Związek

„I że cię nie opuszczę aż do śmierci”… Dlaczego niektórzy mężczyźni nie akceptują rozstania lub odrzucenia

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
11 kwietnia 2018
Fot. iStock/Marjan_Apostolovic
 

Znasz taką sytuację? Poznajesz mężczyznę na imprezie, miło się wam rozmawia, ale nie zamierzasz kontynuować tej znajomości. On nalega, próbuje namówić na ponowne spotkanie, prosi o numer telefonu. Im bardziej jesteś stanowcza odmawiając, tym on staje się bardziej agresywny i natarczywy. Z niezręczniej sytuacji ratuje cię w końcu ktoś „trzeci”, ale niesmak i stres pozostają. Dlaczego niektórzy mężczyźni nie potrafią przyjąć kobiecej odmowy?

Podobnie dzieje się w przypadku rozstań czy rozwodów. Wielu mężczyzn nie akceptuje myśli, że bliska osoba chce zakończyć związek. Była żona czy partnerka bywa prześladowana i atakowana przez byłego męża, szantażowana emocjonalnie, a nawet zastraszana. Dzieje się tak dlatego, że dla pewnej grupy panów odrzucenie uczuciowe czy fizyczne jest utożsamiane z obrażeniem ich męskości. Zdaniem psychologów, mężczyźni, którzy w taki sposób pojmują odmowę, jednocześnie akceptują i podziwiają fizyczną agresję w stosunku do kobiet, choć niekoniecznie są tego świadomi.

Popierają oni ideał obrony męskiego honoru i usprawiedliwiają zachowania agresywne (takie jak przytrzymanie kobiety na siłę za rękę lub nazwanie jej dziwką) w sytuacji, gdy zostali oni odrzuceni przez aktualną bądź jedynie potencjalną partnerkę.

Psychologowie przyznają, że w  badaniach trudno wykazać czy agresywne reakcje mężczyzn przybierają przede wszystkim takie formy, które mają na celu ukaranie kobiety czy też zaszkodzenie jej reputacji. Tak, czy siak jest to próba „honorowego” wyjścia z sytuacji lub odwiedzenia partnerki od decyzji o rozstaniu ze strachu przed utratą poważania w oczach innych mężczyzn. Szkoda, że kosztem kobiety…


Na podstawie: psychologytoday.com

 


Związek

5 powodów, aby nigdy nie ignorować siwych włosów w młodym wieku

Redakcja
Redakcja
11 kwietnia 2018
Fot. iStock/Ekaterina79
 

Pierwsze siwe włosy zazwyczaj powodują popłoch i są traktowane jako nieprzyjemna oznaka upływającego czasu. Zdecydowana większość z nas nie przepada za nimi, usuwając je lub farbując, by ukryć ten defekt. Siwienie włosów jest zupełnie naturalne i z reguły im jesteśmy starsi, tym więcej przybywa „siwków”. Po 40 roku życia jest to naturalna kolej rzeczy, jednak gdy siwe włosy pojawiają się znacznie wcześniej, nie należy tego ignorować.

Naukowcy nie mają pewności, co powoduje przedwczesne siwienie, jednak uważa się, że genetyka ma tutaj kluczowy udział. Jeśli któryś z rodziców przedwcześnie miał siwe włosy, możliwe jest, że dzieci również przedwcześnie posiwieją. Faktem jest również to, że istnieją zdrowotne przyczyny, które również powodują utratę koloru włosów. Mimo że nie są to częste przypadki, warto zachować ostrożność.

5 powodów, by nie ignorować siwych włosów

1. Choroby tarczycy

Jednym ze skutków nieprawidłowości tarczycy jest przedwczesne siwienie. Niedobór hormonu tyroksyny w niedoczynności tego gruczołu powoduje, że włosy również stają się suche, łamliwe, wypadają. Nadczynność tarczycy i związany z nim podwyższony poziom hormonów T3 i T4 sprawia, że włosy szybciej się starzeją i wypadają. Jeśli pierwszym siwym włosom towarzyszy zmęczenie, bladość i wysuszenie skóry, obrzęki twarzy, warto poradzić się lekarza.

2. Anemia

Anemia, czyli niedokrwistość, wynika z niewystarczającej ilości zdrowych komórek krwi lub hemoglobiny. Najczęściej jest ona skutkiem niedostatku żelaza i witaminy B12 w diecie lub poważnych chorób krwi. Z powodu anemii skóra głowy przestaje być dobrze odżywiona, więc włosy zaczynają się łamać, tracą koloryt i wypadają.

3. Choroba niedokrwienna serca

Choroba niedokrwienna serca i zaburzenia krążenia powodują przedwczesne siwienie, co potwierdziły badania opublikowane w European Society of Cardiology. Wg nich, pacjenci ze zdiagnozowaną chorobą wieńcową mieli statystycznie więcej siwych włosów, niż osoby zdrowe.

4. Niedobór witaminy B12

Zbyt niska ilość witaminy B12 w organizmie powoduje szybsze siwienie. Jej braki prowadzą do niedoboru melaniny, która nadaje włosom, skórze i tęczówkom oczu kolor. Jeśli witaminy B12 jest zbyt mało, włosy mogą tracić kolor, łamać się, wypadać. Jeśli niedostatek witaminy B12 nie wynika z chorób, warto sięgnąć po pokarmy, które są jej dobrymi źródłami: wątroba, makrela, sardynki, czerwone mięso, łosoś, soja, nabiał, ser jajka, zboża.

5. Bielactwo

Bielactwo spowoduje utratę koloru skóry oraz włosów, ponieważ wpływa negatywnie na produkcję melaniny

Innymi przyczynami mogą być problemy z nadnerczami, choroby jajników, przedwczesne starzenie, długotrwały stres i palenie papierosów. Ponieważ przyczyn siwienia może być wiele, lepiej skonsultować je z lekarzem, który oceni stan zdrowia i pomoże określić przyczynę kłopotów.

źródło: www.powerofpositivity.comwww.cywilizacyjne.choroby.biz


Związek

Slugging, nowy trend, który głęboko nawilża skórę twarzy

Redakcja
Redakcja
11 kwietnia 2018
Fot. iStock/Massonstock

W poszukiwaniu najlepszego sposobu na pielęgnację skóry twarzy sięgamy po różne kremy, maseczki, peelingi, różnego rodzaju egzotyczne olejki i inne. Różnorodność pozwala dobrać najlepszy kosmetyk, ale od czasu do czasu szukamy czegoś nowego, co zapewni naprawdę spektakularne efekty.

Slugging — wazelina na twarz

Jednym z takich sposobów jest Slugging, który obecnie podbija serca urodowych blogerek. Polega on na dogłębnym nawilżeniu twarzy za pomocą maski z wazeliny. Maska nakładana na noc zdecydowanie wygładza i ujędrnia skórę, nawilża ją głęboko. Slugging należy wykonywać przed snem, bo  kilka godzin nocnego odpoczynku gwarantuje najlepszą regenerację.

Najpierw należy pozbyć się makijażu z twarzy i oczyścić skórę tonikiem. Następnie położyć na twarz codzienny krem nawilżający, a na niego grubą warstwę wazeliny. Ta kolejność powoduje powstanie maski, która jednak jest dość tłusta. Żeby nie przykleić się do poduszki i nie brudzić pościeli, dobrze jest obłożyć ją ręcznikiem. Być może nie jest to specjalnie wygodne, jednak efekty, którymi wiele osób sobie chwali są godne wypróbowania.

Wazelina nie dla każdego

Zwolenniczki tego pomysłu twierdzą, że na drugi dzień skóra jest wyjątkowo gładka, jędrna i promienna. Powoduje to własnie wazelina zapobiegająca utracie wody przez skórę. Ten sposób jednak jest dość obciążający dla skóry, dlatego osoby, które mają problem z  kostkami, trądzikiem, nie powinny po niego sięgać lub spróbować maski jedynie na niewielkim obszarze skóry. Wazelina jest gęsta, a substancje które się w niej znajdują, mogą zatykać pory, więc użycie jej dla cery tłustej z problemami jest naprawdę ryzykowne.

źródło:  www.elle.pl


Zobacz także

Panowie, czas się w końcu wziąć z krytyką za jaja, ogarnąć się i pokazać kobiecie, że wam na niej zależy. Inaczej – lepiej spadajcie. Serio

Czy wiesz, jaka jest idealna różnica wieku między partnerami? Możesz się zdziwić

Przyjaźń czy kochanie? Co on naprawdę do ciebie czuje

Przyjaźń czy kochanie? Co on naprawdę do ciebie czuje