Go to content

To, jak trzymacie się za ręce wiele mówi o twoim związku

Jeśli kiedykolwiek byłeś zakochany, wiesz, jak ważna jest w związku bliskość, jak to scala, ale również „odbija” wszelkie wasze emocje. Taki prosty gest, jak trzymanie ukochanej osoby za rękę może powiedzieć wiele o waszym związku i etapie na jakim się obecnie znajdujecie, jako para. Zastanów się więc, czy często i w jaki sposób trzymacie się ze ręce i  przeczytaj, co to może oznaczać. 

 

1/7 1. Dłonie skierowane w dół

Jeśli trzymacie się za ręce w ten sposób, to znaczy, że wasz związek opiera się na szczerym uczuciu, ale nie ma w nim wiele namiętności. Zazwyczaj ten, kto pierwszy chwyta dłoń drugiej osoby kierując ją w dół, ma silniejszą osobowość, często przejmuje inicjatywę, i podejmuje decyzje w imieniu was obojga.

2/7 2. Zaplecione palce

Zaplecione palce symbolizują namiętność i silny związek między dwojgiem ludzi. Kiedy trzymacie się za ręce w taki właśnie sposób, ważne jest dla was by oddawać sobie uścisk z równą siłą. Nie jest dobrze, jeśli jedno z was coraz częściej rozluźnia ten uścisk – może to oznaczać chęc rozluźnienia więzi.

3/7 3. Za jeden palec

Waszym priorytetem jest niezależność. Pary, które trzymają się tak za ręce wiedzą, jak ważny jest wzajemny szacunek dla swojej przestrzeni i prywatności. Taki uścisk może również oznaczać, że jedno z was czuje potrzebę, aby wrócić do momentu gdy byliście tylko przyjaciółmi.

Fot. iStock

4/7 4. Podtrzymywanie drugą ręką

Zwykle oznacza, że ​​sprawy między wami są coraz bardziej poważne. Ale niestety, czasem takie „podtrzymywanie” nie jest pozytywnym znakiem: może symbolizować zaborczość jednej ze stron i chęć kontrolowania partnera.

Fot. iStock/mediaphotos

5/7 5. Pod ramię

Taka bliskość jest dość częsta, gdy para uczestniczy w jakimś spotkaniu towarzyskim. Jeśli trzymacie się za ręce w ten sposób codziennie, oznacza to, że jedno z was szuka którzy biorą za rękę swojego partnera szukać ochrony, bezpieczeństwa lub czuje się trochę niepewnie w tym związku.

6/7 6. Jedno z partnerów trzyma drugie za palce

Może to wskazywać, że nie jesteście „w tym samym miejscu”, jeśli chodzi o wasz związek. Ten, kto wyciąga rękę, chce by jego partner szybciej podejmował decyzje, zmienił się. Może to być również znak, że jeden z was ma dość rutyny w  waszej relacji.

Fot. iStock/NicolasMcComber

7/7 7. Nie trzymacie się za ręce

Jeśli Twój partner unika trzymania cię za rękę może to być znak, że nie czuje już potrzeby bliskości z tobą. Ale nie musi tak być. To może być również nieśmiałość lub chęć odizolowania się na jakiś czas. Obserwuj uważnie jego zachowanie.


Na podstawie: brightside.me