsze, że w końcu znajdziesz spokojną przystań. Na jak długo, to już zależy od ciebie.

Ryby

Droga Rybo, u ciebie zmiany nie będą aż tak szokujące. Wszak jesteś w udanym związku od pewnego czasu, twój ślub nikogo nie zaskoczy. Zapewne planujesz wszystko od miesięcy. W tym toku będziesz cieszyć się życiem pełnym błogich chwil u boku partnera, którego kochasz i na którym ci zależy. Chociaż przygotowania do samej ceremonii ślubnej z pewnością wywrócą twój świat do góry nogami, miłosna stabilizacja pozwoli ci w pełni cieszyć się tą wymarzoną od dawna chwilą.


Na podstawie: www.msn.com


Związek

Jak zbudować pewność siebie? Uwierz w końcu, że jesteś dobrym i wartościowym człowiekiem!

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
10 grudnia 2018
Fot. iStock/filadendron
 

Pewności siebie nie wysysa się z mlekiem matki. Nie jest to rzecz dana nam odgórnie, na zasadzie: albo jesteś pewna siebie, albo nie. Tak to nie działa. Nad pewnością siebie pracuje się całe życie, buduje się ją od postaw. Super, jak mieliśmy szczęście w dzieciństwie być w niej wzmacniani, jak rodzice podkreślali nasze dobry cechy, dawali nam przestrzeń do tego, żebyśmy ufali sobie i swoim wyborom. Nie zawsze jednak tak się dzieje, dlatego często, w dorosłym życiu, brak nam tej pewności, a tym samym odwagi w sięganiu po to, na czym nam zależy. 

Jak zwiększyć poczucie własnej wartości?

Zacznij przede wszystkim od poprawienia swojej samooceny, czyli tego, jak cenisz i postrzegasz samą siebie. Jak ty myślisz o sobie?

 •  nie lubisz siebie?
 • uważasz, że jesteś niewystarczająco dobra?
 • myślisz, że jesteś niezdolna do podejmowania decyzji czy dochodzenia swych praw?
 • jesteś przekonana, że mało kto cię lubi?
 • obwiniasz się za rzeczy, które nie są twoją winą?
 • nie potrafisz rozpoznać twoich mocnych stron?

Zbyt niska wiara we własne możliwości może nie pozwalać ci żyć życiem, jakie sobie wymarzyłaś, jakie chciałabyś, żeby było.

Pomyśl, co sprawia, że tak o sobie myślisz?

 • unikaj negatywnego dialogu ze sobą w stylu: „No tak jestem beznadzieja, wiedziałam to”
 • bądź blisko tych, którzy cię kochają
 • ucz się asertywności
 • postaw sobie jakieś wyzwanie, którego cel znajduje się w nieodległym czasie
 • każdego dnia myśl o tym, w czym jesteś dobra
 • dbaj o siebie

Niska samoocena nie jest sama w sobie problemem, ale może prowadzić do obniżonego nastroju, życia w nieustannym poczuciu winy i bycia niewystarczająco dobrą, a nawet do depresji. Jeśli czujesz się źle oglądając zdjęcia znajomych czy nawet nieznajomych na Facebooku czy Instagramie, zrób sobie dłuższą przerwę od mediów społecznościowych, rozejrzyj się wokół i zobacz, jak wyglądaj prawdziwe życie, prawdziwi ludzie, a nie ci wykreowani w internecie.

Może masz w swoim gronie kogoś, kto nieustannie cię krytykuje, kto czuje się lepszy od ciebie? Jeśli tak, ogranicz tę relację do minimum, bo jest ona dla ciebie niezwykle toksyczna. Każdego ranka patrząc w lustro powiedz na głos sobie coś miłego. „Mam fajny uśmiech”, „Świetnie wyglądam w tej bluzce/spodniach/sukience”, „Jestem dobrym człowiekiem”. Szukaj w sobie pozytywów, jest ich z pewnością cała masa, tylko ty musisz zacząć myśleć dobrze o sobie. Możesz poprosić najbliższe ci osoby, żeby napisała, dlaczego uważają, że jesteś fajna, co w tobie lubią. Zdziwisz się, ile rzeczy są w stanie wymienić, o których ty byś nie pomyślała. Spróbuj, co ci szkodzi. Możesz tylko zyskać. Pewność siebie i myślenie o sobie dobrze nie jest niczym złym, zwłaszcza gdy idzie w parze z pokorą, a tej zapewne ci nie brakuje – o i kolejny plus na twoim koncie.


Związek

Chcesz mieć więcej czasu? Zacznij się zachwycać

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
8 grudnia 2018
For. iStock

Ostatnio na wszystko brakuje nam czasu. Zaczęłam się nawet zastanawiać, czy Ziemia nie zaczęła się kręcić szybciej, kradnąc nam bezcenne minuty. Czas stał się towarem deficytowym, wszyscy narzekamy na jego brak. 

Niektórzy szukają sposobu – rezygnują z telewizora w domu, ograniczają sobie czas na social media, próbują wyłuskać choć kilka chwil więcej, żeby tylko nie mieć poczucia, że dzień za dniem ucieka nam przez palce. Tymczasem profesor Aaker z uniwersytetu w Stanford przeprowadził badania, w których szukał odpowiedzi na to, jak stać się bogatymi w czas. Po przeprowadzeniu trzech eksperymentów wśród studentów okazało się, że gdy czujemy zachwyt, skupiamy się na danej chwili rozciągamy to nasze przeżycie, a wraz z nim swoje poczucie czasu. Studenci, którzy oglądali inspirujące filmiki, obrazy, później w testach okazywali się bardziej cierpliwi niż dotychczas.

Dlaczego o tym piszę? Bo to odkrycie pokazuje, że nie potrzebujemy wiele, musimy jednak stać się bardziej uważni na to, co nas otacza, czego na co dzień doświadczamy nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Zachwyćmy się pięknym wschodem słońca, przystańmy obserwując bawiące się dzieci, uśmiechnijmy się na widok wzruszającej nas sceny. Pozbądźmy się tej skorupy napędzanej tym co szybciej, prędzej, bez spóźnień. Uważność i zachwyt dają nam te cenne minuty, pozwalają złapać oddech, pomyśleć: „Kurczę, życie jest fajne, po co się spieszyć”. Doświadczajmy, a nie kupujmy kolejne materialne rzeczy. Tylko tak zyskamy to, co w naszym życiu jest niezwykle cenne – czas.


źródło: Businessinsider


Zobacz także

Co się dzieje z penisem po seksie?

Liczy się technika, a nie rozmiar… Czy aby na pewno?

Pięć mitów o „tej drugiej”. Kobiety, przestańcie w końcu w nie wierzyć. Ona nie jest lepsza, w niczym

Seks najlepiej smakuje po kłótni i… z draniem. To najbardziej kręci kobiety w seksie