Go to content

Związałaś się z facetem po przejściach? Być może jesteś tylko nagrodą pocieszenia

Fot. iStock/andrej_k

Trudno w dzisiejszych czasach znaleźć kogoś, kto nie ma za sobą trudnych doświadczeń czy nieudanych związków. Rozglądając się za samotnym trzydziesto- czy czterdziestolatkiem musisz liczyć się z tym, że wraz z nim do twojego życia wejdą jego dzieci oraz ex. A może należy do tej grupy facetów, którzy przyjaźnią się ze swoimi byłymi? Gorzej, jeśli on utrzymuje kontakty, bo wciąż coś do niej czuje i nie umie pogodzić się z rozstaniem. Jak sprawdzić, czy jesteś tylko nagrodą pocieszenia?

Najdrobniejszy szczegół przypomina mu o niej

Wyobraź sobie taką scenkę. Siedzicie w restauracji i czekacie na zamówione dania. Jesteś podekscytowana, bo po raz pierwszy spróbujesz ośmiornicy. Jak do tej pory zawsze owoce morza cię obrzydzały, ale postanowiłaś spróbować nowych smaków. Nagle jednak z rozmyślań wyrywa cię twój ukochany, ponieważ przypomniało mu się, że ONA zawsze w knajpie zamawiała to samo danie i bała się nowości. Niby nic, a jednak boli, prawda? Bardzo prawdopodobne, że już do końca wieczoru ONA będzie w jego i twojej głowie.

Wspomina o niej w trakcie seksu

Nie, nie. Nie chodzi o to, że wspomina, jaka to ONA była fantastyczna i co wyprawiali na wakacjach w Tajlandii, gdy mieli do dyspozycji saunę na wyłączność. Może jednak powiedzieć, że jest mu z tobą bardzo dobrze, bo rozumiesz jego potrzeby, a „ONA bywała oziębła i nie przejmowała inicjatywy”. Niby komplement, a jednak czujesz się nieswojo, prawda?

Jej jako pierwszej mówi o ważnych sprawach

Być może mają wspólne dzieci i dlatego muszą utrzymywać poprawne stosunki. A może przyjaźnią się, choć ich związek nie wypalił? Jeśli utrzymują ze sobą kontakty, a on właśnie JEJ w pierwszej kolejności opowiada o zmianie pracy czy problemach ze zdrowiem, to warto się zastanowić, która z was jest dla niego ważniejsza.

Słucha dołujących piosenek

Jasne, wszyscy mamy jakieś preferencje muzyczne, ale jeśli on regularnie słucha wzruszających piosenek o niespełnionej miłości, to coś jest na rzeczy. Ale warto oczywiście porozmawiać – być może faktycznie je lubi.

Śledzi każdy jej ruch w social media

Nie ma nic złego w tym, że wciąż są znajomymi na Facebooku. Co więcej, nie popełnia żadnej zbrodni, przeglądając sporadycznie zdjęcia, które publikuje. Ale jeśli lajkuje każdy jej post, komentuje zabawne filmiki lub wciąż woła cię do komputera, żebyś zobaczyła, jaki śmieszny mem ONA wrzuciła, to jednak masz prawo się wkurzyć. Szczególnie, jeśli nie robi tego samego w stosunku do ciebie. Jeżeli natomiast zauważyłaś, że piekli się, gdy zobaczy JEJ zdjęcie, na którym pozuje z nowym partnerem, powinnaś jak najszybciej zareagować.

Ma zdjęcia wszystkich swoich byłych, oprócz jej

Jeśli znajdujesz w różnych miejscach zdjęcia i przedmioty, z którymi wiążą się wspomnienia z różnymi jego byłymi partnerkami, ale próżno szukać jakiegokolwiek śladu istnienia JEJ, być może wciąż nie potrafi sobie poradzić z rozstaniem. Warto porozmawiać z nim, dlaczego ten związek się nie udał, z jakimi emocjami sobie nie radzi. Może wciąż JĄ kocha i każde wspomnienie jest bolesne?

Zachowuje się dziwnie, gdy z nią rozmawia

Gdy dzwoni jego kolega, swobodnie rozmawia z nim przy tobie, nawet jeśli poruszają tematy ważne lub krępujące z punktu widzenia osoby trzeciej. Kiedy jednak musi porozmawiać z NIĄ (o dzieciach, niewyjaśnionych sprawach np. finansowych, problemach ze zdrowiem dziadków), ucieka do innego pokoju i mówi tak, jakby była to największa tajemnica. Po zakończeniu rozmowy jest natomiast wycofany i zamyślony, a gdy zapytasz, co się stało lub co chciała, burknie albo skłamie. Znasz to? Coś ewidentnie jest na rzeczy.

Przykłada się do życzeń

Kurtuazyjne „Wesołych Świąt” lub „Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin” to nic złego, naprawdę. To zwykły szacunek do drugiego człowieka i dobre wychowanie. Jeśli jednak on wkłada dużo wysiłku w życzenia, są one bardzo osobiste i przemyślane, nie jest to normalne. Jeszcze gorzej, gdy kupuje prezenty i traci dużo czasu na wybór odpowiedniego upominku.

Utrzymuje bliskie stosunki z jej rodziną

Nie chodzi o to, żeby nagle zerwał kontakty ze wszystkimi JEJ bliskimi i udawał, że się nie znają. Nie można ci się jednak dziwić, że denerwuje cię, gdy on dzwoni do JEJ matki lub ojca, czy umawia się z JEJ bratem na piwo. Być może w ten sposób chce wciąż uczestniczyć w życiu JEJ rodziny, wiedzieć, co się dzieje u nich i sygnalizować, że jakby coś, to on nadal tu jest, więc nie ma miejsca na nowego wybranka JEJ serca.

Opowiada o niej, gdy się upije

Jeżeli po pijaku zaczyna wspominać ich związek i wylewać swoje żale, powinnaś zastanowić się, czy ta relacja ma jakiś sens. Nie musi mówić, że JĄ kocha lub tęskni za wspólnymi chwilami. Może JĄ wyzywać, naśmiewać się z NIEJ lub opowiadać o JEJ wstydliwych sprawach. Chodzi o to, że wciąż jest w jego głowie i nieustannie wyzwala w nim silne emocje. To zły znak.

Masz jeszcze jakieś wątpliwości, które miejsce w jego życiu zajmujesz?

Źródło: Your tango