Go to content

6 rodzajów zdrady, które są tak samo destrukcyjne jak ta fizyczna

zdrada
Fot. iStock

Kiedy wyobrażasz sobie zdradę, co przychodzi ci na myśl? Kiedy zastanawiamy się, co jest najbardziej bolesne, prawdopodobnie myślimy o tej fizycznej. A zdrada, każda zdrada, to po prostu najróżniejsze rodzaje nadszarpnięcia zaufania w związku.  Zdrada sięga znacznie głębiej niż pod kołdrę. 

1. Zdrada emocjonalna

Wiele osób oszukuje emocjonalnie. Nie nazywają tego zdradą, bo wciąż pokutuje mit, że zdrada to tylko seks z kimś innym. Ale zdrada emocjonalna sięga znacznie głębiej niż oszukiwanie fizyczne. Ma miejsce, gdy ktoś nawiązuje emocjonalną więź z kimś innym. Często osoby nawiązujące takie więzi – ostatecznie opuszczają swojego partnera dla innego.

2. Ukrywanie tajemnic finansowych

Różnice w kwestii finansów i zdrada finansowa są częstymi przyczynami rozstań i rozwodów. Trudności finansowe wystarczą, aby złamać fundament każdego związku. I chociaż może wydawać się to niewinne, uważaj na swoje tajemnice, które ukrywasz.

3. Posiadanie sekretnego życia poza związkiem

Chociaż nie oczekuje się od nas, że będziemy dzielić się wszystkim z naszymi partnerami, nie powinniśmy też ukrywać przed nimi wszystkiego. Trzymanie oddzielnego, sekretnego życia poza twoim związkiem spowoduje, że twój partner poczuje się zdradzony.

4. Brak wsparcia w najtrudniejszych chwilach to zdrada

Kiedy jesteśmy w związkach, główną częścią tego jest bycie dla osoby, którą kochamy. Kiedy jednak w trudnych momentach nasz partner zostaje sam, bez wsparcia emocjonalnego, czuje się zdradzony.

5. Odmowa stanięcia w obronie partnera, gdy najbardziej cię potrzebuje

Kiedy kogoś kochasz, powinno to przychodzić naturalnie i instynktownie. Kiedy odmówisz i zostawisz go samemu sobie, poczuje się, jakby został zdradzony.

6. Wykorzystanie słabości partnera przeciwko niemu

Kiedy ktoś czuje się wystarczająco komfortowo, aby być wrażliwym przy tobie, to coś mówi o waszej relacji. Ale kiedy wypominasz mu słabości, albo używasz ich przeciwko niemu, jest to forma zdrady.