Związek

Tych granic nie wolno ci przekroczyć, gdy kłócisz się z tym, kogo kochasz. Nigdy nie mów o rozwodzie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
15 maja 2018
Fot. istock/LittleBee80
 

Tak łatwo jest skrzywdzić osobę słowem lub gestem. Kłótnie i konflikty to w związku nic niezwykłego. Ale oczywiście, są pewne granice, których przekroczenie może zniszczyć związek. Jest kilka rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić, gdy kłócisz się z tym, kogo kochasz.

W kłótnię nie angażuj innych członków rodziny.

Ten konflikt dotyczy tylko was dwojga. Wciągając rodziców w konflikt, ryzykujesz, że zwykła sprzeczka zamieni się w prawdziwy rodzinny chaos. Nawet jeśli harmonia powróci do twojego związku, pozostali członkowie rodziny najprawdopodobniej zapamiętają wszystko i wykorzystają to później przeciwko tobie lub twojemu partnerowi.

Unikaj przemocy

Podczas kłótni ludzie pokazują swoje najgorsze oblicze. Niektórzy, próbując dowieść, że mają rację uciekają się do przemocy. Nigdy nie pozwól na to sobie ani twojemu partnerowi, bez względu na to, jak bardzo jesteście na siebie wściekli. Fizyczny ból spowodowany przez ukochanego zabije wszystkie uczucia, które kiedyś was ze sobą związały.

Nie mieszaj wątków

Jeśli główną przyczyną sprzeczki jest stos niemytych naczyń, to niech tak pozostanie. Nie przypominaj partnerowi wszystkich jego wcześniejszych wykroczeń – bo konflikt przerodzi się w dramat.

Nigdy nie mów o rozwodzie

Te słowa mogą bardzo zranić uczucia partnera. A im częściej je wymawiasz, tym szybciej nastąpi rozwód. Jeśli się kochacie, nigdy nie mówcie o rozstaniu.

Nigdy nie wychodź z domu w trakcie kłótni

Samo opuszczenie domu podczas kłótni pokaże tylko, jak niewygodnie czujesz się pod tym samym dachem co twój partner. Trzaskanie drzwiami, wychodzenie na noc, pozostawienie konfliktu nierozwiązanego – to wszystko sprawi, że twój partner zakwestionuje twój poziom dojrzałości. Lepiej poczekać, aż oboje się uspokoicie, a potem dyskutować.

Nie kładź się do łóżka oddzielnie

Codzienna rutyna, taka jak wspólne spanie, złagodzi atmosferę i szybko rozwiąże konflikt.

Nigdy nie kłóć się „publicznie”

Jeśli pozwolisz sobie i partnerowi na sprzeczkę w miejscu publicznym, najprawdopodobniej nie szanujesz ani jego, ani siebie ani otaczających was ludzi. Lepiej porozmawiać o swoich problemach w domu.


Na podstawie: brightside.me

 


Związek

10 mitów i faktów o emocjach. Padłeś ofiarą któregoś z nich?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
15 maja 2018
Fot. iStock / agsandrew
Następny

Czy masz tendencję do odczuwania rzeczy głębiej niż do inni ludzie? Ufasz swoim odczuciom bardziej niż rozsądkowi? Jakie są twoje przekonania na temat emocji? Czy padłeś ofiarą któregokolwiek z poniższych mitów?

1. Mit: Emocje są irracjonalne / głupie / oznaką słabości.

Prawda : emocje pozwalają nam wyrazić sobie i tym, którzy nas otaczają, to, czego doświadczamy. Ponadto emocje dostarczają ważnych wskazówek na temat tego, co możemy zrobić dalej. Optymalne jest łączenie emocji z rozumem, więc wsłuchaj się w nie następnym razem, gdy poczujesz się wyczerpany psychicznie, gdy czujesz, że „się dusisz” lub masz atak paniki, kiedy znajdujesz się w określonej sytuacji lub spędziłeś czas z określoną osobą.

2. Mit: Próba zarządzania emocjami sprawi, że poczuję się jak robot. 

Prawda : Istnieje różnica między tłumieniem uczuć a regulowaniem ich. Celem regulowania jest dążenie do zdrowego i pełnego zakresu emocji i brak zgody na to, by emocje doprowadzały nas do destrukcyjnego zachowania.

3. Mit: Powinienem czuć się inaczej. 

Prawda : Masz prawo do swoich emocji. To prawda, że ​​czasami twoje uczucia mogą być oparte na błędnej interpretacji twojej obecnej sytuacji, ale zawsze masz prawo do tego, co czujesz.

4. Mit: „Wyżycie się” sprawi, że poczuję się lepiej.

Prawda : Krzyk, uderzanie w ścianę lub porysowanie czyjegoś samochodu tylko pogłębia twój gniew. Długie dyskusje na temat tego, jak przerażony jesteś przed zbliżającą się podróżą samolotem lub operacją, prawdopodobnie powiększy tylko twój niepokój. Jest różnica między rozmową z kimś o twoich uczuciach,  (to może być pomocne), a „nakręcaniem” emocji.

5. Mit: Inni ludzie mnie „denerwują”.

Prawda: Jesteś strażnikiem swoich (i tylko swoich) emocji. Podczas gdy zachowanie innych ludzi może być denerwujące, zagrażające twojemu spokojowi lub wyczerpujące, jesteś odpowiedzialny za to, jak reagujesz. Jeśli po interakcjach z konkretną osobą czujesz się w określony sposób, możesz porozmawiać z nią o waszej relacji lub zdecydować, że będziesz spędzał z nią mniej czasu.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Związek

Nosisz spodnie? Jesteś w kryzysie. Ta i inne bzdury, które pewien ksiądz zawarł w swojej homilii

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
15 maja 2018
Fot. Screen z Facebooka /Marcin Krystian Wichert

,,Noszenie spodni przez kobiety jako objaw kryzysu kobiecości” – tak można zatytułować kazanie wygłoszone przez ks. Dr Pawła Murzińskiego. O ile niektóre z wypowiedzi przedstawicieli Kościoła Katolickiego należy przemilczeć, w tej natężenie absurdów zdaje się przekraczać wszelkie granice. Pewnie nie wiedziałyście, ale jeśli nosicie spodnie, oznacza to, że jesteście głęboko niedowartościowane…

Zdaniem księdza, kobiety coraz bardziej upodabniają się do mężczyzn, bo nie czują się dowartościowane w tym, w czym mężczyźni najbardziej ją cenią. A w czym cenią kobiety mężczyźni? Oczywiście, chodzi jedynie o sferę cielesną. Żeby to zilustrować ksiądz przywołał przykład kurtyzany z paryskiego dworu, która miała największe powodzenie wśród panów, bo chodziła w bardzo długich sukniach, a twarz przykryła welonem…

Dalej aburdy gonią kolejne absurdy i banalne stwierdzenia typu: „Kobieta ma być tajemnicą dla mężczyzny” i „Kobieta w obcisłych spodniach nie wzbudzi w mężczyźnie miłości, jedynie pożądanie”.  A na sam koniec istna „petarda”. Zdaniem księdza Murzińskiego, kobieta, która nie ubiera się „skromnie” ma swój współudział w grzechu bo naraża mężczyznę na cudzołóstwo…

Jeśli macie stalowe nerwy, obejrzyjcie i posłuchajcie.


Zobacz także

Wspierać byłego partnera? Właściwie dlaczego? Szacunek nie powinien kończyć się razem z miłością

Faceci wybrali idealne ciało kobiety. Wynik jest co najmniej zaskakujący

Jak faceci rujnują swoje życie miłosne? Bardzo łatwo