Go to content

Na dobre i na złe, w zdrowiu i w chorobie. Ten mąż wie, czym jest prawdziwa miłość

Fot. Screen z Facebook/The Last Benchers

W tej historii słowa „w zdrowiu i w chorobie” nabierają prawdziwego znaczenia. Jeśli do tej pory nie wierzyliście w prawdziwą miłość, poznajcie tę niezwykłą parę.

Du Yuanfa i jego żona, Zhou, mieszkają w Chinach. Są małżeństwem od 56 lat. I od 56 lat, wierny mąż opiekuje się swoją sparaliżowaną ukochaną. Jego miłość jest wyjątkowa.

Du i Zhou pobrali się w 1959 roku, ale zaledwie pięć miesięcy po ślubie spotkało ich olbrzymie nieszczęście. Młoda żona zachorowała na tajemniczą chorobę, na skutek której została całkowicie sparaliżowana. Miała wówczas jedynie 20 lat.

Kiedy Zhou zachorowała, Du pracował akurat w kopalni węgla w pobliskim mieście. Natychmiast wziął urlop i wrócił do domu. Młoda kobieta straciła całkowicie czucie w kończynach, okazało się również, że jest bezpłodna.

Wielu przyjaciół Du sugerowało mu, że powinien postarać się o unieważnienie małżeństwa i rozpocząć nowe życie, ale mężczyzna odmówił. Powiedział żonie: „Nie martw się. Będę o ciebie już zawsze dbał”, i dotrzymał słowa.

Du porzucił pracę i poświęcił cały swój czas na opiekę nad żoną. Jest rolnikiem, z tego zajęcia utrzymuje siebie i ukochaną Zhou. Codziennie ją karmi, pielęgnuje, przygotowuje tradycyjne chiśnkie lekarstwa, a kiedy trzeba, jeździ z nią do różnych lekarzy.

Drogi Du, jesteś naprawdę wyjątkowym facetem.


Źródło:brightside.me