Go to content

Szczęśliwy związek składa się z wielu drobnych rzeczy. Warto sobie o nich od czasu do czasu przypomnieć

Fot. iStock/teksomolika

Ile razy mówimy: „Po co nam drugi człowiek, dobrze nam ze sobą”. Oj tak, wmawiamy sobie, że życie w pojedynkę jest lepsze, bo przecież najważniejsze to być szczęśliwym ze sobą. Bywa, ze patrzymy na naszego partnera zastanawiając się, co on wnosi do naszego życia, kim jest i dlaczego siedzi obok.

Tymczasem bycie z drugim człowiekiem to wiele korzyści, z których często nie zdajemy sobie sprawy, bo są tak oczywiste, że o nich zupełnie zapominamy oczekując w zamian wielkich fajerwerków. A przecież szczęśliwy związek to:

Śmiech

Nawet jeśli macie zupełnie inne poczucie humoru, to dzięki niemu się śmiejesz, a przynajmniej uśmiechasz, kiedy robi głupie żarty, albo opowiada zabawne historie.

Przygoda

Bo nieustannie się czegoś od siebie uczycie, bo nawzajem siebie inspirujecie, bo każde z was ma swoje marzenia, w których realizację wciąga tę drugą osobę i dzięki temu wasze życie pełne jest wspólnej ciekawości.

Bezpieczeństwo

Ważna część szczęśliwego związku to poleganie na sobie nawzajem. Gdy masz zły dzień, kiedy jesteś zdenerwowana, pełna wątpliwości, wiesz, że zawsze przy nim poczujesz się bezpiecznie…, bo możesz na niego liczyć.

Ekscytacja

Jasne, że po kilku latach związku brak już motyli w brzuchu, ale to nie znaczy, że nie lubicie ze sobą spędzać czasu, wręcz przeciwnie. Każde plany na wspólny weekend, wyjazd, wieczór sprawiają, że jesteś szczęśliwa.

Zatrzymany czas

Z kim, jeśli nie z człowiekiem, którego kochasz możesz leżeć i gapić się w gwiazdy? Albo siedzieć na ławce w parku bez słowa słuchając ptaków. Brzmi banalnie? Ale przecież na tym tez polega bycie razem – na tych chwilach kiedy nam zwyczajnie ze sobą dobrze, kiedy nie czujemy się osamotnieni.

Małe gesty

To banał kolejny na temat związku, ale pomyśl o tym, kiedy on robi ci rano kawę, gdy kupuje ulubione ciastko, albo dzwoni spytać, jak mija ci dzień. Na co dzień przestajemy na to zwracać uwagę, ale gdyby nam tego zabrakło…

Akceptacja

Komu jeśli nie tej najbliższej osobie wypłaczesz się w ramię, przy kim możesz bez problemu popłakać się na komedii romantycznej? Kto cię przytuli, kiedy płaczesz… właściwie nie wiesz dlaczego? Za to wiesz, że on cię akceptuje z tymi twoimi różnym wariacjami.

Wygłupy

Każdy, kto jest w szczęśliwym związku zna to – wygłupy w kuchni, tańce i śpiewanie na całe gardło, choć żadne z was raczej nie zostałoby wokalistą, spontaniczne wypady na imprezy, gdzie bawicie się w najlepsze w swoim towarzystwie.

Wsparcie

Kiedy cały świat mówi: „Nie rób tego, to głupie, nie uda ci się”, on będzie tym, który powie: „Jeśli to czujesz, jeśli ci zależy, próbuj”, a ty wiesz, że on będzie przy tobie, że będzie cię wspierał nawet wtedy, gdy się potkniesz, nawet, gdy ci się nie uda, nigdy nie usłyszysz: „A nie mówiłem”.

Szacunek

W szczęśliwym związku szanujemy siebie nawzajem. Nasze decyzje, opinie i wartości. Możemy się nie zgadzać, spierać, ale zawsze traktujemy się z szacunkiem.

Wolność

To jest niesamowite, że będąc w związku, szczęśliwym związku każdy ma swoją przestrzeń do realizacji swoich celów i marzeń, do rozwijania swojej pasji. Nikt nie traktuje związku jak klatki, z której nie może się wyrwać.

Opieka

Bo wiesz, że on wstanie, kiedy ty nie masz siły, że gdy jesteś chora, zrobi ci herbatę, zaopiekuje się tobą. Nie musisz się martwić, że w chwili słabości będziesz sama.

Uwaga

Możesz mu wszystko powiedzieć: o nowych butach koleżanki z pracy, o tym, że wkurza cię jedna mama z przedszkola, że szef zachował się nieodpowiednio – i wiesz, że on ciebie słucha, że pozwala ci się wygadać, żebyś poczuła się lepiej.

Przyjaźń

Masz świadomość, że nie jesteście tylko kochankami, dwojgiem osób, które ze sobą tylko mieszkają. W szczęśliwym związku jesteście także przyjaciółmi, którzy mogą na sobie polegać, którzy sobie ufają, którzy siebie po prostu lubią.