Lifestyle

Dobrymi chęciami piekło wybrukowano… Kiedy ci „mili” mają, tak naprawdę, złe intencje

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
4 lutego 2017
Fot. iStock / TatyanaGl
 

Uśmiechają się serdecznie, mówią życzliwym, spokojnym tonem, ale w głębi duszy chętnie wbiliby ci nóż w plecy. Choć mają diabła za skórą, udają, że cię lubią i, że chcą dla ciebie dobrze. I tacy są świetni w tym udawaniu, że bez problemu dajesz się nabrać na ich sztuczki. Umiesz rozpoznać, kiedy na pozór miła osoba, ma wobec ciebie złe intencje?…

1. Rozmowy z taką osobą, są zawsze „jednostronne”

Nie ma tu zaskoczenia. On, czy ona, zdominuje dyskusję, tak są „zaprogramowani”. Zazwyczaj, nawet jeśli nie potrafimy dobrze słuchać, próbujemy przynajmniej prowadzić jakiś dialog. Manipulatorzy, o których mowa, skupiają całą rozmowę na sobie i na problemach, które ich dotyczą. Twoje zdanie, ani twoja sytuacja tak naprawdę ich nie obchodzi.

2. Z jej ust ciągle słyszysz nowe wymagania i krytyczne uwagi

I działa to na ciebie okropnie dołująco, nawet jeśli wypowiedziane zostało przesłodzonym tonem i z uśmiechem. Nie przejmuj się, nie chodzi tu o to, że naprawdę robisz coś źle, chodzi jedynie o to, by poniżając ciebie, poczuć się lepszym. Nie wiesz też w „przecież to dla twojego dobra”, bo ono zupełnie nie ma tu znaczenia.

3. Często używa perswazji

Ten punkt powiązany jest z poprzednim, ponieważ „słowne manewry” to, coś, w czym twój rozmówca jest naprawdę dobry. Kocha przekonywać cię do swoich racji, stosując przy tym coś w rodzaju szantażu emocjonalnego. Jest taki dobry, taki delikatny i miły, taki usłużny, o ile tylko przychylisz się do jego racji. Liczy się ostateczny wynik, a nie to, co rzeczywiście jest słuszne, czy dobre.

4. Czujesz się źle, za każdym razem, kiedy kończysz rozmowę z tą osobą

To trochę jak z energetycznymi wampirami. Niby było miło, niby spokojnie, a jednak, ze zdziwieniem zauważasz, że brak ci sił, pomysłu na siebie, a w ogóle to jesteś do niczego. Szkoda, że instynkt samozachowawczy nie ostrzegł cię wcześniej. Miły uśmiech, przyjemne okoliczności, tylko treść rozmowy jakaś… dołująca.

Gdzie leży granica? W momencie kiedy zdasz sobie sprawę, że albo osobowość twojego rozmówcy nie współgra z twoją, albo jest on zwykłym manipulatorem. W obu przypadkach należy wiać, gdzie pieprz rośnie.

 

 

 


Lifestyle

Wiedzieć = żyć. Rak piersi ma wiele twarzy

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
4 lutego 2017
Rak piersi ma wiele twarzy
Fot. iStock / Canva
 

Pewnego dnia – pstryk, wszystko się zmienia. Wyczuwasz coś pod palcami, dziwne zgrubienie, coś twardego. A może po prostu zauważasz „coś dziwnego” na skórze. Boisz się, zwlekasz, czekasz czy samo przypadkiem nie przejdzie… Te „różowe” historie – choć tak różne, często są zbyt do siebie podobne… Rak piersi – można z nim wygrać.

Powinnyśmy pamiętać, recytować to, jak dzieciak tabliczkę mnożenia – że w przypadku raka piersi – wiedzieć jak najwcześniej – znaczy ŻYĆ.

Jesteśmy piękne, przepełnione życiem, emocjami, marzeniami. Mamy tak wiele do zrobienia, do odkrycia, do zmienienia. Mamy tak wiele osób do kochania. Nie przekreślajmy tego.

Rak piersi może mieć wiele twarzy, sam nowotwór występuje w różnych odmianach. Również jego objawy wcale nie muszą być zawsze podobne – to nie musi być guz.

Zobaczcie, jakie objawy daje rak piersi.

Wiedzieć = żyć. Rak piersi ma wiele twarzyRak piersi ma wiele twarzyRak piersi ma wiele twarzyRak piersi ma wiele twarzyRak piersi ma wiele twarzyRak piersi ma wiele twarzyRak piersi ma wiele twarzyRak piersi ma wiele twarzyRak piersi ma wiele twarzyOBJAWY raka piersi OBJAWY raka piersi (1)


Lifestyle

Jak poznać, że zależy ci za bardzo?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
4 lutego 2017
Fot. iStock/SIphotography

Oczywiście, ten świat byłby cudownym miejscem, gdyby każdy z nas miał w sobie podobne pokłady życzliwości i współczucia, szczególnie, że żyjemy w bardzo egocentrycznych czasach.  Bywa jednak, że ci życzliwi i mili, ci, którym za bardzo zależy na innym ponoszą same straty, nie otrzymują w zamian dobra, które wysyłają w świat. Jak poznać, że zależy ci za bardzo?…

1

2

 


Na podstawie: powerofpositivity.com

 


Zobacz także

Intrygujące, czy irytujące? Co czujecie, gdy patrzycie na te animacje?

Polskie autorki polecają się na Majówkę – 5 kobiecych książek, które warto spakować na długi weekend

Możesz być szczęśliwy lub nieszczęśliwy. Wybieraj mądrze

Możesz być szczęśliwy lub nieszczęśliwy. Wybieraj mądrze