Związek

Nie wiesz jak pozbyć się natrętnego faceta? Zamień się w ważkę

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
9 maja 2017
Fot. iStock/avid_creative
 

Wyobraź sobie, że jesteś właśnie w kawiarni i zamawiasz samotną kawę, albo w autobusie czytasz kolejny rozdział ciekawej książki. Nagle, nie wiadomo skąd, zjawia się on – facet, który postanowił za wszelką cenę cię poznać i poderwać. Jest uparty  i nie reaguje na twój brak zainteresowania ani chęci kontaktu. Nie wiesz co robić? Zamień się w ważkę.Naukowcy z Uniwersytetu w Zurichu odkryli, że samice ważek mają bardzo skuteczny sposób na pozbycie się nadmiernie agresywnych samców –zalotników. Gdy nadejdzie odpowiedni moment, spadają na ziemie, podkurczają nóżki i… udają martwe.

Rassim Khelifa – entomolog –  opisuje tę metodę jako „skrajny sposób rozwiązywania konfliktów natury seksualnej”, my uważamy, że męska desperacja wymaga czasem kobiecych, desperackich kroków.

Badacz odkrył to sprytne zachowanie ważek obserwując je pewnego dnia na wrzosowisku. Rassim zauważył, jak samiec ważki przez dłuższy czas gonił samicę, aż  końcu ta spadła piękną spiralą na ziemię, i została tam, nieruchoma. Kiedy tylko samiec zniknął z pola widzenia, samica poderwała się ochoczo z ziemi i szybciutko odleciała. Od tego momentu, wciągu 72 godzin, Khelif zauważył 27 innych przypadków takiego zachowania, w tym 21 zakończonych pełnym sukcesem.

Gratulujemy sprytu ważkom, bo zawsze popierałyśmy pokojowe sposoby rozwiązywania konfliktów. Pamiętajmy jednak, że kiedy ta metoda zawiedzie, należy przedsięwziąć bardziej redykalne kroki…


Na podstawie: iflsience.com

 


Związek

Jak twoja osobowość wpływa na twoją miłość. O pięciu cechach, które determinują relacje w twoim związku

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
9 maja 2017
Fot. iStock/ teksomolika
Następny

To, co składa się na naszą osobowość, determinuje nasze relacje z innymi ludźmi, a także nasze podejście do miłości, to jakimi jesteśmy partnerami i kochankami. Teoria osobowości mówi o pięciu, podstawowych cechach, których mieszankę ma w sobie każdy z nas. To, które z nich posiadamy może pomóc nam przewidzieć jak będą wyglądały nasze miłosne relacje.

Wielka piątka – cechy osobowości, które wpływają najbardziej na nasz związek

1. Neurotyczność

niepokój i zmienność lub zaufanie i stałość emocjonalna (stabilność)

2. Ekstrawersja

umiejętność głębokiego doświadczania pozytywnych emocji lub introwersja i wycofanie oraz ścisła samokontrola

3. Otwartość na doświadczenie

pozytywne wartościowanie doświadczeń życiowych,akceptacja „nowości” i ciekawość poznawcza lub nietolerancja i „sztywny” styl bycia

4. Ugodowość i życzliwość

skłonność do akceptacji  lub wrogość i nieufność

5. Sumienność, wytrwałość

motywacja i cierpliwość lub lenistwo i bierność

Te właśnie cechy krystalizują się w okresie wczesnej dorosłości i pozostają mniej lub bardziej stabilne. Oczywiście, nasza osobowość nie jest jedynym czynnikiem kształtującym nasze przeznaczenie, ale w niektórych sferach takich jak miłość, jej wpływ jest szczególnie znamienny.

Związek

8 rzeczy, o których powinnaś pomyśleć, nim ostatecznie powiesz mu o rozwodzie

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
9 maja 2017
Fot. iStock/Oleh_Slobodeniuk
Następny

Postanowione: ODCHODZĘ. Od tej decyzji nie ma już odwrotu. Nie chcę, nie mogę dłużej nie wytrzymam. I wydawałoby się, że to wystarczy. Kamień z serca, ulga, bo w końcu wiesz, czego chcesz. A raczej czego nie chcesz: nie chcesz być już z facetem, z którym spędziła kawał (lub mniejszy kawałek) swojego życia.

Odchodzimy z różnych powodów. Bo nie kochamy, bo rozczarowaliśmy się w tym związku sobą i nim. Bo znęcał się nad nami. Stosował przemoc, jeśli nie fizyczną, to psychiczną lub ekonomiczną.

Podejmujemy decyzję, oddychamy głęboko i wtedy dociera do nas… co dalej?

Właśnie, bo od decyzji do jej realizacji jest długa i wyboista droga. Żeby było jasne, nikomu nie mówimy: odejdź. Ale jeśli już ta decyzja w tobie zapadła, kiedy masz pewność, że nie ma już odwrotu, zadbaj o kilka ważnych rzeczy, by rozstanie, rozwód przeszło dla ciebie jak najmniej boleśnie – innymi słowa, zadbaj o to, by straty były jak najmniejsze.

Co wy byście jeszcze dodały?

Zobacz także

Pusta szufladka. To takie proste… Od dwudziestu lat On jest moją miłością

Dzień Mężczyzny - 10 marca

Kochani Panowie, w dniu waszego święta życzymy wam (zupełnie niezłośliwie), tych kilku rzeczy

Prawdziwa miłość jest dla realistów. Romantyzm potrafi być męczący...

4 najczęstsze przyczyny stresu w związku