Psychologia Związek

Uciekająca panna młoda. Przecież nie można tak bez słowa, bez wyjaśnienia odejść od tego, z którym miałaś spędzić życie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
24 listopada 2016
Uciekająca panna młoda
Fot. iStock/Halfpoint
 

Nie wiem skąd bierze się ten nagły lęk, przekonanie, że po prostu muszę uciec. Kocham, kochałam też poprzedniego partnera. Ale przysięga, obietnica to jakaś cholernie przerażająca dla mnie ostateczność. Przychodzi taki moment, w którym wszystko we mnie mówi, krzyczy „nie”. I odchodzę, biegnę gdzieś byle dalej.

Wierzę, chciałabym bardzo, żeby to była intuicja, ten wewnętrzny głos, który chroni mnie przed decyzjami, których mogłabym potem żałować. Ufam, że to on właśnie podpowiedział mi dobrze, już drugi raz.

Ewa ma 32 lata, więc jak mówi jej mama, zdecydowanie „nie jest już małolatą”. Niezależna, fajna, choć odrobinę roztrzepana. Bardzo atrakcyjna. Przyjaciółki mówią, że to jej facet musi „ogarniać” – ją, życie, rachunki. I właściwie z takimi właśnie facetami spotykała się zawsze Ewa. Dwa związki były naprawdę bardzo poważne, ale oba, dość brutalnie zakończyła. Po angielsku, można powiedzieć.

Sprzed ołtarza, a raczej sprzed drzwi urzędu uciekała dwa razy, ostatnio całkiem niedawno, bo w zeszłym miesiącu. Na pierwszy ślub nawet dotarła, dojechała z przyjaciółką własnym samochodem. Kiedy przyjaciółka wysiadała z samochodu, Ewa wcisnęła pedał gazu i… odjechała, pozostawiając za sobą ogłupiały tłum znajomych, rodzinę, no i oczywiście pana młodego, który z całej tej historii leczył się potem antydepresantami.

– Nie zapomnę wyrazu jego twarzy – mówi Ewa. – Śnił mi się potem po nocach.

Dlatego na narzeczonego numer dwa, wolała nie patrzeć, po prostu, zamiast zjawić się o umówionej godzinie w ratuszu, pojechała do ich wspólnie wynajmowanego mieszkania, zabrała najpotrzebniejsze rzeczy i ruszyła samochodem za miasto. Na wszelki wypadek wyłączyła telefon, więc jej ukochany był pewien, że doznała urazu mózgu w jakimś groźnym wypadku. Bo przecież nic nie mówiła, że zmieniła zdanie. No i zapewniała, że kocha.

Pewnie, że kochała. Nadal kocha, są momenty, że chciałaby nawet wejść do tego ich mieszkania, rozpakować z powrotem torbę i żeby wszystko było jak dawniej, przed tym całym ślubem. Ale on, nie bardzo chce. To znaczy chce, ale musiałaby się tłumaczyć, a to nie wchodzi w grę. Więc jest raczej pewne, że nic już z tego nie będzie. Na pewno jej w końcu wybaczy, wysłał przecież SMS-a. Napisał, że po co ta cała szopka, po co wizyty u rodziny i te wszystkie marzenia, które miał, w związku z ich wspólnym życiem. Ma do niej żal, więc chyba mu ciągle zależy…

Mama Ewy nie potrafi zrozumieć córki. Za pierwszym razem stanęła po jej stronie, mówiła, że ślub to taka ważna decyzja, że pal licho tą zaliczką za wesele i obiad w restauracji. Że jeśli Ewa zrezygnowała, to jednak coś tam musiało być z tym Kacprem nie tak. Ale teraz? Cztery lata „chodzenia ze sobą”, rok wspólnego pomieszkiwania. Piotrek był jej bardzo bliski, traktowała go jak syna, zdążyła pokochać, przyjąć do rodziny jak swojego. Dobry, porządny chłopak, zakochany w Ewce. I życie miał ułożone, dobrą pracę. Co jego rodzice muszą o Ewie myśleć? Mama załamuje ręce. Kiedy wybiera na ekranie telefonie numer córki, wzdycha głęboko. Powie jej to, co zwykle: „Proszę, Ewcia. Zadzwoń do niego, przeproś. Nie można tak bez słowa, bez wyjaśnienia”.

Uciekająca panna młoda

Fot. iStock/Daxus

A co mówi Ewa?

– „To” zaczynało się zawsze tak samo. Padała propozycja ślubu i ja, we łzach wzruszenia godziłam się, bo tak czułam. A potem to już równia pochyła. Stawałam się płaczliwa, nerwowa, nie mogłam spać. Chudłam, bo z nerwów nie chciało mi się jeść. Wyobrażałam sobie, że w moim życiu zjawia się nagle TEN JEDYNY, czyli ktokolwiek, byle inny niż mój narzeczony. Niewierność? Byłam jej bliska. Tak jakbym na siłę chciała sobie udowodnić, że to nie jest związek dla mnie. Kiedy chodziliśmy z zaproszeniami „po rodzinie”, prawie wymiotowałam z nerwów. Najpierw tłumaczyłam to stresem związanym ze tymi wszystkimi przygotowaniami. Potem dotarło do mnie, że to moja podświadomość próbuje mnie przed czymś ochronić. Dlaczego nie zrezygnowałam wcześniej? Nie, wcale nie chodzi o jakiś spektakularny, „filmowy efekt”. Po prostu kumulacja tych wszystkich emocji, złych przeczuć następowała zawsze w dniu ślubu, nie wiem z jakiego powodu.

W psychologii miano „uciekającej panny młodej” nie odnosi się tylko do narzeczonych, które faktycznie lada moment mają stanąć na ślubnym kobiercu. Mianem tym, określa się też te osoby, które na sam dźwięk słowa „zaangażowanie”, „następny krok” salwują się ucieczką. Najpierw emocjonalną, budując mur między sobą a swoim partnerem, a potem dosłowną, znikając z jego życia, nierzadko bez słowa wyjaśnienia, które przecież należą się tym, którym dane obietnice złożyliśmy, których zakochane serca zostają teraz z niczym.

Ewa chciałaby mieć rodzinę, dzieci. Chciałaby właściwie wziąć ślub. Ale nie jest wcale przekonana, że kiedy spotka na swojej drodze odpowiednią osobę, nie wymknie się znowu, tylnymi drzwiami. Właściwie to nawet się tego obawia.


Psychologia Związek

Kryzys po 40-tce? To jak zrzucanie z siebie starej skóry. Zupełnie inny rozdział w życiu

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
24 listopada 2016
Kryzys po 40-tce
Fot. iStock/anouchka
 

Wyśmiewamy kryzys wieku średniego u mężczyzn, że to niby kryzys męskości, że to wtedy faceci wpadają w sidła romansu z młodszymi, kupują nowoczesne auta i ogólnie jakoś tak… tracą trochę rozum.

Tymczasem kryzys wieku średniego dopada każdego bez względu na płeć, tyle tylko, że my kobiety trochę inaczej ten kryzys przeżywamy, rzadziej rzucamy się w ramiona młodszego kochanka.

Jak ów kryzys zauważyć? Jak wytłumaczyć, że nagle stajemy się pełni lęków, ale też determinacji? Czasami świadomość mechanizmów naszych uczuć i myśli sprawia, że łatwiej nam przejść przez kolejny etap naszego życia.

Po czym rozpoznać, że wchodzimy w kryzys wieku średniego?

Zaczynamy się obawiać o swoje zdrowie

Nigdy wcześniej o tym nie myśleliśmy, a tu nagle nasze zdrowie obchodzi nas więcej niż dotychczas. Myślimy o zrobieniu profilaktycznych badań, przestajemy odkładać wizyty u lekarza. Lepiej się odżywiamy, w ogóle to moment, kiedy przywiązujemy wagę do tego, co jemy, jaki tryb życia prowadzimy. Nasze myśli częściej krążą wokół zdrowia i samopoczucia.

Obsesyjnie chcemy schudnąć

To jak wyglądamy zaczyna mieć dla nas zdecydowanie większe znaczenie niż dotychczas. Nagle zapisujemy się na zajęcia fitness, chodzimy na basen, zaczynamy nawet, byleby tylko nasze ciało nabrało satysfakcjonującego nas kształtu. Śmiejemy się z mężczyzn, że zaczynają się młodzieżowo ubierać, a co my robimy? Też chcemy, by nasze ciała wyglądały młodo, często popadając na tym punkcie w obsesję.

Porównujemy się z innymi

Jesteśmy w takim wieku, kiedy można przyjrzeć się znajomym, przyjaciołom, na jaki etapie swojej kariery zawodowej są, jakie sukcesy zdążyli odnieść. Porównujemy nasze osiągniecia do tych, którymi oni mogą się pochwalić. Zastanawiamy się, jak my w tym bilansie wypadamy

Pytamy siebie i swój rozwój

Tak, jak porównujemy się z innymi, tak też sami zaczynamy się zapytywać czy podążamy dobrą drogą czy to jest właśnie to, co chcemy robić? Czy zmierzamy do naszych własnych oczekiwań? Zastanawiamy się, czy osiągnęliśmy to, co sobie kilka lat wcześniej zaplanowaliśmy, czy się udało zrealizować swoje pragnienia, marzenia? Czy przypadkiem nie jest za późno, żeby jeszcze coś w swoim życiu zmienić.

Myślimy o zmianie pracy

Nagle praca zaczyna nad denerwować, myślimy o jej zmianie, zaczynamy się rozglądać, szukać dla siebie nowych możliwości, miejsca, gdzie moglibyśmy się realizować, gdzie widzimy siebie spełnionymi za kilka lat. To także czas, kiedy praca przestaje być dla nas najważniejsza, kiedy chcemy robić to, co lubimy, co sprawia nam przyjemność, a nie jest tylko codziennym obowiązkiem.

Popadamy w stany depresyjne

Choć eksperci wskazują, że ludzie w wieku średnim rzadziej chorują na depresję, to jednak jej epizody dotykają nas, kiedy na nowo poszukujemy swojej tożsamości, kiedy pojawia się poczucie pozornej straty tego, co było – młodości, szaleństwa. To może zmienić chemię naszego mózgu, jeśli do tego dołożymy niefortunne zdarzenia, istnieje prawdopodobieństwo, że pojawić się mogą objawy depresji.

Myślimy o śmierci i przemijaniu

Mijamy połowę naszego wieku, wchodzimy w tę jego część, która jednak zbliża nas do śmierci, a nie od niej oddala. Naturalnym jest to, że nasze myśli biegną ku przemijaniu, że jakoś tak zastanawiamy się, co po sobie pozostawimy, czy cele postawione możliwe są do osiągnięcia, czy zdążymy ze wszystkim, co sobie w tym naszym życiu postanowiliśmy?

Stajemy się rozrzutni

Po 40-tce łatwiej wydać nam pieniądze na własne zachcianki, badania pokazują, że robi tak około 1/3 osób w średnim wieku. I tak jak faceci kupują samochody, tak na przykład kobiety decydują się na operacje plastyczne.

Kryzys wieku średniego to zderzenie się z tym, co dotychczas zrobiliśmy, a co jeszcze przed nami, wejrzenie w siebie, obrócenie się na chwilę i zrobienie rachunku sumienia – czy to moje życie jest takie, jakie chciałabym, żeby było. Wnioski mogą być różne, bo takie zatrzymanie się, może w nas wywołać wiele niepokoju. To zmierzenie się z tym co było dotychczas i zadecydowania, którą drogą chcę pójść, czy coś chcę w swoim życiu zmienić, bo, jeśli chcę, to jak nie teraz, to kiedy?

Mam takie poczucie, że to jak zrzucanie z siebie starej skóry, przepoczwarzanie się. Walczymy ze sobą, czy wyjść z bezpiecznej dotychczas strefy komfortu, czy pozostać w poukładanym, może nie do końca wymarzonym, ale jednak znanym życiu.

Jedno jest pewne. Jeśli zdamy sobie sprawę z tego, dlaczego targa nami tak wiele emocji, czemu zadajemy sobie setki pytań dziennie, to warto wykorzystać ten etap życia, by przemyśleć, zajrzeć w siebie głęboko i wycisnąć z tego życia, ile się da, ile my sami chcemy. A może w końcu rozłożyć skrzydła i pozwolić sobie polecieć?


Psychologia Związek

Podaruj najbliższym i sobie to, co dla was najcenniejsze. Akcja „A co ty byś sobie podarowała w prezencie?”

Redakcja
Redakcja
24 listopada 2016
Fot. iStock/svetikd

Gdyby tak myśląc o prezentach dla siebie, czy dla najbliższych wziąć pod uwagę, co dla nas jest w życiu najcenniejsze, może łatwiej byłoby o wyjątkowy podarunek pod choinkę, prawda?

Zamiast kolejnego krawatu czy koszuli, kosmetyków, których nigdy nie wykorzystamy, zabawki dla dzieci, bo co innego by im tu kupić, może warto na chwilę usiąść i nim wpadnie się w świąteczną gorączkę zakupową starannie przemyśleć to, czym chcielibyśmy obdarować innych.

Kiedy pytamy innych czy siebie, co jest dla nas w życiu najcenniejsze słyszymy:

Rodzina

Więc może dzieciom zamiast kupna kolejnej gry komputerowej, a babci czapki i szalika, przestać dzielić prezenty na drobne i zrobić sobie wspólnie jeden duży prezent. Jakiś weekendowy wyjazd rodzinny, a może bilety do kina, do którego wspólnie się wybierzecie. Może wyjście na kręgle i rodzinne zawody, albo wejściówki do miejsca, które zawsze chcieliście odwiedzić.

Jeśli dla was najcenniejsza jest rodzina, to zróbcie wszystko, by to waszymi prezentami udowodnić. Nie ma co się oszukiwać, od zabawki, modnej bluzki, czy ekspresu do kawy zdecydowanie bardziej wszystkich ucieszyłby wspólnie spędzony czas.

Zdrowie

Z okazji przeróżnych okazji to właśnie zdrowia życzymy sobie nawzajem najczęściej. Więc może pomyśleć o tym zdrowiu szukając pomysłu na prezent. Może karnet na basen dla dziadka? Albo wejściówki na siłownie dla męża, który sobie obiecuje, a wybrać się nie może? Książka kucharska z przepisami na lekkie, zdrowie i proste dania? A dla dzieci – coś co zachęci je do aktywności. Może kurs wspinaczkowy? Albo wspólny wyjazd na narty? O – łyżwy dla wszystkich i wspólne wyjścia na lodowisko!

Miłość

A jeśli to co najcenniejsze to miłość, na którą w ciągu roku macie zdecydowanie za mało czasu? Czujecie, że czas ucieka wam między palcami, że choć bardzo się staracie, to jednak mijacie się zbyt często? Więc może rezerwacja stolika w restauracji, do której już tyle razy mieliście iść, a jakoś zawsze brakowało czasu? Albo kurs tańca? Czemu nie – pośmiać się, powygłupiać, spojrzeć sobie prosto w oczy podczas walca? Czy to nie świetny pomysł?

Czas

Tak naprawdę wszystko sprowadza się do czasu – tego spędzonego wspólnie z rodziną, z najbliższymi nam osobami. Rodzina, zdrowie i miłość na tym czasie się opierają – sztuką ogromną jest o tym nie zapominać. Więc może od czasu warto zacząć? Podarować pod choinkę prezent, który zawsze będzie bliskim o tym przypominał? Firma Plantwear (jeden z naszych sponsorów nagród w świątcznej akcji prezentowej) oferuje wyjątkowe zegarki, na których zrobienie poświęcono wiele czasu – każdy robiony jest ręcznie. To symbolizuje wszystko, co chcielibyśmy tym prezentem przekazać – to jak czas jest cenny i jak ważny, gdy poświęcony w pełni jednej rzeczy. Zegarki wykonane są z drewna, więc pomimo czasu, który mierzą, a który często ucieka nam zbyt szybko, przypominają o naturze… O tym co dla nas ważne. Zegarek podarowany z miłością z dedykacją: „Abyśmy zawsze znajdowali dla siebie wyjątkowe chwile” to oryginalny i myślę, że wzruszający prezent.

„A co ty byś sobie podarowała w prezencie?” – DOŁĄCZ DO AKCJI

linia 2px

ZADANIE KONKURSOWE: 

Wyślij do nas list: „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”, w którym napisz, co ty byś sobie podarowała w prezencie i dlaczego. Przekonaj siebie i innych, że ty też zasługujesz na to, co najlepsze, a czasami może i nawet najbardziej szalone.

Listy prosimy wysyłać na adres [email protected] dołączając oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody: 

Nagrodzimy 36 autorów najciekawszych listów.

braster-logo

Braster – Twój najzdrowszy nawyk

Braster to innowacyjne w skali świata certyfikowane urządzenie medyczne, które pozwala na komfortowe i samodzielne badanie piersi w domu. Dzięki specjalnie opracowanej matrycy termograficznej urządzenie rejestruje ewentualne niepokojące zmiany w piersiach. Badanie trwa około 15 minut, jest bezbolesne i bezinwazyjne. Nie musisz martwić się, że zrobisz coś źle, bo Braster to także aplikacja na smartfona, która przeprowadzi Cię przez całe badanie i przypomni o kolejnym. Wykonane przez Ciebie termograficzne obrazy piersi zostaną przeanalizowane przez inteligentne algorytmy, a wyniki będziesz mogła sprawdzić na Twoim indywidualnym koncie w portalu www.braster.eu. Skuteczność Brastera została potwierdzona klinicznie.*

*Badania przeprowadzono na grupie około 2000 kobiet, w tym 1010 kobiet przebadano w ramach badań obserwacyjnych w latach 2013 – 2016

1x 1 urządzenie z abonamentem na 2 lata/ wartość 891zł

_DSC1193

_DSC1219

Czarne

1 x  voucher dla 2 osób na 2 dniowy pobyt w hotelu Czarny Potok Resort&SPA,  ze śniadaniami i obiadokolacjami do wykorzystania do końca czerwca 2017* (o wartości 1.600 zł)

_DSC1904_4_5_HDRDSC_6231_2_3_4_5_HDR

*z wyłączeniem ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, SYLWESTRA I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.
Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

Logo PFP

 

Niezwykłe zestawy filiżanek firmy Ćmielów

1x zestaw dwóch filiżanek Minojska 

minojsa niebieska

Mat prasowe

minojska rozowa
1x zestaw dwóch filiżanek India 

photo_999_3830
1x zestaw dwóch filiżanek Art Deco 

Art Deco filiżanki (1)

PlantWear_logo_New

Zegarki Plantwear, to nowy trend w stylistyce i gwarancja najwyższej jakości, to wyróżniające się na rynku produkty, które są nie tylko funkcjonale, ale również skutecznie przyciągają uwagę. Wszystkie piękne, niepowtarzalne, ręcznie robione w Polsce.

1 x zegarek Urban Wenge 399 zł

Seria Urban – Wenge (3)

1 x zegarek Heritage – Dąb 399 zł

1 x zegarek Raw Double Silver Dąb 429 zł

logaziaja-02

Aby umilić jesienno-zimową pielęgnację włosów firma Ziaja proponuje najnowsze produkty z kuracji olejkowych, które nie tylko skutecznie pielęgnują włosy i skórę głowy, ale także nadają im otulający, elegancki zapach.

Kuracja olejkami arganowym i tsubaki wskazana jest szczególnie dla włosów suchych, zniszczonych oraz po zabiegach fryzjerskich. Szampon, satynowe serum oraz skoncentrowana maska zapewniają aktywną regenerację, odczuwalną gładkość oraz ochronę termiczną włosów podczas suszenia, prostowania czy modelowania.

Kuracja kaszmirowa z dodatkiem olejku amarantusowego przeznaczona jest do włosów cienkich, delikatnych oraz suchych lub normalnych. Preparaty aktywnie nawilżają włosy, zwiększają ich objętość, ułatwiają rozczesywanie oraz zapobiegają elektryzowaniu i puszeniu.

Po każdym myciu lub jako wykończenie fryzury Ziaja szczególnie poleca satynowe serum wygładzające i welwetowe serum nabłyszczające, które występują w postaci olejku do codziennej pielęgnacji, bez spłukiwania.

olejowe kuracje do włosów x780

10 x zestaw kosmetyków marki Ziaja. W skład zestawu nagród wchodzą:

– kaszmirowy szampon wzmacniający 300 ml

– kaszmirową skoncentrowaną maskę wzmacniającą 200 ml

– kaszmirowe welwetowe serum nabłyszczające 50 ml

– arganowy szampon wygładzający 300 ml

– arganowa skoncentrowana maska wygładzająca 200 ml

– arganowe satynowe serum wygładzające 50 ml

włosy argan kaszmir

logo KROSNO GLASS

3 x komplet do likieru – Liqueur

komplet-do-likieru

2 x komplet kieliszków do martini Elegance (komplet 6 szt.)

kieliszek-do-martini-elegance

2 x komplet kieliszków do wina białego Elegance

kieliszek-do-wina-elegance

2 x zestaw kieliszków do szampana Elegance

kieliszek-do-szampana-elegance

1 x zestaw: Świąteczne otulenie z Naturativ

Naturativ-Świąteczne_otulenie

W zestawie:

Otulające masło do ciała, 250ml –  to bogata pielęgnacja dzięki kompozycji naturalnych maseł i olejów roślinnych oraz urzekający aromat naturalnej wanilii i karmelu z nutką cytryny. Masło posiada apetyczną konsystencję lekkiego, tortowego kremu. Znakomicie się wchłania, a efekt nawilżenia i odżywienia skóry odczuwalny jest już po pierwszym użyciu.

Aromatyczna , naturalna Świeca Cynamon-Goździk-Pomarańcza, 200ml – uwalnia niezwykle ciepły aromat – słodki, lekko pikantny i zmysłowy. Kompozycja zapachowa olejków eterycznych: cynamon-goździk-pomarańcza zmniejsza napięcia nerwowe i łagodzi stres, sprzyja odprężeniu i relaksowi. Świeca składa się w 100% z ekologicznego wosku sojowego i naturalnych olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek ze świąteczną zawieszką!

1 x Zestaw: Święta pachnące cytrusami z Naturativ

Naturativ-Święta_pachnące_cytrusami

W zestawie:

Stymulujący scrub cukrowy HOME SPA, 500ml – dokładnie złuszcza skórę, przywracając jej blask i świeżość. Zawarty w peelingu olej słonecznikowy nawilża i odżywia. Olejki rozmarynowy, grejpfrutowy  i cytrynowy poprawiają ukrwienie oraz odżywiają skórę, a olejek mandarynkowy pielęgnuje, tonizuje i uelastycznia. Śródziemnomorski aromat  Peelingu HOME SPA stymuluje zmysły i koi nerwy.

Bogaty Balsam do dłoni HOME SPA, 100 ml –  odżywia, nawilża, koi i naprawia skórę. Zawiera kombinację substancji o właściwościach naprawczych i zwalczających wolne rodniki oraz  kompozycję olei i maseł roślinnych, skutecznie odbudowujących warstwę lipidową skóry.  W naturalnym balsamie do rąk HOME SPA znajdują się substancje ochronne, które zabezpieczają skórę dłoni na długie godziny. Balsam idealnie się wchłania. Pachnie ziołowo i cytrusowo. Aromat jest mieszaniną olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek!

logo_anna

Annabelle Minerals

to połączenie makijażu i pielęgnacji. Anna Szczerba, założycielka marki, postawiła sobie za cel stworzenie kosmetyków, które spełnią oczekiwania kobiet o skórach wrażliwych, alergicznych, problematycznych oraz po zabiegach kosmetycznych. Tak powstały naturalne produkty do makijażu, których skład opiera się o cztery mineralne składniki: rozświetlającą mikę, matujący tlenek cynku, kryjący i chroniący przed słońcem dwutlenek tytanu oraz nadające kolor tlenki żelaza.

3x zestaw, na który składają się:

Dwa cienie mineralne Vanilla & Chocolate

Podkład kryjący w odcieniu Golden Fair

Mineralny puder rozświetlający

Korektor mineralny Medium

pędzel do podkładu kabuki

pędzelek do nakładania cieni

oraz gąbeczka Softie w rozmiarze L

Annabelle Minerals_cien kolor_chocolate

Annabelle Minerals_cien kolor_vanilla

 Annabelle Minerals_Pedzel do podkladu 1DD-IMG_1456

USMIECH ZDROWIA _ LOGO _ PNG

1 x Voucher na zabieg czyszczenia zębów: scaling, piaskowanie oraz fluoryzacja. Termin wykorzystania vouchera: do 31.03.2017 / Wartość 250 pln

Piękny, szeroki i olśniewający uśmiech to nasza wizytówka. Białe i zdrowe zęby dodają nam pewności siebie i sprawiają, że częściej się uśmiechamy. To dzięki ładnemu i zdrowemu uśmiechowi przyciągamy do siebie ludzi i sprawiamy wrażenie bardziej otwartych, wesołych i pewnych siebie. Jak więc olśniewać uśmiechem nie tylko przy wigilijnym stole czy podczas zabawy sylwestrowej, ale również na co dzień? Wystarczy sprawić sobie prezent w postaci jednego z profilaktycznych czy też estetycznych zabiegów stomatologicznych. A dokładniej, sprawiać sobie takie prezenty systematycznie, bo tylko regularność w dbaniu o higienę jamy ustnej daje pożądane efekty.

Efekt białych i ładnych zębów – oczywiście, jeżeli nasze zęby są zdrowe – jest możliwy do osiągnięcia zarówno dzięki systematycznym profilaktycznym zabiegom stomatologicznym, takim jak skaling, czyli profesjonalne usuwanie osadu i kamienia nazębnego (przy użyciu lasera diodowego), piaskowanie (kolejny etap zabiegu higienizacyjnego, polegający na usunięciu wszystkich osadów i przebarwień np. z kawy, czy papierosów znajdujących się na zębach) i fluoryzacja (zapobiega próchnicy), jak również dzięki wybielaniu zębów laserem diodowym.

Zabieg wybielania zębów laserem diodowym – który jest kolejnym etapem dbałości o nasz piękny uśmiech po dokładnym oczyszczeniu zębów z płytki nazębnej i kamienia oraz uzupełnieniu wszystkich ubytków – polega na nałożeniu specjalistycznego żelu na powierzchnię zęba, a następnie aktywowanie go za pomocą światła lasera. To zabieg bardzo bezpieczny, ponieważ laser diodowy jest najlepiej przebadanym typem lasera.

GOMA8012

logo

1x komplet 5 garnków i patelni ze stali nierdzewnej z pokrywkami ODELO GREBLON

komplet-5-garnkow-i-patelnia-ze-stali-nierdzewnej-z-pokrywkami-odelo-greblon-i-12-el-_7

1x kawiarka elektryczna ciśnieniowa GAT GAIA

kawiarka-elektryczna-cisnieniowa-gat-gaia---kafetiera-na-64-filizanki-espresso_1

1x zestaw do grzanego wina

zestaw-do-grzanego-wina-krystynka-atena-ii-6-el-

semilac logo jpg

2 x zestaw świąteczny + zestaw startowy od Semilac (o wartości 314 złotych)

Szukasz idealnego prezentu dla bliskiej osoby, ale i dla siebie samej?  Wybierz jeden z zestawów Semilac i podziel się lakierami z przyjaciółką, siostrą czy mamą lub wykonajcie sobie wzajemnie manicure korzystając  z zestawu startowego Semilac.

Zestaw świąteczny Semilac:

W eleganckim pudełku znajdziecie dwa zupełnie nowe lakiery hybrydowe: Semilac 160 I’m not sure i Semilac 161 Something Nice. To kolory idealne dla wszystkich niezdecydowanych kobiet. Dodatkowo, ich biżuteryjny charakter sprawi, że manicure będzie uniwersalny i doskonale dopasowany do niemal każdej stylizacji.

W skład zestawu świątecznego wchodzi:

 • lakier hybrydowy Semilac 160 I’m not
 • lakier hybrydowy Semilac 161 Something Nice
 • lakier klasyczny Semilac 025 Glitter Red

opakowanie świateczne 025

Zestaw startowy Semilac:

W komplecie znajdziecie wszystko co potrzebne by wykonać perfekcyjny manicure. To doskonały sposób na wspólne spędzenie popołudnia czy wieczoru z siostrą lub przyjaciółką. Razem możecie stworzyć niezapomniane stylizacje i bawić się kolorami. Semilac ma ich w ofercie blisko 200.

W skład zestawu startowego wchodzi:

 • lampa Semilac LED 6W,
 • Semilac BASE
 • Semilac TOP
 • Lakier hybrydowy Semilac 026 My Love
 • odtłuszczacz Nail Cleaner Pure
 • Semilac Acetone
 • folie do usuwania lakieru hybrydowego
 • waciki bezpyłowe
 • Semilac Striper
 • blok polerski
 • pilniki do paznokci

zestaw_6W

Wendre_logo

1 x piękny i komfortowy zestaw pościeli Blommenslyst, składający się z:

1 x kołdra Blommenslyst w rozmiarze 155×200

2 x poduszka Blommenslyst 50×60.

koldra_blommenslyst_koperta poduszka_blommenslyst_zestaw

Poduszki i kołdry z linii Blommenslyst to wyrób medyczny, przeciwdziałają osadzaniu się roztoczy, a wysoka jakość wykonania została potwierdzona przez niemiecki Instytut Badawczy Hohenstein. Poszycie kołder i poduszek wykonano z przyjemnej w dotyku mikrofibry. Puszyste wypełnienie to włókna HCS, które wzbogacone silikonem utrzymują odpowiednią sprężystość kołdry i nie zbijają się podczas użytkowania. Nowoczesna technologia sprawia, że produkty Blommenslyst są przyjazne alergikom i można je prać w pralkach automatycznych.

Wendre_6483

logo_biale

1 x voucher o wartości 100 zł  na zakupy w Recman

DSC_7132 DSC_6013

 

logo Ente Cafe

Do ośmiu najciekawszych listów, których autorki pochodzić będą z Warszawy dorzucimy coś słodkiego.  EnteCafe.pl to nowoczesna i profesjonalna pracownia cukiernicza, w której powstają ręcznie robione wypieki wypełnione po brzegi zaskakującym smakiem, którego nie można zapomnieć…Codziennie można u nas zamówić wybrane ciasto, a my dowozimy je pod wybrany adres na terenie Warszawy. Pieczemy chrupkie z zewnątrz i miękkie w środku bezy, kremowe i puszyste serniki, torty, tarty na słodko i słono oraz pyszne babeczki…Eat Me!

1x Tort bezowy z gruszką (6-8 porcji)
Pyszny tort bezowy z prażonymi orzechami laskowymi. Słodka i wykwintna, z sosem gruszkowo-czekoladowym. Po kawałku świat staje się lepszy:)

tort-bezowy-z-gruszka-4

1x Tort bezowy z mango (6-8 porcji)
Lekki tort bezowy z kremem mango. Krem na bazie bitej śmietany, nie za słodki i delikatny. Na wierzchu sos czekoladowy i kawałki mango. Pyszny tort przywołujący na myśl lato.

tort-bezowy-z-mango-4

1x Czekoladowy tort bezowy z kremem z owoców leśnych (6-8 porcji)
Idealne połączenie owoców i czekolady. Dwie czekoladowe słodkie bezy i lekko kwaskowy krem na bazie mascarpone. A do tego na wierzchu sos z belgijskiej czekolady. Czego chcieć więcej?

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-z-owocow-lesnych-4

1x Tort bezowy z rabarbarem (6-8 porcji)
Trzypiętrowy tort bezowy z różowym, mocno rabarbarowym kremem. Wykończony niesłodzonym sosem malinowym. Okazały, idealny na wielkie okazje.

tort-bezowy-z-rabarbarem-4

1x  Tort bezowy Nikaletta (6-8 porcji)
Cudowny, lekko kwaskowy tort bezowy. Limonkowe bezy, dwa kremy – oba na bazie marakui – a do tego płatki białej i limonkowej czekolady. Oryginalny, wyrafinowany, na specjalne okazje.

tort-bezowy-nikaletta-4

1x Tort bezowy z musem czekoladowym i wiśniami (6-8 porcji)
Klasyczny tort bezowy z mocno czekoladowym musem. Dzięki dodatkowi wiśni nie za słodki. Dla tych, którzy lubią klasyczne połączenia smaków i czekoladę.

tort-bezowy-z-musem-czekoladowym-i-wisniami-4

1x  Czekoladowy tort bezowy z kremem kawowym (6-8 porcji)
Pyszny, czekoladowy tort bezowy. Z kawałkami czekolady w bezie, kremem kawowym i kardamonem. Wykończony gorzkim kakao i skórką pomarańczową. Nie za słodki, elegancki, idealny do kawy.

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-kawowym-4

1x Kawowy tort bezowy z kremem toffi
Cudowny tort bezowy z aksamitnym kremem toffi i śliwkami w rumie. Chrupka z zewnątrz i miękka w środku kawowa beza z delikatnym kremem i sosem czekoladowo-rumowym. Ten tort robi wrażenie! Efekt uboczny: pomruk zadowolenia w czasie jedzenia.

kawowy-tort-bezowy-z-kremem-toffi-4

Czas trwania akcji: 15.11.2016 – 12.12.2016. Wyniki akcji zostaną ogłoszone do dnia 20.12.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

Na terapii przepracowuje lęki. Po roku mówi do swojego odbicia w lustrze, że nie była winna… Portret Stalowej Królewny

Co ulubiony smak lodów mówi o twojej osobowości? Powiedz mi, jakie lody lubisz, a powiem ci, kim jesteś

10 powodów, przez które wiecznie się spóźniasz